14. srpna, 2018 - svátek má Alan

Komunisté slaví vítězný duben, míní komentátor HN Honzejk. Je namístě se nárůstu jejich moci obávat, nebo jsou to jen "neškodní strejcové a tetky"? Ptejte se on-line

Přidej článek
Hospodářské Noviny - ihned.cz

HN - ihned.cz |

Moc komunistů roste. Díky hnutí ANO získávají důležité posty ve sněmovně i příslib vládní spolupráce. Aby měli podíl na moci, prosazuje i prezident Miloš Zeman. Přestože podle něj není KSČM demokratickou stranou, jak naznačil na sobotním sjezdu komunistů. Je namístě se nárůstu moci komunistů obávat, nebo jde jen o "partu neškodných strejců a tetek", jak mnozí argumentují? Ptejte se komentátora HN Petra Honzejka, odpovídat bude on-line v úterý od 10 do 11 hodin. Otázky můžete pokládat už nyní.

Autor: dom

Čtěte celý článek "Komunisté slaví vítězný duben, míní komentátor HN Honzejk. Je namístě se nárůstu jejich moci obávat, nebo jsou to jen "neškodní strejcové a tetky"? Ptejte se on-line" ze zdroje: 

Každý článek můžete ohodnotit od 1 do 5 hvězd.
Prosím ohodnoťte tento článek
Hodnocení článku: 2,0 hvězd z 5

Vaše diskuze a názory:

Vložte Váš názor:

Jméno:
  Opište kód:
Tweetni tuto stránku

Zprávy a aktuality

EuroZprávy.cz

Hrátky s rokem 1968? Filipova interpretace čpí účelovostí, ale...

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

NÁZOR - Předseda komunistů Vojtěch Filip se vyjádřil v pro britský list The Guardian o roku 1968. Podle něj nemohlo za celou událost Rusko, ale bylo to rozhodnutí Sovětského svazu, v jehož čele stál Ukrajinec Leonid Brežněv a hlavní podíl na okupaci měly jednotky složené z Ukrajinců. Do okupace Sověty dohnaly především ostatní země sovětského bloku.

EuroZprávy.cz

Filip slovy o roce 1968 šokoval české politiky, zareagoval Babiš i Hrad

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Praha – Předseda KSČM Vojtěch Filip se postaral svým rozhovorem pro britský list The Guardian o rozruch doma i v zahraničí. Proti jeho slovům se už ohradila ukrajinská média, kritiku za ně šéf KSČM schytal i o českých politiků.

České Noviny

Rodinná koncepce se asi upraví, opatření projedná nová komise

České Noviny | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Praha - Koncepce rodinné politiky, kterou schválila loni v září Sobotkova vláda, se zřejmě bude měnit. O opatřeních z dokumentu za miliardy korun, jako jsou bezplatné školky, dostupné...

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Vitásková se u soudu bránila nařčení z účelového zaměstnání Vesecké

iDnes.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková dnes stanula v Jihlavě před soudem proto, že na podzim 2014 podle obžaloby účelově zaměstnala někdejší nejvyšší státní zástupkyni Renátu Veseckou jako místopředsedkyni. Další články k tématu:Vitásková chválila v Jihlavě Úsvit. Za postoj k energetickému zákonuVitásková mluvila o

EuroZprávy.cz

Prodej potravin do obalů, které si přinese zákazník? Dovoleno, má to ale háček

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Praha - V současnosti se rozmáhá nošení vlastních opakovaně použitelných obalů na nákupy místo jednorázových sáčků a krabiček. Je to jeden ze způsobů, jak omezit spotřebu plastů. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) není prodej do obalů, které si přinesou zákazníci, zakázán. Nelze si ho ovšem vynucovat.

EuroZprávy.cz

V Česku není žádný dálniční most v havarijním stavu, ujišťuje ministerstvo

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Praha - Ministerstvo dopravy v reakci na dnešní katastrofu v italském Janově ujišťuje, že v Česku nyní není žádný ze 1682 dálničních mostů v havarijním stavu. Stát na opravy dálničních mostů ročně vynaloží kolem 450 milionů korun.

Novinky.cz

Vládě pomůžou protlačit změny v důchodech Piráti a komunisté

Novinky.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Vládě hrozilo, že neprojde její návrh na zvýšení důchodů a Sněmovna místo toho podpoří senátní verzi, podle které by si přilepšili o tisícovku senioři pobírající důchod 25 a více let. Piráti a komunisté se ale v úterý rozhodli, že budou hlasovat pro návrh ANO a ČSSD. Tisícovku navíc by tak měli dostat všichni důchodci starší 85 let.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Řidič nedal na křižovatce přednost dodávce, po střetu zemřel

iDnes.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Na křižovatce ve Vranovicích na Brněnsku se o půl jedenácté dopoledne srazila dodávka s osobním autem. Řidič osobáku na místě zemřel, jeho spolujezdkyně má těžká zranění.Další články k tématu:Řidič osobního auta zemřel na Hodonínsku při čelním střetu s kamionemSrážka v centru Brna vymrštila jeden z vozů na lampu. Jeho řidič nepřežilŘidička se otočila na

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Tvrdošíjný řidič odhalil, že úředníci nejspíš neoprávněně rozdávali pokuty

iDnes.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Kamery na křižovatkách fungují v Jihlavě jako bič na řidiče, kteří ignorují na semaforech červenou, už dvanáct let. Odbor dopravy za tu dobu obeslal tisíce hříšníků, jenže teď se zdá, že až do konce června loňského roku pokuty ukládat nesměl. Další články k tématu:Kamery u City Parku vydělávají Jihlavě dost, další už ve městě nebudouU jihlavského City Parku

EuroZprávy.cz

Výroky extajemníka SPD bude soud řešit v září

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Praha - Kauzu nenávistných výroků, které měl pronést extajemník hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslav Staník, by měl Obvodní soud pro Prahu 1 začít projednávat 6. září.