23. ledna, 2019 - svátek má Zdeněk

Čína aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

„Snažil se ovlivňovat soudce v zájmu Hradu.“ Senátor podal na Mynáře trestní oznámení

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Senátor Václav Láska (SEN 21) podal trestní oznámení na hradního kancléře Vratislava Mynáře. Podle politika se Mynář opakovaně dopustil trestného činu zasahování do nezávislosti soudu. Láska, který v oznámení vychází z aktuálních článků a rozhovorů se soudci v médiích, informoval o svém postupu v tiskové zprávě.

Kurzy.cz

Čína podpoří ekonomiku: Škrty daní, podpora malých firem, pokles DPH

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Čína letos zvýší výdaje na podporu ekonomiky, zaměřit se hodlá na další škrty daní a poplatků pro malé firmy. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na informace z čínského ministerstva financí.

Kurzy.cz

Středeční obchodní seance 23. 1. 2019

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Středa 23. 1. 2019 --------------------------------- USA: DJIA (-1,22 %), S&P500 (-1,42 %) a NASDAQ (-1,91 %). Evropa: DAX (-0,41 %), FTSE 100 (-0,99 %), CAC40 (-0,42 %). Čína: Hang Seng (-0,18 %), Shanghai Comp. (+0,05 %), CSI 300 (-0,07 %).

BListy.cz - Britské listy - aktuální přehled zpráv

Analytik: Čínu je třeba přesunout do kategorie "darebáckých států"

| Zpravodajství »

Skupina bývalých diplomatů a akademiků napsala otevřený dopis čínskému prezidentovi kvůli propuštění dvou Kanaďanů zadržovaných na základě národněbezpečnostní argumentace. Jeden ze signatářů, Bill Hayton z think tanku Chatham House, označil Čínu za zemi, kterou je třeba přemístit do kategorie "darebáckých států".

Novinky.cz

Když síla činu překoná čas

| Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně »

Pražské Museum Kampa výstavou Síla činu, Jan Palach a Jan Zajíc v umění v letech 1969–2009, která trvá do 24. března, připomnělo dva činy sebeupálení coby protest proti okupaci v roce 1969.

EuroZprávy.cz

Čína chystá opatření na podporu ekonomiky, budou daňové škrty

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Čína letos zvýší výdaje na podporu ekonomiky, zaměřit se hodlá na další škrty daní a poplatků pro malé firmy. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na informace z čínského ministerstva financí. Nové stimuly včetně snížení daní a zvýšení výdajů na infrastrukturní projekty by vláda měla představit v březnu na výročním zasedání čínského parlamentu.

Euro.cz

Čína chce oživit ekonomiku. Chystá snížení daní a zvýšení výdajů na infrastrukturní projekty

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Čína letos zvýší výdaje na podporu ekonomiky, zaměřit se hodlá na další škrty daní a poplatků pro malé firmy. Nové stimuly včetně snížení daní a zvýšení výdajů na infrastrukturní projekty by vláda měla představit v březnu na výročním zasedání čínského parlamentu.

Kurzy.cz

Mraky nad zářnou dohodou

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Bohužel to opravdu asi nebude tak jednoduché. Podlevčerejších zpráv měla americká strana zrušit plánované(před)setkání s Čínou, a to s ohledem na výrazné názorovéodlišnosti k řešení otázky duševního vlastnictví.

Euro.cz

Robo-doktor, opičí klony, největší radioteleskop. Čína zvyšuje technologický náskok

| Zábava »

Čína si ve světě upevňuje pozici technologické velmoci, která udává trend a připisuje si stále další prvenství. Tím nejnovějším je přistání sondy na odvrácené straně Měsíce. V čem dalším je nejlidnatější země světa napřed?

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Češi rádi sladké, na zdravější nápoje si zvykají jen pomalu

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Stále častěji se na etiketách nejrůznějších výrobků objevují nápisy lákající na produkty bez cukru či nízkokalorické výrobky. Tlak na zdravější produkty nutí také výrobce slazených nápojů, aby se tomuto směru přizpůsobili. Přesto zkonzumuje průměrný Čech 35 kilogramů cukru ročně.Další články k tématu:Cola je dobrá, chybí vám pohyb. Firma v Číně ovlivňovala

EuroZprávy.cz

Obr na hliněných nohou? Čína stojí před klíčovou volbou, míní historik

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Krátce po příchodu nového roku profesor z Pekingské univerzity Čeng Jie-fu vyzval vládnoucí Komunistickou stranu Číny, aby "se laskavě odešla z jeviště dějin", konstatuje historik Jün Tchang. V komentáři pro server National Interest vysvětluje, že apel navazuje na předchozí petici, v níž stovka čínských intelektuálů žádala politické reformy,

EuroZprávy.cz

Drsná debata v ČT: Vytočený Filip seřval moderátorku Witowskou

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

V pondělím pořadu České televize Události, komentáře bylo opět dusno. Kvůli Huawei a Číně se střetli poslanec Pirátů Jan Lipavský a předseda KSČM Vojtěch Filip. Právě on ve studiu okřikoval moderátorku, která ho podle jeho tvrzení nenechala domluvit a říct svůj názor,

Kurzy.cz

Wall Street po čtyřech dnech propadla, Arconic -16 %

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Americké akciové trhy zakončily dnešní seanci s poměrně velkými ztrátami, kdy tak oslabily po čtyřech růstových dnech. Na vině je zvyšující se pesimismus ohledně dohody s Čínou, když se objevila zpráva, že USA ruší plánované setkání s čínskými představ...

EuroZprávy.cz

Spory mezi USA a Čínou nekončí? Američané odmítli nabídku na přípravné rozhovory o obchodu

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Spojené státy odmítly nabídku čínské strany na přípravné rozhovory před dalším kolem jednání o obchodu. To je stanoveno na 30. a 31. ledna a má se odehrát na úrovni čínského vicepremiéra a vysokých představitelů USA. Informoval o tom dnes list Financial Times (FT) s odkazem na zdroje blízké jednání. Uzavření americko-čínské obchodní dohody v březnu, jak

EuroZprávy.cz

Pompeo čeká dobrý výsledek obchodních jednání s Čínou

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes vyjádřil optimismus ohledně dosažení dobrého výsledku v nadcházejících obchodních rozhovorech s Čínou. Ve videopřenosu adresovaném delegátům Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu rovněž uvedl, že Spojené státy a Čína mohou společně vzkvétat a prosperovat, pokud Peking přijme principy spravedlivého a

Centrum Paraple

Na téma Čína aktuálně bylo nalezeno 178 článků, zpráv a aktualit.

123456789starší