23. dubna, 2018 - svátek má Vojtěch

Domácí zpravodajství

Přidej článek

Domácí zpravodajství: Poslední zprávy a aktuality

EuroZprávy.cz

Archeologové našli v Brně unikát. Stopy po Keltech i Germánech

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » 22. duben, 2018

Brno - Hroby po Keltech a Germánech, ale i stopy římského tábora našli archeologové při vykopávkách ve Vojtově ulici v Brně. Řada z nálezů je překvapila, například germánský žárový hrob, vyplývá z informací na webu společnosti Archaia, která se archeologickými výzkumy zabývá.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Se sekerou na uzené. Kadeřnice popsala svérázný život bohéma Kuděje

iDnes.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » 22. duben, 2018

Jak štípal ve světnici dříví a noha mu projela stropem. Nebo jak koupil dětem na pouti celý stánek s cukrovinkami. I takové životní střípky zažil bohém Zdeněk Matěj Kuděj, přítel Jaroslava Haška. Mimo jiné i o jeho životě na Vysočině píše ve své nové knize Eva Nováková Plevová, pro níž je psaní koníčkem.Další články k tématu:Vydejte se Prahou po stopách dobrého vojáka Švejka ve stylové uniforměSpisovatele Matěje Kuděje připomene běh po pražských

EuroZprávy.cz

Na D46 se v noci odehrálo přepadení. Policie dálnici na osm hodin uzavřela

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » 22. duben, 2018

Brno - Loupežné přepadení se v noci na dnešek odehrálo na dálnici D46 za Vyškovem ve směru na Olomouc. Nikdo neutrpěl zranění. Spolupachatelé pravděpodobně zastavili provoz na dálnici tak, aby loupežné přepadení o 200 metrů dál proběhlo bez očitých svědků, oznámil novinářům mluvčí policie Pavel Šváb.

BrněnskáDrbna.cz - Aktuální zprávy nejen z Jižní Moravy

Brno plánuje rekonstrukci trolejbusové vozovny Komín za dvě stě milionů

BrněnskáDrbna.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » 22. duben, 2018

Brno chce zrekonstruovat trolejbusovou vozovnu Komín. Odhadované náklady se pohybují okolo 200 milionů korun, vše ale upřesní projektová dokumentace. Technický stav objektu neodpovídá dnešním standardům, jsou tam vysoké náklady na vytápění. Pokud vše půjde bez problémů, začít stavět by se mohlo do konce příštího roku.

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Kauza Metanol? Za smrt 50 lidí může hamižnost a hloupost, prohibici lidé podcenili, říká scenáristka Szántó

HN - ihned.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » 22. duben, 2018

Rodiny obětí satisfakci cítí, dva obžalovaní dostali doživotní tresty, ale viní stát, že existoval polosvět, kde se obchodovalo s nelegálním lihem. Za celou kauzou prý stojí lidská hloupost a touha po mamonu, říká Lenka Szántó, scenáristka filmu Metanol, který mapuje největší kriminální kauzu novodobé historie. Dodává, že celá kauza ještě není u konce, někteří pozůstalí v Havířově prý stále potkávají stánkaře, který jejich příbuzným pančovaný alkohol

EuroZprávy.cz

Policie dodnes nezná totožnost jedné oběti výbuchu v Kralupech

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » 22. duben, 2018

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) - Ani měsíc po výbuchu skladovací nádrže v distribučním terminálu před areálem rafinerie v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku policie nezná totožnost všech šesti obětí. Stále zjišťuje totožnost jedné oběti, která je cizí státní příslušnosti, řekla ČTK mluvčí středočeských policistů Marcela Pučelíková.

EuroZprávy.cz

Faltýnek předpokládá vznik koaliční smlouvy do dvou týdnů

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » 22. duben, 2018

Praha - Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek předpokládá, že v příštích dvou týdnech by měla vzniknout písemná koaliční smlouva mezi jeho hnutím a sociálními demokraty. Na programových bodech už se strany shodly, uvedl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

e15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Faltýnek: Koaliční smlouva vznikne pravděpodobně do dvou týdnů

e15.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » 22. duben, 2018

Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek předpokládá, že v příštích dvou týdnech by měla vzniknout písemná koaliční smlouva mezi jeho hnutím a sociálními demokraty. Na programových bodech už se strany shodly, uvedl to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Podobně na tom jsou podle něj i jednání s komunisty, kteří plánují tichou podporu vznikajícímu kabinetu. I KSČM žádá písemné závazky týkající se budoucí spolupráce. Poslanec KSČM Jiří Dolejš

V sekci Domácí zpravodajství je zařazeno 18906 zpráv / článků

novější123456789starší