16. prosince, 2017 - svátek má Albína

Ekonomika, byznys a peníze

Přidej článek

Ekonomika: Poslední zprávy a aktuality

e15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Ve zpracování halal masa se točí téměř půl bilionu dolarů

e15.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Průmysl zpracování masa podle arabského práva má hodnotu 415 miliard dolarů. Osm z deseti největších globálních dodavatelů tohoto masa jsou nemuslimské země.

Roklen24.cz - Ekonomika, trhy, finance

Raná Buffettova léta. Z podomního prodavače na vrchol

Roklen24.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Kdy jste investovali svoje první peníze? Pokud později než v jedenácti letech, tak už máte oproti Warrenu Buffettovi zpoždění. To však nebyla jeho první aktivita v „byznysu“, tu zvládl dokonce už v obdivuhodných pěti letech. Server Visual Capitalist v první ze série infografik z jeho života znázornil prvotní vzestup jednoho z nejznámějších investorů v historii. Jaké byly Buffettovy teenagerské investice?

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

KOMENTÁŘ: Zisky neporostou věčně. Hrozí na burze další černý pátek?

iDnes.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Ceny akcií ve světě lámou rekordy a investiční horečka vrcholí. Vydrží ještě současný růst? Korekce určitě přijde, ale pád zřejmě nebude tak hluboký jako v letech ekonomické krize 2007–08, píše v komentáři ekonom Marek Loužek.Další články k tématu:KOMENTÁŘ: Blíží se islámský kapitalismus?KOMENTÁŘ: Čína ví, co chce. A už to děláKOMENTÁŘ: Chystá se generační „válka“. Krveprolití se však nebojme

Euro.cz

Jak postupovat při přepisu a odhlášení vozidla

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Prodáváte auto, nebo přišel čas jeho ekologické likvidace? Nejde jen hodit vůz ze skály, nechat ho stát v kopřivách nebo odevzdat klíčky novému majiteli a zamávat mu na cestu. Ve stručném návodu popíšeme, co je zapotřebí udělat, aby převod auta proběhl hladce.

e15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Tesle uniklo video, jak testuje elektrický tahač v běžném provozu

e15.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Elektrický kamion Tesla Semi byl představen sice už v listopadu a Elon Musk při své prezentaci předvedl první dva zkušební kusy. Jenže jinde zatím nebyl tento fascinující kus techniky k vidění, a to ani na testovacích jízdách. Vývoj zatím probíhá uvnitř výrobního areálu Tesly a na testovací jízdy po okolí se kamion zatím nevydává. A tak se video, které zachytilo Teslu Semi v běžném provozu, stalo celkem raritní.

Kurzy.cz

Jen biozemědělství lidstvo v roce 2050 neuživí

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Petter Malchett s kolegy ve své vědecké práci odhaluje problematiku biozemědělství (organického), které 9miliardovou populaci v roce 2050 nedokáže uživit.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

PŘEHLEDNĚ: Co se změní v EET po rozhodnutí Ústavního soudu

iDnes.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Elektronická evidence tržeb nekončí. Část podnikatelů si však na její zavedení zřejmě počká déle. MF DNES nabízí odpovědi v souvislosti s pátečním rozhodnutím Ústavního soudu ČR. Jak se po něm EET změní?Další články k tématu:Soud zrušil část zákona o EET. Další vlny se zpozdí, z účtenek zmizí rodná číslaSenát chce osvobodit od EET podnikatele s obratem do 750 tisíc i část lékařůPoctiví podnikatelé EET přivítali, zhodnotil rok systému ministr financíPadla

Kurzy.cz

Pražskou burzu v týdnu od ztrát uchránily akcie ČEZ

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Akcie ČEZ se v pátek vyšplhaly již na hranici 500 korun, kde se naposledy nacházely před dvěma lety. Za celý týden si polepšily o téměř 2 % a vzhledem k jejich aktuální 22,8 % váze v indexu PX nejvýrazněji nakonec přispěly k jeho celotýdenní stagnaci.

Centrum Paraple

V sekci Ekonomika, byznys a peníze je zařazeno 5165 zpráv / článků

123456789starší