24. ledna, 2018 - svátek má Milena

Kolomý s Macíkem svedli těsnou bitvu, Prokop zaznamenal letošní maximum

ČT sport |

Po dni volna se do závodění pustil s velkou chutí a na výsledcích se to projevilo. Automobilový jezdec Martin Prokop v sedmé etapě Rallye Dakar obsadil pátou pozici, což je jeho letošní nejlepší výsledek. Do čela se dostal Carlos Sainz. V kategorii kamionů svedli těsnou bitvu Martin Kolomý a Martin Macík, když skončili na čtvrté, resp. páté pozici. Macík zůstal čtvrtý celkově.

Čtěte celý článek " Kolomý s Macíkem svedli těsnou bitvu, Prokop zaznamenal letošní maximum " ze zdroje:

Každý článek můžete ohodnotit od 1 do 5 hvězd.

sport.cz | Sportovní » Motorsport aktuálně » 21. leden, 2018

Čtyřicátý ročník Rallye Dakar je minulostí. Oba piloti týmu Tatra Buggyra Racing dorazili zdárně do cíle. Martin Kolomý se musel kromě soupeřů prát i s nepřízní osudu, přesto svůj kamión dovezl až do argentinské Córdoby jako celkově jedenáctý. Martin Šoltys dokázal při své premiérové účasti dojet do cíle na dvanácté pozici. V přiloženém videu se můžete

BLOG: Rallye Dakar – tvrdý, tvrdší, nejtvrdší, a návykový

ČT sport | Sportovní » Motorsport aktuálně » 21. leden, 2018

Čtyřicátý svátek masochistů z celého světa skončil v sobotu v argentinské Córdobě. O tom, jak těžké je prodrat se přes všechny nekonečné písečné duny, brody, vyschlá řečiště, bahno i kamenité cesty může nakonec vyprávět jen necelá polovina startujících. Cílem jich totiž projelo jen 185 ze 387, kteří před čtrnácti dny v Peru do drsné zkoušky organismu,

Klymčiw má za sebou operaci, jeho stav se dál zlepšuje

Zdravotní stav motocyklisty Ondřeje Klymčiwa se i nadále zlepšuje. Český reprezentant podstoupil operaci zlomených obratlů i menší chirurgický zákrok, při kterém mu byl do plic zaveden drén.

Rallycross.cz - Online zpravodajství ze světa Rallycrosu

Všechny síly směrem k Evropě

Rallycross.cz | Sportovní » Motorsport aktuálně » 21. leden, 2018

Stejně jako v loňské sezoně je v plánech Václava Veverky účast v kompletním mistrovství Evropy divize Super 1600.

Fotit Dakar je o zkušenostech, napoprvé vyhoříte jak papírový čert, svěřuje se Lusk

ČT sport | Sportovní » Motorsport aktuálně » 20. leden, 2018

Petr Lusk patří mezi ostřílené účastníky Rallye Dakar. Slavné soutěže se letos zúčastnil již podesáté, ve startovní listině byste však jeho jméno hledali marně. Petr Lusk patří k nejlepším českým motoristickým fotografům a slavný závod tak pravidelně obrazově dokumentuje.

Prokop si vylepšil vlastní rekord a mezi automobily skončil celkově sedmý

Martin Prokop přepsal svůj nejlepší výkon na Rallye Dakar a v letošním ročníku si polepšil mezi automobily na sedmé místo. Prokop vyrovnal v této nejprestižnější kategorii české maximum, které stanovil v roce 2009 Miroslav Zapletal. Podruhé v kariéře slavil Španěl Carlos Sainz.

Prokop si vylepšil rekord a mezi automobily skončil sedmý, kamionista Macík byl pátý

Motocyklista Walkner udržel v Cordóbě vedení a míří za triumfem na Dakaru

ČT sport | Sportovní » Motorsport aktuálně » 19. leden, 2018

Předposlední etapu Rallye Dakar z argentinského San Juanu do Córdoby vyhrál australský motocyklový jezdec Toby Price. Průběžné vedení udržel jeho kolega z KTM Matthias Walkner, jenž se může ve 40. ročníku soutěže stát prvním rakouským vítězem v této kategorii.

Prokop se posunul na sedmé místo, Macík je před poslední etapou šestý

Předposlední etapa Rallye Dakar vyšla českým závodníkům. Martin Prokop vylepšil svou pozici a je aktuálně sedmý, ještě o příčku lépe na tom je Martin Macík. O nejlepší český výsledek se ve 13. etapě postaral v kategorii kamionů Martin Kolomý, který dojel třetí.

Randýsek chválí návrat Dakaru k tradicím a chce ho jet s malou buginou

Čtyřikrát jel Rallye Dakar a chce se na start zase vrátit. Dušan Randýsek startoval v kategorii motocyklů, jel i s buginou, a v příštím ročníku by chtěl závodit v nové kategorii malých bugin. I proto se byl podívat v Jižní Americe i letos. "Je to zábava i sportovní výkon," řekl o této kategorii.