Firemní PR články, zprávy a aktuality - Aktualne.PrahaNaDlani.cz http://aktualne.prahanadlani.cz/c1/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality.html cs Copyright 2017, Aktualne.PrahaNaDlani.cz. All Rights Reserved. Wed, 20 Sep 2017 16:15:11 -1000 Wed, 20 Sep 2017 16:15:11 -1000 http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss PrahaNaDlani.cz - AktualneFiremní PR články, zprávy a aktuality RSS kanál - Poslední zprávy - poslední články, zprávy a aktuality s tématem Firemní PR články, zprávy a aktuality. Aktuální zpravodajství vždy na serveru Aktualne.PrahaNaDlani.cz Aktualne.PrahaNaDlani.cz - Prehled zpravodajstvi http://aktualne.prahanadlani.cz/img/aktualne-prahanadlani-rss.png http://aktualne.prahanadlani.cz/c1/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality.html Vinylové podlahy Moduleo Select – dřevěné podlahy, o které se nemusíte starathttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/778967-vinylove-podlahy-moduleo-select-drevene-podlahy-o-ktere-se-nemusite-starat.html

Vinylové podlahy Moduleo Select – dřevěné podlahy, o které se nemusíte starat

Propadli jste kouzlu dřevěných podlah, odrazuje vás ale jejich vysoká pořizovací cena a náročná údržba? Máme pro vás elegantní řešení. Vyzkoušejte vinylové podlahy Moduleo Select! Patří do nové generace vinylových podlahovin a jsou jedněmi z technologicky nejvyspělejších vinylových podlahových krytin vůbec. Vinylové podlahy Moduleo spojují krásu dřevěné podlahy s něžností dlažby a dokonalým akustickým komfortem a stylem. Pokud vás tato kombinace zaujala, seznamte se s dalšími výhodami, které tyto podlahy v dokonalé imitaci dřeva poskytují.

Kvalitní vinylové podlahy z Belgie

Moduleo je původem z Belgie a spadá pod významnou mezinárodní skupinu IVC Group. Nejmodernější technologické postupy, které se používají při výrobě vinylových podlah Moduleo, oceníte na vzhledu jednotlivých lamel. Jsou totiž k nerozeznání od pravého dřeva – a to včetně letokruhů, rýhy, žilkování nebo suků. Vzor na podlaze nejen vidíte, dokonce jej i cítíte! Stačí rukou přejet po jednotlivých dílcích Modulea a užít si tento netradiční detail i na dotek. Dekory se tisknou metodou digitálního tisku, jež zaručuje jejich vzhledovou stálost a vysokou odolnost.  Nadstandardní kvalitu podlahy výrobce garantuje obdivuhodnou desetiletou zárukou.

Výhody vinylové podlahy Moduleo

Desky a dlaždice Moduleo se pyšní bezkonkurenční strukturou, vynikají svou pevností, jednoduchou údržbou a překrásným přirozeným vzhledem. Okouzlí vás snadná instalace, kterou pro dokonalý výsledek doporučujeme svěřit profesionálům. Vinylové podlahy Moduleo poskytují příjemnou tepelnou izolaci a skvěle tlumí kročejový hluk. Majitele domácích mazlíčků a rodiče malých dětí potěší i fakt, že jsou velmi odolné vůči poškrábání a protlačení – jsou proto ideální pro pokládku i v dětských pokojíčcích. Vinylové podlahy Moduleo dobře snáší vlhkost a opravdu snadno se udržují.  Jejich povrch je antialergenní a hygienický. Můžete je instalovat i na podlahové topení. Pro stoupence ekologie je dobrou zprávou, že jsou recyklovatelné.

Vinylové podlahy Moduleo a jejich složení

Podlahy z vinylu Moduleo se skládají z několika vrstev. Podklad tvoří spodní vrstva, stabilizační mřížka, střední vrstva a opět stabilizační mřížka, dále následuje vrstva pro tisk. Na tu naléhá fólie se vzorem, který se tiskne pomocí moderní techniky. Průhledná nášlapná vrstva má za úkol fólii ochránit. Její embosovaný povrch dodává podlaze přirozený vzhled. Povrch před poničením a znečištěním chrání polyuretanový materiál Protectonite.

Vinylové podlahy Moduleo Select

Desky i dlaždice Moduleo Select můžete využít pro plovoucí i celoplošně lepené podlahy. Vynikají svou pevností a odolností. Jejich nadstandardní životnost je ohromující – vydrží dlouhé desítky let. Díky jejich rezistenci vůči vodě je můžete pokládat i do vlhkých místností, jako je koupelna nebo kuchyně. Praktickou vlastností je jejich rozměrová stálost. Díky dvojí stabilizační mřížce se nekroutí, nepraskají ani nesesychají. Uchovávají si stále stejný vzhled, neblednou ani jinak nemění svou barvu. Snadná a rychlá údržba je příjemnou třešinkou na pomyslném dortu. Vinylové podlahy jsou příjemné na dotek, při došlapu jsou kouzelně tiché, a pokud je položíte na podlahové topení, budete si jistě rádi užívat i jejich hřejivé teplo. Moduleo Select nabízí výběr z mnoha krásných motivů dřeva, jedná se převážně o dekory dubu, z exotických dřevin je zastoupen teak. Kromě dřevěných dekorů jsou k dostání i atraktivní motivy dlažby nebo kamene.

Mohlo by vás zajímat:
Gerflor Creation 55 – lepené vinylové podlahy v dokonalé imitaci dřeva
Gerflor Top Silence – tiché plovoucí vinylové podlahy pro panelové domy
Vinylová dlažba s puncem luxusu – Gerflor Virtuo Classic 30 Travertin
Vinylové podlahy Expona Domestic – moderní podlaha snadno a rychle

Mon, 04 Sep 2017 13:35:04 GMT
Nabízíme spoluúčast na pronájmu apartmánů s výnosem 30-45% ročně http://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/747945-nabizime-spoluucast-na-pronajmu-apartmanu-s-vynosem-30-45-rocne.html

Nabízíme spoluúčast na pronájmu apartmánů s výnosem 30-45% ročně 

Wed, 16 Aug 2017 15:55:18 GMT
Jaké maso se hodí na různé typy party a oslav?http://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/723025-jake-maso-se-hodi-na-ruzne-typy-party-a-oslav-.html

Jaké maso se hodí na různé typy party a oslav?

Nešťastná volba masa už pokazila dojem z nejedné oslavy. Masa bylo málo, nebo se připravovalo déle, než bylo v plánu a ve většině případů bylo potřeba vymyslet náhradní řešení, aby hosté neumřeli hlady. Správný výběr masa vám ušetří starosti.

Poradíme vám, jaké maso na gril vybrat podle délky pečení a kolik ho nakoupit, aby se najedli všichni.

