Firemní PR články, zprávy a aktuality - Aktualne.PrahaNaDlani.cz http://aktualne.prahanadlani.cz/c1/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality.html cs Copyright 2019, Aktualne.PrahaNaDlani.cz. All Rights Reserved. Thu, 25 Apr 2019 12:17:02 -1000 Thu, 25 Apr 2019 12:17:02 -1000 http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss PrahaNaDlani.cz - AktualneFiremní PR články, zprávy a aktuality RSS kanál - Poslední zprávy - poslední články, zprávy a aktuality s tématem Firemní PR články, zprávy a aktuality. Aktuální zpravodajství vždy na serveru Aktualne.PrahaNaDlani.cz Aktualne.PrahaNaDlani.cz - Prehled zpravodajstvi http://aktualne.prahanadlani.cz/img/aktualne-prahanadlani-rss.png http://aktualne.prahanadlani.cz/c1/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality.html Novináři a celebrity si vyzkoušeli sebeobranu a první pomochttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/1597707-novinari-a-celebrity-si-vyzkouseli-sebeobranu-a-prvni-pomoc.html

Zástupci médií a představitelé kulturní scény se 11. 4. 2019 sešli v prostorách FTVS UK, aby si vyzkoušeli, jak vypadá školení sebeobrany a první pomoci. Cílem bylo motivovat veřejnost, aby se aktivně zajímala o ochranu bezpečí, zdraví a života – svých vlastních i druhých.

V rámci akce „Modelovky VIP­+PRESS – sebeobrana a první pomoc“, pořádané Sebeobranou Praha a Firsthelp educations, si herec Robert Jašków, zpěváci Jan Kříž a Vojtěch Šenkýř a redaktorka FTV Prima TOP STAR Kristýna Ullrichová po krátkém teoretickém úvodu a nácviku vyzkoušeli v realistických modelových situacích vlastní reakce na stresové situace napadení a nutnosti poskytnutí první pomoci. Akci podpořili také redaktorka Expres.cz Lucie Šaleová a herec a zpěvák Milan Peroutka.

„Už jsem zažil dřív kurz první pomoci i jsem zkoušel bojové sporty, ale přiznám se, že modelové situace mě nadchly,“ říká Jan Kříž. „Je to něco jiného říkat si věci teoreticky, a nebo se nechat překvapit modelovou situací. I když jsem věděl, že je to jen ´jako´, tak mně vystřelil adrenalin, nevěděl jsem, jak situace bude probíhat. Byl zážitek si takhle zkusit vkročit do téhle nekomfortní zóny nanečisto. Myslím si, že sebeobrana a první pomoc je věc, u které platí ´doufej v nejlepší, buď připraven na nejhorší´. Člověk by se měl připravit a pevně věřit v to, že to nikdy nebude muset použít.”

 „Modelovky, tedy speciální semináře, při kterých se účastníci nejprve v intenzivní lekci seznámí se základními pravidly jednání v situacích ohrožení napadením, osvojí si jednoduché obranné techniky a následně si vše rovnou vyzkouší v realistických sebeobranných situacích na instruktorech v celotělových ochranných oblecích, pořádáme několikrát do roka,“ říká PhDr. Radim Pavelka, Ph.D., hlavní instruktor Sebeobrana Praha, a dodává: „Tato zkušenost umožní vyzkoušet si v bezpečí, jaké je být napaden a jak dokážete reagovat na různé konfliktní situace. Být připraven a nenechat se zaskočit je základním předpokladem úspěšného zvládnutí situace napadení. A krizové situace obecně. Situace s fyzickou konfrontací se velmi často pojí se zraněním, proto jsme navázali spolupráci s Firsthelp eductations, organizací, která realizuje školení první pomoci.“

„Poskytnout první pomoc není až tak složité, stačí vědět jak,“ říká Jiří Chvojka, DiS, zakladatel Firsthelp educations. „Za více než 10 let práce profesionálního zdravotnického záchranáře a celkově přes 20 ve zdravotnictví jsem se setkal jak s případy zbytečných tragédií v důsledku neposkytnutí první pomoci, tak i se smutnými případy, kdy neznalost a tlak stresové situace vykonaly své a někdo v dobré vůli zraněnému při snaze o pomoc naopak ještě ublížil. Každý by měl znát základní pravidla poskytování první pomoci. Protože každý z nás se může do situace, kdy na něm bude záviset život druhého člověka.“

