Netradiční vítání jara v brněnské ZOO: Smrtku děti ukamenovaly papírovými koulemi

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Podle starobylého zvyku se Morana neboli smrtka zapaluje a hází do řeky. Tento obyčej symbolizuje ukončení zimy a příchod jara. V ZOO Brno ale žádná řeka neteče, a tak děti smrtku zabily originálně.

První postupy. Volejbalistky Olomouce a Liberce jsou v semifinále

| Sportovní »

Olomoucké volejbalistky jako první postoupily do semifinále extraligy. Nejlepšímu týmu dlouhodobé části k tomu v sérii s Ostravou stačily tři zápasy, soupeř v nich neuhrál ani jediný set. Dalším semifinalistou je Liberec, který vyřadil KP Brno. Další články k tématu:Olomoucké volejbalistky mohou postoupit, Přerov chce dál trápit mistraVolejbalistky Olomouce

Hokej.cz - Zprávy z oficiálního webu českého hokeje

Kometa je v semifinále, Zaťovič srazil Hradec hattrickem! Plzeň zabrala na Hané

| Sportovní » Hokej aktuálně »

(AKTUALIZUJEME) Hokejisté brněnské Komety slaví. Zvládli totiž i čtvrtý zápas čtvrtfinálové série s Hradcem Králové a nejrychlejší možnou cestou se probili mezi nejlepší čtyřku. Vítězství Brna řídil třemi zásahy Martin Zaťovič. Naopak Mountfield má po sezoně. Už předtím na ledě Olomouce zvítězila Plzeň a srovnala stav čtvrtfinálové série na 2:2. Výhru

Tři výhry a do semifinále – olomoucké volejbalistky se nezdržovaly

Nejrychleji prošly do semifinále extraligy volejbalistky Olomouce a Liberce. Nejlepšímu celku základní části soutěže stačily v sérii s Ostravou tři zápasy, které hráčky proměnily ve tři výhry, aniž by ztratily jediný set. Hráčky Liberce stejně rychle vyřadily KP Brno. Prostějovské obhájkyně titulu vedou nad Přerovem 2:1, druhý bod získaly až po výhře

Volejbalistky Olomouce postoupily, s Ostravou neztratily ani set

Olomoucké volejbalistky postoupily do semifinále extraligy. Nejlepšímu týmu dlouhodobé části k tomu v sérii s Ostravou stačily tři zápasy, soupeř v nich neuhrál ani jediný set. Dalším semifinalistou je Liberec, který vyřadil KP Brno. Prostějovské obhájkyně titulu vedou nad Přerovem 2:1, druhý bod získaly až po výhře 16:14 ve zkrácené páté sadě.

TELH ONLINE: Mora chce třetí výhru, Plzeň touží srovnat sérii. Kometa útočí na postup

Čtvrtfinálové bitvy Olomouce s Plzní a Brna s Hradcem Králové pokračují. Na programu jsou čtvrté zápasy a jde o hodně. Hanáci doma útočí na třetí vítězství, Plzeň by ráda srovnala stav série. Prvním semifinalistou se může už dnes stát Kometa, kterou dělí jediná výhra od postupu. Duel na Hané startuje v 17 hodin a sledovat ho můžete buď v textovém online

TELH ŽIVĚ: Kometa míří za postupem, nad Hradcem vede 3:2

ONLINE: Plzeň chce srovnat sérii, Olomouc odolává. Krok od postupu je Brno

Stane se brněnská Kometa prvním semifinalistou hokejové Tipsport extraligy? Úřadujícímu mistrovi schází k postupu jediná výhra, jelikož v sérii nad Hradcem vede po pátečním triumfu už 3:0 na zápasy. Olomouc chce zase navýšit senzační vedení nad favorizovanou Plzní, kterou ve čtvrtfinále dvakrát porazila po prodloužení. Oba duely sledujte online.Další články

HOKEJ ONLINE: Přestřelka pokračuje, Hradec v Brně vyrovnává! Plzeň vyhrála v Olomouci a srovnala sérii

Dvěma zápasy dnes pokračují čtvrtfinále hokejové extraligy. Kometa Brno hostí Hradec Králové a pokud dnes vyhraje, zajistí si postup do semifinále. Svůj duel už mají za sebou hokejisté Plzně, kteří po divoké třetí třetině zvítězili v Olomouci 3:2 a vyrovnali stav série na 2:2. Utkání Komety a Hradce můžete sledovat na ČT Sport nebo online na Sport.cz.

Zaťovičův hattrick poslal Kometu do semifinále! Plzeň srovnala sérii s Olomoucí

Hokejová extraliga zná prvního semifinalistu. Kometa Brno zvládla díky hattricku Martina Zaťoviče i čtvrté utkání proti Hradci Králové. Vyhrála 3:2, celou sérii 4:0 na zápasy a zajistila si tak postup mezi nejlepší čtyři týmy soutěže. Důležitou výhru si připsali i hokejisté Plzně, kteří po divoké třetí třetině zvítězili 3:2 nad Olomoucí a vyrovnali stav

Sochy na zámku ve Slavkově opraví „za pochodu“: Můžete tu koukat restaurátorům pod ruce

Restaurátory při práci budou moci pozorovat návštěvníci zámku ve Slavkově u Brna. Bude tu pokračovat další etapa oprav soch, zámeckých valů i zámecké zdi.

Změny v přírodě mohou pozorovat i laikové, vědci je zvou do projektu

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Kde jsou které pyly aktivní a na jakém poli se vyskytují škůdci? I to se dá zjistit díky monitoringu vývojových fází (fenofází) stromů, keřů i polních rostlin. Dosud jej prováděli odborníci jen na několika desítkách lokalit v republice, nyní se k nim mohou připojit i laikové.Další články k tématu:Zásahy člověka v lese jsou pro přírodu prospěšné, říká

Brněnský Erat dostal distanc za faul na Rákose, přijde o dnešní zápas s Hradcem

Útočník Komety Brno Martin Erat dostal od disciplinární komise extraligy distanc na jeden zápas za faul na Daniela Rákose z Hradce Králové v závěru pátečního utkání čtvrtfinále play off. Sedmatřicetiletý hokejista tak vynechá dnešní čtvrtý duel série na domácím ledě, v němž může úřadující mistr Kometa při vedení 3:0 na zápasy zpečetit postup do semifinále.

Erat kvůli faulu na Rákose vynechá sobotní čtvrtfinálový duel

Jedno prominutí, ale teď už Erat dostal trest. Za seknutí Rákose stojí jeden zápas

Už v prvním utkání čtvrtfinálové série hokejové extraligy mezi Kometou Brno a Hradcem Králové si Východočeši stěžovali na sekyru útočníka Martin Erata proti Petru Zámorskému. Tehdy jej předseda disciplinární komise Viktor Ujčík nepotrestal. Jenže v pátečním čtvrtém utkání, kdy Brňané doma porazili Mountfield 2:1, se dopustil hvězdný forvard dalšího

Domácí korfbalový titul v dramatickém závěru vybojovaly České Budějovice, prvoligovou výhru obhájil Kolín

Finálovým dnem vyvrcholila v Prostějově nejvyšší domácí korfbalová soutěž. V extraligovém finále tým Českých Budějovic těsně 19:18 zdolal favority z Brna a vybojoval desátý titul. Ve finále první ligy uspěli hráči VKC Kolín proti Náchodu.