Aktuality z Prahy - Aktualne.PrahaNaDlani.cz http://aktualne.prahanadlani.cz/c1/aktuality-z-prahy.html cs Copyright 2019, Aktualne.PrahaNaDlani.cz. All Rights Reserved. Sat, 23 Feb 2019 13:42:42 -1000 Sat, 23 Feb 2019 13:42:42 -1000 http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss PrahaNaDlani.cz - AktualneAktuality z Prahy RSS kanál - Poslední zprávy - poslední články, zprávy a aktuality s tématem Aktuality z Prahy. Aktuální zpravodajství vždy na serveru Aktualne.PrahaNaDlani.cz Aktualne.PrahaNaDlani.cz - Prehled zpravodajstvi http://aktualne.prahanadlani.cz/img/aktualne-prahanadlani-rss.png http://aktualne.prahanadlani.cz/c1/aktuality-z-prahy.html Florenc C: dočasné omezení přístupu imobilních osob ve stanici metrahttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/1530468-florenc-c-docasne-omezeni-pristupu-imobilnich-osob-ve-stanici-metra.html

Z důvodu výměny šachetních i kabinových dveří osobního výtahu ev. č.  346 mezi veřejným podchodem a uliční úrovní dochází od pondělí 25. února 2019 do neděle 10. března 2019 k dočasnému omezení přístupu ve stanici metra C – Florenc.

 • Bezbariérový přístup do stanice metra nebude umožněn, rovněž bezbariérový přestup z/na trasu B nebude možný.
 • Použijte sousední bezbariérově přístupné stanice Vltavská nebo Hlavní nádraží, nebo nízkopodlažní spoje povrchové MHD.
Na toto omezení přístupu imobilních osob navazuje oprava výtahu ev. č. 347 od 11. března 2019 do 24. března 2019.

 

Omlouváme se za případné nepříjemnosti a děkujeme za pochopení.

Mon, 25 Feb 2019 03:30:00 GMT
Budějovická C: dočasné omezení přístupu imobilních osob ve stanici metrahttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/1530467-budejovicka-c-docasne-omezeni-pristupu-imobilnich-osob-ve-stanici-metra.html

Z důvodu opravy osobního výtahu ev. č.  398 mezi nástupištěm a úrovní vestibulu dochází od pondělí 25. února 2019 do neděle 10. března 2019 (odhad ukončení prací) k dočasnému omezení přístupu ve stanici metra C – Budějovická.

 • Bezbariérový přístup do stanice metra nebude umožněn.
 • Použijte sousední bezbariérově přístupnou stanici Pankrác, nebo nízkopodlažní spoje povrchové MHD.

 

Omlouváme se za případné nepříjemnosti a děkujeme za pochopení.

Mon, 25 Feb 2019 03:30:00 GMT
Výtoň – Sídliště Modřany: kratkodobé přerušení provozu tramvajíhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/1528992-vyton-sidliste-modrany-kratkodobe-preruseni-provozu-tramvaji.html

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 24. února 2019 od 5.00 hodin do 18.00 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Výtoň – Sídliště Modřany.

Změny tras tramvajových linek

 • Linka číslo2 je ve směru z centra ze zastávky Výtoň odkloněna přes zastávky Albertov, OtakarovaNádraží Vršovice do zastávky Bohemians, kde je ukončena (nástupní zastávka Čechovo náměstí v Minské ulici).
 • Linka číslo 3 je ve směru z centra ze zastávky Výtoň odkloněna přes zastávky Albertov a Svatoplukova do zastávky Otakarova, kde je ukončena (nástupní zastávka Náměstí Bratří Synků v obratišti).
 • Linka číslo 17 je ve směru z centra ze zastávky Výtoň odkloněna přes zastávky Albertov, Otakarova, Nádraží Vršovice a Koh-i-noor do zastávky Kubánské náměstí, kde je ukončena.

Náhradní doprava

 • V trase Výtoň – Nádraží Braník je zavedena náhradní autobusová doprava X2.
 • V trase Výtoň – Nádraží Braník – Nádraží Modřany – Sídliště Modřany (nástupní zastávka Levského) je zavedena náhradní autobusová doprava X17.

  Schéma provozu během opatření

Při krátkodobých výlukách v tramvajovém provozu nelze bohužel zajistit plnohodnotné informace na zastávkách. Aktuální informace o přesných časech odjezdů při krátkodobých změnách provozu lze vždy získat v aplikaci Vyhledávání spojení po zadání příslušného data.