Krůta na gril

Drůbež na gril

Voňavá kuřata, krůty nebo krocani jsou oblíbenou pochoutkou dětí i dospělých. Na libovém drůbežím mase si pochutnávají zejména dámy, držící štíhlou linii, ale i opravdoví gurmáni, kteří vědí, jaký masitý poklad se v krůtě i krocanovi skrývá. Krůta i krocan v sobě totiž ukrývají 9 různých mas, z nichž každé chutná trošku jinak. Drůbež se hodí v podstatě na jakýkoliv druh oslavy nebo party.

Jak dlouho grilovat kuře, krůtu nebo krocana?

U kuřat počítejte s dobou grilování kolem 1 hodiny. U krůty a krocana se doba grilování prodlouží až na 3 hodiny.

Kolik drůbežího nakoupit na party?

Počítejte s půl kilem drůbežího masa na osobu. Ale pozor! Není váha jako váha. Například 16kg krocan v sobě má zhruba 4 kg kostí a 30 % své zbývající hmotnosti ztratí při grilování. Tzn., že 16kg krocan má na sobě ve skutečnosti zhruba 8,5 kg masa pro hosty. Z takového krocana se nají 17 lidí.

Kýta na gril

Hovězí a vepřová kýta na gril

Po hovězí nebo vepřové kýtě se vaši hosté budou oblizovat „až za ušima“. Je to libové maso skvělé chuti a ugrilovat ho zvládnou i naprostí grilovací začátečníci.

Jak dlouho grilovat vepřovou nebo hovězí kýtu?

Kus zabalené vepřové nebo hovězí kýty v alobalu se griluje přibližně 3 hodiny. Počítejte s roztopením grilu a začátkem grilování ještě před party, aby hostům příliš nevyhládlo. U hovězí kýty nepřepískněte dobu grilování. Snadno se vysuší.

Kolik kýty nakoupit na party?

Půl kila kýty na člověka by mělo stačit. U kýty odpadá starost s počítáním, protože uvnitř masa nejsou žádné kosti. Je potřeba kýtu dopředu naložit, aby byla šťavnatá a chutná i vevnitř.

Sele na gril

Sele na gril

Naložené sele na gril. Ideální maso na větší akce, svatby nebo obecní veselky. Díky velké rozmanitosti druhů masa potěší chlapy i něžné dámy a děti. Doporučujeme si nechat selátko naložit. Uspoří vám to hlavně čas, ale i místo.

Jak dlouho grilovat sele?

U 20 – 30kg selátka počítejte s minimálně 3 hodinami rožnění. Po dvou hodinách sundejte ze selete alobal a nařežte kůži. Jakmile kůže zezlátne, ořežte ji a podávejte hostům. Pak už stačí jen dopékat a okrajovat.

Kolika kilové sele koupit?

25 lidí s přehledem sní 20 kilové vykuchané selátko. Objednávejte sele nebo prase podle počtu hostů. Pokud budete mít na party děti, můžete koupit menší.

Mohlo by vás zajímat: Grilované selátko na vaší zahradě? Žádný problém!

Tele na gril

Tele na gril

Festivaly, obecní setkání, velké svatby… příležitostí je mnoho, kdy sestavit obrovský gril na téměř půl tunové tele. Na takového „macka“ se vyplatí obsluha grilu a celý set grilu i s masem a naložením si objednat.

Jak dlouho grilovat tele?

Takové telátko se griluje okolo 7 hodin. Proto je potřeba začít opravdu včas, aby hosté nebo návštěvníci akce měli brzy co jíst.

Kolika kilové tele koupit?

Opět počítejte s půl kilem masa na osobu. Obrovská svatba, nebo 500 lidí na vesnické veselce se určitě nají.

Nemáte maso ani gril?

Ušetřete si starosti s masem i s grilem. Využijte služeb profíků na oslavy z Party pohotovosti, kteří pro vás vyberou nejlepší maso u místních řezníků, naloží jej, připraví na tyč a zabalí do alobalu. K masu si u Party pohotovosti můžete zapůjčit i gril. Na výběr máte z několika druhů. Od menších grilů na drůbež, přes střední na kýty, až po gril na 400 kg masa. Půjčit si můžete také party stany i party vybavení. Nezapomeňte objednat pivo a pořádně si to užít.

Už víte, jaké maso budete na další oslavě grilovat? Jestli stále váháte, v Party pohotovosti vám vždy dobře poradí.

Přečtěte si také: Tři školácké chyby při grilování – Poradíme, jak se jim vyhnout

Wed, 02 Aug 2017 10:51:44 GMT
Tři školácké chyby při grilování – Poradíme, jak se jim vyhnouthttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/678517-tri-skolacke-chyby-pri-grilovani-poradime-jak-se-jim-vyhnout.html

Tři školácké chyby při grilování – Poradíme, jak se jim vyhnout

V grilování patříme ke světové špičce. Více než 10x ročně griluje každý čtvrtý Čech. I přes to je špatná příprava masa jedním ze tří školáckých chyb, které při grilování opakovaně děláme. Jaké to jsou a jak se jim vyhnout poradí Party-pohotovost – specialista na grily a šťavnaté maso.

Grilovací nešvary ve třech bodech

1.     školácká chyba – špatné čištění grilu

Často se na čistotu grilu zapomíná. Na roštu zůstávají nečistoty z minulého grilování, na kterých si mezitím pochutnal hmyz, a tak není příliš hygienické plácnout na minimálně týden staré zbytky šťávy z vepřového, kuřecí a zeleninu. Dbejte na čistotu. Odrazí se i v chuti masa.

Party-pohotovost radí: Stačí vzít do ruky hadr, špachtli a v případě velkého zaneřádění i čisticí prostředek na grily. Před každým použitím je potřeba rošt grilu vypálit. Dokud se z něho kouří, je špinavý. Jakmile se z něho kouřit přestane, je vypalování dokončené. Po vypalování je třeba rošt očistit drsným kartáčem.

TIP Party-pohotovosti: Nemáte na čem grilovat nebo je pro vaši oslavu váš gril příliš malý? Uspořádejte ji s námi. Půjčíme vám gril na kuře, na hovězí i vepřovou kýtu, gril na sele i na téměř půltunového býčka. Všechny grily jsou jako ze škatulky, a tak se s jejich čištěním nemusíte zdržovat.

2.     školácká chyba – málo masa a špatný druh

Plánujete malou oslavu pro 20 – 25 lidí? Nebo dokonce svatbu či obecní veselku pro 300 – 500 lidí? Ať tak nebo tak, v každém případě musíte počítat. U drůbeže a kýty počítejte s půl kilem masa na osobu, u selete vám pro 25 lidí stačí 20kg vykuchané sele. Pro několik stovek lidí se hodí tele nebo mladý býček. Pozor na hovězí maso. Špatně zvolený druh bude chutnat jako podrážka.

