23. listopadu, 2017 - svátek má Klement

Gerflor Top Silence – tiché plovoucí vinylové podlahy pro panelové domy

Přidej článek

Gerflor Top Silence – tiché plovoucí vinylové podlahy pro panelové domy

Pokud žijete v panelovém domě, určitě jste se už někdy setkali s problémy, jež souvisejí s nadměrným hlukem a nedostatečnou zvukovou izolací. Jedním z řešení, které je vhodné především pro paneláky, jsou plovoucí vinylové podlahy Top Silence od společnosti Gerflor. Jak už z jejich názvu vyplývá, jedná se o mimořádně tichou podlahovou krytinu, která má ale navíc i řadu dalších výhod.

Vinylové podlahy Gerflor Top Silence nepatří mezi obyčejné podlahové krytiny, ale jsou jedinečnou kombinací vinylu, textilní podložky a pevné základní desky s patentovaným zámkovým spojem. Jsou tak vhodné zejména do panelových domů, kde není příliš dobrá zvuková a tepelná izolace podkladu. Plovoucí podlahy Top Silence jsou 10x tišší než běžné laminátové podlahy, pohlcují až o 50 % více zvuku a mají kročejovou neprůzvučnost až 18 dB.

Vlastnosti vinylové podlahy Gerflor Top Silence

Klíčovou součástí těchto podlah je 1 mm tlustá izolační vrstva, jež pohlcuje zvuk. Pro lepší představu o tom, jak je podlaha Top Silence tišší než běžné laminátové podlahy, se můžete podívat na následující videa se zvukovými testy:


Podlahy Top Silence mají užitnou třídu 23/32, což znamená, že z hlediska zátěže jsou vhodné do jakýchkoli bytových prostor, kde snesou i vysokou zátěž. Použít je navíc lze i v komerčních zařízeních, tam už jsou ale vhodné jen do prostorů s maximálně střední zátěží. Naopak nedoporučuje se jejich instalace v místnostech se zvýšenou vlhkostí, nehodí se tak např. do koupelny.

Co se týká místností s podlahovým topením, tak podlahy Top Silence lze použít pouze tam, kde je podlahové vytápění na vodní bázi – teplota povrchu podkladu totiž nesmí překročit 27 °C a navíc je vyžadovaný termostat. Ještě než budete provádět samotnou pokládku, musíte minimálně 48 hodin předtím podlahové topení vypnout.

Pokud jde o design podlahy, vybrat si můžete z krásných realistických dekorů, které dokonale imitují různé druhy dřeva nebo kamene, a to nejen po vizuální, ale i po pocitové stránce.

Pokládka a údržba

Pokud si na instalaci tiché vinylové podlahy Top Silence troufnete sami, máme pro Vás stručný návod, jak postupovat. Nejdříve musíte provést přípravu – odstranit stávající podlahu a vyrovnat a vyčistit podklad (tolerance na výškové rozdíly je 2 mm na 1 m). Kromě koberců ji můžete umístit na jakýkoliv typ povrchu. Proti vlhkosti je třeba použít parotěsnou zábranu, doporučuje se překrýt její okraje asi o 20 cm a u stěn nechat fólii vytaženou o cca 2 cm nad úroveň podlahy. Na fólii se pak může ještě položit 2-3 mm silná vyrovnávací podložka.

Před zahájením instalace podlahy důkladně zkontrolujte lamely (nesmějí být poškozené), dilatační spára musí mít alespoň 8 mm, u místností nad 11x5 m by spára měla mít nejméně 15 mm. Samotná instalace podlahy se provádí následujícím způsobem:

  • u první řady do sebe jemně zasuňte krátké strany lamel proti zdi bez zacvaknutí

  • další řadu pak sestavíte podélným nakloněním lamely, nasazením do zámku a zarovnáním krátké strany k předchozí lamele

  • krátké strany lamel do sebe zacvaknete tlakem v místě zámkového spoje

Budete-li chtít podlahu Top Silence rozebrat, provedete to tak, že vykliknete celou řadu najednou a rozdělíte lamely vysunutím. Nikdy nesmíte lamely oddělovat zvednutím, došlo by totiž k poškození zámkového spoje.

Vinylové plovoucí podlahy Top Silence jsou opatřeny speciální povrchovou úpravou PureClean, která usnadňuje jejich údržbu a chrání jejich povrch. Aby nedošlo k jejímu poškození, nepoužívejte žádné prostředky, jež nejsou vhodné pro PUR povrchovou úpravu. Při čištění nepoužívejte příliš mnoho vody, na podlaze by neměly vznikat louže. Doporučuje se také použití nepryžových chráničů, kluzáků pod nábytek nebo ochrany pod kolečkové židle.

Technické informace

Popis

Celková tloušťka

EN 428

mm

9.5

Tloušťka nášlapné vrstvy

EN 429

mm

0.35

Váha

EN 430

g/m2

7970

Rozměry

EB 427

cm

Dřevo: 129 x 19 cm
Kámen: 119,8 x 27.2 cm

Povrchová úprava

-

-

PURECLEAN

Klasifikace

Evropská klasifikace

EN 685

třída

23-32

Hořlavost

EN 13501-1

třída

Bfl-s1

Hlučnost

EN ISO 717-2

dB

18

Třída hlučnosti

NF S 31074

třída

B

Skluznost za mokra

DIN 51 130

třída

R10

Záruka

  • 15 let pro osobní použití
  • 5 let pro firemní použití

Videa

Přečtěte si také:
Plovoucí nebo lepená vinylová podlaha – pro co se rozhodnout?
Vinylová dlažba s puncem luxusu – Gerflor Virtuo Classic 30 Travertin
Celoplošně lepené vinylové podlahy Gerflor Virtuo Classic 30 – jedinečná imitace dřeva a kamene

Autor: Plancher, s.r.o.