Omlouváme se za případné nepříjemnosti a děkujeme za pochopení.

Sun, 24 Feb 2019 04:00:00 GMT
Pražské náplavky vstupují do nové sezóny s celou řadou změnhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/1534583-prazske-naplavky-vstupuji-do-nove-sezony-s-celou-radou-zmen.html Pražské náplavky, jedny z nejoblíbenějších míst v Praze, vstupují do nové sezóny s celou řadou změn. Jejich cílem je zvýšit komfort návštěvníků, kultivovat dění na náplavkách a najít rovnováhu mezi zájmy rezidentů, provozovatelů a návštěvníků. Sat, 23 Feb 2019 11:30:00 GMT Kletba slávisty Škody je u konce. Pomohla osudová jedenadvacítkahttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/1534591-kletba-slavisty-skody-je-u-konce-pomohla-osudova-jedenadvacitka.html Vlastně se to ani nemohlo stát jindy. Už když se Milan Škoda ve čtvrtek ráno probudil, tušil, že tohle může být jeho den. Kalendář ukazoval jedenadvacátý únor a jedenadvacítka má pro útočníka fotbalové Slavie osudový význam. Sat, 23 Feb 2019 10:59:00 GMT Dám jí bombu. Dívka z Příbrami bude zuřit i proti legendě MMAhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/1534592-dam-ji-bombu-divka-z-pribrami-bude-zurit-i-proti-legende-mma.html Jako malá holka tančila, zkoušela basketbal i atletiku. U ničeho nevydržela. K srdci Lucii Pudilové přirostly až v 16 letech bojové sporty v příbramské tělocvičně. Aniž by to kdokoliv tušil, ve středních Čechách se tehdy rodila v současnosti nejznámější žena z Příbrami. Sat, 23 Feb 2019 08:59:00 GMT Několikaměsíční mravenčí práce, popisuje Dočkalův agent přestup do Spartyhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/1534593-nekolikamesicni-mravenci-prace-popisuje-dockaluv-agent-prestup-do-sparty.html Za jeden z nejtěžších přestupů v kariéře považuje fotbalový agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest přesun svého klienta Bořka Dočkala z čínského celku Che-nan Ťien-jie do Sparty. Sat, 23 Feb 2019 08:57:00 GMT Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí: krátkodobé přerušení provozu tramvajíhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/1528079-lazarska-karlovo-namesti-a-lazarska-jiraskovo-namesti-kratkodobe-preruseni-provozu-tramvaji.html

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v sobotu 23. února 2019 od 8.00 hodin do 20.00 hodin k přerušení provozu tramvají v úsecích  Lazarská – Karlovo náměstíLazarská – Jiráskovo náměstí, v uvedeném směru.

Změny tras tramvajových linek (v uvedeném směru)

 • Linka číslo 2 je v úseku Národní divadlo – Palackého náměstí odkloněna přes zastávku Jiráskovo náměstí.
 • Linka číslo 3 je v úseku Lazarská – Palackého náměstí odkloněna přes zastávky Národní třída, Národní divadloJiráskovo náměstí.
 • Linka číslo 5 je v úseku Lazarská – Jiráskovo náměstí odkloněna přes zastávky Národní třída a Národní divadlo.
 • Linka číslo 6 je v úseku Lazarská – Karlovo náměstí odkloněna přes zastávky Národní třída, Národní divadloPalackého náměstí.
 • Linka číslo 14 je v úseku Lazarská – Albertov odkloněna přes zastávky Národní třídaNárodní divadloPalackého náměstíVýtoň.
 • Linka číslo 18 je v úseku Národní divadlo – Albertov odkloněna přes zastávky Jiráskovo náměstí, Palackého náměstí a Výtoň.
 • Linka číslo 22 je v úseku Malostranská – Karlovo náměstí odkloněna přes zastávky Staroměstská, Národní divadloJiráskovo náměstí a Palackého náměstí.
 • Linka číslo 23 je ve směru od Královky ze zastávky Národní třída vedena přes zastávky Lazarská, JindřišskáHlavní nádraží, Olšanské náměstíOrionka, Šumavská a Náměstí Míru do zastávky I. P. Pavlova a odtud po své trase zpět na Královku.

Náhradní doprava

V trase Karlovo náměstí – Moráň – Botanická zahrada – Albertov – Ostrčilovo náměstí je, v uvedeném směru, zavedena náhradní autobusová doprava X14.