Party-pohotovost radí: Pokud nebude hovězí maso dobře vyzrálé, bude tuhé. Vepřové maso zrát nenechávejte, zkazilo by se. Drůbež, zakoupená v supermarketu většinou pouští vodu, a tak se vám často nepodaří udržet ji šťavnatou a chutnou.

TIP Party-pohotovosti: Rádi vám poradíme, jaké maso se pro vaši oslavu perfektně hodí. Stačí nám dát vědět, kolik lidí budete hostit a co vám chutná. V naší nabídce najdete osvědčené druhy masa, které pro vás vybíráme u českých chovatelů. Připravíme pro vás hovězí i vepřovou kýtu, kuřata, krůty a krocany, ale i sele nebo telátko.

3.     školácká chyba – příliš koření

Maso samo o sobě má skvělou chuť. Šťavnatá kýta, vypečená kůže selete, kůrčička na kuřátku… Tyhle skvělé chutě jsme schopni během pár vteřin dokonale zabít směsí soli, česneku, pepře, papriky, chili, piva, kečupu, cukru, citrónu, octa, bazalky, kapari, worchestru… prostě ho „vylepšit“ co nejvíc to jde. Narvat ho chutí. Napěchovat ho kořením. Nabušit ho k prasknutí výtečnými ingrediencemi. Ale znáte to… méně je někdy více a u masa to platí dvojnásob.

Party-pohotovost radí: Nechte vyniknout chuť masa. Jeho charakter a vůni. Marinování některých druhů masa je nutné. Třeba u selete a telete se bez naložení neobejdete. Maso bude pak mnohem křehčí. Ale všeho s mírou. Maso dopředu příliš nesolte. Sůl z něj vytáhne vodu a maso tím zbytečně vysušíte.

TIP Party-pohotovosti: Chcete se vytáhnout skvělou chutí masa bez obav, že kořenění přepísknete? Nechte to na nás. Podle přání vám maso naložíme a přidáme vám k němu i marinádu na potírání. Pokud budete chtít, naložené maso na gril vám připravíme i na tyč, zadrátujeme a zabalíme do alobalu. 

Tým Party-pohotovosti je pro vás k dispozici 365 dní v roce

Plánujete rodinnou oslavu nebo setkání? Svěřte svou party do našich rukou. Party-pohotovost je vám k dispozici 7 dní v týdnu od 8 do 20 hodin v centru Prahy.

Máte malé auto a potřebujete velký gril? Můžete si od nás půjčit přívěs, nebo nechat dopravu na nás. Po dohodě vám gril přivezeme a po skončení oslavy si ho zase odvezeme.

Ani s pitím vás nenecháme na holičkách. Ke grilu a masu vám můžeme přibalit i pivo a pípu, ať to všechno hezky klouže do krku.

Starosti nechte na nás a užijte si oslavu s rodinou a přáteli.

 

www.party-pohotovost.cz

Thu, 06 Jul 2017 15:07:58 GMT
Finalistky pátého ročníku MISS Prima křivky mají za sebou již druhé soustředěníhttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/657745-finalistky-pateho-rocniku-miss-prima-krivky-maji-za-sebou-jiz-druhe-soustredeni.html

Ostrý start 5. ročníku MISS Prima křivky mohli, jako již tradičně, sledovat návštěvníci Ski areálu Monínec, který také v tomto ročníku hostí ve svém luxusním zařízení všechna soustředění finalistek pro rok 2017. Ty byly vybrány v jarních castinzích.

 

První seznamovací soustředění finalistek MISS Prima Křivky proběhlo v květnu, nyní dámy zjistily, že získat titul MISS je pořádná dřina!

 

Unavené k smrti nácviky přehlídkové chůze, choreografie finálového večera pod vedením Pavla Strouhala a cvičeními na zpevnění těla, ale také zahlcené informacemi cennými pro každého kdo chce pečovat o své tělo, vzhled a být fit, byly finalistky MISS Prima křivky, které již tradičně ve Ski Areálu Monínec absolvovaly své druhé soustředění, kde byly definitivně vyvedeny z omylu, že bojovat o titul MISS znamená jen projít se po jevišti při finálovém večeru a pak už dostávat ceny, rozdávat zářivé úsměvy a být v centru mediální pozornosti.

 

"Přestože mě bolí snad každý sval v těle, jsem si užila každou chvíli. Choreografie je super, Pavel Strouhal je skvělý a ač se to na první pohled nezdá, i velice trpělivý učitel, který z nás dokáže vymlátit to nejlepší, aby byl finálový večer opravdu dokonalý. Přiznám se, že jsem si v první chvíli připadala jako naprosté poleno, ale o to větší radost jsem měla, když jsem si konečně sestavu zapamatovala a zvládala ji do hudby", popsala dojmy finalistka Michaela Šachlová.

 

Na druhém soustředění finalistiky navštívila také prezidentka Národní Komory Módy Jůlie Hendrychová. Ta přijela v doprovodu mladé módní návrhářky Anny Skopcové, která bude hrát v této soutěži ještě významnou roli.

 

"Paní Jůlie Hendrychová z Národní Komory Módy je vážně odbornice za slovo vzatá, moc se mi líbil její přístup k nám a jak se o každé z nás chtěla dozvědět co nejvíc. Také její rady ohledně módy byly skvělé a hlavně to, jak se snaží pomáhat mladým tvůrcům a změnit myšlení národa co se týče velkých obchodních řetězců s módou a to jak se snaží bojovat s předsudkem, že baculky by měly nosit raději volné, a ne dobře padnoucí oblečení", chválí si návštěvu prezidentky Národní Komory Módy finalistka Vendula Hřídelová.

 

S podobnou filosofií přistupuje k oblečení pro "baculky" i Ulla Popken, která už teď připravuje veškeré oblečení na finálový galavečer pro finalistky MISS Prima Křivky 2017, i pro moderátorku večera Anetu Christovovou. Aby napomohla prozasení těchto myšlenek, stala se přitom letos Ulla Popken hlavním partnerem soutěže MISS Prima Křivky.

 

Za obor dietologie přijela také MUDr. Dita Pichlerová expertka OB Kliniky, která poskytuje komplexní ambulantní i chirurgickou léčbu obezity a s ní spojených onemocnění již přes 10 let a je v ČR nejvýznamnějším zařízením tohoto typu, či majitel společností Allivictus a EFFFI Martin Dindoš, který finalistiky obdaroval svými produkty.

 

Naprosto nepostradatelní byli lektorka chůze Theresa Canti a ředitel Branického divadla Václav Čížkovský, kteří s kandidátkami na MISS do úmoru dřeli chůzi a jevištní prezentaci, tedy výrazy, výrazy a opět výrazy a samosebou také volné disciplíny.

 

Finálový galavečer, kde se rozhodne o nejkrásnější a nejvíce charismatické ženě oblých křivek ČR a SR letošního roku, se koná 19. září v pražském Branickém divadle.

