17. prosince, 2018 - svátek má Daniel

Milióny kubíků palivového dřeva pro Vídeň putovaly před dvěma sty lety ze Šumavy plavebním kanálem

Přidej článek
Novinky.cz

Novinky.cz |

Příští rok tomu bude 230 let, co se začal uprostřed hustých šumavských lesů stavět plavební kanál. Naprosto unikátní stavba, kterou vyprojektoval inženýr Josef Rosenauer, byla zahájena 29. dubna 1789. Jedinečnost potvrzuje zápis na seznam nemovitých kulturních památek technického významu.

Čtěte celý článek "Milióny kubíků palivového dřeva pro Vídeň putovaly před dvěma sty lety ze Šumavy plavebním kanálem" ze zdroje: 

Kuba - Dovolená a zájezdy
Každý článek můžete ohodnotit od 1 do 5 hvězd.
Prosím ohodnote tento článek
Hodnocení článku: 3,0 hvězd z 5

Vaše diskuze a názory:

Vložte Vᚠnázor:

Jméno:
  Opište kód:
Tweetni tuto stránku
Dobrý Anděl

Zprávy a aktuality

Novinky.cz

Francie: Největší lyžařské území Alp

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Francie má jedinečnou lyžařskou vlastnost, a to že většina ubytovacích středisek, sestávajících převážně z apartmánových rezidenčních komplexů, je vsazena přímo na sjezdovky. Ty přitom obvykle tvoří dokonale propojenou sí o délce mnoha desítek až stovek kilometrů. Není divu, že turnikety francouzských středisek projde každoročně nejvíce lyžařů na světě.

Novinky.cz

Šelma v oblacích. Neotřelý design letadla má upozornit na ohrožený druh

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Bláznivé polepy na letadlech jsou už poměrně obvyklou záležitostí. Svou troškou do mlýna nyní přispěla kazašská společnost Astana Air, jejíž letoun Embraer 190-E2 zdobí čumák irbise neboli levharta sněžného. Nejedná se ovšem jen o estetickou vychytávku, irbis byl vybrán záměrně. Vzácná šelma totiž čelí hrozbě vyhynutí, píše server Daily Mail.

Novinky.cz

Bavorsko láká čím dál tím více Čechů

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Nejen za prací a nákupy, ale i za zábavou a relaxem jezdí do sousedního Bavorska stále více Čechů. Sílícímu trendu se přizpůsobuje i německá strana včetně lyžařského střediska Velký Javor nebo lázní Therme1 v Bad Füssingu.

HedvabnaStezka.cz - aktuální články o cestování

Marlborough Sounds - Port Underwood, Queen Charlotte a Pelorus Sound

HedvabnaStezka.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 17. prosinec, 2018

Je to jedna z oblastí, kde se dá zastavit třeba na týden a za pěkného počasí bude stále co dělat. Trajektem přijedete do Picton a v informačním centru hned spatříte mnoho nabídek na různé aktivity.

HedvabnaStezka.cz - aktuální články o cestování

Pojeďte s cestovní kanceláří GO2 poznávat nádherné hory, řeky i pláže Nového Zélandu!

HedvabnaStezka.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 17. prosinec, 2018

opřejte si skvělou dovolenou od specialistů a za přijatelnou cenu. Cesta s CK GO2? Základem jsou osobní zkušenosti i znalosti česky hovořícího delegáta a originální poznávací programy. Je to…

HedvabnaStezka.cz - aktuální články o cestování

Rotorua, město známé svojí termální aktivitou, ale také novozélandskou maorskou kulturou

HedvabnaStezka.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 17. prosinec, 2018

Město Rotorua se nachází necelé čtyři hodiny jízdy autem z Aucklandu na jih. Dostanete se k němu z Hamiltonu po silnici č.1, posléze č.5 nebo z Bay of Plenty po silnici č.36. A proč ho navštívit?

HedvabnaStezka.cz - aktuální články o cestování

Cestování Zélandem po trase z Queenstown do Milford Sound

HedvabnaStezka.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 17. prosinec, 2018

Dnes frekventovaná silnice, která dnes slouží statisícům turistů a ukazuje na odiv největší novozélandské přírodní klenoty ani nemusela vzniknout.

Novinky.cz

Tisíce let staré skalní malby u Kaspického moře jsou svědky měnícího se světa

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 16. prosinec, 2018

Na březích Kaspického moře leží oblast ukrývající tisíciletou historii. Ázerbájdžánský Gobustán, kterému se pro pustotu přezdívá vyschlá země, byl v minulosti plný zeleně a hustých lesů. Po generace tu proto žili jeskynní lidé, kteří po sobě zanechali na 6000 skalních maleb, takzvaných petroglyfů. A další zajímavostí je, že některé kameny umí „zpívat”, píše

Cestomila.cz - aktuální přehled zpráv a článků

Tuniský deník: Festival International du Sahara

Cestomila.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 16. prosinec, 2018

Závody velbloudů, arabští koně, tradiční svatební beduínské obřady, písně a tance, poezie, lovící pouštní psi, berberské ženy ozdobené nádhernými šperky – to vše na festivalu v městečku Douz na severním okraji Sahary. Přezdívaný jednoduše Camel Festival, nejstarší a nejnavštěvovanější podobná událost v Tunisku. Na 51. ročníku Festival International du

Novinky.cz

Město na Aljašce se celé vešlo do jedné budovy

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 15. prosinec, 2018

Přezdívá se mu město pod jednou střechou. A název je to více než příznačný, protože většina obyvatel Whittieru na Aljašce skutečně žije v jediné budově. V bývalých kasárnách z období studené války ale nemají jen své domovy, nacházejí se v nich také obchody, policejní stanice, klinika nebo kostel.