20. října, 2017 - svátek Vendelín

Jak se nezamilovat do svého portfolia (a neprodělat)

Přidej článek
Roklen24.cz - Ekonomika, trhy, finance

Roklen24.cz |

Říká se, že za plotem je tráva vždy zelenější. Ovšem zdá se, že investoři takovou závistí, na kterou naráží ono známé pořekadlo, nijak zvlášť netrpí. Ba právě naopak, z behaviorálních financí je známý tzv. endowment effect neboli efekt vlastnictví. Jak název napovídá, tento behaviorální předsudek označuje fakt, že lidé mají obvykle tendenci přikládat neadekvátně vysokou hodnotu aktivům, které již vlastní, oproti těm, které jejich naopak nejsou.

Čtěte celý článek "Jak se nezamilovat do svého portfolia (a neprodělat)" ze zdroje: 

Dobrý Anděl
Každý článek můžete ohodnotit od 1 do 5 hvězd.
Prosím ohodnoťte tento článek
Hodnocení článku: 4,0 hvězd z 5

Vaše diskuze a názory:

Vložte Váš názor:

Jméno:
  Opište kód:
Tweetni tuto stránku

Zprávy a aktuality

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Ikonické válenky z ovčí kůže řeší právníci. Firma z USA dusí konkurenci

iDnes.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

V Austrálii je slovo ugg obecným pojmenováním vysokých bot z ovčí kůže, které se často nosí místo bačkor. V USA je to ale značka a pro jednu firmu velký byznys. A právě kvůli těmto botám se strhla velká právní bitva.Další články k tématu:Celníci u Sapy zabavili přes dva tisíce párů padělaných bot za 7,5 milionuPodvodníci nabízí falešné ochranné známky.

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Bitcoin poprvé překonal hranici šesti tisíc dolarů. Analytici věří, že se dostane i přes deset

HN - ihned.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Od začátku letošního roku se hodnota kybernetické měny bitcoin více než zešestinásobila. Poprvé překonala hranici 6000 dolarů. Kurz bitcoinu je ve srovnání s oficiálními měnami velmi rozkolísaný a snadno podléhá spekulacím.

Kurzy.cz

Perly týdne: Norská daň z Tesly, kvantový Google a země stočených tachometrů

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Trhy, ekonomika, politika Podle WSJ byla na nedávno proběhlém zasedání Mezinárodního měnového fondu jasně patrná jedna věc: Nikdo tam nehovořil o brexitu.

České Noviny

Hodnota bitcoinu poprvé překonala hranici 6000 dolarů

České Noviny | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Londýn - Hodnota kybernetické měny bitcoin dnes poprvé překročila 6000 dolarů (130.650 Kč), od začátku letošního roku se tak více než zešestinásobila. Další růst kurzu se přitom...

Kurzy.cz

Chcete zánovní auto, ale klasické „svezení“ vám nestačí? Mototechna má řešení

Kurzy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Až tři měsíce budou moci zájemci o koupi zánovního vozu se svým vytipovaným autem jezdit za měsíční nájemné a v případě, že si jej koupí, nájem bude odečten z kupní ceny. Mototechna přichází se službou „try & buy“ Pokud se chystáte na koupi zánovního v...

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Vlastníci billboardů změnili názor, část poutačů u silnic odstraní

iDnes.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Provozovatelé billboardů u silnic a dálnic sami odstraní poutače, na něž je ve výzvě upozornilo ministerstvo dopravy. Řekl to v pátek mluvčí Svazu provozovatelů venkovní reklamy Lukáš Váňa. Silničáři začali na základě výzev ministerstva dopravy odstraňovat nelegálně stojící reklamní poutače v ochranném pásmu dálnic minulý týden.Další články k tématu:Dálnice

Echo24.cz

Diplomat Füle dostal vysoký post v čínské CEFC

Echo24.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Tříčlennou dozorčí radu CEFC Group Europe doplní diplomat a bývalý evropský komisař pro rozšiřování Evropské unie Štefan Füle (55). Do funkce nastoupí k 23. říjnu, oznámila čínská investiční společnost CEFC.

EuroZprávy.cz

Na Aljašce se bude těžit další ropa: Senát USA neochránil rezervaci

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Washington - Američtí senátoři zamítli návrh demokratické senátorky Marie Cantwellové usilující o zamezení těžby ropy v Arktické národní přírodní rezervaci (ANWR) na Aljašce. Pro ropné společnosti má část rezervace na pobřeží Beaufortova moře obrovský potenciál, oblast je však zároveň útočištěm sobů karibu a stovek dalších chráněných druhů.

Novinky.cz

Provozovatelé billboardů sami odstraní část poutačů u silnic

Novinky.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Provozovatelé billboardů u silnic a dálnic sami odstraní poutače, na něž je ve výzvě upozornilo ministerstvo dopravy. Změnu v postoji oznámil mluvčí Svazu provozovatelů venkovní reklamy Lukáš Váňa.

Roklen24.cz - Ekonomika, trhy, finance

MASTer plan: Chytřejší bitcoin ještě letos

Roklen24.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Čekání na „chytřejší bitcoinové chytré kontrakty“ by mohlo být brzy u konce. Popohnáni aktivací SegWitu se bitcoinoví vývojáři rozhodli oživit plán, který by světově nejpopulárnější blockchain nově vybavil funkčností dlouze spojovanou se společností Ethereum a jejím expresivním kódovým provedením.