Aktuality z Prahy - Aktualne.PrahaNaDlani.cz http://aktualne.prahanadlani.cz/c1/aktuality-z-prahy.html cs Copyright 2017, Aktualne.PrahaNaDlani.cz. All Rights Reserved. Wed, 22 Feb 2017 08:46:29 -1000 Wed, 22 Feb 2017 08:46:29 -1000 http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss PrahaNaDlani.cz - AktualneAktuality z Prahy RSS kanál - Poslední zprávy - poslední články, zprávy a aktuality s tématem Aktuality z Prahy. Aktuální zpravodajství vždy na serveru Aktualne.PrahaNaDlani.cz Aktualne.PrahaNaDlani.cz - Prehled zpravodajstvi http://aktualne.prahanadlani.cz/img/aktualne-prahanadlani-rss.png http://aktualne.prahanadlani.cz/c1/aktuality-z-prahy.html Lazarská – Jindřišská: dočasné přerušení provozu tramvajíhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/439051-lazarska-jindrisska-docasne-preruseni-provozu-tramvaji.html

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 26. února 2017 (od 8.00 hodin do 15.00 hodin) k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Lazarská – Jindřišská.

Změny tras tramvajových linek:

  • Linka číslo 3 je ve směru od Nádraží Braník ze zastávky Palackého náměstí vedena přes zastávky Jiráskovo náměstí, Národní divadloNárodní třída do zastávky Lazarská ve Spálené ulici, odkud pokračuje přes Karlovo náměstí po své trase zpět směr Nádraží Braník. Ve směru od Kobylis je ukončena v zastávce Masarykovo nádraží, odkud pokračuje přes zastávku Hlavní nádraží jako linka číslo 5 směr Ústřední dílny DP.
  • Linka číslo 5 je ve směru od Ústředních dílen DP vedena ze zastávky Hlavní nádraží do zastávky Masarykovo nádraží, odkud dále pokračuje jako linka číslo 3 směr Kobylisy. Ve směru od Sídliště Barrandov je ze zastávky Jiráskovo náměstí vedena přes zastávky Národní divadloNárodní třída do zastávky Lazarská ve Spálené ulici, odkud pokračuje přes zastávku Myslíkova po své trase zpět směr Sídliště Barrandov.
  • Linka číslo 6 je ve směru od Kubánského náměstí vedena ze zastávky Novoměstská radnice do zastávky Lazarská ve Spálené ulici, odkud dále pokračuje přes zastávku Národní třída jako linka číslo 9 směr Sídliště Řepy. Ve směru od Palmovky je ukončena v zastávce Masarykovo nádraží, odkud dále pokračuje přes zastávku Hlavní nádraží jako linka číslo 9 směr Spojovací.
  • Linka číslo 9 je ve směru od Sídliště Řepy ze zastávky Národní třída vedena do zastávky Lazarská ve Spálené ulici, odkud dále pokračuje přes Karlovo náměstí jako linka číslo 6 směr Kubánské náměstí. Ve směru od Spojovací je ze zastávky Hlavní nádraží vedena do zastávky Masarykovo nádraží, odkud dále pokračuje jako linka číslo 6 směr Palmovka.
  • Linka číslo 14 je v úseku Bílá labuť – Lazarská odkloněna přes zastávky Náměstí Republiky, Čechův most, Právnická fakulta, Staroměstská, Národní divadloNárodní třída.

Změny v zastávkách tramvají:

Po dobu výluky se zřizuje v obou směrech zastávka Lazarská ve Spálené ulici (v zastávkách nočních tramvajových linek).

Náhradní doprava:

V trase Bílá labuť – Masarykovo nádraží – Jindřišská – Vodičkova – Národní třída – Lazarská – Vodičkova – Jindřišská – Masarykovo nádraží – Florenc je zavedena náhradní autobusová doprava X3.

 

Omlouváme se za případné nepříjemnosti a děkujeme za pochopení.

