23. února, 2018 - svátek má Svatopluk

Kultura a umění

Přidej článek

Kultura a umění: Poslední zprávy a aktuality

EuroZprávy.cz

Berlinale ocenilo českého režiséra Jiřího Menzela

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

Berlín/Praha - Berlínský filmový festival dnes českému režisérovi a herci Jiřímu Menzelovi udělil cenu Kamera Berlinale určenou osobnostem, k nimž má přehlídka zvláštní vztah.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

VIDEO: Schwarzeneggerův syn Patrick se zamiluje v Půlnoční lásce

iDnes.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

Patrick Arnold Shriver Schwarzenegger, jak zní celé jeho jméno, třetí ze čtyř dětí Arnolda Schwarzeneggera s Marií Shriverovou, má konečně hlavní roli. V romanci Půlnoční láska, která do našich kin přijde 10. května, je jeho partnerkou Bella Thorne.Další články k tématu:Schwarzenegger poprvé hvězdou seriálu. Zahraje si v mysteriózním westernuHasta la vista jsme říkali do telefonu, vzpomínají tvůrci Terminátora 2

České Noviny

Na koncertech se představí Klus, Hrůza, Sto zvířat, UDG a další

České Noviny | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

Praha - Na jarních koncertních šňůrách se představí zástupci tuzemské populární hudby Michal Hrůza, Tomáš Klus, Jakub Děkan a skupiny Hentai Corporation, Sto zvířat, UDG a Zrní....

EuroZprávy.cz

Brněnský skladatel Miloš Štědroň uvede sérii přednášek v Divadle Bolka Polívky

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

Brno - Skladatel, muzikolog, profesor Masarykovy univerzity a popularizátor hudební historie, Miloš Štědroň, představí v Divadle Bolka Polívky několik přednášek, v nichž odhalí zajímavosti o vzniku opery a muzikálů, zavzpomíná na Husu na provázku nebo diváky seznámí s novodbými pojetími klasických oper. První přednáška autora známých melodií k Baladě pro banditu se koná již příští pondělí.

Reflex.cz

Oscarový režisér a herec Jiří Menzel slaví 80. narozeniny. Na plátno převedl poetiku Hrabala i Svěráka

Reflex.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

Laskavá poetika, vlídný humor i osobitý režisérský přístup k filmovým scénářům a knižním předlohám učinily z filmů Jiřího Menzela vděčné evergreeny a perly v truhlici tuzemského filmu. Jeho počin „Ostře sledované vlaky“ získal v roce 1967 jako historicky druhý film z tehdejšího Československa prestižního Oscara. Slavný tvůrce, žák Otakara Vávry a spoluzakladatel Československé nové vlny, který je znám široké české veřejnosti i jako herec, se dnes dožívá

EuroZprávy.cz

Známá brněnská spisovatelka napsala svou první hru pro Husu na provázku

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

Brno - Divadlo Husa na provázku uvede dramatický debut spisovatelky Kateřiny Tučkové. Ta se ve své první hře věnuje osudu talentované brněnské skladatelky, dirigentky a femme fatale, Vítězslavě Kaprálové.

Novinky.cz

Pravděpodobný vítěz Oscarů ukradl příběh z divadelní hry, tvrdí žaloba

Novinky.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

Na 13 Oscarů nominovaný film Tvář vody režiséra Guillerma del Tora má velký problém. Rodina známého dramatika Paula Zindela, držitele Pulitzerovy ceny, zažalovala režiséra i studio Fox Searchlight. Údajně příběh ukradli. Sám Zindel zemřel v roce 2003.

EuroZprávy.cz

Gott nevystoupí na Česko-Slovenském plese, zůstává v nemocnici

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

Praha - Zpěvák Karel Gott (78) je stále hospitalizován kvůli silné chřipce ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Nemůže proto v sobotu vystoupit na Česko-Slovenském plese v pražském Obecním domě.

Centrum Paraple

V sekci Kultura a umění je zařazeno 3168 zpráv / článků

123456789starší