15. listopadu, 2018 - svátek má Leopold

Mnoho Čechů brzy ztratí práci? Lidé v těchto zaměstnáních by měli být na pozoru

Přidej článek
EuroZprávy.cz

EuroZprávy.cz |

Doba se řítí nezadržitelně kupředu a nedostatek pracovní síly na trhu žene firmy a zaměstnavatele ke stále větší automatizaci. Díky tomu jsou ale ohroženy některé pozice, které v horizontu následujících let dokáže robot a umělá inteligence zastoupit lépe, než zaměstnanec.

Čtěte celý článek "Mnoho Čechů brzy ztratí práci? Lidé v těchto zaměstnáních by měli být na pozoru" ze zdroje: 

Pomáhej s humorem - Konto Bariery
Každý článek můžete ohodnotit od 1 do 5 hvězd.
Prosím ohodnoťte tento článek
Hodnocení článku: 2,5 hvězd z 5

Vaše diskuze a názory:

Vložte Váš názor:

Jméno:
  Opište kód:
Tweetni tuto stránku
Dobrý Anděl

Zprávy a aktuality

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Uber se před vstupem na burzu potřebuje ukázat, prodělal však miliardu

iDnes.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Globální technologická společnost Uber, známá ve světě svou taxi aplikací, ve třetím čtvrtletí prodělala 1,07 miliardy dolarů, tedy téměř 25 miliard korun. Příští rok přitom plánuje vstoupit na burzu.Další články k tématu:Uber nesmí jezdit v Brně, Ústavní soud oživil předběžné opatřeníUber se barví do zelena. Zdražuje, aby pomohl řidičům šetřit na

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Šperky Marie Antoinetty prošly dražbou. Prodaly se za rekordní částku

iDnes.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Přívěsek s velkou perlou, který kdysi patřil francouzské královně Marii Antoinettě, byl vydražen v aukční síni Sotheby’s v Ženevě za 32 milionů dolarů (736 milionů korun). Podle dražitele jde o rekordní cenu za perlu vydraženou v aukci. Dražba klenotů z majetku parmských Bourbonů vynesla celkem přes 53 milionů švýcarských franků (1,2 miliardy korun). Další

Euro.cz

Kazachstán prvně vsadí na Muskovu raketu. Dosud používal ruské

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Kazachstán pravidelně využíval rakety ruské výroby pro dopravu družic na oběžnou dráhu. Nyní prvně v historii využije Muskovu firmu SpaceX a rakety Falcon 9. Služba je totiž výrazně levnější. Za vynesení dvou satelitů zaplatí 1,3 milionu dolarů (30 milionů korun).

Euro.cz

Solárním baronem za tisícovku. Německá firma nabízí podíl na fotovoltaické elektrárně

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Společnost Enyway nabízí účast na výstavbě fotovoltaické elektrárny už od výše 39 eur (1 000 korun). Jedná se o nový trend, jak nabízet maloobchodním zákazníkům účast na výrobě elektřiny z konkrétního zdroje.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Předražené IT systémy ministerstva práce, „sleva“ nakonec nebyla zadarmo

iDnes.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Za ministryně práce Michaely Marksové proběhly tendry na systémy na výplatu dávek za stovky milionů. Vysoutěžená částka už byla několikrát překročena a­ hotovo stále není. Nové vedení ministerstva si nechalo vypracovat audit a ­čeká, jak dopadne policejní šetření trestních oznámení, z nichž dvě podal Nejvyšší kontrolní úřad. Další články k

Novinky.cz

Pomoc od pojišťovny potřebuje ročně přes 300 tisíc řidičů

Novinky.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Asistenční pomoc své pojišťovny si přivolá motorista v případě poruchy nebo nehody vozidla na telefonním čísle, které najde uvedené na Zelené kartě, tedy dokladu o povinném ručení. V Česku ji využije přes 300 tisíc řidičů ročně.

Finance.cz

ČSOB dnes zveřejní výsledky za tři čtvrtletí 2018

Finance.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Praha 15. listopadu (ČTK) - Československá obchodní banka (ČSOB) dnes zveřejní hospodářské výsledky za tři čtvrtletí letošního roku. Loni za stejné období stoupl čistý zisk skupiny ČSOB meziročně o 13 procent na 13,5 miliardy korun. ČSOB patří mezi největší tuzemské banky.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

ANALÝZA: Firmy se připravují na horší časy. Zvyšují investice do robotů

iDnes.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Statistici ve středu zveřejnili čerstvé údaje, jak se ve třetím čtvrtletí dařilo ekonomice v Německu i Česku. Není to žádná sláva, obě čísla zůstala za očekáváním statistiků. Česká ekonomika stoupla o 2,3 procenta, německá o 1,1 procenta. Podniky začínají cítit, že je třeba více investovat, aby hrozící ochlazení ekonomiky přežily.Další články k

Finance.cz

Přehled slev u stavebních spořitelen: Vyplatí se vůbec?

Finance.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 15. listopad, 2018

Stavební spoření se za poslední rok dostalo znovu do zájmu Čechů a stavební spořitelny lákají na limitované slevy a odměny. Vyplatí se vůbec? A jaké prémie si na vás spořitelny připravily?