Motorsport

Motorsport: Poslední zprávy a aktuality

Kornfeil do vyšší kategorie MS nejde, ale pojede na KTM

ČT sport | Sportovní » Motorsport aktuálně » 24. září, 2017

Jen motocykl, ale nikoliv kubaturu, změní Jakub Kornfeil v příští sezoně mistrovství světa silničních motocyklů. Český závodník bude dál jezdit šampionát ve třídě Moto3 za tým Prüstel GP, ale z Peugeotu přesedne na značku KTM. Úvahy o přestupu do vyšší kategorie Moto2 ukončil po Velké ceně Aragonie ve Španělsku, když tohle uvedl v tiskové zprávě.

Lacko v Le Mans zažehnal možné problémy a je blízko titulu

sport.cz | Sportovní » Motorsport aktuálně » 24. září, 2017

O titulu mistra Evropy v závodech tahačů se rozhodne až za dva týdny ve Jaramě. Adam Lacko o víkendu v Le Mans nevyužil první šanci zajistit si s předstihem korunovaci. Po nevydařené sobotě však v neděli na slavném francouzském okruhu vyhrál první jízdu, ve druhé skončil čtvrtý a v průběžném pořadí má v čele náskok 45 bodů na Jochena Hahna z Německa.

Mir se dál přibližuje mistrovskému titulu, Kornfeilovi se nedařilo

Španělský jezdec Joan Mir vyhrál už osmý závod a má na dosah titul mistra světa v kategorii Moto3. Po Velké ceně Aragonie vede pořadí o plných osmdesát bodů. Jakub Kornfeil ve zkráceném závodě v Alcaňizu obsadil 25. místo.

Aragonie byla územím favoritů, Kornfeilovi ani Abrahamovi se nedařilo

Ani Karlu Abrahamovi, ani Jakubu Kornfeilovi se nepodařilo dosáhnout při Velké ceně Aragonie na body. Abraham nedokončil po pádu královskou třídu MotoGP, Kornfeil 25. místem zajel nejhorší výsledek sezony. To aktuálním lídrům mistrovství světa se dařilo, Márquez, Morbidelli i Mir ve svých kategoriích brali vítězství. Rossi i se zlomenou nohou skončil pátý.

Márquez ovládl Velkou cenu Aragonie. Abraham upadl

Karel Abraham ani Jakub Kornfeil nedosáhli na body v motocyklové Velké ceně Aragonie. Abraham po pádu nedokončil závod královské třídy MotoGP, Kornfeil v Moto3 zaznamenal na 25. místě nejhorší výsledek v sezoně. Prvenství v Alcaňizu vybojovali aktuální lídři mistrovství světa - Španělé Marc Márquez (MotoGP) a Joan Mir (Moto3) a Ital Franco Morbidelli (Moto2). Jeho krajan Valentino Rossi v nejsilnější třídě i se zlomenou nohou obsadil páté místo.

Lacko v Le Mans nezvládl starty a přišel o část náskoku v čele ME

sport.cz | Sportovní » Motorsport aktuálně » 23. září, 2017

Adam Lacko si v předposledním závodě mistrovství Evropy tahačů v Le Mans zkomplikoval cestu k titulu. Jezdec týmu Buggyra může na slavném francouzském okruhu s předstihem slavit životní úspěch, v obou dnešních jízdách se mu ale nevydařil start, měl technické problémy a v průběžném pořadí se mu druhý Jochen Hahn z Německa přiblížil na 38 bodů.

Rossi se vrátí do kolotoče MotoGP z první řady, Abraham odstartuje z páté

ČT sport | Sportovní » Motorsport aktuálně » 23. září, 2017

Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi obsadil 3. místo v kvalifikaci na Velkou cenu Aragonie. Italský jezdec utrpěl před 23 dny zlomeninu holenní a lýtkové kosti, přesto zahájí VC z první řady. Karel Abraham, český zástupce v prestižním seriálu, skončil patnáctý. V kategorii Moto3 zajel Jakub Kornfeil 25. čas a za nejlepšími zaostal o 1,746 sekundy.

Kornfeil obsadil v kvalifikaci Moto3 v Aragonii až 25. místo, Abraham zajel patnáctý čas

Až z deváté řady vystartuje český jezdec Jakub Kornfeil do nedělní Velké ceny Aragonie silničních motocyklů. V dnešní kvalifikaci kategorie Moto3 zajel 25. čas, za nejlepšími zaostal na okruhu v Alcaňizu o 1,746 sekundy. Karel Abraham odstartuje do nedělní Velké ceny Aragonie MotoGP z patnáctého místa.