23. dubna, 2019 - svátek má Vojtěch

Cestování, turistika a dovolená

Přidej článek

Cestování: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Skvělá siesta v Grébovce, v parku s umělou jeskyní v centru Prahy

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 22. duben, 2019

Jako v jiném světě se octinete na okraji Vinohrad na svahu nad Vršovicemi v sadech nesoucích Havlíčkovo jméno. Spíše je známé po pojmem Grébovka. Oáza klidu, pohody, dobrého jídla i pití je jedinečným místem odpočinku nejen Pražanů. Zaslechnete tu lidi mluvit jazyky mnoha zemí, povětšinou obdivně.

Novinky.cz

Z kamene vytesaný úsvit Indonésie

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 22. duben, 2019

Desítky lidí napjatě a v naprostém tichu čekají, všichni jako by se báli, že se to třeba dneska nepodaří. Když se na obzoru objeví sluneční paprsky, ozve se hromadný vzdech. Úlevy? Obdivu? Z mlhy se jedna za druhou noří kupole indonéského chrámu Borobudur a v dálce vykukují vrcholy sopek.

Novinky.cz

Velikonoce na Velikonočním ostrově

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 22. duben, 2019

Je druhá hodina ranní a naše oči jsou doširoka otevřené. Na vině ale překvapivě není pásmová nemoc, známá jako jet lag, ač si hlava niterně dobře uvědomuje, že v českých luzích a hájích nedávno odbíjela desátá dopoledne. Tropický liják buší do střechy maličké vilky takovou silou, že jednoduše nelze spát. Když konečně ustane, usneme a probudíme se až před osmou ranní. Do toho nejméně velikonočního prostředí, jaké si jen můžete představit. Nebo nejvíce?

HedvabnaStezka.cz - aktuální články o cestování

12 zajímavých míst nedaleko hranic s Německem, která rozhodně stojí za návštěvu

HedvabnaStezka.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 22. duben, 2019

foto: Pixabay Prozkoumejte místa, která leží sice za hranicemi České republiky, ale přesto jsou v poměrně snadno dosažitelné vzdálenosti a jsou natolik zajímavá a lákavá, že vám rozhodně budou stát…

Novinky.cz

Výstup na nejvyšší vrchol Bílých Karpat

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 21. duben, 2019

Při pohledu na Bílé Karpaty dominuje vrchol Velká Javořina s nezaměnitelnou siluetou vysílače. Celoročně sem vystoupají turisté a cyklisté po některé ze značených tras a nechávají se kochat výhledy na česká i slovenská pohoří a odkud jsou prý při velkém štěstí vidět i první vrcholky rakouských Alp.

Novinky.cz

Marlene by Berlín opěvovala i dnes

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 21. duben, 2019

Marlene Dietrichová, jedna z nejzářivějších hvězd stříbrného plátna a hudebních sálů první poloviny minulého století, milovala muže, ženy, Německo bez nacistů a jedno město v něm. „Nemáš ani ponětí o tom, jak jsi krásný, Berlíne,“ vyznala se.

Novinky.cz

Monumentální štola Johannes v Krušných horách se znovu otevírá

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 20. duben, 2019

Krušné hory jsou pozoruhodné nejen na povrchu, ale i v podzemí. Veřejnosti je otevřeno několik důlních děl na české, ale i na saské straně. Právě kvůli krušení, těžbě byyl hory postupně osídlovány a vznikaly tu bohaté osady. Jedním ze stěžejních děl je štola Johannes poblíž Božího Daru.

Novinky.cz

Lišky, králíčci nebo ovce. Po Japonsku či Faerských ostrovech za zvířaty

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 20. duben, 2019

Destinací pro milovníky gastronomie je mnoho. Své vysněné cíle mají na jaře jistě i fanoušci pestrobarevných květin. Do některých zemí je ale radno vypravit se třeba i kvůli zvířatům, díky kterým dané místo proslulo. V Japonsku to jsou třeba lišky, jeleni, kočky nebo králíčci. Faerské ostrovy jsou vhodné zas pro ty, kdo se rádi obklopují ovcemi.

V sekci Cestování, turistika a dovolená je zařazeno 549 zpráv / článků

123456789starší