Sat, 24 Jun 2017 09:30:32 GMT
Motivace dárců krvehttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/639957-motivace-darcu-krve.html

 

Vzhledem k tomu, že krev zatím nejsme schopni vyrobit uměle, nezbývá než se spoléhat na dárce. Počet dárců krve je v České republice dlouhodobě nedostatečný, proto má Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) ve svých preventivních programech řadu motivačních příspěvků.

 

 

 

Při odběru krve se nejčastěji odebírá tzv. plná krev, která se dále zpracovává na potřebné složky nebo se používá k transfúzi.  Dárcem krve se může stát každý zdravý člověk ve věku mezi 18 a 65 lety, s tělesnou hmotností nad 50 kg. Bližší kritéria, kdy lze krev darovat a kdy ne, mají na svých internetových stránkách například jednotlivé transfuzní stanice. Každý nový dárce krve z řad klientů České průmyslové zdravotní pojišťovny může získat motivační příspěvek 500 Kč.  „V letošním roce si o příspěvek pro nové dárce požádalo zatím 21 klientů, v roce 2016 se jednalo o 78 klientů,“ říká tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

 

 

 

Nejde ale jen o to, získat nové dárce krve, důležitá je i jejich dárcovská aktivita. „Pokud je člověk zdravý, měl by chodit darovat krev z obyčejné lidské sounáležitosti.  Nikdy nevíte, jestli příště nebudete krev potřebovat vy nebo vaši blízcí,“ doplňuje Elenka Mazurová z ČPZP, rovněž dlouholetá dárkyně.

 

 

 

Pojištěnci, kteří chodí darovat krev, krevní plazmu nebo kostní dřeň, mají u ČPZP řadu výhod. ČPZP tyto dárce podporuje svými aktivitami hrazenými z fondu prevence prostřednictvím poskytování vitaminů přímo na transfuzní stanici a příspěvků na regeneraci organismu. Atraktivní příspěvky jsou poskytovány při dosažení ocenění  Janského medailemi (příspěvek 500 – 1500 Kč), ocenění Zlatými kříži (příspěvek 2000 – 3000 Kč) i pro ocenění plaketou Dar krve – dar života (až 3500 Kč).

 

 

 

„V loňském roce čerpalo příspěvek 1466 držitelů některé z Janského medaile,  odměnili jsme 550 držitelů Zlatého kříže a 28 pojištěnců, kteří se stali nositeli plakety ČČK Dar krve – dar života. Všem těmto klientům jsme vyplatili příspěvky v celkové výši 2 776 749 Kč. V ČPZP si těchto pojištěnců velmi vážíme,“ informuje mluvčí Mazurová.

 

 

 

Třetí největší zdravotní pojišťovna v ČR nabízí rovněž program Kapka pro stávající držitele zlaté Janského plakety nebo stávající držitele zlatých křížů ČČK. Na preventivní programy pro dárce krve, plazmy a kostní dřeně ČPZP od roku 2014 vynaložila více než 23 milionů korun.

 

 

 

Wed, 14 Jun 2017 11:00:06 GMT
BUSHMAN slaví 20 let a při této příležitosti otevřel novou prodejnuhttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/637793-bushman-slavi-20-let-a-pri-teto-prilezitosti-otevrel-novou-prodejnu.html

Česká prémiová značka Bushman slaví v tomto roce 20 let existence. Při této příležitosti si značka připravila pro své zákazníky několik novinek. Bushman se během 20 let neustále rozrůstal a ani v letošním roce tomu nebude jinak. Jubilejní rok existence oslavil Bushman otevřením nové prodejny v Praze v Obchodním Centru Nový Smíchov.

 V nové prodejně zákazníci naleznou modely, které mohou nosit jak na exotické expedice do všech koutů světa, tak i jako každodenní outfit do města nebo zaměstnání. Značka Bushman vznikla v roce 1997 a od té doby prošla dlouhou cestou. Behěm 20 let se značka vyprofilovala jako prémiová oděvní značka se sítí prodejen po celé ČR. Značkové prodejny Bushman naleznete také na Slovensku. Úspěšně rozvíjí také exportní aktivity.

Během 20 let se Bushman podílel na celé řadě charitativních a prospěšných akcí (Bushman for Unicef, Water for Africa, Bushman for ZOO) a vytvořil přes čtyřicet unikátních kolekcí oděvů a doplňků. Bushman se po celou dobu existence věnuje nadčasovému designu, který je pro značku charakteristický. Tento styl nepodléhá aktuální módě a jejím výkyvům a je určen pro dlouhodobější užívání, což s sebou nese vysoký standard kvality.

Přijďte se podívat do nové prodejny v OC Nový Smíchov a podívejte se na aktuální kolekci. Při pohledu na nové kousky Bushman a na tradiční stálice v sortimentu ucítíte 20 let značky na vlastní kůži.

Tue, 13 Jun 2017 09:29:41 GMT
ČPZP vrací klientům na přeplatcích přes 300 tisíc korunhttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/603252-cpzp-vraci-klientum-na-preplatcich-pres-300-tisic-korun.html

 

 

 

Ostrava, 23. května 2017 – Částku přes 300 tisíc korun vrací v těchto dnech Česká průmyslová zdravotní pojišťovna 175 pojištěncům, kteří v prvním letošním čtvrtletí překročili takzvaný ochranný limit na doplatky za léky.

 

 

 

„Přeplatky nad limit za první čtvrtletí dosáhly téměř 327 tisíc korun. Nejvyšší přeplatek činil 7834 korun a byl vrácen muži z Ostravy v Moravskoslezském kraji,“ upřesnila tisková mluvčí ČPZP Elenka Mazurová. Za celý loňský rok vracela pojišťovna na přeplatcích částku 8,2 milionu korun, tedy zhruba o půl milionu Kč více, než za rok 2015.

 

 

 

Informace o vrácení přeplatku za první letošní čtvrtletí společně s poštovní poukázkou odešle ČPZP  v úterý 23. května, na bankovní účty budou přeplatky odeslány v pondělí 29. května.

 

 

 

Ze zavedených poplatků se hradí pouze 90 Kč za pohotovostní službu, jde však o nezapočitatelný poplatek. Do limitu regulačních poplatků se dnes započítávají pouze doplatky za léčiva nebo potraviny pro zvláštní lékařské účely. Přehled poplatků může pojištěnec České průmyslové zdravotní pojišťovny získat písemně nebo prostřednictvím své e-přepážky, tedy přes webové stránky pojišťovny, nebo v mobilní aplikaci ZDRAVÍ V MOBILU.

 

 

 

Roční limit je pro dospělého člověka stanoven na 5000 korun a je to maximální suma, kterou může zaplatit ze svého pacient za zdravotní služby. Pro děti do 18 let a seniory nad 65 let je ochranný limit poloviční, tedy 2500 korun. I po překročení musí pojištěnec dále platit započitatelné doplatky za léky.

