19. prosince, 2018 - svátek má Ester

Brazílie aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
Euro.cz

Německé dodávky jaderného paliva Brazílii se nelíbí opozici. Obává se vojenského zneužití

| Zpravodajství »

Od roku 2011 dodalo Německo pro dva reaktory brazilské elektrárny palivové články s 10 tunami uranu. To kritizují němečtí Zelení, protože se v Brazílii stal prezidentem Jair Bolsonaro. Obávají se, že by mohl uran využít pro i vojenské účely. Brazílie odmítá podepsat dodatek smlouvy o nešíření jaderných zbraní.

EuroZprávy.cz

V Brazílii zatkli léčitele Jana z Boha, dle policie znásilnil stovky žen

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Na policii se v neděli přihlásil známý brazilský léčitel Jo?o Teixeira de Faria, obviněný ze sexuálního zneužití více než 300 žen. Podle agentury Reuters tak učinil den poté, co byl prohlášen za hledanou osobu. De Faria od roku 1976 vedl duchovní centrum ve městě Abadiânia v centrálním brazilském státě Goiás.

EuroZprávy.cz

Nissan žaluje Ghosnovu sestru, dle automobilky se neoprávněně obohatila

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Japonská automobilka Nissan zažalovala u brazilského soudu sestru bývalého předsedy správní rady Carlose Ghosna kvůli údajnému neoprávněnému obohacení. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která se odvolává na soudní záznamy. Ghosn, který se v Brazílii narodil, byl minulý měsíc zadržen v Japonsku kvůli údajným finančním machinacím.

BListy.cz - Britské listy - aktuální přehled zpráv

Brazílie: Nový výzkum odhalil ilegální doly v Amazonii

| Zpravodajství »

V Amazonii existuje 453 ilegálních dolů, ukazuje mapa sestavená skupinou výzkumníků vedených neziskovou organizací Instituto Socioambiental. V celém regionu, který zahrnuje oblast devíti států, existuje až 2 500 ilegálních dolů, upozorňuje Fernando Moraes.

EuroZprávy.cz

Střelba v brazilské katedrále: Nejméně pět mrtvých

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Při střelbě v katedrále ve městě Campinas na jihovýchodě Brazílie dnes přišlo o život pět lidí. Mezi mrtvými je i střelec, který masakr ukončil před oltářem tím, že zbraň obrátil sám proti sobě. Tři lidé byli zraněni a převezeni do nemocnic, informovala agentura DPA. Motiv činu není znám; policie zahájila vyšetřování.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Šílený střelec zabíjel při mši v kostele. Před oltářem pak otočil zbraň proti sobě

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Při střelbě v katedrále ve městě Campinas na jihovýchodě Brazílie dnes přišlo o život pět lidí. Mezi mrtvými je i střelec, který masakr ukončil před oltářem tím, že zbraň obrátil sám proti sobě. Tři lidé byli zraněni a převezeni do nemocnice, informovala agentura DPA. Motiv činu není znám; policie zahájila vyšetřování.

EuroZprávy.cz

Masakr v Brazílii: 11 obětí při přepadení dvou bank. Mrtvé jsou i děti

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Při pokusu o vyloupení dvou bank v městečku na severu Brazílie zemřelo dnes 11 lidí, z toho šest útočníků a pět rukojmích. Zemřeli při přestřelce s policií. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místního starostu.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Přepadení banky skončilo masakrem: Nejméně 11 mrtvých! Mezi nimi i dvě děti

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Páteční nepovedené přepadení banky ve městě Milagres na severu Brazílie má 11 obětí. Při přestřelce s policií zemřelo pět lupičů a šest rukojmích. Mezi nimi byly podle starosty města i dvě děti.  

Novinky.cz

Přepadení banky v Brazílii skončilo masakrem lupičů a rukojmích

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Při pokusu o vyloupení dvou bank v městu Milagres na severu Brazílie zemřelo nejméně 11 lidí včetně pěti rukojmích, mezi nimiž bylo nejméně jedno dítě. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místního starostu.

Auto.cz - Vše ze světa aut a motorek

Scania dodá 300 vozidel R 500 do Brazílie

| Zábava » Auto-Moto aktuálně »

Švédská společnost Scania pro brazilskou Amaggi Group připraví tři stovky tahačů nové generace v provedení R 500.

100+1 zahraniční zajímavosti

Úspěch transplantace: V Brazílii se narodilo první dítě z dělohy mrtvé dárkyně

| Zábava »

Úspěch transplantace: V Brazílii se narodilo první dítě z dělohy mrtvé dárkyně

tiscali.cz - Aktuální přehled článků

V Brazílii se narodilo první dítě z dělohy mrtvé dárkyně

| Zpravodajství »

Brazilská žena, které lékaři transplantovali dělohu od mrtvé dárkyně, jako první na světě porodila po takovémto zákroku živé dítě. Podle tiskových agentur to uvedli lékaři, jejichž studie byla publikována v odborném časopisu The Lancet. O transplantace dělohy od zemřelých žen se již v minulosti pokoušeli lékaři v několika zemích včetně Česka, podle agentur

Novinky.cz

V Brazílii se narodilo první dítě na světě z dělohy mrtvé dárkyně

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Brazilská žena, které lékaři transplantovali dělohu od mrtvé dárkyně, jako vůbec první na světě porodila po takovémto zákroku živé dítě. Podle tiskových agentur to uvedli lékaři, jejichž studie byla publikována v odborném časopisu The Lancet.

sport.cz

Atlético Madrid přijde na dva měsíce o Diega Costu

| Sportovní » Fotbal aktuálně »

Atlético Madrid bude delší dobu postrádat útočníka Diega Costu. Španělský fotbalový reprezentant se tento týden podrobí v rodné Brazílii operaci levé nohy, v níž ho trápí poslední dobou bolesti. V roce 2012 v ní měl zlomenou zánártní kůstku a rovněž absolvoval chirurgický zákrok.

tiscali.cz - Aktuální přehled článků

Gigantická 'termitiště' v Brazílii pokrývají plochu jako Anglie. Jsou vidět až z vesmíru

| Zpravodajství »

Jsou staré skoro stejně jako egyptské pyramidy, pokrývají však mnohonásobně větší oblast. Na severu Brazílie vědci objevili miliony mohyl, které postavili jihoameričtí termiti. Jejich dílo pozměnilo terén natolik, že je možné jej pozorovat až z nízké oběžné dráhy. Jak je možné, že nám podobný monstrprojekt doposud unikal?

BListy.cz - Britské listy - aktuální přehled zpráv

Nový brazilský prezident se stává nejlepším přítelem Donalda Trumpa

| Zpravodajství »

Nově zvolený brazilský prezident Jair Bolsonaro vyzval OSN, aby zrušila plány hostit Konferenci o klimatu v roce 2019 v Brazílií. Nyní je na OSN, aby našla řešení, zatímco zahraniční vlády postoj Brazílie kritizují . Toto Bolsonarovo rozhodnutí je náznakem toho, jaká zjevně bude politika nového brazilského státu v oblasti životního prostředí. 

Na téma Brazílie aktuálně bylo nalezeno 254 článků, zpráv a aktualit.

123456789starší
RSS kanál pro BrazílieTweetni tuto stránku
Dobrý Anděl

Témata k:
Brazílie aktuálně