21. června, 2018 - svátek má Alois

ECB aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
Euro.cz

Německo na pomoci Řecku vydělalo téměř tři miliardy eur

| Zpravodajství »

Německo od roku 2010 vydělalo na pomoci Řecku nejméně 2,9 miliardy eur (75 miliard korun), především díky vyplaceným úrokům z řeckých státních dluhopisů v rámci programu Evropské centrální banky (ECB) Securities Market Programme (SMP). Vyplývá to z údajů, které poskytla německá vláda na dotaz strany Zelených. Strana žádá, aby se část dluhu

EuroZprávy.cz

Německo rejžuje na řecké krizi. Od roku 2010 vydělalo téměř tři miliardy eur

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Berlín - Pomoc Berlína zadluženému Řecku nebyla nezištná. Německo od roku 2010 vydělalo nejméně 2,9 miliardy eur, především díky vyplaceným úrokům z řeckých státních dluhopisů v rámci programu Evropské centrální banky (ECB) Securities Market Programme (SMP). Na své si přišla i Deutsche Bundesbank.

Euro.cz

ECB je trpělivá, úroky bude zvyšovat jen pozvolna, uklidňuje Draghi

| Zpravodajství »

Evropská centrální banka (ECB) bude při rozhodování o dalším zpřísňování své měnové politiky trpělivá. Současné očekávaní trhů ohledně prvního zvýšení úroků po krizi je v souladu s cílem banky postupovat pozvolna. Řekl to dnes prezident ECB Mario Draghi.

České Noviny

Draghi: ECB je trpělivá, úroky bude zvyšovat jen pozvolna

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Sintra (Portugalsko) - Evropská centrální banka (ECB) bude při rozhodování o dalším zpřísňování své měnové politiky trpělivá. Současné očekávaní trhů ohledně prvního zvýšení...

Roklen24.cz - Ekonomika, trhy, finance

„Celní přestřelka“ pokračuje. USA dráždí Rudého draka

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

„Celní přestřelka“ mezi Spojenými státy a Čínou pokračuje. Donald Trump Rudému draku hrozí dalšími cly. Obavy z „obchodní války“ vyvolaly mezi investory poptávku po japonském jenu a švýcarském franku. Euro zůstává pod tlakem kvůli sporům v německé vládní koalici a oznámení Evropské centrální banky (ECB), že nebude měnit úrokové sazby nejméně do poloviny

Kurzy.cz

Itálie neměla euro nikdy přijímat. A hlavně: ECB jí už moc nepomůže

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

„Nejde jen o to, že Itálie je zemí v hlubokých problémech. Její chaotický bankovní sektor je třetí největší v eurozóně, před ním už je jen německý a francouzský.

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Eurozóně se daří nejlépe od krize, tempo ale zpomaluje. Největším rizikem jsou ochranářské kroky Donalda Trumpa

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Hrubý domácí produkt eurozóny se podle poslední předpovědi ECB letos zvýší o 2,1 procenta. Z dlouhodobého pohledu je to stále slušný růst, ale menší, než udávaly původní prognózy (2,4-2,5 %). Firmy v eurozóně se obávají hlavně toho, že USA ještě přitvrdí ve své ochranářské politice. Nebude jim přát ani sílící kurz eura.

e15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Jižní státy dostaly od ECB čas navíc. Úroky se zvednou nejdříve za rok

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Evropská centrální představila plán, na základě kterého dojde k postupnému ukončení programu kvantitativního uvolňování. Do září má nákup evropských, národních i soukromých dluhopisů pokračovat ve stejné výši jako dosud, poté se má snížit na polovinu a skončit má na konci roku. To vše v případě, že se ekonomické ukazatele a především inflace budou

The Guardian

How safe are savings as Fed rushes in where ECB fears to tread?

| World media » Europe aktuálně »

With the base rate in the eurozone still at 0%, funds are flowing back to the US using a myriad of financial instrumentsWhile governments around the world contemplate the fallout from Donald Trump’s trade war with China, banks are wrestling with central bank moves that are likely to have a much more fundamental impact on the global economy.On Wednesday the

Kurzy.cz

ECB: Éra snadných peněz pro eurozónu skončí rokem 2018

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Autor: Bc. Gabriela Kocveldová ECB Podle očekávání sazby nezměnila, hlavní refinanční sazba zůstává na 0,00 %. Nynější nákupy aktiv v objemu 30 mld. EUR měsíčně budou pokračovat do konce září 2018 a po konci září 2018 bude nákup aktiv snížen na 15 mld.

Kurzy.cz

ECB si odkládáním růstu sazeb kope japonskou past

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

ECB včera oznámila revoluční krok. Pokud všechno půjde tak, jak předpokládá, projekt QE (dolévání likvidity na trh) skončí na konci roku 2018. Od konce září do prosince bude postupně omezován z dnešních 30 na 15 miliard eur za měsíc a pak jednoduše..

Kurzy.cz

12.h - Evropa mírně v plusech díky holubičí ECB, euro naopak oslabuje, ropa slabší, BCPP ve znamení změn v indexech

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Evropské akciové trhy v průběhu dopoledne mírně rostou. Včerejší rozhodnutí ECB naznačilo možný první posun sazeb o něco později, než jak doposud očekával trh, což by se dalo z pohledu akciových trhů vyložit jako mírně pozitivní signál.

Kurzy.cz

Rozhodnutí ECB mírně zklamalo trhy, růst sazeb může přijít později

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Na červnovém zasedání ponechala ECB sazby beze změny (hlavní refinanční sazba 0 %, depozitní -0,4 % a zápůjční 0,25 %). ECB ale rozhodla o způsobu ukončení QE. Do konce září bude nakupovat dluhopisy v měsíčním objemu 30 mld euro a od října do konce roku..

BListy.cz - Britské listy - aktuální přehled zpráv

Evropská centrální banka v prosinci ukončí stimulaci ekonomiky

| Zpravodajství »

Evropská centrální banka (ECB) potvrdila, že v prosinci ukončí masivní program stimulace ekonomiky eurozóny

Kurzy.cz

ECB chce do konce roku ukončit QE. Sazby se nemění na 0 a -0,4 nejméně do léta 2019

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek oznámila, že letos plánuje postupně ukončit svůj program QE. Do konce září budou nákupy pokračovat v objemu 30 mld. EUR měsíčně, pak budou sníženy na 15 mld. EUR a na konci roku celý program skončí.

Kurzy.cz

Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 15.6.2018

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Klíčové události • Německo: Harmonizovaná inflace v květnu +0,5 % m/m a +2,2 % r/r. • Eurozóna: Evropská centrální banka (ECB) oznámila, že do konce roku 2018 zcela ukončí kvantitativní uvolňování, tedy program nákupu aktiv. Od října navíc sníží obje...

Pomáhej s humorem - Konto Bariery

Na téma ECB aktuálně bylo nalezeno 363 článků, zpráv a aktualit.

123456789starší