 

 

 

 

 

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je druhou největší zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou s více než 1,2 milionu pojištěnců a 110 pobočkami po celé České republice.

 

 

 

V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím

 

Ing. Elenku Mazurovou, tiskovou mluvčí

 

tel.: 599 090 182, e-mail: elenka.mazurova@cpzp.cz

 

aktuální informace na http: www.cpzp.cz

 

 

 

Tue, 23 May 2017 07:30:32 GMT
Gerflor Creation 55 – lepené vinylové podlahy v dokonalé imitaci dřevahttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/579525-gerflor-creation-55-lepene-vinylove-podlahy-v-dokonale-imitaci-dreva.html

Gerflor Creation 55 – lepené vinylové podlahy v dokonalé imitaci dřeva

Když si dnes zákazník vybírá typ podlahy pro svůj nový dům, byt či rekonstrukci, zajisté se na předních příčkách drží volba vinylové podlahy. Nové technologie dnes zaručují nejen kvalitu, ale dokonalou imitaci téměř jakéhokoli povrchu – včetně dřeva mnoha druhů.

A není dřevo jako dřevo. Dnešní vymoženosti, včetně digitálního tisku, dokážou vytvořit dokonalou originální strukturu imitace dřeva (jedná se o letokruhy, suky, žilkování) a tím zajistit, že žádná lamela nevypadá stejně. Navíc si takovou vinylovou podlahu můžete dopřát v tom druhu dřeva, který se vám líbí – od místních stromů jako smrk, ořech, dub nebo buk či třeba jasan, až po extravagantní cizokrajné teakové, ebenové nebo ratanové dřevo. Ještě větší autenticitu navíc dodává zvětšování formátů jednotlivých dílců a zkosení hran.

Proč si jako podlahovou krytinu vybrat vinylovou podlahu a ne dřevěnou? Máme pro vás několik praktických rad pro toto rozhodnutí:

1)      Jako dřevo sice vypadá, ale nechová se tak – přece jen se jedná o odolný vinyl, který nesesychá a nevybledne, jednoduše je to volba, jíž nebudete litovat po několik desetiletí.

2)      Jednoduchá údržba – stačí setřít a víc se nenamáhat. Speciální impregnace, jako je tomu u dřeva, nejsou vůbec zapotřebí.

3)      Všeobecná odolnost – nejen vůči vodě, ale také proti plísním. Nemusíte se bát, že se vám po nasáknutí tekutinou vinylová podlaha prohne nebo zvrásní, proto je vhodná také do koupelen. Vysokou odolnost jí dodává i složení materiálu a tvrzená ochranná PUR vrstva. Proto jsou vinylové dílce vysoce odolné i vůči mechanickému poškození (protlačení, škrábance, oděrky).

4)      Pohodlí především – mezi její vlastnosti se také řadí pružnost a lepší pohltivost zvuku, takže je nejen příjemná na došlap, ale také nevrže.

Lepené vinylové dílce GERFLOR CREATION 55

Lepené vinylové dílce Gerflor Creation 55 si můžete pořídit v mnoha vzorech, barvách a odstínech, včetně imitace dřeva. Jsou vytvářené technologií šetrnou k životnímu prostředí. Materiál je přizpůsoben k stálosti barev, je též antistatický, protiskluzný a kompatibilní s podlahovým topením. Prošel certifikací hořlavosti v reakci na oheň Bfl-s1. Na povrchu se navíc nachází speciální UV tvrzená vrstva pro snadnější údržbu.

Vzorník čítá 47 dřevěných imitací, přičemž celkově lze vybírat z 6 různých struktur. Vinylové dílce si můžete pořídit v základním velikostním formátu (15,24 x 91,44 cm), v přizpůsobených úzkých lamelách (o rozměrech 10,16 x 91,44 cm) či v sedmi dalších rozměrových provedeních. Hodí se pro komerční prostory, kam se řadí svou klasifikací 33/42 v třízenosti podlahovin, a ke všem vinylovým dílcům Gerflor Creation rovněž obdržíte záruku až na 12 let (v případě provedení pokládky certifikovaným podlahářem). Samozřejmě můžete vinylovou podlahu využít i v bytových prostorách. 

Pro souhrn - celková tloušťka podlahové krytiny činí 2,5 mm (přičemž 0,55 mm je charakterizováno jako nášlapná vrstva), můžete si ji pořídit v 47 různých designových provedeních (v 9 různých velikostech jednotlivých dílců či desek), obsahuje ochrannou povrchovou vrstvu PUR+, a je 100% recyklovatelná a ekologická (vše v souladu s nařízením REACH).

Tue, 09 May 2017 10:07:10 GMT
V Žitné ulici zahájila provoz nová klinika pro léčbu závislostíhttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/568979-v-zitne-ulici-zahajila-provoz-nova-klinika-pro-lecbu-zavislosti.html

Nově otevřenou Adiktologickou kliniku SANANIM tvoří pět specializovaných středisek - Poradna pro rodiče, Adiktologická ambulance, Specializované ambulantní služby CADAS, Gambling ambulance a Pracovní a sociální agentura. 

Střediska v místě s dobrou dopravní dostupností poskytují zdravotní, terapeutické a sociálně-právní služby nejen osobám ohroženým závislostí na nelegálních návykových látkách, alkoholu či patologickém hráčství, kteří jsou otevřeni změně životního stylu, ale i klientům z řad rodičů, rodinných příslušníků a osob blízkých, kteří jsou závislostí jakýmkoli způsobem zasaženi, nebo se vzniku tohoto problému obávají. Naprostá většina služeb je poskytována bezplatně, je však nutné se předem telefonicky objednat. 

Ve středu 3. května od 11 do 17 hodin zde probíhá Den otevřených dveří. 

SANANIM srdečně zve odborníky i širokou veřejnost, aby si přišli prostory kliniky prohlédnout a zeptat se na cokoli, co je v souvislosti s jejím provozem či problematikou závislostí zajímá. Na dotazy budou odpovídat vedoucí středisek, terapeuti i další odborní pracovníci.

 

Provoz jednotlivých středisek je financován s přispěním Úřadu vlády České republiky, Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Ministerstva zdravotnictví ČR, Magistrátu hlavního města Prahy a Městských částí Praha 1 a Praha 2. 

SANANIM je v ČR jedním z nejstarších a dnes i největších nestátních poskytovatelů služeb v oblasti prevence, péče a léčby závislostí na nealkoholových drogách. V současné době provozuje dvanáct hlavních zařízení a realizuje řadu rozšiřujících a doplňujících projektů či programů. 

