14. listopadu, 2018 - svátek má Sáva

Jaké interiérové dveře vybrat? Foliované, laminátové nebo dýhované?

Přidej článek

Jaké interiérové dveře vybrat? Foliované, laminátové nebo dýhované?

Když se chystáme stěhovat do nového, je před námi poměrně velká porce rozhodnutí, nezávisle na tom, jestli jde o garsonku v panelovém domě či podstatně větší rodinný dům. Jednou ze zásadních otázek, která na nás čeká, je volba interiérových dveří. Hlavně ty vstupní je třeba vybírat obezřetně, a to nejen s ohledem na bezpečnost. Podstatnou úlohu zde hraje design, ale i řada dalších aspektů. Jsou dveře nanejvýš praktické a odolají vlhkosti nebo prudkému slunečnímu svitu? Pojďme si postupně rozebrat tři nejčastější varianty interiérových dveří (z hlediska povrchové úpravy), jejich klady a samozřejmě také zápory.

Tři nejrozšířenější druhy interiérových dveří

Mezi ty vůbec nejrozšířenější interiérové dveře patří dýhované, foliované nebo laminátové.

Dýhované interiérové dveře

Materiálem pro tyto dveře je velmi kvalitní masiv, který se odrazí i na jejich výsledné ceně. Dýha se tvoří řezáním, krájením či loupáním stromového kmene, její šířka se pohybuje mezi 0,1 a 5 milimetry. Kladem dýhovaných dveří je ryze přírodní vzhled a také nenapodobitelná originalita, struktura dřeva totiž může být hodně různorodá. Současně si také můžete vybírat z řady druhů nejrůznějších dřevin, variabilita je tak pro vás takřka na maximu možného. Hůře však odolávají mechanickému poškození a prudkému slunečnímu svitu.

Dýhované interiérové dveře jsou určeny hlavně do luxusně zařízených bytů nebo domů, jejich jasnou výhodou je prvotřídní kvalita zpracování a využití přírodních materiálů. A možností provedení? Těch je poměrně dost, vyberete si dveře do moderněji i rustikálně laděných místností. Dýhované dveře se nehodí do vlhkých prostor a také tam, kde se příliš často mění teplota (koupelna). Přírodní dýha by totiž mohla prasknout či bobtnat a brzy by se tedy mohla poničit. Důležité je také sledovat finální povrchovou úpravu, i přírodní dýha může být ve finále například lakovaná, čímž se mohou některé neduhy eliminovat. Při výběru se raději vždy ptejte prodejce, který vám dokáže poradit, zda jsou vámi vybrané dýhované dveře do požadovaných prostor vhodné.

Laminované interiérové dveře

Laminované dveře se mohou pyšnit mimořádnou odolností. Hodí se tak hlavně tam, kde se pořád něco děje a kde budou vystaveny maximální zátěži. Veřejné budovy, letiště, restauranty nebo kanceláře, tady všude najdou laminované dveře dobré uplatnění. Hodí se i do našich bytů či domů, odolávají vlhkosti i změnám teplot, takže je můžeme směle instalovat do koupelen a kuchyní.

Cenová relace je mimořádně příznivá, prim tu samozřejmě hraje i snadná údržba a dlouholetá barevná stálost. Desítky různých dekorů, to je spoustu alternativ pro vaše bydlení. Struktura povrchu může být natolik reálná, že ji od originálu nerozeznáte. Povrch laminovaných interiérových dveří může být dvojího druhu – střednětlaký laminát (CPL) a vysokotlaký laminát (HPL).

Náš tip: Ideální materiál pro dveře – CPL laminát

Foliované interiérové dveře

Jde o vůbec nejprodávanější typ interiérových dveří, výhodou je všestranné využití a také poměrně nízká cena. Vyšší vlhkost? To není žádný problém, díky naimpregnované ochranné folii se mohou tyto dveře pyšnit skvělou odolností. Některé speciální folie, které se na tento typ dveří využívají, nabízí i mimořádnou odolnost vůči škrábancům nebo otěrům.  Stálobarevnost je samozřejmostí.

Autor: Plancher s.r.o.

Více informací naleznete na "http://www.plancher.cz/"

Každý článek můžete ohodnotit od 1 do 5 hvězd.
Prosím ohodnoťte tento článek
Hodnocení článku: 2,2 hvězd z 5

Vaše diskuze a názory:

Vložte Váš názor:

Jméno:
  Opište kód:
Tweetni tuto stránku

Zprávy a aktuality

Revoluce ve světě podlah? Plovoucí vinylové podlahy Rigid

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 01. listopad, 2018

Revoluce ve světě podlah? Plovoucí vinylové podlahy Rigid Jaké požadavky by měla splňovat dokonalá vinylová podlaha? Pokud hledáte podlahovinu propojující skvělý design, vysokou odolnost, jednoduchou pokládku i snadnou údržbu, právě jste ji našli v plovoucí vinylové podlaze Rigid, která se po právu nazývá podlahou nové generace. Čím je tato podlaha

Hledáte dokonalé dveře? Bílé padnou do každého interiéru!

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 27. září, 2018

Modernizujete nebo předěláváte interiér a nevíte si rady s výběrem těch správných dveří? Lámete si hlavu, jak jejich vzhled sladit s dekorem podlah a ostatním nábytkem? Pak vsaďte na jednoduchost – bílé dveře se hodí do jakéhokoliv interiéru a příjemně ho prosvětlí. Bílé dveře jsou doslova jedničkou na trhu. Jejich jednoduchost a nadčasovost okouzlí

Neutrácejte zbytečně. Interiérové dveře Porta a vinylové podlahy Fatra VEPO v akci na plancher.cz

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 31. červenec, 2018

Neutrácejte zbytečně. Interiérové dveře Porta a vinylové podlahy Fatra VEPO v akci na plancher.cz Při rekonstrukci nebo stavbě nového bydlení je každá ušetřená koruna dobrá. Bez televizního stolku se žít dá, ale dokážete si představit váš domov bez podlahy nebo třeba dveří? Koupě podlah a dveří dokáže zamávat s rozpočtem Podlahy a interiérové dveře

Jaké interiérové dveře vybrat? Foliované, laminátové nebo dýhované?

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 29. červen, 2018

Jaké interiérové dveře vybrat? Foliované, laminátové nebo dýhované? Když se chystáme stěhovat do nového, je před námi poměrně velká porce rozhodnutí, nezávisle na tom, jestli jde o garsonku v panelovém domě či podstatně větší rodinný dům. Jednou ze zásadních otázek, která na nás čeká, je volba interiérových dveří. Hlavně ty vstupní je třeba vybírat