18. listopadu, 2018 - svátek má Romana

Ekonomika, byznys a peníze

Přidej článek

Ekonomika: Poslední zprávy a aktuality

Euro.cz

Čtveřici největších bank klesl letos zisk o 700 milionů korun, dusí je konkurence

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Čtveřice největších bank v Česku za letošní tři čtvrtletí vydělala 41,2 miliardy korun, což je o 700 milionů meziročně méně. Vyplývá to z výsledků bank. Výrazné zisky českých bank byly v minulém roce citelně ovlivněny jednorázovými faktory včetně ukončení devizových intervencí České národní banky. Dalším důvodem poklesu zisku je podle analytiků rostoucí konkurence.

Kurzy.cz

VW investuje přes bilion korun do elektromobilů a dalších technologií

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Německý automobilový koncern Volkswagen hodlá během příštích pěti let investovat téměř 44 miliard eur (zhruba 1,1 bilionu Kč) do vozidel s elektrickým pohonem, autonomního řízení, nových dopravních služeb a digitalizace svých automobilů a továren.

EuroZprávy.cz

Fiasko na summitu APEC: Čína a USA se tak pohádaly, že nedošlo na závěrečné komuniké

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Summit zemí Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) skončil dnes v Papui-Nové Guinei bez závěrečného komuniké kvůli sporům USA a Číny ohledně problémů světového obchodu. Spojené státy podle agentury AP trvaly na tom, aby dokument důrazně odsoudil "nekalé" obchodní praktiky, z nichž Washington obviňuje Čínu. Ta zase požadovala kritiku obchodního protekcionismu, jehož se podle Pekingu dopouštějí USA. Místo závěrečného komuniké se

Finance.cz

Čtveřici největších bank klesl letos zisk o 700 milionů Kč

Finance.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Praha 18. listopadu (ČTK) - Čtveřice největších bank v Česku za letošní tři čtvrtletí vydělala 41,2 miliardy Kč, což je o 700 milionů meziročně méně. Vyplývá to z výsledků bank. Výrazné zisky českých bank byly v minulém roce citelně ovlivněny jednorázovými faktory včetně ukončení devizových intervencí České národní banky.

Kurzy.cz

Bitcoin: Za deset let od nápadu ke stamiliardovému byznysu

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Bitcoin v lednu oslaví 10. výročí vzniku. Technologii blockchainu, na které je založen, již přijaly i společnosti jako JPMorgan Chase, Amazon nebo Facebook. Tržní kapitalizace kryptoměn je dnes asi 180 miliard dolarů, na účet bitcoinu jde zhruba polovina.

V sekci Ekonomika, byznys a peníze je zařazeno 15674 zpráv / článků

123456789starší