Sun, 26 Feb 2017 07:00:00 GMT
Norský den na FZŠ Mezi Školamihttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/440600-norsky-den-na-fzs-mezi-skolami.html
Spoustu zajímavého o Norské kuchyni, historii nebo literatuře se dozvěděli žáci Fakultní základní školy Mezi Školami. Celé vyučování se děti se svými učiteli zabývali touto severskou zemí a neobvyklý den zakončili speciálním norským obědovým menu ve školní jídelně.
Wed, 22 Feb 2017 04:07:01 GMT
Děti natočily video fence křížence pitbula z útulku, aby jí našly domovhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/440620-deti-natocily-video-fence-krizence-pitbula-z-utulku-aby-ji-nasly-domov.html Mladou černou fenečku přivedl před časem do kralupského útulku Bulhar, který ji používal na hlídání podnikového areálu. S tím, že je Aňa naprosto skvělá, dokonce vyrůstala s dětmi, takže je na ně nejen zvyklá, ale má k nim velmi pěkný vztah. Jenže se s rodinou vracel do vlasti a nemohli si ji vzít s sebou. Tue, 21 Feb 2017 23:00:00 GMT Liberečtí volejbalisté obrátili utkání proti Příbramihttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/440621-liberecti-volejbaliste-obratili-utkani-proti-pribrami.html Volejbalisté Liberce otočili zápas s Příbramí a vítězství 3:2 je dvě kola před koncem základní části extraligy vyneslo na šesté místo. Středočeši, kteří přišli o náskok dvou setů i v prosincovém utkání s Duklou doma, se díky získanému bodu posunuli na čtvrtou pozici. Tue, 21 Feb 2017 21:43:00 GMT Každým zápasem se připravujeme na play-off, říká sparťan Švrčekhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/440622-kazdym-zapasem-se-pripravujeme-na-play-off-rika-spartan-svrcek.html Stejná písnička, jen s otočenými notami. Sparťané na začátku února padli doma s Olomoucí, odveta skončila opačně. Výhru 3:1 vybojovali Pražané i díky výrazně menšímu počtu vyloučení. „Přesilovky a oslabení budou rozhodovat v play-off,“ zdůrazňuje obránce Jan Švrček, autor třetí branky Sparty. Tue, 21 Feb 2017 21:09:00 GMT Skvělý obrat a pak kolaps. Basketbalisté Nymburku v Lize mistrů končíhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/440623-skvely-obrat-a-pak-kolaps-basketbaliste-nymburku-v-lize-mistru-konci.html Do odvety předkola play-off Ligy mistrů vstupovali s 22bodovým mankem, ale doma basketbalisté Nymburku dlouho ukázali, jak jsou silní. Po porážce na Sardinii 72:94 na své palubovce italský celek Dinamo Sassari mačkali a vedli i o 31 bodů. Jenže poslední sekundy nezvládli, o potřebný náskok přišli a navzdory vítězství 84:63 v soutěži končí. O jediný bod. Tue, 21 Feb 2017 20:51:00 GMT Zlín vyhrál ve Vítkovicích a živí naději na desítku, Olomouc nebodovalahttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/440624-zlin-vyhral-ve-vitkovicich-a-zivi-nadeji-na-desitku-olomouc-nebodovala.html Hokejisté Zlína se vrátili do boje o předkolo play-off. V dohrávce 42. kola museli zabrat na ledě Vítkovic, což se jim povedlo a zvítězili 4:2. Díky tomu ztrácí na desátou Plzeň už jen jeden bod. Ostravané zůstávají devátí. Dvanáctá Olomouc nebodovala a ztrácí kontakt, v Praze podlehla Spartě 1:3. Ta si naopak upevnila třetí místo. Tue, 21 Feb 2017 20:34:00 GMT Praha 2 má rozpočet na letošní rokhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/440167-praha-2-ma-rozpocet-na-letosni-rok.html
Další zasedání zastupitelstva MČ Praha 2 se na svém jednání mimo jiné zabývalo především stanovením výše letošního rozpočtu a finančního plánu ve svém obvodě. Největší finanční částky loňského rozpočtu směřovaly do oblasti školství a bytového hospodářství, - v obou případech to bylo kolem 40 milionů korun.