Více informací naleznete na "http://www.plancher.cz/produkty/podlahy/vinylove-podlahy-zamkove/zamkove-vinylove-podlahy-gerflor"

Život Dětem
Každý článek můžete ohodnotit od 1 do 5 hvězd.
Prosím ohodnoťte tento článek
Hodnocení článku: 2,6 hvězd z 5

Vaše diskuze a názory:

Vložte Váš názor:

Jméno:
  Opište kód:
Tweetni tuto stránku

Zprávy a aktuality

Apple iPhone 8 €400 iPhone 8 Plus €420 iPhone 7 €300

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 26. říjen, 2017

Email: easygadget@hotmail.com Email: easygadget@techie.com WhatsApp +44 7423 522933 Call and WhatsApp +27 73425 2037 All Our Products is Brand New in the Original Box with warranty Apple iPhone 8 64gb € 400 Apple iPhone 8 256gb € 430 Apple iPhone 8 Plus 64gb € 420 Apple iPhone 8 Plus 256gb

Kamila Nývltová nafotila žhavý kalendář

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 11. říjen, 2017

Zpěvačka Kamila Nývltová vydává svůj první exkluzivní nástěnný kalendář 2018 s fashion fotografiemi, které vznikly na africkém kontinentu, v egyptském Marsá Alam. Kalendář bude pokřtěn 31. října a jeho kmotrou se stane Leona Machálková. Slavnostní křest bude moderovat Leoš Mareš. „Moc se těším, až konečně budu moci kalendář všem ukázat,”

Ústřice UMAMI - Objevte svou pátou chuť!

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 10. říjen, 2017

Kromě čtyř základních chutí (sladké, slané, kyselé a hořké) existuje i chuť pátá. A kdo ji ještě nikdy nezakusil, má možnost například ve stylovém bistru v pražské Pařížské ulici, kde nově nabízejí speciální ústřice Umami. Na Zeelandu, nejzápadnější provincii Nizozemska, byla objevena ústřice, která patří mezi ty vůbec nejlepší na celém světě (jak chuťově,

Vinylové podlahy Moduleo Select – dřevěné podlahy, o které se nemusíte starat

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 04. září, 2017

Vinylové podlahy Moduleo Select – dřevěné podlahy, o které se nemusíte starat Propadli jste kouzlu dřevěných podlah, odrazuje vás ale jejich vysoká pořizovací cena a náročná údržba? Máme pro vás elegantní řešení. Vyzkoušejte vinylové podlahy Moduleo Select! Patří do nové generace vinylových podlahovin a jsou jedněmi z technologicky nejvyspělejších

Nabízíme spoluúčast na pronájmu apartmánů s výnosem 30-45% ročně

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 16. srpen, 2017

Nabízíme spoluúčast na pronájmu apartmánů s výnosem 30-45% ročně

Jaké maso se hodí na různé typy party a oslav?

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 02. srpen, 2017

Jaké maso se hodí na různé typy party a oslav? Nešťastná volba masa už pokazila dojem z nejedné oslavy. Masa bylo málo, nebo se připravovalo déle, než bylo v plánu a ve většině případů bylo potřeba vymyslet náhradní řešení, aby hosté neumřeli hlady. Správný výběr masa vám ušetří starosti. Poradíme vám, jaké maso na gril vybrat podle délky pečení a kolik

Gerflor Creation 55 – lepené vinylové podlahy v dokonalé imitaci dřeva

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 09. květen, 2017

Gerflor Creation 55 – lepené vinylové podlahy v dokonalé imitaci dřeva Když si dnes zákazník vybírá typ podlahy pro svůj nový dům, byt či rekonstrukci, zajisté se na předních příčkách drží volba vinylové podlahy. Nové technologie dnes zaručují nejen kvalitu, ale dokonalou imitaci téměř jakéhokoli povrchu – včetně dřeva mnoha druhů. A není dřevo jako

Gerflor Top Silence – tiché plovoucí vinylové podlahy pro panelové domy

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 04. duben, 2017

Gerflor Top Silence – tiché plovoucí vinylové podlahy pro panelové domy Pokud žijete v panelovém domě, určitě jste se už někdy setkali s problémy, jež souvisejí s nadměrným hlukem a nedostatečnou zvukovou izolací. Jedním z řešení, které je vhodné především pro paneláky, jsou plovoucí vinylové podlahy Top Silence od společnosti Gerflor. Jak už z jejich

Péče o ratanový nábytek firmy www.ratan-praha.cz

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 21. únor, 2017

RATAN – kvalita, údržba a zkušenosti Evropa se s ratanem poprvé setkala někdy na konci 18. století, avšak lidem v našich končinách se dostal do podvědomí až ve druhé polovině 20. století. Dnes se v obchodech setkáte se širokou nabídkou křesílek, stolků, papasanů, pohovek či taburetků, k doplňkům pak patří různé stojánky na noviny, květináče,

Hledáte dokonalé dveře? Bílé padnou do každého interiéru!

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 03. únor, 2017

Hledáte dokonalé dveře? Bílé padnou do každého interiéru! Modernizujete nebo předěláváte interiér a nevíte si rady s výběrem těch správných dveří? Lámete si hlavu, jak jejich vzhled sladit s dekorem podlah a ostatním nábytkem? Pak vsaďte na jednoduchost – bílé dveře se hodí do jakéhokoliv interiéru a příjemně ho prosvětlí. Bílé dveře jsou doslova