13. prosince, 2017 - svátek má Lucie

Cestování, turistika a dovolená

Přidej článek

Cestování: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Zlaté Písky: Nejznámější bulharské letovisko je opět v kurzu

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 05. prosinec, 2017

Zlaté Písky, jedno z nejproslulejších a nejrušnějších bulharských letovisek na pobřeží Černého moře, vděčí za svůj název komfortním – místy až 100 metrů širokým – plážím, pokrytým jemným zlatavým pískem. Rozprostírají se 17 km od centra Varny a 25 km od mezinárodního letiště, které od pražské Ruzyně dělí přibližně dvě hodiny strávené v oblacích.

Novinky.cz

Popularita Amsterdamu stále roste. Turisté ho navštěvují hlavně kvůli večírkům

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 05. prosinec, 2017

Málokterému evropskému městu roste popularita tak strmě jako Amsterdamu. Hlavní město Nizozemska ročně přivítá více než šest miliónů zahraničních turistů, počty přenocování se mezi léty 2011 a 2016 téměř zdvojnásobily. Většina návštěvníků sem ale míří hlavně kvůli večírkům, pitkám či za zábavou obecně, a to přestože se město usilovně snaží prezentovat jako centrum vysoké kultury.

Novinky.cz

Riga je v zimě vřelá a okouzlující. Prý v ní vztyčili i první vánoční stromek

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 05. prosinec, 2017

Pokud se vám už trochu zajedly adventní trhy v Německu či Rakousku, vyrazte o něco dál. Lotyšská Riga je před svátky ideální destinací, která navíc není vůbec přeplněná, protože ji zkrátka ještě neobjevilo tolik lidí. Na jednu stranu je to příjemné, na druhou trochu škoda. V největším pobaltském městě totiž před více než 500 lety vztyčili i první vánoční stromeček. Tedy alespoň podle tamních obyvatel.

Novinky.cz

Letiště na Svaté Heleně má zachránit tamní turistiku. Zatím to tak ale nevypadá

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 05. prosinec, 2017

Ostrov Svatá Helena, ztracený v jižním Atlantiku, zažívá revoluci: konečně je po staletích izolace přístupný leteckou cestou. Pro jeho turistiku to je velký přínos a pro ekonomiku nová naděje, píše agentura AFP.

HedvabnaStezka.cz - aktuální články o cestování

Jak a kde si nejlépe užít všechny chutě Vietnamu, ráje pouličního jídla

HedvabnaStezka.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 05. prosinec, 2017

Za vším hledej koriandr. I tak by se dala popsat vietnamská kuchyně. Možná si myslíte, že ji díky mnoha bistrům a restauracím, kterých v posledních letech v České republice vyrostlo jak hub po dešti,…

Novinky.cz

Podívejte se na tři nejzajímavější vodopády v Thajsku

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 04. prosinec, 2017

Zatím k nim zabloudí jen málo Čechů. Jsou mimo trasy běžných poznávacích zájezdů. Je to velká škoda. Pokud se chystáte toulat po Thajsku, určitě alespoň jeden z nich do svého programu zařaďte.

Novinky.cz

Hamburk má nejlepší noční život, vyplynulo ze studie. Praha je osmá

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 04. prosinec, 2017

Druhé největší město Německa Hamburk je ideální pro dlouhé flámování. Vyplynulo to ze studie bookingového portálu Hostelworld, který zkoumal, jak obyvatelé 41 světových metropolí hodnotí noční život na základě několika kategorií. Byly jimi například kvalita, zahrnující i pestrou škálu podniků, bezpečnost a cena. Praha se v žebříčku umístila na osmém místě, porazila například i New York, Paříž či Londýn.

Novinky.cz

Proč se do letadla nastupuje vždy zleva? Tradice sahá až k námořnictví

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 04. prosinec, 2017

Uvědomili jste si někdy, že pokaždé, když nastupujete do letadla, je to z jeho levé strany? To, co dnes bereme jako automatismus, má ovšem logické vysvětlení. Historie tohoto zvyku sahá až k námořnictví a zaoceánským plavbám, kdy do parníku lidé také nastupovali z levé strany. Důvodů je ale víc.

V sekci Cestování, turistika a dovolená je zařazeno 222 zpráv / článků

novější123456789starší