20. října, 2018 - svátek Vendelín

Cestování, turistika a dovolená

Přidej článek

Cestování: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Řecký důchodce tvrdí, že je nejzcestovalejší člověk na planetě. Všude byl dvakrát

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Navštívit všechny země na světě se povede málokomu. Natož dvakrát. Čtyřiašedesátiletý Řek Babis Bizas ovšem tvrdí, že právě to je jeho případ, a je tak nejzcestovalejším člověkem na planetě. Se svým celoživotním koníčkem začal už v 19 letech a od té doby prakticky nepřestal, píše britský server Daily Mail.

Novinky.cz

Není poušť jako poušť. Na Ukrajině mají jednu falešnou

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 19. říjen, 2018

Vypadá jako poušť, ale není to poušť. Oblast na jihu Ukrajiny je i přesto evropským unikátem — jde o největší zónu takzvaných vátých písků, tedy zvětralých mořských usazenin nebo naplavenin z vodních toků. Pustina vzniklá na kdysi zelených pláních dnes funguje jako dobrý turistický magnet, píše agentura AP.

Novinky.cz

Impozantní budova Opery v Sydney byla otevřena před 45 lety

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 19. říjen, 2018

Obří plachetnice kotvící v přístavu, roztažená křídla exotického ptáka či pářící se želvy - to vše připomíná budova opery s kaskádou mušlovitých útvarů, která dominuje přístavu v Sydney a jež byla otevřena před 45 lety, 20. října 1973. Krása vizionářské stavby spolykala i mimořádnou částku: původní rozpočet sedmi miliónů australských dolarů (112 miliónů korun) se vyšplhal až na 102 miliónů (1,6 miliardy korun).

Novinky.cz

Lidé se mohou kochat pohledem na Beskydy z nových vyhlídek

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 19. říjen, 2018

Turisté mají v Beskydech další místa, kde se mohou rozhlédnout po horách, loukách a vesničkách.

Novinky.cz

Nejvýše položené sídliště světa je domovem buddhistických mnichů

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 19. říjen, 2018

Na zvlněných kopcích jsou rozesety tisíce červených domků a v dáli se zdvihají vrcholky hor. Čínskému městu Larung Gar, které je domovem početné buddhistické komunity, se kvůli jeho nadmořské výšce 3962 metrů, přezdívá město na obloze a je údajně nejvýše položeným sídlištěm světa.

Novinky.cz

Za pozorováním zvířat na safari nemusíte až do Afriky, stačí třeba do Francie

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 18. říjen, 2018

Pochopitelně každý zná naše safari ve Dvoře Králové, spojené se zakladatelem ing. Josefem Vágnerem, ale při cestách po Evropě se může hodit informace, že pozorovat zvířata z vlastního automobilu lze i ve Francii, kde kolem vás pobíhají obyvatelé afrických plání i severoamerických lesů a prérie je na dosah ruky.

Novinky.cz

V Japonsku kvůli počasí nečekaně rozkvetly sakury

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 18. říjen, 2018

Japonské sakury, které každé jaro přilákají do země tisíce turistů, letos nečekaně rozkvetly na podzim. Podle meteorologů vzácný fenomén mohly zapříčinit tajfuny, které zemi letos zasáhly, napsal dnes zpravodajský server BBC News. Meteorologický web Weathernews zaznamenal více než 300 hlášení o rozkvetlých stromech.

Novinky.cz

V Japonsku i kvůli tajfunům nečekaně rozkvetly sakury

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 18. říjen, 2018

Japonské sakury, které každé jaro přilákají do země tisíce turistů, letos nečekaně rozkvetly na podzim. Podle meteorologů vzácný fenomén mohly zapříčinit tajfuny, které zemi letos zasáhly, napsal ve čtvrtek zpravodajský server BBC News. Meteorologický web Weathernews zaznamenal více než 300 hlášení o rozkvetlých stromech.

Kuba - Dovolená a zájezdy

V sekci Cestování, turistika a dovolená je zařazeno 506 zpráv / článků

123456789starší