16. srpna, 2018 - svátek má Jáchym

Aktuální Zpravodajství

Přidej článek

Zpravodajství: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Vrátí se povinná vojna? Ministr obrany Metnar je pro

Novinky.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) je pro opětovné zavedení povinné vojenské služby. Jde podle něj o trend v rámci Evropy. ČSSD i opozice s tím však nesouhlasí. Branná povinnost byla v Česku zrušena v roce 2005, tehdy se armáda transformovala na profesionální sbor.

tiscali.cz - Aktuální přehled článků

Novinář, který ukázal Trumpovy kontakty s Ruskem: 'Dění v amerických médiích mě děsí.'

tiscali.cz | Zpravodajství » Dnes

Na to, že je Adam Entous čerstvým držitelem prestižní Pullitzerovy ceny, působí skromně, až plaše. "V téhle době je strašně důležité mít investigativní novináře, ale je taky dost strašidelné jedním z nich být. Jste pořád krok od katastrofy,"  popisuje bez obalu podmínky pro práci seriózních médií v současných Spojených státech v rozhovoru pro web Hlídací pes. 

EuroZprávy.cz

Tajné plány ukazují, proč NATO udeřilo v Jugoslávii. Pokusní králíci při budování nového světového řádu?

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Mnozí z vás se jistě ptají, proč tehdy v roce 1999 nařídilo NATO zaútočit na Jugoslávii, a připravit tak o život více, než tisíc civilistů. Nyní máte jedinečnou příležitost najít odpověď na tuto otázku. Vladimír Golstein, bývalý profesor Yale University specializující se na slavistiku a ruské otázky, tvrdí, že existují tajné plány, které dokáží postup NATO spolehlivě vysvětlit. Informoval o tom server Consortiumnews.com.

ParlamentniListy.cz

Tomáš Krystlík: Nepravdy Jana Zahradila

ParlamentniListy.cz | Zpravodajství » Dnes

Pan Zahradil sugeruje veřejnosti, že podle pana Kalouska „hodní sudetští Němci… v letech 1938–1939 zlikvidovali demokratické Československo“. Takže, jak to bylo s jejich rozbitím republiky?

ParlamentniListy.cz

JCCR: Jižní Čechy pronikají přes sociální sítě do celého světa

ParlamentniListy.cz | Zpravodajství » Dnes

Sociální sítě, informační fenomén jednadvacátého století, je jednou z cest, jak rozšířit povědomí o jihočeském regionu do celého světa a na základě zcela konkrétních a profesionálně zpracovaných sdělení přilákat nové návštěvníky.

Echo24.cz

Vyzbrojeni na ruské hackery. Většina států USA ochrání své volební systémy

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Většina amerických států si opatřila technické zařízení pro kontrolu počítačových systémů během voleb, které dokáže prověřovat správnost voličských dat a zjistit případné hackery. Instalace kontrolních přístrojů je podle agentury Reuters reakcí na tvrzení amerických zpravodajských služeb, že prezidentské volby v roce 2016 se pokoušelo ovlivnit Rusko.

EuroZprávy.cz

Mikroplasty v pitné vodě zůstávají i po úpravě, ukázala studie českých vědců

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Praha - Ani úpravny pitné vody nedokážou zcela odstranit drobné plastové částice, které se do řek a nádrží dostávají hlavně z odpadních vod. Ukázal to výzkum vědců z Ústavu pro hydrodynamiku Akademie věd ČR, kteří mikroplasty našli ve vzorcích ze tří úpraven.

Život Dětem

V sekci Aktuální Zpravodajství je zařazeno 64104 zpráv / článků

novější123456789starší