20. června, 2018 - svátek má Květa

Cestování, turistika a dovolená

Přidej článek

Cestování: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Vynálezy, které by mohly zpříjemnit cestování

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 11. červen, 2018

V roce 1946 vytvořil italský výrobce aut Piaggio dnes již kultovní skútr Vespa, který z jízdy po dvou kolech udělal trendy záležitost. Nyní se americká odnož společnosti Piaggio Fast Forward snaží přispět k příjemnějšímu cestování. Vymyslela malého modrého robota na kolečkách, který svého majitele následuje na každém kroku a vozí jeho věci, píše list The Guardian.

HedvabnaStezka.cz - aktuální články o cestování

Chorvatsko bez turistů najdete v poklidných zátokách hvarských

HedvabnaStezka.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 11. červen, 2018

Chorvatsko má většina z nás spojené s davovou turistikou a přeplněnými plážemi. Věříme, že se nám podařilo najít místa, kde si lze užít klidu mimo civilizaci. Jsou to zátoky okolo vesničky Bogomolje…

Novinky.cz

Řeka skrytá pod Belfastem dala městu jméno. Dnes už o ní nevědí ani místní

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 10. červen, 2018

Dlážděnými ulicemi historického centra Belfastu projdou denně desítky tisíc lidí. Ale jen velmi málo z nich si je vědomo tajemství, které se ukrývá pod nimi. Jen nějakých 60 centimetrů pod moderním povrchem severoirské metropole protéká řeka Farset, která dala městu jméno. Už zhruba 170 let je ale pohřbená, píše server BBC.

Novinky.cz

Byly symbolem Sovětského svazu. Sedm sester dominuje Moskvě i dnes

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 09. červen, 2018

I po více než 50 letech stále patří mezi nejpompéznější stavby v Moskvě. Sedm sester, jak se mrakodrapům postaveným na Stalinův podnět přezdívá, mělo po konci druhé světové války demonstrovat sílu Sovětského svazu a jednalo se proto o nejvyšší budovy ve městě. Ani dnes by je návštěvník Moskvy neměl minout.

Novinky.cz

Tajemná vražda na Kunštátě, zámku husitského krále Jiříka z Poděbrad

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 09. červen, 2018

Kdysi rodové sídlo pánů z Kunštátu, ze kterého vzešel i pozdější král Jiří z Poděbrad, je již 70 let opředeno záhadou dvojnásobné vraždy. Osmého června 1948, před 70 lety, tu zahynula se svým synem manželka Ericha Hudce, vynálezce televize. Má se za to, že je zlikvidovala tajná policie.

Novinky.cz

Zlatá stezka mezi Bavorskem, jižními a západními Čechami se otevřela pěším turistům

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 08. červen, 2018

Celkem 631 kilometrů nově značených turistických tras mezi Bavorskem a jihozápadem Čech ve středu 6. června symbolicky předal Jihočeský kraj návštěvníkům regionu.

Novinky.cz

Pražská muzejní noc zve na večerní program do 77 budov

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 08. červen, 2018

V sobotu 9. června večer se otevře 77 budov padesáti muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v hlavním městě. Již 15. ročník Pražské muzejní noci zve na tradiční i neobvyklé prohlídky expozic, které doprovodí koncerty, přednášky, workshopy, divadelní a taneční představení nebo filmové projekce.

Novinky.cz

Pozor na léky, které si vezete do zahraničí. Mohou vás dostat do potíží

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 08. červen, 2018

Člověka by jen tak nenapadlo, že mu mohou v některých zemích způsobit problémy relativně běžné léky. Britský deník Daily Mail před pár dny informoval o tom, že některé léky na předpis, ale dokonce i ty volně prodejné vám mohou v určitých zemích způsobit pořádné komplikace. Ve výjimečných případech by se mohl jejich držitel totiž dostat i za mříže.

Život Dětem

V sekci Cestování, turistika a dovolená je zařazeno 1221 zpráv / článků

novější123456789starší