20. října, 2017 - svátek Vendelín

Jaké maso se hodí na různé typy party a oslav?

Přidej článek

Jaké maso se hodí na různé typy party a oslav?

Nešťastná volba masa už pokazila dojem z nejedné oslavy. Masa bylo málo, nebo se připravovalo déle, než bylo v plánu a ve většině případů bylo potřeba vymyslet náhradní řešení, aby hosté neumřeli hlady. Správný výběr masa vám ušetří starosti.

Poradíme vám, jaké maso na gril vybrat podle délky pečení a kolik ho nakoupit, aby se najedli všichni.

Krůta na gril

Drůbež na gril

Voňavá kuřata, krůty nebo krocani jsou oblíbenou pochoutkou dětí i dospělých. Na libovém drůbežím mase si pochutnávají zejména dámy, držící štíhlou linii, ale i opravdoví gurmáni, kteří vědí, jaký masitý poklad se v krůtě i krocanovi skrývá. Krůta i krocan v sobě totiž ukrývají 9 různých mas, z nichž každé chutná trošku jinak. Drůbež se hodí v podstatě na jakýkoliv druh oslavy nebo party.

Jak dlouho grilovat kuře, krůtu nebo krocana?

U kuřat počítejte s dobou grilování kolem 1 hodiny. U krůty a krocana se doba grilování prodlouží až na 3 hodiny.

Kolik drůbežího nakoupit na party?

Počítejte s půl kilem drůbežího masa na osobu. Ale pozor! Není váha jako váha. Například 16kg krocan v sobě má zhruba 4 kg kostí a 30 % své zbývající hmotnosti ztratí při grilování. Tzn., že 16kg krocan má na sobě ve skutečnosti zhruba 8,5 kg masa pro hosty. Z takového krocana se nají 17 lidí.

Kýta na gril

Hovězí a vepřová kýta na gril

Po hovězí nebo vepřové kýtě se vaši hosté budou oblizovat „až za ušima“. Je to libové maso skvělé chuti a ugrilovat ho zvládnou i naprostí grilovací začátečníci.

Jak dlouho grilovat vepřovou nebo hovězí kýtu?

Kus zabalené vepřové nebo hovězí kýty v alobalu se griluje přibližně 3 hodiny. Počítejte s roztopením grilu a začátkem grilování ještě před party, aby hostům příliš nevyhládlo. U hovězí kýty nepřepískněte dobu grilování. Snadno se vysuší.

Kolik kýty nakoupit na party?

Půl kila kýty na člověka by mělo stačit. U kýty odpadá starost s počítáním, protože uvnitř masa nejsou žádné kosti. Je potřeba kýtu dopředu naložit, aby byla šťavnatá a chutná i vevnitř.

Sele na gril

Sele na gril

Naložené sele na gril. Ideální maso na větší akce, svatby nebo obecní veselky. Díky velké rozmanitosti druhů masa potěší chlapy i něžné dámy a děti. Doporučujeme si nechat selátko naložit. Uspoří vám to hlavně čas, ale i místo.

Jak dlouho grilovat sele?

U 20 – 30kg selátka počítejte s minimálně 3 hodinami rožnění. Po dvou hodinách sundejte ze selete alobal a nařežte kůži. Jakmile kůže zezlátne, ořežte ji a podávejte hostům. Pak už stačí jen dopékat a okrajovat.

Kolika kilové sele koupit?

25 lidí s přehledem sní 20 kilové vykuchané selátko. Objednávejte sele nebo prase podle počtu hostů. Pokud budete mít na party děti, můžete koupit menší.

Mohlo by vás zajímat: Grilované selátko na vaší zahradě? Žádný problém!

Tele na gril

Tele na gril

Festivaly, obecní setkání, velké svatby… příležitostí je mnoho, kdy sestavit obrovský gril na téměř půl tunové tele. Na takového „macka“ se vyplatí obsluha grilu a celý set grilu i s masem a naložením si objednat.

Jak dlouho grilovat tele?

Takové telátko se griluje okolo 7 hodin. Proto je potřeba začít opravdu včas, aby hosté nebo návštěvníci akce měli brzy co jíst.

Kolika kilové tele koupit?

Opět počítejte s půl kilem masa na osobu. Obrovská svatba, nebo 500 lidí na vesnické veselce se určitě nají.

Nemáte maso ani gril?

Ušetřete si starosti s masem i s grilem. Využijte služeb profíků na oslavy z Party pohotovosti, kteří pro vás vyberou nejlepší maso u místních řezníků, naloží jej, připraví na tyč a zabalí do alobalu. K masu si u Party pohotovosti můžete zapůjčit i gril. Na výběr máte z několika druhů. Od menších grilů na drůbež, přes střední na kýty, až po gril na 400 kg masa. Půjčit si můžete také party stany i party vybavení. Nezapomeňte objednat pivo a pořádně si to užít.

Už víte, jaké maso budete na další oslavě grilovat? Jestli stále váháte, v Party pohotovosti vám vždy dobře poradí.

