27. května, 2018 - svátek má Valdemar

Aktuální Zpravodajství

Přidej článek

Zpravodajství: Poslední zprávy a aktuality

EuroZprávy.cz

Kdo jsou to kaučukoví lidé? Stáli u zrodu první civilizace Nového světa

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » Dnes

Mezi nejznámější civilizace Nového světa jistě patří Inkové, Aztékové či Mayové. Málo kdo však ví, že jen v oblasti Střední Ameriky se rozvíjely i další významné a mocné kultury, například Zapotéků či Toltéků. Ovšem jaká z těchto civilizací byla ta první? Jak a kde vznikla? Kdy a proč zanikla?

EuroZprávy.cz

NATO se "rozšiřuje". V Latinské Americe bude mít prvního globálního partnera

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Bogotá - Kolumbie se příští týden jako první stát Latinské Ameriky stane takzvaným globálním partnerem Severoatlantické aliance. S odvoláním na oznámení kolumbijského prezidenta Juana Manuela Santose o tom v sobotu informoval server BBC Mundo. Prezident, o jehož nástupci právě dnes hlasují Kolumbijci ve volbách, také uvedl, že Kolumbie je od pátku členem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

EuroZprávy.cz

Brexit zasahuje až do vesmíru. Co bude s navigačním systémem Galileo?

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Londýn/Brusel - Až na oběžnou dráhu zasahují spory mezi Londýnem a Bruselem při nynějším vyjednávání o britském odchodu z Evropské unie. Vyjednavači zastupující ostatních 27 unijních zemí totiž očekávají, že po odchodu z bloku přestane mít Británie podíl na satelitním systému Galileo, vznikající evropské alternativě k americkému satelitnímu polohovému systému GPS. Britská strana se naopak o zachování přístupu ke Galileu snaží.

Novinky.cz

REPORTÁŽ: Jak jsem potkal v divadle v Brně české fašisty

Novinky.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Všechno to začalo na začátku dubna otevřeným dopisem jednoho lidoveckého magistrátního zastupitele a úředníka generálnímu řediteli brněnského Národního divadla. Na festival Divadelní svět, jehož tématem je „Svoboda“, má přijet slovinská inscenace bosenského Chorvata Olivera Frljiće Naše násilí a vaše násilí, která „vyvolává silně negativní emoce a rozděluje společnost“. Stručně řečeno, ředitel by měl vystoupení lublaňského Divadla mladých odřeknout, tedy

Echo24.cz

Nejstarší doktorka na světě. Je jí 91 a denně operuje

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Její chirurgický um je pověstný a na sále jí prý nikdy nikdo nezemřel. Ještě dnes denně operuje, i když přitom musí stát na speciální stoličce. Alla Levuškina, zázrak ruské medicíny i přírody, se před pár týdny dožila 91 let.

ČeskoAktuálně.cz - aktuální zprávy a novinky

Provokace a imperiální ultimátum, nebo schůzka Kim-Trump?

ČeskoAktuálně.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Julio Yao, mezinárodní analytik z Panamy, se opětovně zabývá událostmi kolem oznámeného setkání severokorejského prezidenta Kim Jong-una a amerického prezidenta Donalda Trumpa, schůzky, která se nyní zdá být ohroženou, kvůli nepřijatelným prohlášením Johna Boltona, poradce pro národní bezpečnost prezidenta Trumpa. (Článek vyšel 22. května, schůzku mezitím prezident Donald Trump zrušil. Poznámka editora) Příspěvek Provokace a imperiální ultimátum, nebo

EuroZprávy.cz

Na severozápadě Konga začne očkování proti ebole, počet nakažených roste

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Kinshasa - Ve dvou venkovských oblastech Bikoro a Iboko na severozápadě Konga začne v pondělí očkování vakcínou proti ebole. Právě tento region se od začátku měsíce potýká s novým výskytem smrtícího viru. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na konžské ministerstvo zdravotnictví. Počet potvrzených případů krvácivé horečky se přitom v zemi zvýšil na 35, z toho deset lidí zemřelo.

Euro.cz

Summit s Kimem možná nakonec bude, připustil Trump. Dál o něj stojí i vůdce KLDR

Euro.cz | Zpravodajství » Dnes

Spojené státy se i nadále připravují na summit mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a severokorejským vůdcem Kim Čong-unem, který by se měl 12. června uskutečnit v Singapuru. Americký prezident uvedl, že přípravy na setkání obou lídrů jdou "velmi dobře". Kim na setkání s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem vyjádřil "pevnou vůli" se s Trumpem setkat.

webdesign Praha a tvorba stránek na míru

V sekci Aktuální Zpravodajství je zařazeno 107216 zpráv / článků

novější123456789starší