Firsthelp educations, tým profesionálních záchranářů, zdravotníku a studentů medicínských oboru, své vzdělání a zkušenosti nejen ze záchranné služby předává dál prostřednictvím kurzů první pomoci. Zkušení instruktoři naučí každého poradit si s člověkem, který je přímo ohrožen na životě, a zvládnout celou situaci. Školení první pomoci zahrnuje trénink realistických modelových situací.

Sebeobrana Praha nabízí výuku sebeobrany v pravidelných kurzech na různých úrovních. Všechny probíhají pod vedením zkušených profesionálů, lektorů působících na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Koncept sebeobrany v podání této organizace vychází z mnohaletých zkušeností hlavních instruktorů s velkým množstvím bojových sportů a je založený na výběru těch nejjednodušších, maximálně účinných technik.

Thu, 18 Apr 2019 06:49:55 GMT
Hledáte dokonalé dveře? Bílé padnou do každého interiéru!http://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/1579380-hledate-dokonale-dvere-bile-padnou-do-kazdeho-interieru-.html

Hledáte dokonalé dveře? Bílé padnou do každého interiéru!

Modernizujete nebo předěláváte interiér a nevíte si rady s výběrem těch správných dveří? Lámete si hlavu, jak jejich vzhled sladit s dekorem podlah a ostatním nábytkem? Pak vsaďte na jednoduchost – bílé dveře se hodí do jakéhokoliv interiéru a příjemně ho prosvětlí.

Bílé dveře jsou doslova jedničkou na trhu. Jejich jednoduchost a nadčasovost okouzlí každého zákazníka napříč generacemi.

Bílé interiérové dveře jdou napříč trendy bydlení a jsou žádány nejen pro svou jednoduchost a eleganci, ale také pro vlastnosti, které u dveří jiných barev můžeme postrádat. Bílá barva prosvětlí a interiér tak působí čistým a elegantním dojmem. V malých prostorách oceníte, že opticky místnost zvětší. V dnešní době už se nemusíte bát ani údržby bílých dveří, na trhu lze dokoupit kvalitní čistící a ochranné prostředky.

Bílé interiérové dveře Porta

Pokud i vaše volba padla na interiérové dveře v bílé barvě, můžeme vám vřele doporučit produkty značky Porta Doors.

Společnost Porta Doors je jedním z největších evropských výrobců dveří. Svou činnost zahájila již v roce 1992 a díky dlouholetým zkušenostem s výrobou dveří se pyšní opravdu špičkovou kvalitou a precizním zpracováním. Samozřejmostí je použití pouze těch nejkvalitnějších materiálů, jež jsou dostatečně odolné. Mimo kvality vám dveře značky Porta nabídnou i krásný design. Díky pestré paletě mnoha různých modelů si z nich vybere naprosto každý.

Interiérové dveře Porta Doors najdou využití nejen v domácnostech, ale perfektně se hodí i do kanceláří a jiných veřejných prostor. Pro ukázku najdete na konci článku několik obrázků bílých dveří tohoto zákazníky prověřeného a oblíbeného výrobce.

Varianta pro každého

Společnost Porta Doors má ve své nabídce jak levnější varianty dveří z papírové voštiny, tak dveře z děrované či plné dřevotřísky.

Povrch dveří může být potažen fólií, laminem, dýhou, ale i vícevrstvým tvrzeným lakem. Lamino a dýha jsou dostupné i v provedení 3D.

Pro milovníky skla jsou bílé interiérové dveře Porta vyráběny i s designovým prosklením.  Zákazník má na výběr hned z několika možností, mezi které patří například i tvrzené sklo, které můžete zvolit jak v čiré, tak v mléčné variantě.

Další výhodou těchto dveří je i to, že si k nim můžete pořídit obložku kovové zárubně ve stejném dekoru.

