18. února, 2018 - svátek má Gizela

Cestování, turistika a dovolená

Přidej článek

Cestování: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Les z cukrové vaty i čokoládové fontány. V muzeu sladkostí se plní všechny fantazie

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 17. únor, 2018

Muzeum, které je zhmotněnou fantazií všech milovníků sladkého. Tak vypadá nová turistická atrakce, která se v týdnu otevřela ve filipínské Manile. Cukru chtiví návštěvníci v ní mohou prozkoumat barevnou, interaktivní expozici, v níž nechybí skluzavka vedoucí z obří koblihy, růžový les z cukrové vaty nebo houpačky z čokoládových pralinek, píše agentura AP.

Novinky.cz

Jsem císař a chci knedlíky! Zákupský zámek dobrotivého Habsburka dostane významnou finanční injekci

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 16. únor, 2018

Habsburský zámek v Zákupech u České Lípy je jednou z nejnavštěvovanějších památek severních Čech. Spolu se zámkem v Ploskovicích sloužil jako letní sídlo rakouského císaře a českého krále Ferdinanda IV. a jeho manželky Marie Anny. Císař byl duševně nezdráv, panování ho moc nebavilo.

Novinky.cz

Jako z pekla. Při osmihodinovém letu nepřetržitě křičelo dítě

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 16. únor, 2018

Velmi nepříjemný let prožili cestující při cestě z Německa do amerického New Yorku. Po dobu osmi hodin jim na palubě křičelo malé dítě, které navíc lezlo po sedačkách. Někteří pasažéři prý zkušenost popsali jako let z pekla, jelikož chlapcovy skřeky v nadsázce přirovnali k démonickému jekotu. Nevšední zážitek jeden z cestujících natočil, informoval Independent.

Novinky.cz

Mezi jezery a Mayi. V Guatemale se čeští Vandráci na chvíli rozdělili

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 16. únor, 2018

Cesta Střední Amerikou zavedla trojici českých dobrodruhů do země Mayů, Guatemaly. Vandráci Jan Révai, Pavel Liška a Hynek Bernard se na pár dní rozdělili, aby si od sebe chvíli odpočali a načerpali autentické zážitky. Společníky jim však byly úchvatná jezera, všeobjímající džungle i dávné mayské ruiny. U těch nejznámějších, Tikal, se opět sešli.

Novinky.cz

Aerolinky Norwegian opět pokořily rychlostní rekord při transatlantickém letu

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 16. únor, 2018

Není to ani měsíc, kdy nízkonákladová společnost Norwegian pokořila rekord v nejkratším letu přes Atlantik. Trval 5 hodin a 13 minut. Své skóre si aerolinky nyní ještě vylepšily, když jejich letadlo cestu z amerického New Yorku do britského Londýna zvládlo za 5 hodin a 9 minut. Samozřejmě rekord ani zdaleka nedosahuje toho, jak rychle trasu zvládaly concordy, píše Daily Mail.

Novinky.cz

V Tauferer Ahrntal můžete z iglú rovnou na sjezdovku

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 16. únor, 2018

Tauferer Ahrntal (Valle di Tures e Aurina) leží v Jižním Tyrolsku tak trochu zastrčené až u rakouských hranic. Proto bývá většinou tato oblast, které dominují lyžařské areály Speikboden a Klausberg, stranou zájmu českých turistů, kteří dávají spíše přednost sjezdovkám ve skiareálu Kronplatz (Plan de Corones), protože je větší a blíž dálnici A22.

Novinky.cz

Víte, že evropskou turistickou trasu snů, Malířskou stezku, máme přímo za humny?

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 15. únor, 2018

Malířská stezka (Malerweg) vedoucí po obou březích Labe lemovaná Labskými pískovci byla k novému životu probuzena v létě 2006. Bez nadsázky patří k nejromantičtějším místům nejen německé přírody; z okruhů vedoucích rozeklanými skalami i divokými roklemi saských stolových hor se tají dech.

Novinky.cz

Levné přespání v centru Londýna? Británie má svůj první kapslový hotel

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 15. únor, 2018

Kapslové hotely nabízejí za poměrně málo peněz přiměřené množství muziky. Trend, který se do celého světa šíří z dálnovýchodní Asie zakotvil nyní i ve Velké Británii. Turisté hotel najdou přímo v centru Londýna nedaleko London Bridge a za zhruba 25 liber se jim dostane dost možná nejlevnějšího ubytování, které v této lokalitě naleznou, píše Daily Mail.

Pomáhej s humorem - Konto Bariery

V sekci Cestování, turistika a dovolená je zařazeno 577 zpráv / článků

123456789starší