22. února, 2017 - svátek má Petr

Aktuality z Prahy

Přidej článek

Z Prahy: Poslední zprávy a aktuality

praha21.cz

MASOPUST – ROK PATNÁCTÝ

praha21.cz | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 22. únor, 2017

Tradiční masopust pro obce Sibřina, Stupice, Květnice, Dobročovice a městskou část Praha - Újezd nad Lesy se  18. února 2017 konal již po patnácté.  Tradici masopustu v našem regionu úspěšně obnovil a dosud udržuje spolek Sosák.Letos se k nám poprvé připojil průvod masek z Dobročovic; další průvod byl již čtvrtým rokem vypraven také z Újezdu nad Lesy. Průvod masek doprovázeli skuteční velbloudi a koně, na kterých se mohly povozit přítomné děti.Tématem

Magistrát města Prahy

Nákladové nádraží Žižkov o krok blíž novému využití

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 22. únor, 2017

Rada hl. m. Prahy dnes souhlasila s přípravou podkladové studie, která je nezbytnou podmínkou pro výstavbu nové čtvrti v Nákladovém nádraží Žižkov. Studie bude podkladem pro změnu územního plánu a odstranění stavební uzávěry v lokalitě.

Magistrát města Prahy

Město vybaví strážníky 66 novými vozidly

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 22. únor, 2017

Obměna vozového parku pražských strážníků pokračuje. Rada hlavního města Prahy schválila výběr dodavatelů dalších 66 vozů, které budou ke své práci využívat strážníci v metropoli. Za jejich nákup městská policie zaplatí přes 28 miliónů korun.

Magistrát města Prahy

Hlavní město podpoří výuku češtiny pro žáky s odlišným mateřským jazykem, v první fázi se zapojí dvaadvacet škol

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 22. únor, 2017

Pražští radní na úterním jednání schválili projekt systémové podpory výuky českého jazyka jako cizího jazyka v celkem dvaadvaceti školách na území hlavního města. Žákům s odlišným mateřským jazykem tak bude nabídnuta možnost bezplatné výuky českého jazyka přizpůsobená jejich potřebám. Po jednání městské rady to uvedla radní pro školství Irena Ropková.

Magistrát města Prahy

Praha připravuje regulační řád pro oblast dopravy při smogových situacích

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 22. únor, 2017

Hlavní město v posledních týdnech zažilo několik smogových situací, jejichž vyhlašování bude v souvislosti se změnou zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší častější než doposud. Praha však současné době nemá řádný regulační řád, na základě kterého by mohla být na území hlavního města zavedena opatření pro omezení provozu silničních motorových vozidel.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Soud zpřísnil trest čtvrtému členovi party, která ubila bezdomovce

iDnes.cz | Z Prahy » 22. únor, 2017

Za zmasakrování bezdomovce u rakovnického nádraží předloni v létě dostal dalších z obžalovaných, Petr Vitouš, pravomocně 10,5 roku vězení. Čtvrtý spolupachatel, Jiří Pelc, si má odpykat za ublížení na zdraví 16 měsíců. V jeho případě Vrchní soud v Praze verdikt zpřísnil z původní podmínky.Další články k tématu:Nechám to na vás, řekl obžalovaný. Soud trest za ubodání bezdomovce zvýšilTak mě dobijte, prosil podle obžalovaného bezdomovec své vrahyChodec

PražskéNovinky.cz - Aktuální přehled zpráv a novinek

Chlapci vybírali nalezenými kartami hotovost z bankomatu

PražskéNovinky.cz | Z Prahy » 22. únor, 2017

Nestandardního chování dvou dětí u bankomatu, které se pokoušely vybrat peníze, zaznamenali náhodní chodci, kteří celou záležitost oznámili na linku 156.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Fotbalový hit Slavia - Plzeň táhne, zbývá šest tisíc vstupenek

iDnes.cz | Z Prahy » 22. únor, 2017

Očekávaný fotbalový šlágr o titul Slavia - Plzeň fanoušky láká. Necelé dva týdny před zápasem zbývá šest tisíc vstupenek. Přednost nyní mají držitelé permanentek.

Dobrý Anděl

V sekci Aktuality z Prahy je zařazeno 4313 zpráv / článků

novější123456789starší