Pokud nemáte v interiéru dostatek místa k otevírání dveří, některé druhy lze pořídit za stejnou cenu i jako posuvné, a to jak podél zdi, tak samozřejmě i do pouzdra.

Dveře jsou nabízeny jako polodrážkové a bezpolodrážkové.

Těšit se také můžete na příslušenství, které je již zahrnuto v ceně dveří. Jsou to například čepové závěsy, zámek a u některých modelů i klika.

Přijďte se podívat do našeho showroomu na adrese Lovosická 439/42, 190 00 Praha 9 a důkladně si na vlastní oči prohlédněte všechny vystavené modely dveří Porta Doors. Návštěva provozovny je možná pouze po telefonické domluvě! Více na www.plancher.cz

 

Mohlo by vás zajímat:

Jak vybrat interiérové dveře?

Ideální materiál pro dveře – CPL laminát

Soukromí i elegance - čtyři tipy na interiérové dveře

4 nejžhavější novinky pro interiérové a exteriérové dveře značky Porta Doors

Tue, 02 Apr 2019 12:29:20 GMT
Proběhl 3. ročník konference Global Health Insurancehttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/1572246-probehl-3-rocnik-konference-global-health-insurance.html

Tématem GHIC2019 bylo porozumění globálního vlivu zdravotního pojištění na sektor zdravotnictví

Global Health Insurance Conference 2019, výroční setkání klíčových představitelů zdravotního pojišťovnictví a zdravotnictví z různých zemí, proběhlo ve dnech 19. – 21. března 2019 v prostorách hotelu Vienna House Diplomat Prague. Setkání svým účastníkům dalo příležitost navázat kontakt a spolupráci se zkušenými odborníky z celého světa, a podpořit tak své obchodní aktivity v oblasti zdravotního pojišťovnictví a zdravotní péče.

Na programu konference byly mimo jiné panelové diskuse, prezentace nejnovějších výsledků vývoje sektoru zdravotnictví a zdravotního pojišťovnictví a samozřejmě vystoupení celé řady významných odborníků z těchto oblastí. S poutavými přednáškami vystoupili mimo jiné Laurent Pochat-Cottilloux (Global Head - Health Reinsurance Partnerships, AXA, Singapur), Dr. Dorothy Uchenna Jeff-Nnamani (CEO Novo Health Africa Ltf., Nigérie), Dr. John Quinn (Medical Director, Tangiers International, Malta) nebo Matthew K. Laker M.A. (americký občan provozující psychologické poradenství v České republice).

Mezi dílčími tématy konference se objevila takové problematiky jako vznikající příležitosti pro zdravotní pojišťovnictví v Africe, personifikované preventivní programy zdraví, globální výzvy zdravotního pojišťovnictví, organizační rámec záchranné evakuace ze zdravotních důvodů v případě válečných konfliktů nebo financování léčby klinické deprese.

„Třetí ročník konference GHIC byl opravdu bohatý na témata i odborníky ze vzdálených koutů světa a věříme, že byl přínosem pro všechny účastníky,“ říká Ing. Zuzana Šimková z Dabbrias Events a dodává: „Děkuji všem, kdo se na GHIC 2019 podíleli, samozřejmě včetně našich partnerů. S každým dalším ročníkem se konference rozrůstá a již nyní se celý náš tým těší na ten čtvrtý.“

Global Healt Insurance Conference organizuje Dabbrias Events (člen DABBRIAS GROUP). Mezi hlavní partnery GHIC 2019 patřili AXA - Global Healthcare, Novo Health Africa, AP Companies a GenePlanet.

 

Wed, 27 Mar 2019 08:14:20 GMT
Dalibor Janda a další umělci podpořili psy v nouzihttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/1543570-dalibor-janda-a-dalsi-umelci-podporili-psy-v-nouzi.html

„Ráj, past a devadesátky“, akce na podporu neziskového spolku „Galgo v nouzi“, proběhla ve čtvrtek 28. 2. 2019 v pražském klubu MISCH MASCH. Dalibor Janda, Markéta Harasimová, MC Erik, Slávek Boura a další potěšili hosty svým talentem, a pomohli tak ohroženým psům.

