23. září, 2017 - svátek má Berta

Cestování, turistika a dovolená

Přidej článek

Cestování: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Sedm divů Íránu. Kolik Čechů je asi vidělo?

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Když se v Čechách řekne „Írán“, málokomu se vybaví něco pozitivního. Média píší o Íránu většinou ve spojení s politikou a většinou negativně. Írán je jednou z kolébek světové kultury. Do roku 1935 byl Írán známý jako Persie, jejíž historie sahá až 4 000 let před náš letopočet. Určitě stojí za návštěvu.

Novinky.cz

Výpary z jávské sopky se po setmění barví domodra, vytvářejí jedinečnou show

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Sopky, ač budí respekt, bývají častým cílem turistů. Na indonéské Jávě se ovšem nachází jedna, která je skutečně výjimečná. Uniká z ní totiž plyn, díky kterému se láva po setmění barví do modra a plameny šlehají i pět metrů vysoko. Ačkoli je dlouhodobější setrvání na místě zdraví škodlivé, cestovatele to od nevšední podívané nijak neodrazuje.

Novinky.cz

Adrenalin po thajsku: Podívejte se na pláže Ko Phi Phi seshora

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Stěny fascinujících vápencových útvarů porostlé místy temnou, jinde světle zářivou zelení nabízejí vzrušující výzvy v podobě převisů a následně uklidnění při pohledu dolů na pláže s bílým pískem. Thajsko proto milují lezci z celého světa.

Novinky.cz

Na tréninku s mistrem světa v inline rychlobruslení

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Nedaleko Berlína se nachází kraj Fläming, jenž by neměl ujít pozornosti žádného nadšence do inline bruslení či cyklistiky. Mezi rekreačními jezdci a amatéry se tu po „černém ledu“, jak se říká zdejšímu kvalitnímu asfaltu, na bruslích prohání také mistr světa v inline rychlobruslení.

HedvabnaStezka.cz - aktuální články o cestování

SOUTĚŽ: Vyhrajte profesionální zpracování plánů na dovolenou od TravelPlanner.cz

HedvabnaStezka.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 23. září, 2017

Chystáte se na cesty? Zahrajte si s námi o profeionální naplánování dovolené přesně podle vašich představ. Odpadnou vám ty dovolené-predcházející starosti s hledáním nejvhodnějších spojů a…

Novinky.cz

První vůz s hybridním pohonem lze obdivovat ve Vratislavicích v rodném domě Ferdinanda Porscheho

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 22. září, 2017

Léto skončilo rázně, počasí lákající k výletům do přírody zatím nepřichází, nastává ten správný čas pro návštěvy muzeí. Jednu z mnoha možností nabízí vloni otevřený rodný dům legendárního konstruktéra Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích nad Nisou.

Novinky.cz

Poutní kostely v Hejnicích a Horní Polici národními památkami

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 22. září, 2017

Poutní barokní kostely v Hejnicích na Liberecku a Horní Polici na Českolipsku budou novými národními kulturními památkami. V Libereckém kraji se tím počet památek s tímto statusem rozroste na 16. Liberecký kraj původně navrhoval tři památky, ještě poutní kostel v Bozkově na Semilsku, ten ale ministerstvo kultury nevybralo. Informovala o tom ve čtvrtek radní pro památkovou péči v Libereckém kraji Květa Vinklátová.

Novinky.cz

Ztráty a nálezy na pražském letišti: Invalidní vozík, zásnubní prsten i erotické pomůcky

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 22. září, 2017

Počet cestujících proudících přes pražské letiště každoročně stoupá. Více lidí na letišti znamená i více ztracených věcí. Na pražském Letišti Václava Havla mají v celém prostoru jednu malou místnost, která je přeplněna nejrůznějšími předměty, jež do letadla s majiteli nenastoupily. Najdete mezi nimi i bizarní věci jako např. erotické pomůcky.

V sekci Cestování, turistika a dovolená je zařazeno 772 zpráv / článků

123456789starší