22. října, 2018 - svátek má Sabina

Aktuální Zpravodajství

Přidej článek

Zpravodajství: Poslední zprávy a aktuality

EuroZprávy.cz

Nová čísla: Drtivá většina uprchlíků se chce vrátit do Sýrie. Má to ale háček

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Bejrút - 88% syrských uprchlíků v Libanonu by se chtělo vrátit zpátky domů do Sýrie podle zjištění Úřadu Vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky (UNHCR). Nicméně, většina se k tomu zatím neodhodlala, především z praktických a bezpečnostních důvodů. Nejsou si jisti, zda-li nebudou v Sýrii čelit perzekucím ze strany režimu.

EuroZprávy.cz

Nové závody ve zbrojení? Rusko tvrdě zareaguje na vypovězení smlouvy INF

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Případné vypovězení rusko-americké smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF - Intermediate-Range Nuclear Forces Treaty) ze strany Washingtonu učiní svět nebezpečnějším, uvedl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Pokud USA začnou vyvíjet nové rakety, bude podle něj Moskva nucena reagovat adekvátně s cílem obnovit vojenskou rovnováhu. Peskov zároveň odmítl tvrzení USA, že Rusko smlouvu porušuje.

EuroZprávy.cz

Německo přitvrzuje vůči Rijádu: Prodej zbraní Saúdům by měla zastavit celá EU

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Německo se domnívá, že i další členské státy Evropské unie by měly pozastavit vývoz zbraní do Saúdské Arábie kvůli vraždě novináře Džamála Chášukdžího. Řekl to dnes ministr hospodářství Peter Altmaier. Kancléřka Angela Merkelová už v neděli ohlásila, že Berlín zastavuje zbrojní vývoz do království, dokud nebude případ vyjasněn.

Novinky.cz

Vondráček uvítá debatu o cestě do Ruska, některé výtky ho urážejí

Novinky.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Předseda Sněmovny Radek Vondráček v pondělí uvedl, že bude rád za sněmovní debatu o své cestě do Ruska. Některé výtky, zejména ze strany Pirátů, kteří chtějí debatu o Vondráčkově cestě do Ruska zařadit na nejbližší schůzi dolní komory, ho urážejí, řekl. Vondráček byl v Rusku v čele delegace zdravotnického výboru a jednal i s politiky, kteří figurují na sankčním seznamu Evropské unie a Spojených států.

EuroZprávy.cz

K volbám v Afghánistánu přišly jen 4 miliony lidí, výsledky hned tak nebudou

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

V Afghánistánu začalo sčítání hlasů z víkendových parlamentních voleb, které byly poznamenány vlnou násilností a organizačními problémy, jež si vynutily prodloužení sobotního hlasování do neděle. Voleb se zúčastnily čtyři miliony Afghánců. Při útocích zahynulo 50 lidí.

Kurzy.cz

Diess (VW): Automobilový průmysl v Německu to má tak 50:50, že přežije nebo skončí

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Šéf koncernu VW Herbert Diess v komentáři k budoucnosti německého automobilového průmyslu uvedl, že jeho přežití v následujících 10 letech vidí v tuto chvíli tak 50:50. Podle Diesse je nyní z mnoha směrů jasně patrný tlak ohrožující samotnou budoucí...

EuroZprávy.cz

Senátoři ženou k ÚS část zákona o urychlení výstavby, prý je nedomyšlená

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Senátoři navrhli Ústavnímu soudu (ÚS), aby zrušil část zákona o urychlení výstavby dopravní, energetické i komunikační infrastruktury. Letos schválená novela u vybraných staveb zjednodušuje proces povolování. Podle skupiny 18 senátorů musí ústavní soudci zvážit, zda některé části nezasahují do práv vlastníků anebo se jiným způsobem neocitají v rozporu s ústavním pořádkem. O návrhu dnes informovala senátorka Jitka Seitlová (KDU-ČSL), která za skupinu členů

České Noviny

Na trhu s novými automobily na Slovensku dál dominuje Škoda

České Noviny | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Bratislava - Největší podíl na trhu s novými vozy na Slovensku si letos se značným odstupem před konkurencí udržela česká automobilka Škoda Auto. Zhruba každý pátý registrovaný nový...

Kuba - Dovolená a zájezdy

V sekci Aktuální Zpravodajství je zařazeno 43710 zpráv / článků

novější123456789starší