Přečtěte si také: Tři školácké chyby při grilování – Poradíme, jak se jim vyhnout

Autor: Jiří Karban - smartim.cz

Více informací naleznete na "http://www.party-pohotovost.cz/maso-na-gril"

webdesign Praha a tvorba stránek na míru
Každý článek můžete ohodnotit od 1 do 5 hvězd.
Prosím ohodnoťte tento článek
Hodnocení článku: 2,6 hvězd z 5

Vaše diskuze a názory:

Vložte Váš názor:

Jméno:
  Opište kód:
Tweetni tuto stránku
Kuba - Dovolená a zájezdy

Zprávy a aktuality

Kamila Nývltová nafotila žhavý kalendář

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 11. říjen, 2017

Zpěvačka Kamila Nývltová vydává svůj první exkluzivní nástěnný kalendář 2018 s fashion fotografiemi, které vznikly na africkém kontinentu, v egyptském Marsá Alam. Kalendář bude pokřtěn 31. října a jeho kmotrou se stane Leona Machálková. Slavnostní křest bude moderovat Leoš Mareš. „Moc se těším, až konečně budu moci kalendář všem ukázat,”

Ústřice UMAMI - Objevte svou pátou chuť!

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 10. říjen, 2017

Kromě čtyř základních chutí (sladké, slané, kyselé a hořké) existuje i chuť pátá. A kdo ji ještě nikdy nezakusil, má možnost například ve stylovém bistru v pražské Pařížské ulici, kde nově nabízejí speciální ústřice Umami. Na Zeelandu, nejzápadnější provincii Nizozemska, byla objevena ústřice, která patří mezi ty vůbec nejlepší na celém světě (jak chuťově,

Vinylové podlahy Moduleo Select – dřevěné podlahy, o které se nemusíte starat

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 04. září, 2017

Vinylové podlahy Moduleo Select – dřevěné podlahy, o které se nemusíte starat Propadli jste kouzlu dřevěných podlah, odrazuje vás ale jejich vysoká pořizovací cena a náročná údržba? Máme pro vás elegantní řešení. Vyzkoušejte vinylové podlahy Moduleo Select! Patří do nové generace vinylových podlahovin a jsou jedněmi z technologicky nejvyspělejších

Nabízíme spoluúčast na pronájmu apartmánů s výnosem 30-45% ročně

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 16. srpen, 2017

Nabízíme spoluúčast na pronájmu apartmánů s výnosem 30-45% ročně

Jaké maso se hodí na různé typy party a oslav?

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 02. srpen, 2017

Jaké maso se hodí na různé typy party a oslav? Nešťastná volba masa už pokazila dojem z nejedné oslavy. Masa bylo málo, nebo se připravovalo déle, než bylo v plánu a ve většině případů bylo potřeba vymyslet náhradní řešení, aby hosté neumřeli hlady. Správný výběr masa vám ušetří starosti. Poradíme vám, jaké maso na gril vybrat podle délky pečení a kolik

Gerflor Creation 55 – lepené vinylové podlahy v dokonalé imitaci dřeva

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 09. květen, 2017

Gerflor Creation 55 – lepené vinylové podlahy v dokonalé imitaci dřeva Když si dnes zákazník vybírá typ podlahy pro svůj nový dům, byt či rekonstrukci, zajisté se na předních příčkách drží volba vinylové podlahy. Nové technologie dnes zaručují nejen kvalitu, ale dokonalou imitaci téměř jakéhokoli povrchu – včetně dřeva mnoha druhů. A není dřevo jako

Gerflor Top Silence – tiché plovoucí vinylové podlahy pro panelové domy

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 04. duben, 2017

Gerflor Top Silence – tiché plovoucí vinylové podlahy pro panelové domy Pokud žijete v panelovém domě, určitě jste se už někdy setkali s problémy, jež souvisejí s nadměrným hlukem a nedostatečnou zvukovou izolací. Jedním z řešení, které je vhodné především pro paneláky, jsou plovoucí vinylové podlahy Top Silence od společnosti Gerflor. Jak už z jejich

Péče o ratanový nábytek firmy www.ratan-praha.cz

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 21. únor, 2017

RATAN – kvalita, údržba a zkušenosti Evropa se s ratanem poprvé setkala někdy na konci 18. století, avšak lidem v našich končinách se dostal do podvědomí až ve druhé polovině 20. století. Dnes se v obchodech setkáte se širokou nabídkou křesílek, stolků, papasanů, pohovek či taburetků, k doplňkům pak patří různé stojánky na noviny, květináče,

Hledáte dokonalé dveře? Bílé padnou do každého interiéru!

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 03. únor, 2017

Hledáte dokonalé dveře? Bílé padnou do každého interiéru! Modernizujete nebo předěláváte interiér a nevíte si rady s výběrem těch správných dveří? Lámete si hlavu, jak jejich vzhled sladit s dekorem podlah a ostatním nábytkem? Pak vsaďte na jednoduchost – bílé dveře se hodí do jakéhokoliv interiéru a příjemně ho prosvětlí. Bílé dveře jsou doslova

Sháníte dveře do interiéru? Ty nejlepší najdete u společnosti Plancher

Firemní » Propagace Produktů aktuálně » 01. prosinec, 2016

Sháníte dveře do interiéru? Ty nejlepší najdete u společnosti Plancher Potřebujete si koupit nové dveře do Vašeho interiéru, ale vyžaduje pouze nejlepší kvalitu? Nechcete riskovat, že byste utratili svoje peníze za nekvalitní výrobek, jenž Vám dlouho nevydrží nebo nebude splňovat Vaše požadavky? Pokud chcete opravdu jen to nejlepší, doporučujeme českou