20. srpna, 2017 - svátek má Bernard

Ekonomika, byznys a peníze

Přidej článek

Ekonomika: Poslední zprávy a aktuality

Forbes.cz

Proč Adobe platí kreativcům celý rok za to, aby si dělali, co chtějí

Forbes.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Před dvěma lety začalo Adobe, tvůrce programů Photoshop, Illustrator nebo InDesign, nabízet program jménem Adobe Creative Residency. Celý jeden rok vybraní designéři, digitální umělci, ilustrátoři a fotografové pracují na vlastních projektech, které pak on-line sdílejí s komunitou Adobe. Tito kreativci pobírají plný plat a k tomu benefity, dostanou neomezený přístup k nástrojům Adobe, taky hardware […]

Roklen24.cz - Ekonomika, trhy, finance

Která země je největší světová supervelmoc?

Roklen24.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Které jiné země než Spojené státy a Čína by mohly aspirovat na post světové ekonomické supervelmoci, když dohromady vyprodukují 39 procent světového HDP a zaujímají více než polovinu odhadovaného ekonomického růstu a 23 procent světové populace. Podle průzkumu Pew Research Center se však názory na to, který z těchto států je dominantnější, liší.

Kurzy.cz

Philip Morris ČR: Kompletní přehled doporučení a cílových cen

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Přehled investičních doporučení (k 11. 8. 2017), zdroj: Bloomberg Denní glosa: Až poletí rakety, nakupujte aneb Jak (ne)investovat v geopolitické krizi podle... Barry Ritholtz není žádné ořezávátko, nýbrž vážený investor a investiční komentátor.

Kurzy.cz

Záporných sazeb se asi jen tak nezbavíme

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Několik centrálních bank po celém světě snížilo své klíčové sazby až pod nulu. Patří mezi ně i známá jména jako ECB či Bank of Japan, ale stejný krok učinily rovněž centrální banky v Bulharsku, Dánsku, Maďarsku, Švédsku či Švýcarsku.

e15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Odradí investory? Německé úřady kladou případnému prodeji Air Berlin několik překážek

e15.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Případnému odkoupení insolventních aerolinií Air Berlin klade nové překážky německá vláda. Náměstek ministra hospodářství Matthias Machnig uvedl, že prodej kompletní letecké společnosti není možný. Šéf německé antimonopolní komise navíc varoval, že pokud by se majitelem Air Berlin stala společnost Lufthansa, na velkém množství vnistrostátních linek by prý došlo k omezení konkurence. Podle agentury Reuters takový přístup úřadů notně ochladí zájem

Euro.cz

Vu Nguyen Hong: Výroba lithia je velmi nákladná

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Úpravu vytěžené české lithné rudy by měly zvládnout zdejší chemičky bez větších potíží. Čeští vědci přišli na nový postup jejího zpracování a věří, že obstojí v praxi.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Komu budou patřit malá letiště? Spor o příbramské o tom rozhodne

iDnes.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Nejvyšší správní soud v Brně odložil klíčové rozhodnutí v kauze letiště Příbram, které je precedentem pro desítky dalších letišť v České republice. Budou česká letiště patřit dosavadním provozovatelům, kteří jsou držiteli provozní licence a vlastníky letištních budov? Nebo získají právo k jejich provozování vlastníci nadpolovičního množství pozemků pod letištěm?Další články k tématu:Kraj tak dlouho váhal, až půdu pod brněnským letištěm koupil

Novinky.cz

Pojištění proti povodni? Záleží na tom, kde stojí vaše nemovitost

Novinky.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Výše škod, které povodně v posledních letech napáchaly na majetku českých domácností, dosahují stovek miliard korun. S následky povodní se lidé potýkají prakticky každý rok. Zmírnit je může pojištění nemovitosti či domácnosti. Ne všechny pojišťovny vás však proti povodni pojistí. Záleží totiž na tom, kde konkrétně se vaše nemovitost nachází.

V sekci Ekonomika, byznys a peníze je zařazeno 10204 zpráv / článků

123456789starší