23. května, 2018 - svátek má Vladimír

Ekonomika, byznys a peníze

Přidej článek

Ekonomika: Poslední zprávy a aktuality

Kurzy.cz

Pegas se spojí s First Quality Nonw. - vznikne silný globální hráč v oboru. Nejasné dopady na minority

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

R2G, majoritní vlastník Pegas Nonwovens, se dohodnul na převzetí výrobce netkaných textilií pro hygienu First Quality Nonwovens za odhadovanou cenu 500 mil. USD. FQN má továrny v USA a v Číně.

Kurzy.cz

Trump jako Jekyll a Hyde - dohoda se ZTE není, jednání s Čínou nejsou uspokojivá

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Donald Trump je vše, jen ne vypočitatelný politik. Na jednu stranu to může být výhoda, pro finanční trhy je to nicméně spíše bolístka. Z nevypočitatelností je totiž spojená značná nejistota, která investicím tak úplně neprospívá.

Echo24.cz

Prodej Jančurovy Student Agency? Cena se pohybuje kolem miliardy korun

Echo24.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Radim Jančura prodává společnost Student Agency. Společnost je jedním z největších prodejců letenek a zájezdů. Podnikatel se chce věnovat pouze autobusům a vlakům Regiojet. Informaci přinesly Hospodářské noviny, které Jančurův záměr vyčetly z nabídky investorům. Podle firmy však prodej není na pořadu dne.

Kurzy.cz

Americký Kongres uvolnil pravidla pro dozor nad bankami

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Americký Kongres v úterý schválil návrh uvolnit pravidla pro dozor nad bankami, schválená po vypuknutí finanční krize. Úpravu takzvaného Doddova-Frankova zákona z roku 2010, který měl zabránit dalším krachům bank a jejich záchraně na účet daňových popl...

EuroZprávy.cz

Kongres USA zmírnil dozor nad bankami, původní zákon byl dle Trumpa katastrofou

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Washington - Americký Kongres v úterý schválil návrh uvolnit pravidla pro dozor nad bankami, schválená po vypuknutí finanční krize. Úpravu takzvaného Doddova-Frankova zákona z roku 2010, který měl zabránit dalším krachům bank a jejich záchraně na účet daňových poplatníků, ještě musí podepsat prezident Donald Trump. To už by ale měla být jen formalita, uvedla agentura AP.

Kurzy.cz

GE hledá cesty prodeje dalších pojišťovacích aktiv

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Tiskové agentury včera přinesly informaci, že GE hledá společně s investičními bankami cestu, jak odprodat další pojišťovací aktiva. Bohužel se ve zprávách neobjevují žádné informace o uvažovaném objemu.

EuroZprávy.cz

Nošovická automobilka oslaví kulatiny, loni dosáhla zisku 6,69 miliardy korun

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Nošovice (Frýdecko-Místecko) - Nošovická automobilka Hyundai loni vytvořila čistý zisk 6,69 miliardy korun. Zisk byl o 1,78 miliardy, tedy o 21 procent, nižší než v roce 2016. Tržby jí klesly o šest miliard na 136,67 miliardy korun, pokles představuje 4,3 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné na serveru www.justice.cz.

Kurzy.cz

Výsledky VIG za 1Q18 lehce nad odhady. Čekáme překonání výhledu zacelý rok

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

VIG reportovala za 1Q18 čistý zisk ve výši 76 mil. EUR, mírně nad odhady trhu. Hrubé předepsané pojistné vzrostlo o 4 % r/r na 2,83 mld. EUR. Po očištění o klesající segment jednorázového životního pojištění by růst pojistného byl dokonce 7 %.

Centrum Paraple

V sekci Ekonomika, byznys a peníze je zařazeno 27470 zpráv / článků

123456789starší