22. září, 2018 - svátek má Darina

Aktuální Zpravodajství

Přidej článek

Zpravodajství: Poslední zprávy a aktuality

Euro.cz

Možná cesta z krize. Deutsche Bank zvažuje přeměnu na holding

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 12. září, 2018

Vedení největší německé bankovní instituce Deutsche Bank zvažuje přeměnu banky na holdingovou společnost, což by jí usnadnilo spojení podnikatelských aktivit s konkurenčními bankami. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom dnes informovala agentura Reuters.

Euro.cz

Klienti směnáren budou moci odstoupit od smlouvy, rozhodli poslanci

Euro.cz | Zpravodajství » 12. září, 2018

Zákazníci směnáren by mohli získat právo do dvou hodin od výměny peněz odstoupit od transakce. V případě směnárenských automatů bude lhůta pro odstoupení až tři pracovní dny. Má to ochránit hlavně turisty před těmi směnárnami, které jim nabízejí nevýhodné kurzy. Opatření se však kvůli možným spekulacím má vztahovat jen na částky do 1000 eur. Počítá s tím vládní novela o směnárenské činnosti, kterou dnes v prvním čtení podpořila Sněmovna.

Euro.cz

Protiruské sankce mají pokračovat, shodli se politici na schůzce u Zemana

Euro.cz | Zpravodajství » 12. září, 2018

Protiruské sankce, vztahy s Izraelem, jednání o brexitu či Severoatlantická aliance patřily mezi témata dnešní schůzky vrcholných ústavních činitelů na Pražském hradě. Premiér, prezident, šéf Sněmovny a ministři zahraničí a obrany se shodli, že stále trvají důvody pro sankce proti Rusku, za užitečné ale označili, aby o jejich politické a ekonomické účinnosti jednala Evropská rada. Shoda panovala například i na odmítnutí migračních kvót.

České Noviny

Zlatý poklad na Sychrově doplnila dosud nevystavená sakrální díla

České Noviny | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » 12. září, 2018

Liberec - Zámek Sychrov po roční odmlce opět láká na prohlídkový okruh zvaný Zlatý poklad, jehož základ tvoří ojedinělá kolekce 16 plastik a šperků klenotníka Františka Khynla....

Novinky.cz

Katoličtí duchovní zneužili v Německu 3677 nezletilých

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Katoličtí duchovní v letech 1946 až 2014 v Německu sexuálně zneužili 3677 nezletilých, šlo především o chlapce. Asi tisícovka z nich byli ministranti. Podle středeční zprávy časopisu Spiegel a listu Die Zeit to vyplývá ze studie, kterou si nechala zpracovat Německá biskupská konference (DBK). Pachatelé zneužívání většinou nebyli církví nijak potrestáni. Často byli přeloženi jinam, ale na novém působišti se o jejich prohřešcích nic nevědělo.

ParlamentniListy.cz

Pithart před Hermanem a dvaceti diváky v Chrudimi: Můj tatínek komunista? On skončil v maringotce. Babiš chce hrozné věci, boj se svede o veřejnoprávní média

ParlamentniListy.cz | Zpravodajství » 12. září, 2018

REPORTÁŽ O významu Senátu, o Chartě 77 i o nezávislosti veřejnoprávních médií mluvil při besedě v Chrudimi bývalý senátor a signatář Charty 77 Petr Pithart (KDU-ČSL) na pozvání exministra Daniela Hermana. Na debatu do chrudimského kina dorazily dvě desítky lidí. Pithart během setkání rovněž zavzpomínal na komunistické období, které

ParlamentniListy.cz

Arabská férovka v Německu: Mladík přizabil policistku, táta pak přišel vyhrožovat na stanici

ParlamentniListy.cz | Zpravodajství » 12. září, 2018

Německá média informují o mimořádně brutálním napadení policistů v Essenu, kteří se tam vydali na rutinní kontrolu do místního baru, kde se kouří vodní dýmky. Jedna ze zasahujících policistek je v pracovní neschopnosti.

Novinky.cz

Záchrannou uličku řidiči dál okázale ignorují

Novinky.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » 12. září, 2018

Přestože informace o záchranné uličce se v minulých týdnech mnohokrát opakovaly ve všech médiích, mnozí řidiči se dál při krizových situacích chovají bezohledně a svými vozidly zablokují zcela cestu záchranářským vozům. Tato situace se v plné nahotě ukázala například ve středu před polednem na dálnici D1 u Brna.

Život Dětem

V sekci Aktuální Zpravodajství je zařazeno 76615 zpráv / článků

123456789starší