Tue, 02 May 2017 18:25:13 GMT
ČPZP loni vydala na léčbu téměř 27 miliard Kč. Výsledky za rok 2016 schválila Správní rada ČPZPhttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/559236-cpzp-loni-vydala-na-lecbu-temer-27-miliard-kc-vysledky-za-rok-2016-schvalila-spravni-rada-cpzp.html

 

Správní rada České průmyslové zdravotní pojišťovny na svém dnešním řádném zasedání projednala a jednomyslně schválila Výroční zprávu ČPZP za rok 2016. Druhá největší zaměstnanecká zdravotní pojišťovna v České republice loni vynaložila na léčbu svých klientů celkem 26,8 miliardy Kč, což je o 1,6 miliardy více než v roce 2015. Na jednoho pojištěnce připadlo v průměru 21 708 Kč.

 

Náklady pojišťovny na lůžkovou zdravotní péči přesáhly částku 12,9 miliardy Kč a proti roku 2015 byly vyšší o více než 0,7 miliardy. O více než 650 milionů se meziročně zvýšily i náklady na ambulantní péči, které činily 8,6 miliardy Kč. Na lázeňskou rehabilitační péči svých klientů vynaložila ČPZP 388 milionů korun proti 358 milionům v roce předcházejícím.

 

„Výsledky hospodaření potvrzují, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je stabilní, zdravá a prosperující instituce, schopná svým pojištěncům garantovat vysoce kvalitní a dostupné zdravotní služby,“ uvedl k hospodářským výsledkům předseda Správní rady ČPZP Mojmír Kašprišin.

 

„Všechny cíle vytýčené zdravotně pojistným plánem se podařilo splnit a efektivním hospodařením s prostředky veřejného zdravotního pojištění si pojišťovna vytvořila předpoklady pro včasné platby poskytovatelům zdravotních služeb nejen v roce 2016, ale i pro rok 2017. Výsledky dokládají, že ČPZP je jedna z nejlépe fungujících zdravotních pojišťoven v České republice a důvěru svých pojištěnců si zaslouží,“ zdůraznil generální ředitel České průmyslové zdravotní pojišťovny Petr Vaněk.

 

ČPZP zaznamenala v loňském roce přírůstek 20 340 klientů, když k 31. 12. 2016 registrovala celkem 1 234 902 pojištěnců. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna se dlouhodobě řadí mezi tři největší zdravotní pojišťovny v České republice.

 

ČPZP s vybranými prostředky hospodaří odpovědně, takže ve svém hospodaření není odkázána na žádnou finanční výpomoc ani nečerpá úvěr. Své závazky poskytovatelům zdravotních služeb plní řádně a včas a nemá vůči nim žádné závazky po lhůtě splatnosti.

 

 

 

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je druhou největší zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou s více než 1,2 milionu pojištěnců a 110 pobočkami po celé České republice.

 

Wed, 26 Apr 2017 15:05:00 GMT
Mobilní aplikace ZDRAVÍ V MOBILU usnadňuje život již téměř 19 tisícům uživatelůhttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/559235-mobilni-aplikace-zdravi-v-mobilu-usnadnuje-zivot-jiz-temer-19-tisicum-uzivatelu.html

 

Mobilní aplikaci s názvem ZDRAVÍ V MOBILU, se kterou přišla Česká průmyslová zdravotní pojišťovna letos v lednu, si již stáhlo na 19 tisíc lidí. Každý sedmý je přitom aktivní uživatel, který sleduje osobní údaje o svém zdraví.

 

 

 

Nová aplikace ZDRAVÍ V MOBILU pomáhá příznivcům chytrých telefonů s operačním systémem Android a iOS s hledáním nejbližšího smluvního lékaře ČPZP, najde nejbližší lékárnu, poskytne informaci o lékařských pohotovostech.

 

„Chcete-li, aplikace za vás bude automaticky hlídat, kdy se blíží vaše další očkování. Přes chytrý telefon také můžete sjednat i cestovní pojištění pro cestu do zahraničí,“ přibližuje další výhody aplikace vedoucí odboru produktů a služeb Libor Bedrlík.

 

 

 

Průvodce těhotenstvím

 

 

 

Aplikace ZDRAVÍ V MOBILU je neocenitelným pomocníkem i pro nastávající maminky. Provede je těhotenstvím týden po týdnu, upozorní na těhotenská vyšetření, nabídne výběr jména pro jejich dítě a hlídá blížící se termín porodu, takže včas pomůže s nákupním seznamem pro miminko i s přípravou tašky do porodnice. Navíc seznámí maminky i s tím, na co nemají zapomenout po porodu. Zajímavých funkcí pro těhotné má ZDRAVÍ V MOBILU připraveno samozřejmě mnohem víc. Kromě těhotenské kalkulačky třeba maminkám prozradí, kdy je jejich miminko velké třeba jako zralá malina.

 

 

 

Funkce pro pojištěnce ČPZP

 

 

 

Všechny uvedené funkce aplikace může využívat každý uživatel, bez ohledu na to, u které zdravotní pojišťovny je zaregistrován. Pro klienty České průmyslové zdravotní pojišťovny jsou ale připraveny další funkce. Pojištěnci ČPZP, kteří mají aktivovanou elektronickou přepážku (lze učinit on-line či na pobočce ČPZP) budou mít přístup i do zabezpečené úrovně aplikace, kde najdou již své osobní údaje.

 

 

 

„V osobním účtu si pojištěnec prověří, kolik korun zaplatila ČPZP za konkrétní lékařské výkony, zjistí si potřebné informace o svých lékařích, dostane se do seznamu užívaných léků. Brzy již bude aplikace hlídat i případné lékové interakce. Pokud bude klient chtít mít k dispozici lékařské zprávy své nebo svých dětí, ani to není s aplikací problém. Není nic jednoduššího, než si je nafotit, uložit a v případě potřeby odeslat třeba praktickému lékaři na email. Také když ve svém osobním účtu klient zjistí nesrovnalosti, bude moci přes mobil nahlásit nesprávně vykázanou péči,“ vysvětluje Libor Bedrlík a dodává, že zabezpečená úroveň obsahuje i standardní kartičku pojištěnce nebo informace o zálohách či nedoplatcích OSVČ.

 

 

 

„Sledujeme reakce uživatelů, a neustále pracujeme na drobných vylepšeních. Do budoucna počítáme s rozšířením funkcí, chceme navázat na prenatální věk informacemi, které poradí maminkám dětí od 0 do tří let. Dále chceme zasílat preventivní upozornění,“ nastiňuje záměry vedoucí odboru produktů a služeb Libor Bedrlík.

 

 

 

V Olomouckém kraji ČPZP přibylo pojištěnců

 

 

 

ČPZP má 1,24 milionu pojištěnců, z toho přibližně 221 tisíc, tedy zhruba 18 procent všech pojištěnců České průmyslové zdravotní pojišťovny, žije v Olomouckém kraji. K 1. lednu 2017 se v kraji zaregistrovalo k ČPZP celkem 1461 pojištěnců.