Na hosty akce „Ráj, past a devadesátky“ čekala autogramiáda a představení obalu nové knihy spisovatelky Markéty Harasimové „Potemnělý ráj“, potěšilo je vystoupení nestárnoucího Dalibora Jandy, zavzpomínali na hity 90. let také s MC Erikem a zazpívala jim i talentovaná Nikol Jarolímová. Akcí jako moderátor provázel jako vždy skvělý Slávek Boura a nechyběla přehlídka psí módy, bohatá tombola a v závěru diskotéka ve stylu 90. let.

Akce, pořádaná Cathedral, s.r.o., se konala na podporu neziskového spolku Galgo v nouzi, který zachraňuje životy psům v největší nouzi. Svou účastí si tak všichni hosté nejen zajistili skvělý večer plný hudby a zábavy, ale také pomohli němým tvářím. Za to jim patří dík, stejně jako mnoha partnerům akce. Mezi ty patřili mimo jiné internetový obchod s vínem z rodinného vinařství Rochůz a Kubík a dalšími poctivými moravskými víny dejsivino.cz, spolehlivý poskytovatel cateringových služeb Michael Král - EASY CATERING, veterinární a chovatelské centrum Wellpet nabízející milovníkům psům pro jejich miláčky komplexní služby pod jednou střechou, česká rodinná firma Yoggies, která nabízí krmiva bez chemie, jogurty pro psy a vše okolo zdravého krmení psů, oblečky a doplňky pro mazlíčky Psí šatník, Kultura na dlani, Nakladatelství Markéty Harasimové MaHa, MISCH MASCH, Giorgio Doglia, Libor Pavlíček, Autodoprava Vít, Persum PR,  Firsthelp educations, Baby in style, Sebeobrana Praha, Matthew K. Laker M.A. a další.

Galgo v nouzi, z.s. spolu s Adopcí chrtů pomáhá a zachraňuje životy nejen chrtům plemene Galgo z dalekého Španělska, Podenko z ostrova Tenerife a dostihový Greyhound z Irska a Velké Británie, ale i toulavým a týraným pejskům z českých množíren. Organizaci Galgo v nouzi se spolu s Adopcí chrtů podařilo za dlouhých deset let zachránit, socializovat a nalézt nové domovy pro více než 1800 pejsků.

 

Sun, 03 Mar 2019 07:56:00 GMT
Plancher s.r.o. - široký výběr vinylových podlah pro bytové i komerční prostoryhttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/1538729-plancher-s-r-o-siroky-vyber-vinylovych-podlah-pro-bytove-i-komercni-prostory.html

Plancher s.r.o. - široký výběr vinylových podlah pro bytové i komerční prostory

Nákup a vhodný výběr té správné podlahové krytiny je nesmírně důležitý a rozhodně není dobré jej podceňovat. Kvalitní a odolná podlaha s na dotek příjemným povrchem může výrazně zvýšit komfort Vašeho bydlení, naopak při chybně zvoleném produktu toho můžete časem litovat – ať už jde o nevhodný povrchový materiál, typ podlahy nebo levný a nekvalitní výrobek.

V tomto článku bychom Vám rádi doporučili vinylové podlahy od jednoho z jejich předních českých prodejců – společnosti Plancher.

Vinyl je velmi oblíbený materiál

Na výrobu podlahových krytin je vinyl jedním z nejlepších a nejoblíbenějších materiálů. Za poslední roky jeho obliba výrazně vzrostla a vinylovým podlahám tak dává přednost stále větší množství lidí, ať už si kupují podlahu do domácnosti, kanceláře nebo jiného komerčního objektu. Jejich využití je velmi všestranné a to nejen, co se týká různých objektů, ale i pokud jde o jednotlivé místnosti.

