16. srpna, 2018 - svátek má Jáchym

Aktuální Zpravodajství

Přidej článek

Zpravodajství: Poslední zprávy a aktuality

EuroZprávy.cz

Napětí kvůli platům se vyostřuje: Zdravotní odbory vyhlásí stávkovou pohotovost

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Praha - Podle Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče není Babišova vláda ochotná dodržet slib a zvýšit tarifní platy a základní mzdy, vyhlásí proto stávkovou pohotovost. Stejnou akcí už pohrozil i předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

České Noviny

Ukrajinský žalobce žádá pro Janukovyče trest 15 let vězení

České Noviny | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Kyjev - Ukrajinská prokuratura žádá 15 let vězení pro bývalého prezidenta Viktora Janukovyče obviněného z vlastizrady, z útoku na územní celistvost země a z vedení agresivní války....

EuroZprávy.cz

Slováci hodnotí srpen 1968 méně kriticky než Češi. Socioložka vysvětluje proč

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Bratislava - Slováci hodnotí vojenskou invazi do Československa vojsky v srpnu 1968 negativně, jejich postoj k této události je ale méně kritický než u obyvatel Česka. Češi si totiž podle socioložky Zory Bútorové více pamatují i stinné stránky historie.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

VIDEO: Masaryk bude znovu v Brně výstavišti. Robot vyfrézuje jeho sochu

iDnes.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Na brněnské výstaviště se znovu vrátí socha Tomáše Garrigua Masaryka. Ta původní z roku 1928 nepřežila bouřlivé dvacáté století. Současná nevznikne jako dílo sochaře, ale vyfrézuje ji speciální robot díky 3D technologiím. Další články k tématu:Roboti místo barmanů. I tak může vypadat budoucnost, ukazuje veletrh3D sochař zkřížil koně s člověkem, předtím studoval svalovinu a anorexiiDíky 3D tisku vystavuje Bouzov zvětšené kopie pečetí z 15. století

Reflex.cz

Zemřela zpěvačka Aretha Franklinová. Královna soulu podlehla rakovině slinivky

Reflex.cz | Zpravodajství » Dnes

Ve věku 76 let zemřela dnes americká zpěvačka Aretha Franklinová. Informovala o tom s odvoláním na rodinu agentura AP. Umělkyně označovaná za "královnu soulu" trpěla rakovinou slinivky a už před několika dny se objevily zprávy, že její stav je velmi vážný. Franklinová, kterou časopis Rolling Stone označil za nejlepší zpěvačku všech dob, zemřela dopoledne místního času ve svém domě v Detroitu.

Echo24.cz

Zemřela „královna soulu“ Aretha Franklin

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Známá americká zpěvačka Aretha Franklin podlehla rakovině slinivky břišní. Ikona soulové hudby zemřela ve čtvrtek doma obklopená jejími nejbližšími. Tento týden ji ještě stihli navštívit například zpěvák Stevie Wonder nebo pastor Jesse Jacskon, píše CNN. Hudební ikona má 18 cen Grammy a také ocenění za celoživotní dílo. 

EuroZprávy.cz

Janov čeká další pohroma? 25 milionů aut bude hledat náhradní cestu

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Janov - Janov má po zřícení mostu obavy z poprázdninového dopravního chaosu. Aglomerace je sice protkána labyrintem tunelů a viaduktů, ale přerušení v zásadě hlavní dopravní tepny představuje zásadní problém.

České Noviny

Ve věku 76 let zemřela soulová zpěvačka Aretha Franklinová

České Noviny | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

Detroit (USA) - Ve věku 76 let zemřela dnes americká zpěvačka Aretha Franklinová, informovala s odvoláním na rodinu agentura AP. Umělkyně označovaná za "královnu soulu" trpěla...

Dobrý Anděl

V sekci Aktuální Zpravodajství je zařazeno 64104 zpráv / článků

novější123456789starší