 

 

 

V Olomouckém kraji požádalo o výpis z osobního účtu pojištěnce (OÚP) v roce 2016 celkem 1901 pojištěnců, kdežto v roce 2015 to bylo 1785 pojištěnců, tedy cca o 100 méně. U elektronického výpisu z účtu pojištěnce nelze identifikovat kraj, za rok 2016 bylo celkem požádáno o 25 879 unikátních výpisů z OÚP.

 

 

 

ČPZP má v Olomouckém kraji 1640 smluvních poskytovatelů zdravotních služeb (PZS). V roce 2016 uskutečnila v kraji 55 fyzických kontrol v celkové částce 4,9 milionu korun, z toho tři kontroly byly na podnět pojištěnce v hodnotě 31 tisíc korun. Prostřednictvím svého informačního systému zkontrolovala ČPZP v kraji 142 PZS a finanční vyčíslení činilo 1,1 milionu korun. Z toho na podnět pojištěnců bylo 13 kontrol v částce 11 748 korun.

 

 

 

ČPZP má v Olomouckém kraji 16 ze 110 svých poboček. Nejnovější pobočka působí od května 2015 v Hanušovicích, od října 2016 je otevřená pobočka v Jeseníku, kam se přestěhovala z České Vsi. Pobočky v Šumperku, Zábřehu na Moravě, Šternberku a Litovli mají od ledna 2017 nově otevřeno i v pátek.

 

 

 

 

 

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je druhou největší zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou s více než 1,2 milionu pojištěnců a 110 pobočkami po celé České republice.

 

 

 

 

 

 

 

V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím

 

Ing. Elenku Mazurovou, tiskovou mluvčí

 

tel.: 599 090 182, e-mail: elenka.mazurova@cpzp.cz

 

aktuální informace na http: www.cpzp.cz

 

 

 

 

 

                                                                  konec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wed, 26 Apr 2017 15:03:11 GMT
Kampaň proti melanomu navštíví 15 měst. První bude Olomouchttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/559231-kampan-proti-melanomu-navstivi-15-mest-prvni-bude-olomouc.html

 

Lidé, kteří mají na svém těle podezřelé pigmentové skvrny či znaménka, si je v květnu mohou nechat zdarma zkontrolovat odborníky. Bezplatné vyšetření kůže jim v rámci vzdělávacího preventivního programu pod názvem Spolu proti melanomu nabídne v 15 městech Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP).

 

 

 

 „ČPZP umožnila vyšetření kůže zdarma již loni, kdy se svou kampaní navštívila osm měst. Pozitivní ohlas u lékařů i velký zájem veřejnosti nás vedl k záměru realizovat akci ve větším rozsahu. Letošní ročník Spolu proti melanomu zahájíme v Olomouci na Horní náměstí, kam se zhruba po roce vrátíme v úterý 2. května, posledním městem, které navštívíme, bude v pondělí 29. května Třebíč,“ uvedl vedoucí odboru produktů a služeb ČPZP Libor Bedrlík.

 

 

 

 Vybavené stany budou letos disponovat třemi ordinacemi s potřebným soukromím, ve kterých budou dermatologové občanům vyšetřovat pigmentová znaménka. Konzultace je opět určena všem zájemcům, bez ohledu na příslušnost ke zdravotní pojišťovně. Samotná vyšetření budou v jednotlivých městech probíhat vždy od 10 do 17 hodin.

 

 

 

Podle statistik zemře na zhoubný melanom kůže 340 až 400 osob ročně. „Zhoubný melanom patří mezi nejzákeřnější druhy rakoviny, neboť začíná relativně brzy metastazovat do dalších částí a orgánů lidského těla. Proto je životně důležité odhalit nemoc včas,“ zdůraznil revizní lékař České průmyslové zdravotní pojišťovny Jiří Řepišťák.

 

 

 

Loni se během akce ČPZP v osmi městech nechalo vyšetřit přes 6,5 tisíce lidí. Lékaři přitom zachytili celkem 328 nálezů znamének, která si vyžádala podrobnější vyšetření. Konkrétně v Olomouci odborníci z Fakultní nemocnice zkontrolovali 1067 pacientů, přičemž počet nálezů dosáhl 66, tj. 6,1 procenta. ČPZP eviduje za rok 2016 v Olomouckém kraji 115 pacientů, kteří onemocněli zhoubným melanomem. Zhoubný melanom kůže nebo jiný zhoubný novotvar kůže mělo v roce 2016 celkem 1918 pojištěnců ČPZP.

 

 

 

Kromě vyšetření kůže v rámci akce Spolu proti melanomu bude prostor věnován také doprovodnému programu. „Atraktivní novinkou je měření přístrojem InBody 270, z jehož výsledku si návštěvníci odnesou tištěný sumář a povědomí o svém celkovém zdravotním stavu,“ uvedl Libor Bedrlík. Ve všech městech bude pro zájemce odborné poradenství od dermokosmetické značky La Roche-Posay ohledně možností a nutnosti ochrany pokožky před slunečním zářením včetně možného vyzkoušení si různých solárních produktů.

 

Tématice prevence karcinomu bude věnována i další část doprovodného programu, ve kterém zástupci MammaHelp poradí se samovyšetřením prsu. Více informací o akci najdete na www.spoluprotimelanomu.cz.

 

 

 

Místa a termíny kampaně Spolu proti melanomu 2017

 

 

 

Město

Den

Datum

Místo

Olomouc

ÚT

2.5.2017

Horní náměstí

Hodonín

ST

3.5.2017

Národní třída, prostor u světelné křižovatky

Zlín

ČT

4.5.2017

náměstí Míru

Brno

ÚT

9.5.2017

náměstí Svobody

Jihlava

ST

10.5.2017

Masarykovo náměstí

Hradec Králové

ČT

11.5.2017

Masarykovo náměstí

Ústí nad Labem

PO

15.5.2017

Mírové náměstí

Kladno

ÚT

16.5.2017

ulice Na Stráni 3340

Plzeň

ST

17.5.2017

náměstí Republiky

České Budějovice

ČT

18.5.2017

nám. Přemysla Otakara II

Ostrava

PO

22.5.2017

OC Nová Karolina, ul. Jantarová

Karviná

ÚT

23.5.2017

Masarykovo náměstí

Třinec

ST

24.5.2017

náměstí Svobody

Opava

ČT

25.5.2017

Horní náměstí

Třebíč

PO

29.5.2017

Karlovo náměstí

 

 

 

 

 

 

 

Lidé by měli přijít do stanu ČPZP, pokud zaznamenají tyto změny:

 

 

 

  • Plošné zvětšování - rozpíjení nebo vyvýšení znamének

  • Změna zabarvení znaménka

  • Krvácení, svědění, strup, červený okraj

  • Mají-li na kůži nový útvar, který se dlouho nehojí

  • Nově objevené, stále se měnící znaménko

  • Větší množství znamének na kůži

     

 

 

 

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je druhou největší zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou s více než 1,2 milionu pojištěnců a 110 pobočkami po celé České republice.

