23. února, 2018 - svátek má Svatopluk

Albánie aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
EuroZprávy.cz

Sjednocení Albánie a Kosova? Výrok premiéra rozlítil EU i USA

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Tirana - Výrok albánského premiéra o sjednocení Albánie s Kosovem rozzlobil Spojené státy. Velvyslanectví USA v Tiraně na svém twitterovém účtu uvedlo, že podobná prohlášení jsou neopatrná a ničemu neprospívají.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Krevní mstu Kosovanů řeší soud, jednoho z nich zabili samopalem

| Z Prahy »

V létě roku 1997 na ulici ve Starém Městě zkosilo dvacet ran z automatu tehdy šestatřicetiletého provozovatele pizzerie. Motivem byla podle žaloby tzv. hakmarje, tedy krevní msta mezi dvěma klany kosovských Albánců. Podle spisu střílel nyní třiačtyřicetiletý kosovský hoteliér Shukri Hoti. Případ dnes znovu začal řešit senát Městského soudu v Praze. Albánci

EuroZprávy.cz

Rozšiřování EU? V roce 2025 se přidají dva státy, naznačil komisař

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Brusel - V přistoupení do Evropské unie doufají Albánie, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Kosovo, Makedonie a Srbsko. Jejich šance na členství se ale podle Reuters v posledních letech zmenšily, když unijní politici poněkud ztratili zájem pokračovat v rozšiřování bloku. Dnes se ale objevily informace, že Srsbsko a Černá Hora by mohly do EU vstoupit v roce

Novinky.cz

Řecko loni vrátilo do zemí původu 19 tisíc migrantů

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Řecko v loňském roce vrátilo do zemí původu na 19 tisíc migrantů. Buď to byli odmítnutí žadatelé o azyl, nebo lidé, kteří neměli šanci azyl získat, uvedla agentura DPA. Většina vrácených běženců pocházela z Albánie, Pákistánu, Bangladéše, Afghánistánu a zemí severní Afriky.

EuroZprávy.cz

Řecko vrátilo do zemí původu 19 tisíc migrantů, dostali peníze na nový život

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Atény - Řecko loni vrátilo do zemí původu na 19.000 migrantů. Šlo buď o odmítnuté žadatele o azyl, anebo o lidi, kteří neměli šanci azyl získat. Většina z nich pocházela z Albánie, Pákistánu, Bangladéše, Afghánistánu a zemí severní Afriky.

tiscali.cz - Aktuální přehled článků

Brzy už jen na vlajce? Pytláci téměř vyhubili symbol Albánie

| Zpravodajství »

Nelegální lovci ani zákazníci obchodů s dravci si příliš nelámou hlavu s tím, že pytláctví je nelegální. Kvůli tomu, že vycpaní dravci zdobí nejednu albánskou restauraci, už z místní přírody zmizeli tři ze čtyř druhů supů a místní vyhynutí hrozí už i národnímu symbolu - orlu skalnímu.

Novinky.cz

Albánie přichází o své orly

| Zábava »

Symbol Albánie – orel – by se brzy mohl vyskytovat už jen na albánské vlajce. Dravce ohrožuje pytláctví, které je sice nelegální, ale i tak rozšířené, napsala agentura AFP.

tiscali.cz - Aktuální přehled článků

Moře 'polyká' pobřeží Albánie rychlostí 20 metrů za rok

| Zpravodajství »

Zhruba třetina albánského pobřeží je zasaženo erozí, moře postupuje dál na pevninu nebezpečnou rychlostí a z lagun kvůli tomu mizí zvířata v čele s pelikány. 

FinančníSpráva.cz - Aktuální přehled novinek a aktualit

Delegace z Albánie navštívila Finanční správu

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Ve dnech 26. – 27. září 2017 navštívila pětičlenná delegace z Albánie Generální finanční ředitelství.

Kuba - Dovolená a zájezdy

Na téma Albánie aktuálně bylo nalezeno 9 článků, zpráv a aktualit.

1