Hlavní výhody vinylových podlah

Vinylové podlahy obecně mají celou řadu předností, pro které si je oblíbili lidé nejen u nás, ale prakticky po celém světě. K hlavním výhodám podlah z vinylového materiálu patří zejména:

-        příznivé ceny, díky nimž si je mohou dovolit i méně majetní zákazníci

-        velmi pestrá nabídka různých textur, barev, vzorů a motivů

-        dokonalá imitace struktury různých povrchů – na první pohled téměř nejde poznat, že se nejedná o přírodní materiál, ale o „pouhý“ vinyl

-        široké uplatnění v různých objektech – byty, domy, kanceláře, restaurace, obchody, školy, nemocnice a jiné nemovitosti

-        možnost využití v různých místnostech – dětský pokoj, obývací pokoj, kuchyně, koupelna atd.

-        velmi jednoduchá údržba, která Vám zabere jen minimum času

-        výborná voděodolnost, díky niž se vinylové podlahy hodí i do místností s vyšší vlhkostí

-        perfektní tepelná vodivost a povrch příjemný na dotek

-        skvělá zvuková izolace

Přečtěte si také: Další výhody vinylových podlah

Základní rozdělení vinylových podlah

Obecně lze podlahy z vinylu rozdělit podle několika kritérií. Tím základním je dělení na homogenní a heterogenní typ. Zatímco homogenní jsou složeny pouze z jediné vrstvy, heterogenní podlahy se vždy skládají z několik různých vrstev nalisovaných na sebe.

Dále pak tyto podlahy rozdělujeme na vinylové role a vinylové dílce. U rolí jsou dvě možnosti jejich pokládky – buď lepením nebo volným položením. Konkrétní způsob instalace pak závisí mimo jiné na velikosti celého prostoru – zatímco u menších prostorů je vhodná i pokládka na volno, do velkých prostor už je lepší spíše celoplošné lepení speciálním podlahářským lepidlem. Vinylové role se používají spíše v hodně velkých prostorách, zejména v komerčních objektech.

Oproti tomu vinylové dílce naleznou svoje uplatnění spíše v menších místnostech, hodí se tak zejména do bytů nebo domů. Mívají tvar čtverce nebo obdélníku a dělíme je do několika typů, podle způsobu jejich instalace – na volně položitelné, zámkové, samolepící a celoplošně lepené.

Přečtěte si také: Plovoucí nebo lepená vinylová podlaha? Pro jakou se rozhodnout?

Pokládku raději svěřte do rukou profesionálů

Pokud jste šikovnými a zručnými kutily, kteří již mají s pokládkou podlah dostatek zkušeností, možná zvládnete jejich montáž i sami. Jinak je ale mnohem rozumnější obrátit se raději na skutečné odborníky, podlaháře, kteří Vám provedou profesionální pokládku vinylové podlahy a kromě toho, že si ušetříte spoustu práce, budete tak mít zároveň jistotu, že podlaha bude položena naprosto precizně a vše bude tak, jak má být. Navíc vám bude poskytnuta maximální záruka.

Firma Plancher nabízí velmi široký výběr kvalitních podlah, a to nejen z vinylu, ale i jiných materiálů (např. dřevěné, PVC nebo laminátové). Podlaháři této společnosti Vám zajistí také jejich odbornou pokládku i případnou renovaci, kromě zmíněných podlah se zaměřuje také na prodej různých typů kvalitních dveří. Více informací o nabídce této společnosti najdete na jejích webových stránkách na adrese www.plancher.cz.

 

Přečtěte si také:

Vinylové podlahy Expona Domestic

Vinylové podlahy Fatra

Wed, 27 Feb 2019 07:31:13 GMT
Vinylové podlahy Gerflor Creation 30 - ideální volba do domácnostihttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/1505931-vinylove-podlahy-gerflor-creation-30-idealni-volba-do-domacnosti.html

Vinylové podlahy Gerflor Creation 30 - ideální volba do domácnosti

Zařizujete nebo rekonstruujete byt nebo dům a hledáte podlahu, která bude vhodná do různých místností a přizpůsobí se různým podmínkám? Vyzkoušejte vinylovou podlahu Gerflor Creation 30, která vás nadchne francouzským designem a všestranností.

Kam lze podlahu Gerflor Creation 30 instalovat a jaké jsou její výhody?