Tue, 21 Feb 2017 18:42:04 GMT
Vedení Středočeského kraje jednalo se starostyhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/440166-vedeni-stredoceskeho-kraje-jednalo-se-starosty.html
Vedení Středočeského kraje se sešlo se starosty měst a obcí celého regionu. Historicky šlo o vůbec první velké setkání tohoto druhu, na němž zástupci Rady kraje představili své vize a záměry, které chtějí během svého čtyřletého období uskutečnit.
Tue, 21 Feb 2017 18:42:03 GMT
Zdravotnická záchranná služba má smělé vizehttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/440165-zdravotnicka-zachranna-sluzba-ma-smele-vize.html
Denně Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy zasahuje v průměru u 300 případů a její dispečink eviduje za 24 hodin kolem 600 hovorů. Datem svého založení patří pražská záchranná služba k nejstarším v Evropě. Podívejme se, jaké priority měla v předešlém roce a jaké má plány do budoucna.
Tue, 21 Feb 2017 18:42:02 GMT
Zlín vyhrál ve Vítkovicích a živí naději na desítku, Sparta hostí Olomouchttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/440177-zlin-vyhral-ve-vitkovicich-a-zivi-nadeji-na-desitku-sparta-hosti-olomouc.html Hokejisté Zlína se vrátili do boje o předkolo play-off. V dohrávce 42. kola museli zabrat na ledě Vítkovic, což se jim povedlo a zvítězili 4:2. Díky tomu ztrácí na desátou Plzeň už jen jeden bod. Ostravané zůstávají devátí. Druhý dnešní duel mezi Spartou a Olomoucí se stále ještě hraje. Sledujte jeho průběh v podrobné reportáži. Tue, 21 Feb 2017 18:42:00 GMT Výstava Warhol/Warhola: Příběh o tom jak se Andrew Warhola stal Andy Warholemhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/440575-vystava-warhol-warhola-pribeh-o-tom-jak-se-andrew-warhola-stal-andy-warholem.html Dne 22. února 2017 proběhne v Galerii GOAP na Staroměstském náměstí v Praze zahájení výstavy Warhol/Warhola s podtitulem “Příběh o tom jak se Andrew Warhola stal Andy Warholem”. Jedná se  o výstavu, která představí rodinnou historii... Tue, 21 Feb 2017 18:26:54 GMT Komentovaná prohlídka výstavy pocitových obrazů Libi Magali v Týnské literární kavárněhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/440574-komentovana-prohlidka-vystavy-pocitovych-obrazu-libi-magali-v-tynske-literarni-kavarne.html Srdečně vás zvu na komentovanou prohlídku výstavy mých pocitových OBRAZŮ PRO DUŠI 22.2. od 19:00 v Týnské literární kavárně (Týnská 6 – Praha 1). Těším se na příjemné chvíle s vámi v atmosféře... Tue, 21 Feb 2017 18:16:19 GMT Pravnuk zpřístupnil Winternitzovu vilu veřejnosti, přišly tisícovky lidíhttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/440178-pravnuk-zpristupnil-winternitzovu-vilu-verejnosti-prisly-tisicovky-lidi.html Po pěti letech se veřejnosti otevřela Winternitzova vila, která stojí v pražské čtvrti Smíchov. Příbuzní původního majitele se o vile dozvěděli až díky restitucím. Z ruiny ji pak zrekonstruovali do původního stavu. Vila je veřejně přístupná až do čtvrtka. Tue, 21 Feb 2017 17:34:00 GMT POZVÁNKA - projednání změny a doplnění podání z původně navrhované garáže na pozemku č. parc. 283/12, k.ú. Bubeneč, na dvoře domu čp. 504 v Praze 7 – Bubenčihttp://aktualne.prahanadlani.cz/aktuality-z-prahy/440236-pozvanka-projednani-zmeny-a-doplneni-podani-z-puvodne-navrhovane-garaze-na-pozemku---c-parc-283-12-k-u-bubenec-na-dvore-domu-cp-504-v-praze-7-bubenci.html Tue, 21 Feb 2017 17:25:20 GMT