Sport - Sportovní zpravodajství

Sportovní: Poslední zprávy a aktuality

Během motokrosu v Lokti zahynul po pádu mladý jezdec

ČT sport | Sportovní » Motorsport aktuálně » 22. červenec, 2017

Loket – Při závodě mistrovství Evropy v motokrosu v rámci světového šampionátu v Lokti po těžkém pádu zahynul třináctiletý závodník z Moldavska. Život mu nezachránil ani okamžitý zásah záchranářů. ČTK to řekli Radek Hes z karlovarské záchranky a mluvčí krajské policie Zdeňka Papežová. Úmrtí Igora Cuharciuce následně potvrdil na své internetové stránce i pořadatel motokrosového MS, společnost Youthstream.

Spieth vládne British Open, Grace zahrál rekordní kolo

ČT sport | Sportovní » 22. červenec, 2017

Southport - Lídrem golfového British Open je před finálovým dnem Američan Jordan Spieth, hvězdou třetího kola v Southportu byl ale Branden Grace, který se postaral o historický rekord. Ještě nikdo na turnajích kategorie major nedokázal zkompletovat hrací kolo na 62 úderů, povedlo se to až nyní devětadvacetiletému Jihoafričanovi.

Divizní Velvary vyprovodily z poháru České Budějovice

ČT sport | Sportovní » Fotbal aktuálně » 22. červenec, 2017

Praha – Špatnou nohou vykročili fotbalisté Českých Budějovic do nové sezony. Hned první soutěžní zápas se jim hodně nepovedl. Druholigové Dynamo v prvním kole domácího poháru MOL Cupu totiž nečekaně prohrálo 0:1 na hřišti divizních Velvar. Z druholigových celků vypadly i Frýdek-Místek a nováček Olympia Praha.

Jarolím má na Světových hrách další úspěch, lezec Hroza ulil start

Vratislav – Ploutvový plavec Jakub Jarolím získal na Světových hrách ve Vratislavi druhou medaili. V závodu na 50 metrů kraul s dvěma ploutvemi a šnorchlem obsadil druhé místo. Vyhrál Rus Andrej Arbuzov v čase 18,55 sekundy, Jarolím za ním zaostal o 53 setin.

Masters 2017 v plážovém volejbale vyhráli favorizovaní Norové

Lublaň - Ve slovinské Lublani vrcholil mezinárodní turnaj v plážovém volejbalu mužů semifinálovými zápasy a večerními boji o medaile. Vítězi se stali největší favorité turnaje Andres Berntsen a Christian Sandie z Norska. Cestu k titulu jim usnadnilo zranění Igora Velička (hrál s Maximem Sivalopem), který si ve finále za stavu 9:8 pro Nory natrhl sval a nemohl pokračovat.

Kristýna Plíšková bude hrát v Olomouci s Američankou Peraovou o titul

ČT sport | Sportovní » Tenis aktuálně » 22. červenec, 2017

Olomouc - Kristýna Plíšková je ve finále turnaje ITF v Olomouci. Poté, co v semifinále přehrála Denisu Alertovou 2:1 na sety, se o vítězství v turnaji utká v neděli s Američankou Bernardou Peraovou.

NHL.cz - Aktuální zprávy a články z hokeje

Příběhy, které by vydaly na knihu, aneb nedraftovaní Češi v NHL

NHL.cz | Sportovní » Hokej aktuálně » 22. červenec, 2017

Draft je pro mnohé mladé hokejisty snem a vstupenkou do kanadsko-americké soutěže. Neúspěch na něm však automaticky nemusí znamenat konec nadějí. Že existuje i jiná cesta než draft, se ukazuje také v letošním létě, kdy smlouvu s klubem NHL získala šestice nedraftovaných Čechů (Jeřábek, Šimek, Šulák, Rutta, Kämpf, Kořenář). Ti by v budoucnu mohli navázat na několik úspěšných krajanů, kteří si svoji pozici za oceánem museli jako nedraftovaní tvrdě

Moderní pětibojařka Dianová nezvládla ve finále ME parkur

sport.cz | Sportovní » 22. červenec, 2017

Moderní pětibojařka Natálie Dianová nedokončila na mistrovství Evropy v Minsku finálový závod. Po plavání a šermu jí přitom patřilo šesté místo, v parkuru ale navedla koně na nesprávnou překážku, nezískala ani bod a do závěrečné kombinace běhu se střelbou už nenastoupila. Titul získala domácí Běloruska Anastasija Prokopenková.