Tato vinylová podlahová krytina je přímo určena pro využití v domácnostech, ale nemusíte se bát pokládky ani v komerčních prostorách s mírnou zátěží. Přestože je podlaha silná pouhé 2 mm, má odolnou nášlapnou vrstvu o síle 0,3 mm, která si poradí s běžnou zátěží. Aby se povrch zároveň dobře udržoval, je opatřen UV tvrzenou PUR+ povrchovou úpravou, takže sebemenší smítko nemá šanci. Podlahy Gerflor Creation 30 stačí běžně uklízet pomocí smetáku nebo lehce navlhčeného mopu.

Abyste naplno využili možnosti vinylu, myslel u podlah Gerflor Creation 30 výrobce i na její voděodolnost. S klidem můžete podlahu nainstalovat i do koupelny, kde se vlhkost vyskytuje ve velkém, anebo do kuchyně, kde přeci jen sem tam upadne sklenka s pitím nebo se stane jiná nehoda. Lepené vinylové dílce pevně drží na podkladu a nepropustí ani kapičku.

Je libo dřevo nebo kámen?

Zkrátka a dobře, podlahy Gerflor Creation 30 jsou ideální do celé řady interiérů. Abyste si sladili domov nebo kancelář přesně podle vašich představ, najdete v nabídce dekory dřeva i kamene, které nerozeznáte od pravých přírodních materiálů. Světlejší odstíny podlahy krásně prosvětlí každý kout, naopak tmavší barvy dodají interiéru na vznešenosti. Vybírat můžete od téměř bílých tónů, přes barvu cappuccina, světlého přírodního odstínu, barvu kaštanu nebo čokolády, až po temně hnědou.

Užijte si i vy dokonalý komfort při každém kroku a dejte domovu tvář s vinylovými podlahami Gerflor Creation 30. Vaší fantazii se meze nekladou.

Vinylové podlahy Gerflor Creation můžete zakoupit u společnosti Plancher, s.r.o.. Společnost se nezabývá pouze prodejem, ale i pokládkou podlah.

Mohlo by Vás zajímat:
Výhody vinylových podlah
Plovoucí nebo lepená vinylová podlaha? Kterou si vybrat?

Thu, 31 Jan 2019 09:45:58 GMT
ZABIJAČKOVÉ HODY NA DĚKANCEhttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/1504361-zabijackove-hody-na-dekance.html

Sportovní hala Děkankav neděli 10.2. 2019 nabídne divákům podívanou dvou zápasů, kde se představí mužský i ženský tým Fbš Bohemians.

Hrací den odstartují hráčky FbŠ Bohemians proti týmu K1 Florbal Židenice. Domácí tým drží průběžně skoro o pět příček lepší pozici než jejich soupeř. Potvrdí tak v nedělním zápase roli favoritek? 20. kolo extraligy žen odstartuje ve 14 hod.

Program bude pokračovat zápasem 24. kola Tipsport Superligy, kde se představí i domácí mužský tým proti FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA. Klokani se s týmem Ostravy dělí o 8.- 9. místo. Kdo z nich dokáže zabojovat a získat si náskok, kterým si upevní místo v postupové osmičce?

Přijďte si zpříjemnit konec víkendu a podívat se, jak to celé dopadne. Klokani budou Vaši podporu potřebovat.

Nedělní odpoledne na Děkance bude plné nejen florbalu, ale i spousty soutěží pro děti, které nabídne přestávkový program.

Sportovní zážitek Vám zpříjemní zabijačkové speciality, které budou pro Vás připraveny po celý den. Ochutnat budete moct jelita, jitrnice, krkovičku a mnoho dalších delikates.

Cena vstupného na Zabijačkové hody pro dospělého činí 50 Kč. Pro děti do 15 let je vstupné sníženo na 30 Kč. 

