| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Při cestě z Brna do Bohumína si cestující nově dají zdarma kávu nebo si přečtou denní tisk. Provoz rychlíkové linky R8 převezme od prosince soukromá firma Regiojet, smlouvu má až do roku 2027. Její představitelé nyní shání nové zaměstnance a také nakoupí vagony. Žluté vlaky nahradí České dráhy.

Vincour: Sráží nás produktivita, musíme do brány dotlačit špinavé góly

| Sportovní » Hokej aktuálně »

Hradec Králové sice v základní části Kometu čtyřikrát porazil, ale na začátku čtvrtfinálové série patřily oba zápasy na ledě Východočechů šampionovi z minulých dvou let. Loňska hradecká posila právě z Brna Tomáš Vincour ale věří, že se nepříznivý vývoj dá ještě zvrátit.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Po 30 letech propuštěný dvojnásobný vrah Ševčík šokuje: Přiznal jsem se v hypnóze!

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Po předlouhých třiceti letech vyšel zpoza mříží Roman Ševčík (49) z Křtin u Brna. Tyto roky strávil ve vězení a v psychiatrické léčebně. V roce 1989 byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu se sexuálním podtextem. Do kriminálu jej poslala ještě československá justice. Muž i jiní tvrdí, že byl nevinný. Proto se nyní rozhodl, že požádá o obnovení procesu. Blesku

| Zábava » Auto-Moto aktuálně »

Honba za vyššími výkony a rychlostí byla hlavním motorem vývoje aut. Obrovský skok v nárůstu výkonu v celé historii přineslo přeplňování motorů, nejčastěji turbodmychadlem. To je dnes hlavním nástrojem pro dolování výkonu z maloobjemových motorů. Bez turba se dnes obejde jen menšina výrobců.Další články k tématu:Turba z Brna vládnou v Le MansTurbo přidá

Kometa veze z Hradce dvě výhry, Olomouc dokonala obrat v Plzni

Ve druhém čtvrtfinálovém utkání hokejové Tipsport extraligy dala Olomouc zapomenout na debakl z úvodní bitvy s Plzní. Tentokrát dokonala v prodloužení obrat na 3:2 díky rozhodujícímu gólu Miroslava Holce a vyrovnala stav série. Obhájce titulu z Brna přidal druhý triumf na ledě Hradce Králové, na výhře 5:0 se podílel čistým kontem brankář Marek Čiliak.Další

Florbal.cz - aktuální zprávy, články a aktuality

Do finále 1. ligy mají nakročeno Black Angels a Hattrick Brno

| Sportovní »

Čtvrtfinálové série jsou za námi a o minulém víkendu nám naplno odstartovalo semifinále 1. ligy mužů. V tom si zatím výborně vedou florbalisté

Basketbalistky USK a Králova Pole jsou v ligovém semifinále

Jen tři zápasy stačily podle očekávání basketbalovým mistryním z USK Praha i obhájkyním ligového stříbra KP Brno k postupu do semifinále. Vysokoškolačky ukončily sérii se Slovankou další drtivou výhrou, neboť doma na Královce vyhrály 114:43, tým Králova Pole porazil pražskou Slavii 84:68.

Můj dům, můj hrad - to platilo v úvodních zápasech extraligy volejbalistů

Favorité odstartovali dobře čtvrtfinále play-off volejbalové extraligy mužů. Úvodní zápasy série, která se hraje na tři vítězné zápasy, vyhrály domácí týmy, tedy ty lépe postavené v konečném pořadí základní části. Ostrava porazila Karlovarsko 3:2, České Budějovice - Ústí nad Labem 3:0, Liberec - Odolenu Vodu 3:1 a Kladno přehrálo Brno 3:0. Série

Hokej.cz - Zprávy z oficiálního webu českého hokeje

Olomouc zaskočila Plzeň! Kometa přejela Hradec, Čiliak má nulu

Olomouc po pondělním debaklu udělala změny v sestavě – a pomohlo to! Mora tentokrát v Plzni vyhrála a vyrovnala čtvrtfinálovou sérii na 1:1. Do skvělé pohody se dostalo Brno, které si z Hradce Králové přiveze dvě výhry!

Basketbalistky USK a Králova Pole prošly nejkratší cestou do semifinále ligy

Tři zápasy a dost. Jen nejnižší možný počet podle očekávání stačil basketbalovým mistryním z USK Praha i obhájkyním ligového stříbra KP Brno k postupu do semifinále. Vysokoškolačky ukončily sérii se Slovankou další drtivou výhrou, neboť doma na Královce vyhrály 114:43, tým Králova Pole porazil pražskou Slavii 84:68.

denik.cz

Většinu dotovaných tratí stát přidělil ČD. Šest jich zbylo na konkurenci

Převážnou část dotovaných dálkových vlaků, které si objednává stát, budou i nadále zajišťovat České dráhy. Jde o celkem 22 dálkových linek, například na dvou tratích mezi Prahou a Brnem. Dnes to sdělil František Jemelka z tiskového oddělení ministerstva dopravy. Šest dálkových linek loni dostali soukromí dopravci.

BrněnskáDrbna.cz - Aktuální zprávy nejen z Jižní Moravy

ČRo: Švachula podle policistů paralyzoval systém veřejných zakázek. Na úplatcích si přišel na 8,8 milionu

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Bývalý místostarosta městské části Brno-střed Jiří Švachula (dříve ANO), který je ve vazbě kvůli obvinění z korupce na radnici, si na úplatcích přišel téměř na 8,8 milionu korun, uvedl server iROZHLAS.cz s odkazem na usnesení státního zastupitelství, kterým obstavilo Švachulův majetek. Celkem si skupina obviněných při manipulování stavebními zakázkami

ONLINE: Zvítězí Kometa podruhé v Hradci? Plzeň vede nad Olomoucí

Po pondělním startu pokračují dvě čtvrtfinálové série play off hokejové Tipsport extraligy. Plzeň si v úvodním souboji poradila doma s Olomoucí vysoko 8:1, obhájce titulu z Brna naopak úřadoval venku, když v Hradci zvítězil díky hattricku Jakuba Orsavy 3:1. Jak dopadnou druhé čtvrtfinálové duely? Oba můžete sledovat online.Další články k tématu:Kometa

HOKEJ ON-LINE: Olomouc po velkém obratu slaví v Plzni! Kometa vede v Hradci už o tři góly

Hokejisté Plzně prohráli v úterním čtvrtfinále play off s Olomoucí 2:3 v prodloužení. Dva góly Hanáků vstřelil Holec. Stav série je nyní 1:1 na zápasy. Hradec Králové hraje s úřadujícími šampiony z Brna (zatím 0:3). Ve skupině o konečné umístění Karlovy Vary prohrály v prodloužení 4:5 s Litvínovem a Chomutov podlehl Pardubicím 1:4. Hokejisté Chomutova jsou

Olomouc po velkém obratu slaví v Plzni! Kometa si z Hradce veze druhou výhru

Hokejisté Plzně prohráli v úterním čtvrtfinále play off s Olomoucí 2:3 v prodloužení. Dva góly Hanáků vstřelil Holec. Stav série je nyní 1:1 na zápasy. Hradec Králové ve druhém čtvrtfinále opět prohrál s úřadujícími šampiony z Brna, tentokrát 0:5. Kometa vede v sérii 2:0 na utkání. Ve skupině o konečné umístění Karlovy Vary prohrály v prodloužení 4:5 s