23. října, 2018 - svátek má Teodor

Domácí zpravodajství

Přidej článek

Domácí zpravodajství: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Nepozvaní na Hrad by se podle Ovčáčka vešli do většího výtahu. Je to čest, reagují

Novinky.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Seznam nepozvaných na Hrad na nedělní ceremoniál u příležitosti 100 let založení Československa by se podle tiskového mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka vešel do většího výtahu. Jsou mezi nimi například předsedové TOP 09 a STAN Miroslav Kalousek a Petr Gazdík i poslanec TOP 09 Dominik Feri. Podle Ovčáčka jde ze strany Hradu o laskavost. Oni sami to považují spíš za čest.

Novinky.cz

Zeman zaskočí ve Sněmovně za Babiše při projednávání rozpočtu

Novinky.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Pod palbou opoziční kritiky je rozpočet na příští rok se schodkem 40 miliard. Podle některých poslanců by ho měla vláda přepracovat. Parametry rozpočtu bude Sněmovna schvalovat ve středu ráno. Premiér Andrej Babiš (ANO) při tom ale nebude, protože jede na pracovní cestu do Londýna. „Zákon roku“ přijde do dolní komory hájit prezident Miloš Zeman.

EuroZprávy.cz

Česko už nechce držet basu s NATO? Zaorálek vznesl radikální požadavek

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Poslanci dnes vyjadřují soustrast rodině dvaačtyřicetiletého rotného Tomáše Procházky, který padl v pondělí v Afghánistánu. Dolní komora Parlamentu by měla na jeho počest držet minutu ticha. Místopředseda lidovců Jan Bartošek požádal šéfku výboru pro obranu Janu Černochovou (ODS), aby výbor svolala. Zúčastnit by se podle něj měli i ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) a náčelník generálního štábu Aleš Opata. Podle bývalého ministra zahraničí Lubomíra

EuroZprávy.cz

Medvěd na Zlínsku? Češi si utahují z Čunka, Kalousek přidal drsný vtípek na Zemana

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Medvěd pohybující se v okolí Zlínského kraje se stává legendou. Na internetu se to hemží vtipnými narážkami vztahujícími se k neúspěšným pokusům o jeho odchyt. Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek žádá krajský úřad o povolení k odstřelu medvěda a ve svém názoru je poměrně nekompromisní, za což se také stal terčem internetových vtipálků.

Novinky.cz

Nejdřív práce, potom diskuze, hájí Faltýnek hlasování o Vondráčkově cestě do Ruska

Novinky.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Cesta do Ruska, kterou minulý týden podnikl předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), nadzvedla opoziční poslance. Piráti chtěli na úterní jednání dolní komory zařadit mimořádný bod, v rámci kterého by Vondráček vysvětlil, s kým v Moskvě jednal a jaká témata řešil. Jejich snaha bude ale asi marná, proti zařazení bodu bude KSČM, poslanci SPD se zdrží. ANO chce bod zařadit až na středu po jednání o rozpočtu.

EuroZprávy.cz

Hrad tají, kdo nebyl pozván na 28. října. Ovčáček si neodpustil jízlivé řeči

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Prezidentská kancelář na nedělní ceremoniál u příležitosti 100 let založení Československa nepozvala jen minimální počet lidí. Jsou to podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka ti, kteří se stále nevyrovnali se zvolením Miloše Zemana do prezidentské funkce. Do Vladislavského sálu na slavnostní udílení státních vyznamenání a Zemanův projev dorazí stovky hostů, na následnou recepci do Španělského sálu má přijít až 3000 lidí, řekl dnes Ovčáček novinářům.

Novinky.cz

Nechci vidět další mrtvé vojáky. Měli bychom se z Afghánistánu stáhnout, řekl Zaorálek

Novinky.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Pravda je ještě tvrdší, než jsme si mysleli, český kontingent by se měl z Afghánistánu postupně stáhnout. V reakci na úmrtí rotného Tomáše Procházky to ve Sněmovně prohlásil exministr zahraničních věcí a šéf zahraničního výboru Lubomír Zaorálek (ČSSD).

V sekci Domácí zpravodajství je zařazeno 8872 zpráv / článků

123456789starší