20. října, 2017 - svátek Vendelín

Cestování, turistika a dovolená

Přidej článek

Cestování: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Dutý kámen u Cvikova je turistickou lahůdkou s pozoruhodnými pískovcovými varhanami

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Jako dlouhý prst vybíhá ze shluku pískovcových skal u Cvikova nazývaných Kunratické Švýcarsko lokalita Dutý kámen. Oddělena je silnicí spojující Liberec s Novým Borem. Zastaví tu málokdo, hledat tu něco pozoruhodného asi téměř nikoho nenapadne. Ale procházka po asi 600 metrů dlouhém hřebeni stojí za to.

Novinky.cz

V Hejnicích uloží vzácnou relikvii. Kapku krve bývalého papeže Jana Pavla II.

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Vzácnou relikvií se bude moci od soboty pyšnit bazilika Navštívení Panny Marie v Hejnicích na Liberecku. Uvnitř kostela, který je vyhlášeným poutním místem a kam se sjíždějí věřící i z nedalekého Polska a Německa, bude umístěna kapka krve bývalého papeže a dnes už i světce Jana Pavla II. Vzácnou relikvii získala hejnická farnost díky vřelým kontaktům v Polsku.

Novinky.cz

V australském hotelu dělá portýra pes. U návštěvníků slaví úspěch

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Luxusní hotel v australském Melbourne má netradičního zaměstnance. Jím se nedávno stal 18měsíční labrador pojmenovaný Pan Walker, který byl předtím vodicím psem. Svou novou roli portýra bere podle agentury AP velmi vážně a kromě ostatních pracovníků si ho zamilovali také návštěvníci, kteří si ho půjčují také na procházky do parku.

Novinky.cz

Vysoké Tatry jsou nejhezčí na podzim

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Vysoké Tatry nabízejí jedny z nejkrásnějších horských turistických tras v Evropě. Vyrazit lze jak na kratší nenáročné procházky, tak na poctivé horské túry, kde nechybí ani ocelová lana. Na podzim jsou Tatry nádherně zbarvené a téměř liduprázdné.

Novinky.cz

Muž žaluje aerolinky. Dostal perlivé víno místo šampaňského

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Kanaďan Daniel Macduff evidentně nemá rád bezpráví. Asi i proto se rozhodl pustit se do boje s aerolinkami Sunwing, které jej obraly o právo vychutnat si na palubě svého letu pravé francouzské šampaňské a místo toho mu servírovaly perlivé víno z úplně jiné oblasti než Champagne. Kanaďanovi prý nejde o kvalitu nalitého vína, ale podstatu problému - servírovaní levnějších bublinek, než si u aerolinek objednal. Společnost nyní žene k soudu.

HedvabnaStezka.cz - aktuální články o cestování

SOUTĚŽ: Zahrajte si s Bonusway o vouchery na 500 Kč!

HedvabnaStezka.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 20. říjen, 2017

Znáte nákupy přes Bonusway.cz? Tuto službu můžeme jen doporučit, pomáhá šetřit vaše peníze při každém nákupu - i při rezervaci ubytování nebo nákupu letenek.

Novinky.cz

Prohlédněte si Nymburk podle nového Turistického průvodce

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 19. říjen, 2017

V roce 1994 přišla Společnost přátel starého Nymburka s iniciativou vytvořit naučnou trasu po nemovitých památkách města Nymburka. Její členové vytipovali zastávky a napsali ke každé komentář. Podle navržené trasy pak odbor kultury městského úřadu dal vyrobit informační tabulky a označil jimi jednotlivé domy.

Novinky.cz

Technická památka na Šumavě, kde voda teče do kopce

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 19. říjen, 2017

Takový je první dojem při cestě kolem Vchynicko-tetovského plavebního kanálu při cestě kolem něj od parkoviště v Mechově. Jeho koryto prakticky kopíruje vrstevnici, a zejména cyklista má pocit, že sjíždí z kopce proti toku vody. Rozhodně nelze vynechat zastavení u bývalé Hauswaldské kaple.

Kuba - Dovolená a zájezdy

V sekci Cestování, turistika a dovolená je zařazeno 947 zpráv / článků

123456789starší