20. června, 2018 - svátek má Květa

Merkelová se má proč bát. Vattenfall se domáhá 111 miliard za překotný konec jádra

Přidej článek
Euro.cz

Euro.cz |

Státní švédská energetická společnost Vatenfall se arbitráží ve Washingtonu domáhá po německém státu odškodnění za uzavřené jaderné elektrárny ve výši 4,4 miliardy eur, což odpovídá 111 miliardám korun. V roce 2011 vláda Angely Merkelové rozhodla o odklonu od jádra v Německu do roku 2022, přitom o rok dříve stejný kabinet prodloužil životnost elektráren do roku 2036.

Čtěte celý článek "Merkelová se má proč bát. Vattenfall se domáhá 111 miliard za překotný konec jádra" ze zdroje: 

Pomáhej s humorem - Konto Bariery
Každý článek můžete ohodnotit od 1 do 5 hvězd.
Prosím ohodnoťte tento článek
Hodnocení článku: 2,0 hvězd z 5

Vaše diskuze a názory:

Vložte Váš názor:

Jméno:
  Opište kód:
Tweetni tuto stránku
Centrum Paraple

Zprávy a aktuality

eurodenik.cz

IQ TEST: Jak funguje váš mozek?

eurodenik.cz | Zpravodajství » Dnes

Evoluční boj u člověka probíhá na základě inteligence. Přežívá chytřejší. Tak tomu je už od doby, co naši předci opustili své jeskyně.

ParlamentniListy.cz

Říkejte už pravdu o Rusku a migraci! Chyťte se za nos. Od Klause zazněla další brutální slova

ParlamentniListy.cz | Zpravodajství » 19. červen, 2018

ROZHOVOR „Rusko pro nás největší hrozbou není. Největší hrozbou Západu si je dnes Západ sám tím, že vládu demokratické většiny nahradil vládou nejrůznějších menšin, většinou nikým nevolených, a proto také nikomu neodpovědných,“ uvádí v rozhovoru pro

ParlamentniListy.cz

Další šílené zprávy po smrti slovenského novináře Kuciaka. Firma napojená na Fica mohla získat zakázku díky rodinným vazbám

ParlamentniListy.cz | Zpravodajství » 19. červen, 2018

Neuplynul ani půl rok od vraždy slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a na Slovensku se objevují stále drsnější zprávy o klientelismu v tamní politice. Naposledy zpráva o zakázce přesahující půl miliardy korun na hlídání Slovenské pošty. Vítěz

Euro.cz

Ruská odveta. Moskva uvalí reciproční cla na dovoz ze Spojených států

Euro.cz | Zpravodajství » 19. červen, 2018

V reakci na celní poplatky, které Spojené státy stanovily na dovoz oceli a hliníku, vytvoří Rusko seznam restrikcí na zboží dovážené z USA. Cla podle ruského ministra hospodářského rozvoje Maxima Oreškina budou nastavena tak, aby neohrozila domácí ekonomiku. Zaměřena budou na takovou produkci, v níž má ruský trh k dispozici rovnocennou náhradu.

tiscali.cz - Aktuální přehled článků

Valná hromada ČEZ: komunista do dozorčí rady, dělení firmy, peníze pro šéfy a nepříjemné otázky

tiscali.cz | Zpravodajství » 19. červen, 2018

Politické dohody mezi ANO, ČSSD, KSČM a Hradem by se měly začít naplňovat už na páteční valné hromadě polostátní energetické firmy ČEZ. Člena dozorčí rady za KDU-ČSL Roberta Šťastného má podle kuloárních informací nahradit kandidát komunistů, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.

Euro.cz

ECB je trpělivá, úroky bude zvyšovat jen pozvolna, uklidňuje Draghi

Euro.cz | Zpravodajství » 19. červen, 2018

Evropská centrální banka (ECB) bude při rozhodování o dalším zpřísňování své měnové politiky trpělivá. Současné očekávaní trhů ohledně prvního zvýšení úroků po krizi je v souladu s cílem banky postupovat pozvolna. Řekl to dnes prezident ECB Mario Draghi.

Euro.cz

Pelikán se vzdal poslaneckého mandátu. Místo něj by měla nastoupit Červíčková

Euro.cz | Zpravodajství » 19. červen, 2018

Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) se dnes odpoledne vzdal poslaneckého mandátu. Jeho rezignaci přijal předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Úplný odchod z politiky avizoval Pelikán v dubnu, kdy vyloučil, že by mohl pokračovat v příští vládě.

ParlamentniListy.cz

Zeman a trestně stíhaný premiér i bývalý agent StB Babiš pracují na podkopání svobody demokracie. To tvrdí filozof Vodrážka

ParlamentniListy.cz | Zpravodajství » 19. červen, 2018

ROZHOVOR V současném světě narůstá stále více neliberálních demokracií se směsicí demokracie a autoritářství a i voliči v Česku mají větší zájem o volené autokraty. Dokladem je vítězství politického autokratického subjektu ANO, který si zahrává s

Reflex.cz

Hlas Stephena Hawkinga putuje k černé díře. Dorazí za 3500 světelných let

Reflex.cz | Zpravodajství » 19. červen, 2018

Známý syntetický hlas fyzika Stephena Hawkinga, který kvůli nevyléčitelné chorobě přišel o hlas, byl v pátek vyslán směrem k nejbližší černé díře. Jedná se o vědcovo poselství zakomponované do hudby řeckého skladatele Vangelise. Symbolický akt byl součástí pátečního smutečního obřadu ve Westminsterském opatství.

tiscali.cz - Aktuální přehled článků

Romové z vládní rady odešli z jednání. Protestovali proti bezdoplatkovým zónám

tiscali.cz | Zpravodajství » 19. červen, 2018

Zavádění zón, v nichž nebudou mít lidé nárok na příspěvek na bydlení, vyvolal rozkol na dnešním zasedání vládní rady pro záležitosti romské menšiny. Jedenáct romských členů poradního orgánu na protest proti kontroverzní novele dnes opustilo vládní zasedání. Současně tlačí na ministerstvo práce a sociálních věcí, aby změnu zastavilo.