 

 

 

V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím

 

Ing. Elenku Mazurovou, tiskovou mluvčí

 

tel.: 599 090 182, e-mail: elenka.mazurova@cpzp.cz

 

aktuální informace na http: www.cpzp.cz

 

 

 

 

 

                                                                  konec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wed, 26 Apr 2017 14:59:51 GMT
Parkinsonova nemoc nejčastěji ohrožuje muže nad 50 lethttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/532554-parkinsonova-nemoc-nejcasteji-ohrozuje-muze-nad-50-let.html

 

 

Ostrava, 11. dubna 2017 - Parkinsonova nemoc je považována za jedno z nejčastějších degenerativních onemocnění nervové soustavy. Objevuje se obvykle u lidí starších 50 let, častěji postihuje muže. Vývoj parkinsonismu trvá měsíce, někdy i roky a pokud není zahájena léčba, končí úplnou ztrátou hybnosti.

 

Průběh a příznaky jsou u každého člověka individuální. První symptomy bývají nenápadné. Patří mezi ně rychlejší únava, pocit těžkých končetin, křeče, zpomalení chůze či zvýšená sekrece slin, slz a potu. Dalšími projevy jsou pomalé nekoordinované pohyby, obličej s minimální mimikou a šouravá chůze v předklonu. Později přicházejí poruchy rovnováhy, pády, zácpa a inkontinence moči. Poměrně častý je výskyt úzkosti, demence, deprese, ztráty pozornosti a paměti.

 

Náklady na léčbu rostou

 

„Například Česká průmyslová zdravotní pojišťovna vynaložila v loňském roce na léčbu svých pojištěnců postižených Parkinsonovou nemocí 64,1 milionu korun proti 55,3 milionu korun v roce 2014. Nárůst nákladů za poslední tři roky tak činí téměř 16 procent,“ upřesňuje tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

 

 

 

Nárůst výdajů ovlivňuje zejména lék Duodopa, který pomáhá zmírňovat potíže pacientů v pokročilejším stadiu nemoci. „Náklady na něj za rok 2014 činily 1 509 496 Kč a v roce 2016 už dosáhly výše 7 662 398 Kč. Ze srovnání obou údajů tedy vyplývá, že jen za poslední tři roky se náklady na tento lék zvýšily více než pětinásobně,“ dodává Mazurová.

 

Pacientů, u nichž lékaři diagnostikují Parkinsonovu chorobu, zvolna přibývá. Zatímco v roce 2014 evidovala ČPZP 4 548 nemocných pojištěnců, o dva roky později jich bylo 4 855.

 

 

 

 

 

Nemocným pomůže pohyb

 

 

 

Parkinsonova nemoc je zatím nevyléčitelné onemocnění, avšak existuje mnoho způsobů, jak zpomalit její průběh a zajistit nemocným takřka plnohodnotný život. Odborníci lidem s Parkinsonovou chorobou doporučují každodenní pohyb, především chůzi, masáže, jógu nebo cvičení tai-chi. Mezi další doporučení patří trénování mozku procvičováním paměti, vědomostí a orientovanosti. Vhodné je věnovat se novým zájmům a plnění různorodých úkolů. Zpomalit vývoj příznaků mohou i různé potravinové doplňky. O užívání se však vždy nejdříve poraďte se svým lékařem.

 

 

 

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je druhou největší zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou s více než 1,2 milionu pojištěnců a 110 pobočkami po celé České republice.

 

 

 

V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím

 

Ing. Elenku Mazurovou, tiskovou mluvčí

 

tel.: 599 090 182, e-mail: elenka.mazurova@cpzp.cz

 

aktuální informace na http: www.cpzp.cz

 

 

 

 

 

                                                                  konec

 

Tue, 11 Apr 2017 07:26:37 GMT
Grilované selátko na vaší zahradě? Žádný problém!http://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/521207-grilovane-selatko-na-vasi-zahrade-zadny-problem-.html

Jednou z nejoblíbenějších letních činností se v posledních letech stalo grilování. Milovníkům křupavé kůžičky a lahodného masíčka se sliny sbírají už od časného jara. Maso, které si připravíte na čerstvém vzduchu, a přizvete na něj svou rodinu a přátele, má zcela jinou chuť. Pokud pro vás není letní grilování novinkou, jistě už jste připravovali klobásky, párky nebo steaky. Co se ale posunout na vyšší level a ugrilovat sele? Tomu se vůbec nic nevyrovná. Tato lahůdka potěší každého. Hodí se na oslavu narozenin, jakoukoliv větší party, dokonce i na svatební hostinu. Nemáte gril na sele? Nevadí.

Párty pohotovost = půjčovna grilů a dalšího party vybavení

Párty pohotovost je půjčovna veškerého zařízení, které pokryje potřeby každé party. Od malého zahradního grilování, po velkou firemní akci. Půjčují grily, výčepní zařízení, pivní sety, party stany. V případě potřeby se postarají i o kompletní zajištění občerstvení a naloženého masa na gril (bez problému vám například přivezou až na vaší zahradu gril i s naloženým a připraveným seletem).

V nabídce jsou grily na sele, kýtu, kuřata, pro větší party také gril G60 3100, který pojme až 400 kg masa (mladý býk nebo tele). Na své si ale přijdou i pořadatelé menších grilovaček, například model G40 je určený pro grilování steaků, špízů, zeleniny a podobných dobrot.

Jak je to s dopravou?

Kompletní vybavení si můžete vyzvednout kdykoli osobně přímo v centru Prahy. Přesná adresa je Praha 5, Smíchov, ulice Svornosti 574. Parkování vám nebude dělat vrásky, půjčovna má své vlastní parkoviště. Vrácení může proběhnout také kdykoli, otevřeno je 7 dní v týdnu, 365 dnů v roce (od 8:00 do 20:00).

Pokud nemáte dostatečně prostorné auto či dodávku, můžete si zapůjčit vozík, na kterém vše pohodlně odvezete (s nakládáním i vykládáním věcí vám samozřejmě v Party pohotovosti pomohou). Případně si můžete objednat dopravu veškerého zařízení na místo vaší akce (zařízení vám zaměstnanci Party pohotovosti přivezou a po skončení akce si jej opět vyzvednou). Vybavení smontují, zapojí a odborně zaškolí obsluhu. Sudy budou vychlazené, maso na grilu delikátní a vybavení bez chybičky a kompletní.

Slavte nonstop!

Rozhodli jste se uspořádat párty opravdu narychlo? Rozbil se vám gril? Nefunguje výčepní zařízení? Žádný problém! Party pohotovost je pro vás otevřena po celý rok. Provozovna v Praze 5 je otevřena každý den, včetně víkendů i svátků, od 8 do 20 hodin. Více informací na webu party-pohotovost.cz .

Wed, 05 Apr 2017 05:28:11 GMT