14. srpna, 2018 - svátek má Alan

Cestování, turistika a dovolená

Přidej článek

Cestování: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Cesty za vínem jsou stále větším hitem. Pálava jednoznačně vede

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Ceny sklepů na turistických trasách se šplhají do miliónových výšek. Koupit vinohrad je prakticky nemožné. Na cyklostezkách je nával a žízniví se často domáhají osvěžujícího vinného loku už dlouho před polednem. Vinařská turistika na celé jižní Moravě se stala téměř módní záležitostí. Kdo nenavštíví vesničky na Pálavě, jako by nebyl. O Mikulovu nemluvě.

Novinky.cz

Nejezděte v Thajsku na slonech, apeluje na turisty společnost. Jsou týráni

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Fotka s tygrem nebo delfínem, vyjížďka na velbloudovi či slonovi. Zdá se to jako nevinný zážitek z dovolené, často se za ním ale skrývá velké utrpení. Důrazně na to upozornila novozélandská cestovní agentura Intrepid Travel, jejíž šéf odrazuje turisty od projížděk na slonech v Thajsku. Zvířata jsou podle něj zanedbaná a týraná, napsaly servery New Zealand Herald a NewsHub.

Novinky.cz

Klesá zájem o dovolené v egyptském letovisku, kde žralok zabil Čecha

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Poptávka Čechů po dovolené v egyptském letovisku Marsá Alam, kde po útoku žraloka zemřel na začátku srpna český turista, v posledních dnech klesla. Zvýšil se naopak zájem o zájezdy do dalších destinací v zemi - Šarm aš-Šajchu a Hurghady. Cestovní kanceláře také registrují řadu dotazů na bezpečnost koupání v lokalitě.

Novinky.cz

Menorca je ostrov zelený a přívětivý

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Když obyvatel Menorky v neděli ráno vyjde z domu, nasliní si prst a zkoumá, odkud vane vítr. Pokud fouká severní tramontana, zamíří do závětří na jih. Fouká-li to z jihu, je na severním pobřeží spousta plážiček, kde se před větrem člověk také schová.

Novinky.cz

Nová plavba kolem světa vezme účastníky na 56 míst ze seznamu UNESCO

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

S výletními plavbami se v poslední době roztrhl pytel. Společnosti se předhánějí, která z nich lidem nabídne epičtější zážitek co do počtu celkových dní na palubě, ale i jedinečných destinací. Plavba, kterou uvede Regent Seven Seas Cruises, chce pasažéry vzít na místa, která jsou zapsána na seznamu UNESCO, píše Daily Mail.

Novinky.cz

Egypt po útoku žraloka na českého turistu omezil v oblasti koupání i šnorchlování

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 13. srpen, 2018

Egyptské úřady v reakci na smrtelný útok žraloka na českého turistu ze začátku srpna zpřísnily pravidla pro plavání, šnorchlování, rybaření a provozování vodních sportů u pobřeží u letoviska Marsá Alam u Rudého moře. Koupání a šnorchlování v oblasti je prozatím do 16. srpna zcela zakázáno s výjimkou přírodních zátok a mělkých vod.

Novinky.cz

Francouz projíždí USA na longboardu. A plánuje další země

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 13. srpen, 2018

Inspirovat ostatní chce 48letý Francouz Fabrice Gropaiz. Ten obráží Spojené státy americké na elektrickém longboardu, aby ukázal, že způsobů, jak se přepravovat a objevovat, je mnoho. Se svou cestou začal už loni a u států skončit nehodlá, píše agentura Reuters.

Novinky.cz

Senegalská rezervace Bandia ztělesňuje naději pro jeden úchvatný živočišný druh

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 13. srpen, 2018

Při návštěvě mnoha zemí afrického kontinentu bývá safari tím největším zážitkem, který si turisté zpět do vlasti přivezou. Ani Senegal nezůstává pozadu. A protože národní park Niokolo-Koba je pro turisty dostupný trochu složitěji, většina se spokojí s výletem do krásné rezervace Bandia, kde čeští odborníci už mnoho let usilují o záchranu kriticky ohroženého poddruhu antilopy Derbyho.

V sekci Cestování, turistika a dovolená je zařazeno 670 zpráv / článků

123456789starší