20. února, 2019 - svátek má Oldřich

Cestování, turistika a dovolená

Přidej článek

Cestování: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Brit odletěl z Prahy na pas kamaráda. Prošel přes čtyři kontroly ve třech zemích

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Britové Allan Poole a Steve Vincent si vyrazili na krátký výlet do Prahy. Poole vyrážel do domovského Newcastlu o den dříve. Z Prahy do Amsterdamu a z Amsterdamu do Newcastlu se dostal bez potíží. Na to, že cestoval na kamarádův pas, přišel až doma. Steve Vincent, který se živí jako profesor na univerzitě v Newcastlu, tak skončil uvězněný v Praze a čeká na vydání náhradního cestovního dokladu od své ambasády.

HedvabnaStezka.cz - aktuální články o cestování

Moje první 4000: Zapojte se do soutěže a vyhrajte výstup na švýcarskou čtytisícovku Breithorn s horským vůdcem

HedvabnaStezka.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 20. únor, 2019

Milujete hory a umíte se o své cesty podělit s ostatními slovem i fotografií? Vyhlašujeme soutěž o unikátní životní zážitek: výstup na nejjednodušší švýcarskou čtyřtisícovku Breithorn nad Zermattem…

Novinky.cz

Agresivní pasažérku vyhodili z letadla. Naivně se pokusila o návrat

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 19. únor, 2019

Máloco v letadle naštve tolik jako neukáznění spolucestující. Pasažéři společnosti Jetblue o tom vědí své. Ještě před odletem na lince z amerického Fort Lauderdale do Las Vegas si totiž museli vyslechnout urážky od Valerie Gonzalezové, kterou dopálilo, že sedí vedle malého dítěte. Když byla kvůli svému chování vyvedena, pokoušela se stejně dostat zpět na palubu.

Novinky.cz

Posvátnou lagunu na Novém Zélandu uzavřeli. Turisté kolem nechávali odpadky

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 19. únor, 2019

Na dobu neurčitou se uzavřela turistům novozélandská laguna Mermaid Pools, která je posvátná pro původní maorské obyvatelstvo. Návštěvníci v jejím okolí totiž nechávali odpadky a vykonávali potřebu, napsal server Independent.

Novinky.cz

V newyorské restauraci si musejí hosté jídlo nejdřív ulovit

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 19. únor, 2019

V newyorské restauraci Zauo je večere opravdovým dobrodružstvím. Než totiž hosté dostanou na stůl své jídlo, musí si ho nejprve ulovit. V nádržích s vodou jsou ryby rozdělené podle cenových kategorií, stačí si nasadit pláštěnku, vzít prut a podběrák a večerní zábava může začít.

Novinky.cz

Byla Budeč, kde se učil kníže Václav, čarodějnickou školou?

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 18. únor, 2019

Ostroh nad nynější obcí Zákolany byl osídlen již v době bronzové. Postupně tu vyrostlo mohutné hradiště, kde se usadili Keltové. Slované ho silně opevnili a zbudovali tu své mocenské centrum. Hradiště mělo tvar trojúhelníku, s dvojitými valy, zbytek je patrný pod hřbitovní zdí.

Novinky.cz

Probuďte v sobě dítě: Na úplňkovou večeři lanovkou a zpět do hotelu na sáňkách

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 18. únor, 2019

Ve snaze přilákat turisty na lyžařské dovolené dělají zimní střediska často první poslední. Tu se snaží nalákat na zlevněné ubytování, jindy na dětské skipasy zdarma a někdy prostě na neotřelé zajímavosti. Nejinak tomu je i v italském Jižním Tyrolsku, kde chystají už tento pátek akci, která musí nadchnout snad úplně každého.

Novinky.cz

Cesta ke Kildaltonskému kříži je vystlána pávy

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 18. únor, 2019

Skotský ostrov Islay patří do souostroví Vnitřních Hebrid. Díky divoké přírodě a rozmarnému počasí je znám hlavně milovníkům mystické mlhy kvalitní whisky. Vždyť se na ostrově s 3000 stálými obyvateli nachází osm aktivních palíren a několik zaniklých. Islay je však také domovem jednoho z nejzachovalejších raně křesťanských monumentů v západní Evropě.

webdesign Praha a tvorba stránek na míru

V sekci Cestování, turistika a dovolená je zařazeno 251 zpráv / článků

123456789starší