20. září, 2017 - svátek má Oleg

Kultura a umění

Přidej článek

Kultura a umění: Poslední zprávy a aktuality

České Noviny

Kubišová po 49 letech natočila píseň Modlitba pro Martu

České Noviny | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

Nouzov (Kladensko) - Zpěvačka Marta Kubišová dnes po 49 letech znovu nazpívala svoji zásadní píseň Modlitba pro Martu. Skladbu, která se stala jedním ze symbolů událostí roku 1968 a později...

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Kubišová po 49 letech opět natočila Modlitbu pro Martu, hostuje na ní pětaosmdesátiletá Hana Hegerová

HN - ihned.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

Na letošním kompilačním albu Protestsongy 1966-2017 se objeví nová verze Modlitby pro Martu. Slavnou skladbu znovu nazpívala Marta Kubišová, která ji na koncertech zařazuje jako druhý přídavek. Z domova svůj part natočila také pětaosmdesátiletá Hana Hegerová.

Novinky.cz

Lipo představil písničku a klip pro lidi, kteří chtějí měnit svět

Novinky.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

Mladý český raper Lipo vydal skladbu Vidíš, co jiní nevidí a pořídil k ní videoklip. Písnička je určena všem kreativním lidem, kteří se nechtějí jen bez zájmu dívat na stav věcí kolem sebe, ale mají chuť a nápady, jak je měnit k lepšímu.

Novinky.cz

Kubišová znovu nazpívala ikonickou píseň Modlitba pro Martu

Novinky.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

Zpěvačka Marta Kubišová ve středu po 49 letech znovu nazpívala svoji zásadní píseň Modlitba pro Martu. Skladbu, která se stala jedním ze symbolů událostí roku 1968 a později i listopadu 1989 s ní ve Studiu Sono nahrály Bára Basiková, Blanka Šrůmová, Naďa Válová, Tereza Černochová a Natálie Kocábová. Na nahrávce zazní i hlas Hany Hegerové, která vzhledem ke zdravotnímu stavu svůj part natočila doma.

Novinky.cz

V 95 letech zemřela tanečnice a pedagožka Věra Ždichyncová

Novinky.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

Ve věku 95 let zemřela 18. září tanečnice, pedagožka, baletní mistryně a někdejší sólistka baletu Národního divadla. O skonu umělkyně, která získala Thálii za celoživotní taneční mistrovství, informoval mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk.

EuroZprávy.cz

Marek Najbrt dotočil pohádku s Janem Cinou a Ondřejem Vetchým v hlavních rolích

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

Praha – Neomylné čertí brko zapisuje v pekle lidské hříchy. Jednoho dne ale brko městečka Pytlov přestane fungovat. Lucifer proto vyšle mladého čerta Bonifáce, aby problém napravil. Minulý víkend padla poslední klapka nové české pohádky Čertí brko režiséra Marka Najbrta. V hlavních rolích uvidíme Judit Bárdos, Jana Cinu nebo Ondřeje Vetchého.

České Noviny

Restituenti žádají u ÚS o obnovu řízení, jde o mobiliář Opočna

České Noviny | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

Brno - Potomci šlechtického rodu Colloredo-Mansfeldů podali u Ústavního soudu (ÚS) návrh na obnovu řízení o čtyřech stížnostech, které se týkaly mobiliáře zámku Opočno na Rychnovsku....

Novinky.cz

Geometrické meditace v Divadle Viola

Novinky.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

Ve foyer pražského Divadla Viola je do konce září možné vidět výstavu obrazů nazvanou Kino v hlavě karlovarského výtvarníka Jana Samce. Je pojmenovaná podle stejnojmenné publikace, jež obsahuje hořkosladké verše Maria Hanáčka a obrazy Jana Samce. Na vernisáži četl úryvky z textů herec Jiří Štěpnička.

Pomáhej s humorem - Konto Bariery

V sekci Kultura a umění je zařazeno 3881 zpráv / článků

123456789starší