20. října, 2017 - svátek Vendelín

Cestování, turistika a dovolená

Přidej článek

Cestování: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Italská vesnice zmizela pod vodou. Zbyla z ní jen štíhlá zvonice

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 15. říjen, 2017

Je to osud, který potkal mnohé vesnice třeba i v Česku. Ty kvůli stavbě přehrad navždy zmizely pod vodní hladinou. Po italské obci Curon Venosta v Jižním Tyrolsku ovšem něco zůstalo. Z magicky modré hladiny Lago di Resia se dodnes tyčí zvonice, která byla součástí původní vesnice. Jedná se o zajímavou turistickou atrakci. Když totiž voda zmrzne a led je opravdu silný, dá se k věži i dobruslit.

Novinky.cz

Srí Lanka: Rybáři na kůlech udržují tradice, jen místo ryb dnes loví turisty

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 14. říjen, 2017

Snad na všech prospektech jsou znázorňováni jako symbol Srí Lanky – rybáři na kůlech zatlučených v moři u pobřeží ostrova. Tohle řemeslo a zejména rybářské kůly se dodnes dědí z otce na syna, zdrojem obživy však pro místní muže už není rybolov, ale četní turisté.

Novinky.cz

Letištní bezpečnostní prohlídku má v Dubaji nahradit akvárium s kamerami

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 14. říjen, 2017

Bezpečnostní prohlídky ověřující identitu, bývají na letištích jedním z nejotravnějších aspektů. Dubaj, která se pyšní přízviskem město budoucnosti, se rozhodla turistům tuto nezbytnost zpříjemnit. Prohlídky nahradí obřím virtuálním akváriem s kamerami, které doslova proskenují každého člověka, aby ověřily jeho totožnost, zatímco se cestující budou koukat po počítačových rybkách, píše Independent.

Novinky.cz

Staré dobré Thajsko ještě existuje. V Lampangu

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 14. říjen, 2017

Kdo rád objevuje nová místa, kam zatím neproudí masová turistika, a kdo trochu nostalgicky vzpomíná na „staré dobré Thajsko”, měl by svou pozornost zaměřit na sever Thajska do oblasti kolem města Lampang.

Novinky.cz

Barvy podzimu v parku bludných kamenů

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 14. říjen, 2017

Park bludných kamenů v německém Nochtenu je jedinečným příkladem toho, jak se dá rekultivovat krajina poznamenaná těžbou hnědého uhlí. Na zelenajících se kopcích, v mělkých údolích, na březích potoků a v malých vodopádech tu je k vidění asi 7000 bludných kamenů z poslední doby ledové.

Novinky.cz

Z hradu Schauenstein spatříte řeku Kamp jak na dlani

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 13. říjen, 2017

Nevelká hradní zřícenina překvapí nádherným výhledem na údolí řeky Kamp. Celý tok této řeky lemují hrady, zámky a zříceniny, a to od jejího horního toku přes Waldviertel po ústí do Dunaje u města Krems. Jméno řeky pochází z keltštiny, kde kamb značí křivý, a právě četné meandry dávají Kampu půvab.

Novinky.cz

Opočno ovládli chovatelé dravých ptáků

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 13. říjen, 2017

Opočno do sobotního večera ovládli páni a paní dravých ptáků. Program 50. mezinárodního setkání sokolníků začal ve čtvrtek ceremoniálem na nádvoří opočenského zámku. Chovatelů opeřených dravců z celé Evropy a Japonska přijelo do Opočna rekordních skoro 150.

Novinky.cz

Let číslo 666 do finského „pekla“ letí dnes v pátek 13. úplně naposledy

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 13. říjen, 2017

Zdá se to jako naprosto šílená kombinace, která musí zaručeně přinést smůlu. Létat v pátek 13. může někomu už samo o sobě připadat dost ošemetné. Nastoupit však na let, jehož číslo je 666 a který navíc směřuje do Helsinek, jejichž zkratka je HEL, tedy peklo, už vyloženě zavání katastrofou. Protože se však jedná o úplně poslední cestu, našli se tací, kteří se chtějí pověrám vysmát rovnou do obličeje, píše Telegraph.

Kuba - Dovolená a zájezdy

V sekci Cestování, turistika a dovolená je zařazeno 947 zpráv / článků

novější123456789starší