25. listopadu, 2017 - svátek má Kateřina

Cestování, turistika a dovolená

Přidej článek

Cestování: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Pojďme nasávat Hradozámecký advent na jihočeské památky, začneme na Nových Hradech

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 24. listopad, 2017

Krásný je výraz nasávání atmosféry, když nasávání vyvolává většinou zcela jinou představu než tu atmosférní. Přesto kasteláni několik hradů a zámků v jižních Čechách připravili na adventní rozjímací čas pohodovou atmosféru na jimi svěřených objektech. Začíná se na Nových Hradech a je na co se těšit.

Novinky.cz

Italské Bolzano je domovem dobrého jídla, průměrné zmrzliny a Ötziho

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 24. listopad, 2017

Ačkoli se Bolzano nachází v Itálii, je velmi neitalským městem. Leží totiž v Jižním Tyrolsku, regionu, který ještě před zhruba sto lety patřil pod rakousko-uherskou monarchii. Dnes je centrem oblasti, známým mimo jiné produkcí vína. Návštěvníci tu ale najdou i skvělé trhy s lokálními specialitami nebo muzeum, kde odpočívá ledový muž Ötzi. A také obchody se zmrzlinou, která má ale k pravému italskému gelatu většinou daleko.

Novinky.cz

Pasažéra v letadle vyděsilo odchlípnuté okno. O nic nešlo, ujistili experti

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 24. listopad, 2017

Poněkud děsivý výjev natočil pasažér nejmenované nízkonákladové společnosti. Ten si totiž během letu nad Chile povšiml, že se vedle něj poněkud odchlipuje rám okna. Po právu byl vystrašen a video nahrál na internet s dotazem, zda se měl něčeho obávat. Bezpečnostní experti ovšem ujistili, že se viklalo pouze jakési bezpečnostní okno, které kryje to skutečné. Nejednalo se tedy o hrozbu, píše Daily Mail.

Novinky.cz

Ve slovenských Tatrách vyroste ještě mohutnější ledový chrám

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 24. listopad, 2017

Ve Vysokých Tatrách na Slovensku budou moci návštěvníci v zimní turistické sezóně opět zavítat do ledového chrámu, který se stal vyhledávanou atrakcí v nejvyšším pohoří země. Tentokráte bude stavba ještě mohutnější než v minulosti a kromě běžných návštěv turistů se stane i místem uzavírání sňatků, řekla výkonná ředitelka místní oblastní organizace cestovního ruchu Veronika Littvová.

Novinky.cz

Muž se vydal z Osla do Athén. Cestu ovšem zdolal na kajaku

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 24. listopad, 2017

Zhruba před půl rokem se šedesátiletý Mark Fuhrmann rozhodl podniknout dalekou a dobrodružnou výpravu. Původem Kanaďan žijící v Norsku se vypravil z Osla směrem do řeckých Athén. Nikoli však po svých, cestu zdolal na kajaku. Propádloval celkem 183 dní přes moře, ale i řeky či kanály 15 evropských zemí. Kromě výpravy samotné šlo o podporu kampaně za mír, laskavost a lidskost, píše agentura Reuters.

HedvabnaStezka.cz - aktuální články o cestování

Několik tipů a rad, jak se dá cestovat po Novém Zélandu s dětmi každého věku

HedvabnaStezka.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 24. listopad, 2017

Jak jsem se stal otcem, tak se hned změnil můj styl cestování. Dlouhé túry a návštěva dobrodružných lokalit vystřídal v mnoha ohledech mikrosvět dětí a cestování s ohledem na potřeby našeho syna.

Novinky.cz

Kam o víkendu s dětmi: Zažijte pochod čertů, vyrobte si animovaný film

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 23. listopad, 2017

Pokud se vaši děti rády bojí, můžete s nimi vyrazit do jihomoravských Židlochovic, kde se koná pochod více než stovky rakouských čertů. Krátký animovaný film si rodiče se svými potomky můžou vyrobit na workshopu ve zlínském Filmovém uzlu. Předvánoční atmosféra na vás dýchne v Českém Brodě na Andělském zvonění nebo na olomouckých trzích.

Novinky.cz

Tipy na víkend: Prozkoumejte pražské podzemí, nasajte adventní atmosféru

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 23. listopad, 2017

Po celý víkend budou v české metropoli zpřístupněny podzemní objekty v rámci akce Na den pod zem. Zvěřinové speciality můžete zkusit na Vysočině v pivovaru v Dalešicích, zabijačkové dobroty na vás čekají v Kostelci u Křížků jižně od Prahy. Do atmosféry blížících se Vánoc vás naladí trhy v Chebu nebo rozsvěcení stromu v Liberci.

Kuba - Dovolená a zájezdy

V sekci Cestování, turistika a dovolená je zařazeno 1173 zpráv / článků

123456789starší