24. června, 2018 - svátek má Jan

Kultura a umění

Přidej článek

Kultura a umění: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Autor scénářů k legendárnímu seriálu Za svědky minulosti vydal stejnojmennou knihu

Novinky.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » 23. červen, 2018

Legendární dokumentární seriál Za svědky minulosti, který v polovině osmdesátých let vyrobilo ostravské studio Československé televize, se bezmála 35 let po svém vzniku dočkal rozhlasové verze a zároveň výpravné knižní podoby. Autorem knihy a zároveň průvodcem rozhlasovým seriálem, který bude mít premiéru o prázdninách, je scénárista Milan Švihálek.

Novinky.cz

Jana Dubová si pohrává s minulostí i současností

Novinky.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » 23. červen, 2018

Výstavu výtvarnice Jany Dubové Hra tvarů a barev, kterou připravila pražská Galerie Nativ, lze vidět do 28. června. Expozici tvoří její poslední práce ve stylu moderní počítačové grafiky. Poznávacím znakem téměř všech jejích děl je především výrazná barevnost.

České Noviny

Na pražském Výstavišti pokračuje druhým dnem festival Metronome

České Noviny | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » 23. červen, 2018

Praha - Na pražském Výstavišti pokračuje na čtyřech pódiích hudební festival Metronome. Největší hvězdou dnešního programu bude kapela The Chemical Brothers. Jako první na jedné z...

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

RECENZE: Východoevropský Forrest Gump je víc naiva než klikař

iDnes.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » 23. červen, 2018

Napsat román o oddanosti a bezbřehé důvěře mladého příslušníka vojsk Varšavské smlouvy v systém a ideologii byla pro maďarského spisovatele Viktora Horvátha výzva. Přirovnávat však jeho hrdinu k legendě americké literatury Forrestu Gumpovi se jeví jako sebevražedná akce. Záleží však na úhlu pohledu.Další články k tématu:TELEVIZIONÁŘ: Chtěl islámskou říši. Už před více než sto třiceti lety

Novinky.cz

Vrazi mezi námi. MFF Karlovy Vary uvede turecké Bratry

Novinky.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » 23. červen, 2018

Byli jednou dva bratři, nejmenovali se Kain a Ábel, ale i mezi Jusufem a Ramazanem se jeden dopustil vraždy. Snímek tureckého režiséra Ömüra Ataye se v hlavní soutěži karlovarského festivalu utká spolu s dalšími jedenácti tituly o cenu nejvyšší – Křišťálový glóbus.

Reflex.cz

Šílená, profesor, sex, Jodorowsky & Moebius

Reflex.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » 23. červen, 2018

Na obálce komiksu, na němž spolupracovali dva géniové, Alejandro Jodorowsky & Moebius, najdeme dívku s poněkud posedlýma očima, košilí rozepnutou do půl pasu, odhalenými ňadry a dost velikým křížem na krku. Ano, ta může být opravdu šílená! Ale sluší jí to.

Novinky.cz

V Ostravě zazní šest současných oper

Novinky.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » 23. červen, 2018

Čtvrté bienále festivalu NODO / Dny nové opery Ostrava se uskuteční od 24. do 28. června. V jeho průběhu zazní i unikátní šestinotónová opera Aloise Háby Přijď království Tvé!

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Od Comebacku a Vinnetoua k Chalupářům. Je tu vražedné televizní léto

iDnes.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » 23. červen, 2018

Odliv diváků sice letos přišel dříve, už s prvními slunnými dny, programové televizní léto však začíná až nyní. A bude se nést hlavně ve znamení žánru krimi.Další články k tématu:TELEVIZIONÁŘ: Chtěl islámskou říši. Už před více než sto třiceti letyVIDEO: A mějte se tu dobře, vzkazuje divákům na Kampě Jan WerichKOMENTÁŘ: Bílí muži možná neumějí skákat. Ale dobrý film poznají

Dobrý Anděl

V sekci Kultura a umění je zařazeno 2140 zpráv / článků

123456789starší