11. prosince, 2018 - svátek má Dana

Aktuální Zpravodajství

Přidej článek

Zpravodajství: Poslední zprávy a aktuality

EuroZprávy.cz

Ekonomika na vážkách? Německo zhoršilo odhad růstu

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší pouze o zhruba 1,5 až 1,6 procenta. Předpověděl to dnes podle agentury Reuters německý ministr hospodářství Peter Altmaier. V oficiální říjnové prognóze přitom německá vláda letošní hospodářský růst odhadovala na 1,8 procenta.

EuroZprávy.cz

Jednání Trumpa s opozicí o zdi na hranicích skončilo hádkou

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Roztržku v názorech na budování zdi na hranici s Mexikem potvrdilo dnešní setkání prezidenta USA Donalda Trumpa s šéfy parlamentních frakcí opozičních demokratů Nancy Pelosiovou a Chuckem Schumerem. Podle Pelosiové schůzka v Bílém domě, které byli přítomni novináři, atmosféru vyjednávání jen zhoršila.

EuroZprávy.cz

Arktida taje. Zažila druhý nejteplejší rok v historii měření

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Arktida letos zažila druhý nejteplejší rok ve více než staleté historii měření; výrazné oteplování přitom dramaticky mění nejen oblast za severním polárním kruhem, ale i počasí na celé planetě. Toto varování vyslali vědci v nejnovější zprávě o arktickém klimatu, kterou dnes zveřejnil americký Národní úřad pro oceány a ovzduší (NOAA).

Echo24.cz

Policie uzavřela vánoční trhy ve Štrasburku. Na místě jeden mrtvý, střelec je na útěku

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Po úterní večerní střelbě v centru Štrasburku je jeden mrtvý a tři zranění, uvedla s odvoláním na hasiče agentura Reuters. Agentura AFP mluví až o šesti zraněných, jiné zdroje zase o devíti zraněných. Policie uzavřela okolí náměstí Place Gutenberg poblíž katedrály. Uzavřeno je s ohledem na bezpečnost preventivně i sídlo Evropského parlamentu, nikdo se nyní nedostane do budovy ani ven, uvedli europoslanci na twitteru.

Kurzy.cz

Výprodeje na pražské burze pokračují. Odrazí se index PX z 16 měsíčních minim?

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Zatímco úvodní seance prosince proběhla na pražské burze pozitivně, a index PX uzavřel na téměř 1 074 bodech, následující vývoj již majitelům akcií přidělává vrásky na čele. V úterý index PX zakončil již na zhruba 1 017 bodech, tedy nejníže od úvodu...

Echo24.cz

Rakouský soud poslal uprchlíka za vraždy v Sýrii na doživotí

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Soud v rakouské spolkové zemi Tyrolsku dnes odsoudil na doživotí devětadvacetiletého uprchlíka za dvacet vražd spáchaných během války v domovské Sýrii. Oznámila to agentura APA. Vraždy klasifikovala obžaloba jako teroristický čin. Rozsudek není pravomocný, odsouzený se proti němu na místě odvolal.

EuroZprávy.cz

Čína zatkla kanadského exdiplomata, možná v odvetě za zadržení Mengové

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Bývalý kanadský diplomat Michael Kovrig byl začátkem tohoto týdne zadržen v Číně. Stalo se tak v době čínsko-kanadské roztržky kvůli zatčení finanční ředitelky kanadské pobočky firmy Huawei v na začátku prosince. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

tiscali.cz - Aktuální přehled článků

Víno pojmenované podle nácka? Ale fuj...

tiscali.cz | Zpravodajství » Dnes

Může se jmenovat známá odrůda vína podle přesvědčeného nacisty? A má smysl ji po více než sedmdesáti letech od konce války přejmenovat?

Život Dětem

V sekci Aktuální Zpravodajství je zařazeno 67444 zpráv / článků

novější123456789starší