20. října, 2017 - svátek Vendelín

Výpary z jávské sopky se po setmění barví domodra, vytvářejí jedinečnou show

Přidej článek
Novinky.cz

Novinky.cz |

Sopky, ač budí respekt, bývají častým cílem turistů. Na indonéské Jávě se ovšem nachází jedna, která je skutečně výjimečná. Uniká z ní totiž plyn, díky kterému se láva po setmění barví do modra a plameny šlehají i pět metrů vysoko. Ačkoli je dlouhodobější setrvání na místě zdraví škodlivé, cestovatele to od nevšední podívané nijak neodrazuje.

Čtěte celý článek "Výpary z jávské sopky se po setmění barví domodra, vytvářejí jedinečnou show" ze zdroje: 

Každý článek můžete ohodnotit od 1 do 5 hvězd.
Prosím ohodnoťte tento článek
Hodnocení článku: 3,0 hvězd z 5

Vaše diskuze a názory:

Vložte Váš názor:

Jméno:
  Opište kód:
Tweetni tuto stránku
Život Dětem

Zprávy a aktuality

Novinky.cz

Dutý kámen u Cvikova je turistickou lahůdkou s pozoruhodnými pískovcovými varhanami

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Jako dlouhý prst vybíhá ze shluku pískovcových skal u Cvikova nazývaných Kunratické Švýcarsko lokalita Dutý kámen. Oddělena je silnicí spojující Liberec s Novým Borem. Zastaví tu málokdo, hledat tu něco pozoruhodného asi téměř nikoho nenapadne. Ale procházka po asi 600 metrů dlouhém hřebeni stojí za to.

Novinky.cz

V Hejnicích uloží vzácnou relikvii. Kapku krve bývalého papeže Jana Pavla II.

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Vzácnou relikvií se bude moci od soboty pyšnit bazilika Navštívení Panny Marie v Hejnicích na Liberecku. Uvnitř kostela, který je vyhlášeným poutním místem a kam se sjíždějí věřící i z nedalekého Polska a Německa, bude umístěna kapka krve bývalého papeže a dnes už i světce Jana Pavla II. Vzácnou relikvii získala hejnická farnost díky vřelým kontaktům v

Novinky.cz

V australském hotelu dělá portýra pes. U návštěvníků slaví úspěch

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Luxusní hotel v australském Melbourne má netradičního zaměstnance. Jím se nedávno stal 18měsíční labrador pojmenovaný Pan Walker, který byl předtím vodicím psem. Svou novou roli portýra bere podle agentury AP velmi vážně a kromě ostatních pracovníků si ho zamilovali také návštěvníci, kteří si ho půjčují také na procházky do parku.

Novinky.cz

Vysoké Tatry jsou nejhezčí na podzim

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Vysoké Tatry nabízejí jedny z nejkrásnějších horských turistických tras v Evropě. Vyrazit lze jak na kratší nenáročné procházky, tak na poctivé horské túry, kde nechybí ani ocelová lana. Na podzim jsou Tatry nádherně zbarvené a téměř liduprázdné.

Novinky.cz

Muž žaluje aerolinky. Dostal perlivé víno místo šampaňského

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Kanaďan Daniel Macduff evidentně nemá rád bezpráví. Asi i proto se rozhodl pustit se do boje s aerolinkami Sunwing, které jej obraly o právo vychutnat si na palubě svého letu pravé francouzské šampaňské a místo toho mu servírovaly perlivé víno z úplně jiné oblasti než Champagne. Kanaďanovi prý nejde o kvalitu nalitého vína, ale podstatu problému -

HedvabnaStezka.cz - aktuální články o cestování

SOUTĚŽ: Zahrajte si s Bonusway o vouchery na 500 Kč!

HedvabnaStezka.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 20. říjen, 2017

Znáte nákupy přes Bonusway.cz? Tuto službu můžeme jen doporučit, pomáhá šetřit vaše peníze při každém nákupu - i při rezervaci ubytování nebo nákupu letenek.

Novinky.cz

Prohlédněte si Nymburk podle nového Turistického průvodce

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 19. říjen, 2017

V roce 1994 přišla Společnost přátel starého Nymburka s iniciativou vytvořit naučnou trasu po nemovitých památkách města Nymburka. Její členové vytipovali zastávky a napsali ke každé komentář. Podle navržené trasy pak odbor kultury městského úřadu dal vyrobit informační tabulky a označil jimi jednotlivé domy.

Novinky.cz

Technická památka na Šumavě, kde voda teče do kopce

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 19. říjen, 2017

Takový je první dojem při cestě kolem Vchynicko-tetovského plavebního kanálu při cestě kolem něj od parkoviště v Mechově. Jeho koryto prakticky kopíruje vrstevnici, a zejména cyklista má pocit, že sjíždí z kopce proti toku vody. Rozhodně nelze vynechat zastavení u bývalé Hauswaldské kaple.

Novinky.cz

Barokní zámek v saském Rammenau zve na rukodělný mikulášský trh

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 19. říjen, 2017

Barokní zámek v Rammenau patří k nejkrásnějším plně dochovaným zemským zámkům v Sasku. Okouzlí však také okolní krajina, do níž je zasazen – Horní Lužice, idylický kraj plný kopců, lesů a údolí.

Novinky.cz

Je libo dokonalou fotku na Instagram? Na Maledivách na to mají speciální sluhy

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 19. říjen, 2017

Fotografie z cest už dávno nenacházejí místo v tlustých rodinných albech. Nejrychlejší způsob je umístit snímek rovnou na sociální síť Instagram. Občas je ale problém pořídit skutečně oslnivou fotku. Právě proto jeden z rezortů na Maledivách zavedl speciální sluhy, kteří mají za úkol jediné — vzít mobil a zachytit daný moment tak, aby na Instagramu vypadal