27. dubna, 2017 - svátek má Jaroslav

Německý HDP loni vzrostl o 1,9 procenta, nejrychleji za pět let

Přidej článek
České Noviny

České Noviny |

Berlín - Hrubý domácí produkt Německa v loňském roce stoupl o 1,9 procenta, tedy nejprudším tempem za posledních pět let. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil spolkový...

Čtěte celý článek "Německý HDP loni vzrostl o 1,9 procenta, nejrychleji za pět let" ze zdroje: 

Dobrý Anděl
Každý článek můžete ohodnotit od 1 do 5 hvězd.
Prosím ohodnoťte tento článek
Hodnocení článku: 4,0 hvězd z 5

Vaše diskuze a názory:

Vložte Váš názor:

Jméno:
  Opište kód:
Tweetni tuto stránku
Dobrý Anděl

Zprávy a aktuality

Novinky.cz

Airbusu o polovinu klesl zisk. Trápí ho problémy s motory pro nový model

Novinky.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Provozní zisk evropského výrobce letadel Airbus v prvním čtvrtletí klesl o 52 procent, uvedla ve čtvrtek agentura Reuters. Zisk tak činil 240 miliónů dolarů (6,5 miliardy korun). Již ve středu oznámil čtvrtletní hospodářské výsledky americký konkurent Boeing.

Novinky.cz

Benzín a nafta zdražily, ale jen o haléře. Čeká se zlevňování

Novinky.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Pohonné hmoty v Česku za poslední týden zdražily, ale jen nepatrně. Průměrná cena nejprodávanějšího benzínu Natural 95 stoupla o dva haléře na 31,20 koruny za litr, nafta zdražila o haléř na 30,23 koruny za litr. V šesti krajích Česka ceny pohonných hmot klesly, nejdražší zůstávají v Praze. Vyplývá to z údajů firmy CCS.

Kurzy.cz

Unipetrol ve čtvrtletí dosáhl zisku 2,8 miliardy korun a potěšil růstem tržeb

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Petrochemická skupina Unipetrol se v letošním prvním čtvrtletí po ztrátě na začátku loňského roku vrátila do zisku, který dosáhl 2,8 miliardy korun. Tržby vzrostly na 29,9 miliardy korun.

EuroZprávy.cz

USA dohodu NAFTA nakonec nevypoví, Trump ale chce nová jednání

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Washington - Prezident USA Donald Trump nakonec nevypoví Severoamerickou dohodu o volném obchodu (NAFTA), která byla uzavřena před 23 lety s Kanadou a Mexikem. V plánu jsou však nová jednání o smlouvě.

Kurzy.cz

Puma – rekordní profit v 1Q2017

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Autor: Kamil Hussein První čtvrtletí potvrdilo silný nárůst prodejů německé oděvní společnosti Puma. Čistý profit za čtvrtletí sahá ke 49,6 milionům euro. Díky tomuto nárůstu roste cena akcií o 5,1 %, což je největší nárůst za 10 let.

Kurzy.cz

Čtvrteční obchodní seance 27. 4. 2017

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Čtvrtek 27. 4. 2017 --------------------------------- USA: DJIA (-0,10 %), S&P500 (-0,05 %) a NASDAQ (+0,00 %). Evropa: DAX (+0,05 %), CAC40 (+0,19 %), FTSE 100 (+0,18 %). Čína: Hang Seng (+0,28 %), Shanghai Comp. (+0,12 %), CSI 300 (-0,20 %).

Kurzy.cz

USA končí s politikou silného dolaru. Jaké změny nastanou?

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Americké politice silného dolaru položil v roce 1995 základ tehdejší ministr financí Robert Rubin. Tehdy se kurz dolaru nacházel blízko poválečného dna.

e15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Unipetrol po loňské ztrátě dosáhl zisku 2,8 miliardy

e15.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Petrochemický holding Unipetrol se v letošním prvním čtvrtletí po loňské ztrátě vrátil do zisku, který dosáhl 2,8 miliardy korun. Tržby vzrostly na 29,9 miliardy korun. V loňském prvním čtvrtletí naopak tržby holdingu meziročně klesly kvůli odstávkám výroby o více než čtvrtinu a Unipetrol skončil v čisté ztrátě 25 milionů korun.

Novinky.cz

Unipetrol se vrátil k zisku

Novinky.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Petrochemický holding Unipetrol se v letošním prvním čtvrtletí po ztrátě na začátku loňského roku vrátil do zisku, který dosáhl 2,8 miliardy korun. Tržby vzrostly na 29,9 miliardy korun, oznámila ve čtvrtek firma.

Novinky.cz

Trump nakonec dohodu o volném obchodu NAFTA nevypoví, ale jinak vyjedná

Novinky.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Spojené státy nyní nevypoví Severoamerickou dohodu o volném obchodu (NAFTA), kterou před 23 lety uzavřely s Kanadou a Mexikem. Představitelům Kanady a Mexika to ve středu řekl americký prezident Donald Trump. Ten dohodu kritizoval a teď ji chce rychle vyjednat znovu. Na to podle agentury AP přistoupil kanadský premiér Justin Trudeau i mexický prezident