24. ledna, 2019 - svátek má Milena

Ekonomika, byznys a peníze

Přidej článek

Ekonomika: Poslední zprávy a aktuality

Euro.cz

Elektromobil je čistší než auto se spalovacím motorem, i když ho pohání energie z uhlí

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Automobily s elektrickým motorem jsou vždy ekologičtější, než je tomu u vozů se spalovacím motorem. K tomuto zjištění dospěla analytická společnost Bloomberg New Energy Finance (BNEF). Elektromobily podle analýzy BNEF produkují o 40 procent méně oxidů uhličitého než auta se spalovacím motorem, i když využívají elektřinu z fosilních zdrojů, jako je třeba uhlí.

Euro.cz

Jak přinutit giganty platit daně? V Bruselu zaujal český ekonom

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Ekonom Petr Janský z Institutu ekonomických studií zaujal zelené europoslance v Bruselu. Ti využili jeho zprávu o efektivním zdanění nadnárodních korporací v zemích Evropské unie k diskuzi o tom, jak zajistit, aby velké mezinárodní firmy platily v EU spravedlivé daně.

Novinky.cz

Jak uplatnit výdajový paušál za loňský rok

Novinky.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Výdajový paušál doznal v posledních letech určitých omezení, jeho uplatnění je však stále atraktivní, a to nejen pro drobné živnostníky s nižšími ročními příjmy.

Finance.cz

Kdy si můžete a kdy nemůžete odečíst hypotéku z daní?

Finance.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Úroky zaplacené za úvěry na bydlení, pokud nemovitost používáte pro bytovou potřebu svou nebo svých blízkých, si můžete uplatnit jako odečitatelnou položku na daních z příjmu až do částky 300 000 Kč. Taková je teorie, jak barevná je ale praxe života? A kdo všechno si odečet uplatnit může a kdo už nemůže?

Finance.cz

Jakou zvolit délku fixace úroků u hypotéky?

Finance.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 24. leden, 2019

Plánujete si vzít letos hypotéku? Sháníte si informace a přemýšlíte nad tím, jakou zvolit délku fixace? Jaké období bude nejvýhodnější z hlediska příznivého úroku?

Ekonom.IHned.cz

Superhrubé řešení Babišova slibu zrušit superhrubou mzdu

Ekonom.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 24. leden, 2019

Měl to být rok 2019, pak 2020, nyní údajně 2021. Rušení superhrubé mzdy a snížení daní se zase odkládá. Včerejší pravičák a dnešní levicový premiér Andrej Babiš na prosazení nemá sílu.

Ekonom.IHned.cz

Nepotřebuji si vymýšlet černé labutě, stačí mi, co už je viditelné, říká šéfka Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová

Ekonom.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 24. leden, 2019

Varuje před vyhlížením krizí, ale aktuální rok považuje za zlomový, protože přehřátý trh práce v kombinaci s útlumem Německa může odnést česká exportní ekonomika. Eva Zamrazilová rovněž upozorňuje, že dlouhodobě nelze udržet zákonem garantované výdaje, jako jsou penze, bez zvyšování dluhu, nebo zásadních reforem. K měnové politice jako bývalá členka rady ČNB říká, že sazby se v Česku nikdy neměly dostat na nulu.

Ekonom.IHned.cz

Babišovi se digitalizace nedaří. Vše teď vsadil na nový občanský portál

Ekonom.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 24. leden, 2019

Do nového Portálu občana by se mohla přesunout i část služeb Czech Pointu. Masivní využívání občanského portálu může přinést jen propojení s internetovým bankovnictvím finančních domů. Ve zdravotnictví by měl pak vzniknout další digitální projekt - inovovaný Národní zdravotnický informační systém.

V sekci Ekonomika, byznys a peníze je zařazeno 1452 zpráv / článků

123456789starší