23. ledna, 2019 - svátek má Zdeněk

Čína aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
EuroZprávy.cz

Uprchlíci jsou zoufalí: Syrská žena se kvůli nedostatku jídla pokusila upálit sebe i své děti

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Osmadvacetileté matka tří dětí, která žije v syrském uprchlickém táboře na hranici s Jordánském, se pokusila upálit. K zoufalému činu jí dohnal nedostatek jídla a obecně špatné podmínky panující na místě. S vážnými zraněními byla i s dětmi převezena do nemocnice.

Kurzy.cz

Alibaba očekává letos zpomalení v Číně

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Prezident Alibaba Group Michael Evans na konferenci v New Yorku uvedl, že očekává letos v Číně zpomalení růstu kvůli „přirozeným důvodům“ i kvůli obchodnímu sporu s USA. Podle Evanse nemůže ekonomika velikosti té čínské pokračovat v růstu okolo 7-8 %...

Kurzy.cz

Úterní obchodní seance 15. 1. 2019

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Úterý 15. 1. 2019 --------------------------------- USA: DJIA (-0,36 %), S&P500 (-0,53 %) a NASDAQ (-0,94 %). Evropa: DAX (-0,29 %), FTSE 100 (-0,91 %) CAC40 (-0,39 %). Čína: Hang Seng (+1,74 %), Shanghai Comp. (-0,71 %), CSI 300 (+1,96 %).

EuroZprávy.cz

Tálibánec odpálil dodávku v Kábulu. Čtyři mrtví, 113 zraněných včetně dětí

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Nejméně čtyři lidé zemřeli a 113 dalších bylo raněno při sebevražedném atentátu na východě afghánské metropole Kábul. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví. Útočník odpálil dodávku naloženou výbušninami v pondělí večer místního času. K činu se přihlásilo islamistické hnutí Tálibán.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

TELEVIZNÍ CENY: Ostré předměty, Terror? Vyberte zahraniční seriál roku

| Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně »

Na portálu iDNES.cz pokračuje čtvrtý ročník televizních cen. Čtenáři mohou vybrat nejlepší český a zahraniční seriál, film či minisérii, zábavný pořad nebo reality show a dokumentární cyklus, které v roce 2018 viděli na obrazovkách v premiéře.Další články k tématu:Televizní ceny iDNES.cz mají Svět pod hlavou či Polda. Osobností je Jiří StrachOd krimi teď

EuroZprávy.cz

Kanaďan odsouzený k trestu smrti v Číně se odvolá, jeho teta je zoufalá

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Kanaďan Robert Lloyd Schellenberg, kterého čínský soud v pondělí odsoudil za pašování drog k trestu smrti, se proti rozsudku odvolá. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na Schellenbergova právního zástupce. Kanadský premiér Justin Trudeau verdikt kritizoval a označil jej za "svévolný".

Lupa.cz

[článek] Proč si Čína posvítila na blockchain a co to znamená pro svět

| Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně »

[6 minut čtení] The Cyberspace Administration of China vydala balík regulatorních opatření, která se pokoušejí zkrotit blockchainové platformy. Dají se totiž využít jako způsob k obcházení cenzury. The Cyberspace Administration of China (CAC) vydala 10. ledna balík regulatorních opatření (framework), která se pokoušejí zkrotit blockchainové platformy.

Novinky.cz

Kanaďan odsouzený v Číně za drogy k trestu smrti se odvolá

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Kanaďan Robert Lloyd Schellenberg, kterému čínský soud v odvolacím procesu v pondělí zpřísnil trest za pašování drog na hrdelní, se proti rozsudku odvolá. Informovala o tom v úterý agentura Reuters s odvoláním na Schellenbergova právního zástupce. Kanadský premiér Justin Trudeau verdikt kritizoval a označil jej za „svévolný”.

Kurzy.cz

Čínský hon za vědeckou dominancí se může komunistům nakonec vymstít

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Čína se snaží dostat do popředí technologického a vědeckého pokroku a The Economist tvrdí, že k tomu přispívá i rostoucí rivalita mezi ní a Spojenými státy.

Neviditelný Pes

SVĚT: Význam pokožky, váha jinakosti

| Zpravodajství »

V Číně domorodci nechápali, jak my, bledí, chlupatí, dlouhonosí barbaři se mezi sebou rozpoznáme, když jsme tak zoufale stejní. My se rovněž divíme, jak to mezi sebou zvládnou oni rákosníci, žlutí mravenci, totožná to verbež, že ano.

Kurzy.cz

Výsledková sezóna v USA začala, Citigroup + 4,5 %

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Pondělní obchodování v USA se neslo od počátku v negativním duchu při nízké volatilitě. Důvodů bylo hned několik - horší data ze zahraničního obchodu v Číně, která způsobila obavy ze zpomalujicí světové poptávky.

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Čína trestá firmy ze státu, který se jí protiví, říká bývalý diplomat v Pekingu Hebnar. Zeman je tam prý populární

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

"Varování před Huawei uvěřím, až uvidím nějaký důkaz," míní bývalý diplomat v Pekingu. Pokud takový důkaz existuje, měl by se podle Jana Hebnara ukázat, jinak se prý nemůžeme divit, že Čína objeví u české firmy problém, který ani nemusí existovat. "Čína omezuje volnou soutěž a vychovává silné globální hráče, Huawei je jedním z národních šampionů," říká

EuroZprávy.cz

Pohled za oponu čínské cenzury: Proč Čína nezakázala Orwellovo 1984?

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

1984 od britského spisovatele George Orwella patří mezi literární klasiku. Systolický román popsal v celé zrůdné nahotě praktiky totalitních režimů. Kritici komunistické Číny na ní častokráte upozorňují jako na varování před hrozbou vševidoucího státu, v jehož čele je jedna politická strana nepřipouštějící konkurenci. Ačkoliv by se zdálo, že komunistická

Kurzy.cz

USA do roku 2020 budou už světovou ekonomickou dvojkou, do r. 2030 dokonce už jen trojkou. Dopředu se tlačí Čína a Indie

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Podle analytiků společnosti Standard Chartered budou USA v následujících letech postupně ztrácet svou pozici světové ekonomiky číslo 1. Do roku 2020 je předčí Čína a do roku 2030 pak také Indie.

EuroZprávy.cz

Čína drasticky změnila verdikt nad Kanaďanem: Místo vězení má být popraven

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Čínský soud dnes vynesl trest smrti nad Kanaďanem obžalovaným z pašování drog. Drasticky tak změnil verdikt z původního prvoinstančního řízení, který poslal Roberta Lloyda Schellenberga na 15 let do vězení, informovaly agentury s poukazem na sdělení soudu zveřejněné na webu. Odsouzený podle soudu se může odvolat.

Na téma Čína aktuálně bylo nalezeno 178 článků, zpráv a aktualit.

novější123456789starší