Schéma provozu během opatření Schéma provozu během opatření

Při krátkodobých výlukách v tramvajovém provozu nelze bohužel zajistit plnohodnotné informace na zastávkách. Aktuální informace o přesných časech odjezdů při krátkodobých změnách provozu lze vždy získat v aplikaci Vyhledávání spojení po zadání příslušného data.

Omlouváme se za případné nepříjemnosti a děkujeme za pochopení.

Sat, 23 Feb 2019 07:00:00 GMT
Coufal marně doufal v Anglii. Asi budu muset někoho zastřelit, vtipkovalhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/1534433-coufal-marne-doufal-v-anglii-asi-budu-muset-nekoho-zastrelit-vtipkoval.html Zápasy se Sevillou zažil a z toho, že se španělskému celku postaví znovu v osmifinále fotbalové Evropské ligy, obránce Vladimír Coufal radost rozhodně neměl. Slávistický bek totiž už dlouho touží po tom, aby mu v pohárové soutěži nalosovali nějaký klub z Anglie. Marně. Sat, 23 Feb 2019 04:59:00 GMT Praha láká sběratele zážitků. Luxusní byty s fórkem se staví pro něhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/1534434-praha-laka-sberatele-zazitku-luxusni-byty-s-forkem-se-stavi-pro-ne.html Lokalita, dostupnost škol, oblíbené kavárny, blízko do práce, park a zeleň. „Každý chce mít blízko vše podstatné pro svůj život,“ popisuje současné preference architekt David Wittassek, partner studia Qarta Architektura. Zásadní změnou oproti dřívějším letům je podle něj návrat do města. Sat, 23 Feb 2019 00:00:00 GMT Liberec - Dukla 2:0, vítězové jsou v elitní šestce, u obou gólů Kozákhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/1534203-liberec-dukla-2-0-vitezove-jsou-v-elitni-sestce-u-obou-golu-kozak.html Liberečtí fotbalisté se probili mezi elitní šestku, která po základní části bude hrát o titul a o poháry. V předehrávce 22. kola porazili poslední Duklu Prahu 2:0 a o bod přeskočili dosud šestý Zlín. Ten má však sobotní duel proti Bohemians 1905 k dobru. Fri, 22 Feb 2019 18:54:00 GMT Liberec - Dukla 0:0 po půli, domácí mají převahu, ale málo šancíhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/1533908-liberec-dukla-0-0-po-puli-domaci-maji-prevahu-ale-malo-sanci.html Pro obě mužstva je to lákavá představa: když liberečtí fotbalisté v páteční předehrávce porazí Duklu, posunou se do elitní šestky; když uspějí hosté, už nebudou v tabulce poslední. Utkání můžete od 18.00 sledovat v online reportáži. Fri, 22 Feb 2019 17:47:00 GMT Modernizace trati Praha–Kladno pokročila, hotovo bude v roce 2029http://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/1533909-modernizace-trati-praha-kladno-pokrocila-hotovo-bude-v-roce-2029.html Projekt modernizace železnice s připojením na Letiště Václava Havla se dostal do fáze, kdy Správa železniční dopravní cesty žádá o územní rozhodnutí pro tři úseky trati. Zároveň připravuje výběrové řízení na zpracování dokumentace pro stavební povolení. Fri, 22 Feb 2019 17:10:00 GMT Železniční dopravu v Praze komplikovala porucha trakčního vedeníhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/1533910-zeleznicni-dopravu-v-praze-komplikovala-porucha-trakcniho-vedeni.html Porucha trakčního vedení komplikovala odpoledne železniční dopravu v Praze. Zasaženy byly desítky spojů včetně mezinárodních. Některé spoje nabíraly až půlhodinová zpoždění. Fri, 22 Feb 2019 17:09:00 GMT Sparta má stopera Panáka. Budeme mít trpělivost, slibuje mu Ščasnýhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/1533911-sparta-ma-stopera-panaka-budeme-mit-trpelivost-slibuje-mu-scasny.html Fotbalová Sparta přivedla krátce před uzávěrkou přestupů další očekávanou posilu - Filipa Panáka z Karviné. Momentálně zraněný třiadvacetiletý defenzivní hráč podepsal na Letné smlouvu do léta 2022. Klub to oznámil na svém webu. Fri, 22 Feb 2019 16:39:00 GMT