Kdy: Neděle 10.2.2019

Program:

14:00 – Extraliga žen: FbŠ Bohemians vs. K1 FLORBAL ŽIDENICE

17:00 – Tipsport Superliga: FbŠ Bohemians vs. FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA

Kde: Sportovní hala Děkanka (adresa: Děkanská vinice I. 987/5, Praha 4)

Wed, 30 Jan 2019 08:48:18 GMT
Pohyb jako elixír životahttp://aktualne.prahanadlani.cz/firemni-pr-clanky-zpravy-aktuality/1488010-pohyb-jako-elixir-zivota.html

První společná konference pro laickou i odbornou veřejnost „Čas pro zdraví 2019“ proběhla 12. ledna 2019 v prostorách pražského hotelu Vienna House Diplomat. Konference, jejímž hlavním cílem bylo seznámit se s postupy redukce hmotnosti a předpisy k pohybové aktivitě u různých skupin osob, se účastnili jak odborníci z řad instruktorů fitness, trenérů, nutričních terapeutů, výživových poradců či fyzioterapeutů, tak zástupci laické veřejnosti.

Konference byla rozdělena na přednášky a workshopy, během kterých se mohli účastnici seznámit s praktickými postupy při preskripci pohybové aktivity nebo redukční dietě. Součástí bylo také představení portálu www.casprozdravi.cz, který lze využít pro sledování různých parametrů s možností vedení klientů. V průběhu akce bylo navíc možné absolvovat různá odborná měření související s tématem. Například měření skladby těla či krevního tlaku, klidové tepové frekvence a míry saturace kyslíkem.

Veřejnost mohla na akci nalézt celou řadu podnětů a vyslechnout odborné rady pro účinnou pomoc ve snahách nejen o snížení hmotnosti, ale především o zvýšení kondice, což je u mnoha osob důležitější než samotné hubnutí pomocí přísných diet. Skuteční odborníci zde pomohli zodpovědět otázky jako: Jaké jsou výhody, či možná úskalí nejčastějších módních diet? Známe skladbu potravin a víme kolik čeho? Jaké jsou nejčastější chyby ve fitness? Jak na pohyb, aby prospíval a neškodil? Jaké měření skladby těla je skutečně užitečné? A mnoho dalšího.

Se svými přednáškami na konferenci vystoupili mimo jiné tělovýchovný lékař, obezitolog, předseda České společnosti tělovýchovného lékařství doc. MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., klinická psycholožka Diabetologického centra IKEM a odborná asistentka na katedře psychologie filozofické fakulty Univerzity Karlovy PhDr. Tamara Hrachovinová, Ph.D., doc. MUDr. Vladimír Tuka, Ph.D., garant pohybových aktivit pro kardiaky ve VŠTJ Medicina Praha z.s.,  nebo prezidentka a zakladatelka České komory fitness, z.s. a Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz, z.s., členka představenstva Hospodářské komory Mgr. Jana Havrdová. Kompletní program konference přílohou.

Součástí konference byl i kulatý stůl odborníků, kterého se účastnil prof. MUDr. Štěpán Svačina, DrSc., předsedal České lékařské společnosti JEP, doc. MUDr. Miroslav Býma, CSc, předseda Společnosti všeobecného lékařství, MUDr. Věra Procházková, poslankyně, Mgr. Tomáš Mirovský, DiS, Palestra a další. Hlavním tématem bylo vytvoření nové pozice „exercise professional“ tedy pozice, kde tělovýchovný pracovník bude moci pracovat s pacienty, a tak pojem „Fitness na předpis“ bude mít dosah mimo zdravotnictví.

„Povedlo se nám dát dohromady komplexní zkušený tým osob, které působí převážně ve zdravotnictví, ale s přesahem do sportovní sféry s velkými zkušenostmi z praxe, a věříme, že letošní první ročník konference byl pro všechny účastníky zajímavý a přínosný a pro odborníky navíc inspirací do další nelehké práce s jejich klienty,“ říká doc. MUDr. Martin Matoulek, Ph.D. a připojuje poděkování všem, kdo se na akci podíleli.

Odborným garantem konference Čas pro zdraví 2019 byla Česká společnost tělovýchovného lékařství ve spolupráci s Českou komoru fitness, Palestra.  Konference se konala pod záštitou Ministra zdravotnictví ČR Adama Vojtěcha. Hlavním parterem konference byl Hyundai ŠtěpánekAuto, dále pak Fitsport-komplex (Bodystat, NutriPro, NutriData), Compek, Medivital (Tanita), Kaloricketabulky.cz, Kultura na dlani a další.

(foto: archiv VFN)

Thu, 17 Jan 2019 13:11:57 GMT