22. května, 2018 - svátek má Emil

Cestování, turistika a dovolená

Přidej článek

Cestování: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Nejlepší evropskou destinací je podle Lonely Planet italský region Emilia-Romagna

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Spřádáte plány na letní dovolenou, ale nechcete jezdit příliš daleko? Turistický průvodce Lonely Planet vydal žebříček nejlepších evropských destinací pro letošní rok. Vévodí mu italský region Emilia-Romagna, jehož hlavním městem je Boloňa. Druhou a třetí příčku obsadily severošpanělská Kantábrie a nizozemská provincie Frísko.

Novinky.cz

V Gruy?res je to husté: Dvojitá smetana, sýr a Vetřelec

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Malebné středověké městečko Gruy?res je chloubou švýcarského kantonu Fribourg. Tyčí se na vrcholku kopce s výhledem na okolní hory a vesničky. Přestože zde sídlí jen kolem dvou tisíc stálých obyvatel, najde zde turista vše, co by si mohl přát - malebnou krajinu, romantické hotýlky, zachovalý hrad, čokoládovnu a nedaleko jsou i lázně. Přesto sem návštěvníky táhnou především jiné speciality. Jaké?

Novinky.cz

V Newcastlu vyroste největší vyhlídkové kolo v Evropě, pokoří i London Eye

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

V britském Newcastlu do několika let vyroste největší evropské vyhlídkové kolo. Na výšku bude měřit 140 metrů, čímž o pět metrů pokoří aktuálního držitele rekordu, kterým je Londýnské oko. V rámci projektu vyrostou v okolí i restaurace a bary, které by měly do města přitáhnout více návštěvníků, píše britský server Independent.

Novinky.cz

Nejvíce turistů na jihu Čech bylo z Číny

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Na jihu Čech přibývá už čtvrtým rokem turistů. Potvrzuje se trend, že Češi vyráží na dovolené v tuzemsku a vybírají si například Lipensko, Český Krumlov, Českobudějovicko a památky jako Hlubokou nad Vltavou nebo Červenou Lhotu.

HedvabnaStezka.cz - aktuální články o cestování

Do Dubrovníku za historií a romantickou atmosférou

HedvabnaStezka.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 22. květen, 2018

Ten, kdo už někdy zavítal do Dalmácie ví, že je to jedna z nejkrásnějších oblastí Chorvatska. Není zde téměř žádný průmysl a její břehy jsou omývány Jaderským mořem, které přináší místním obyvatelům…

Novinky.cz

Český Rudolec, po válce vyrabovaná ruina, se zvolna vrací k bývalé kráse

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 21. květen, 2018

Říkali se mu Malá Hluboká, zámek v příhraničí jižních Čech byl podle dobové dokumentace skvostem, kterých je u nás málo. Na místě, kde stála původně tvrz, postupně, podle zámožnosti majitelů, rostl objekt, který v konečné fázi dostal ráz oblíbené tudorovské gotiky.

Novinky.cz

Historii Telče připomene nová výstava, která bude od léta ve věži

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 21. květen, 2018

Novinkou letošního léta v Telči bude výstava mapující vývoj města, která vzniká v čerstvě opravené věži svatého Ducha. Dokončena bude do července, uvedl starosta Roman Fabeš. Připravovaná rekonstrukce telčského zámku nebude mít na letošní turistickou sezónu žádný vliv.

Novinky.cz

Kam pojedou Harry s Meghan na líbánky? Mezi tipy vede Namibie

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 21. květen, 2018

Zájem o britského prince Harryho a jeho manželku Meghan neupadá ani po svatbě. Nyní se diskutuje, kam novomanželé pojedou na líbánky. Tipů je hned několik, ale jako nejpravděpodobnější se zatím jeví návštěva Afriky, kde vedou Namibie a Botswana. V obou zemích by si totiž Harry s Meghan mohli užít zaslouženého klidu od médií i veřejného zájmu, píšou servery CNN a Telegraph.

Centrum Paraple

V sekci Cestování, turistika a dovolená je zařazeno 1081 zpráv / článků

123456789starší