23. září, 2018 - svátek má Berta

Evropská komise aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
Novinky.cz

Nejumanutější bijec proti letnímu času pekař Pecka by dnes plakal štěstím

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Starousedlíci ze Sobětuch na Chrudimsku dnes říkají: „Standa by snad brečel štěstím.“ Reagují tak na zprávy o tom, že Evropská komise předložila návrh na zrušení každoročního přechodu na letní čas.

EuroZprávy.cz

Čachry v Bruselu? Šedá eminence EU se dostala k funkci velmi podezřele

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Brusel - Při únorovém jmenování Martina Selmayra do funkce generálního tajemníka Evropské komise došlo ke čtyřem pochybením. Komise mimo jiné vytvořila dojem urgence, aby odůvodnila nezveřejnění informace o uvolnění pozice, nadto komunikovala způsobem, který budil důvodná podezření kolem celého procesu. Vyplývá to z dnes publikovaných závěrů vyšetřování

EuroZprávy.cz

Mzdy kamioňáků? Brusel zastavil řízení s Francií a Německem, Česko ostře protestuje

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Brusel - Evropská komise pozastavila řízení, která už několik let vede s Francií a Německem kvůli tomu, jak obě země uplatňují svá pravidla o minimální mzdě v mezinárodní automobilové dopravě. Vyplývá to z dopisu, kterým skupině europoslanců na konci srpna na jejich dotazy odpověděla komisařka pro dopravu Violeta Bulcová.

Echo24.cz

Mají se řidiči kamionů řídit pravidly o minimální mzdě? EK už Německo nevyšetřuje

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Evropská komise pozastavila řízení, která už několik let vede s Francií a Německem kvůli tomu, jak obě země uplatňují svá pravidla o minimální mzdě v mezinárodní automobilové dopravě. Vyplývá to z dopisu, kterým skupině europoslanců na konci srpna na jejich dotazy odpověděla komisařka pro dopravu Violeta Bulcová.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Vodu zdarma v hospodě i na úřadě, požaduje EU. Čeští restauratéři to rázně odmítají

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Hosté restaurací, kaváren nebo jídelen by už brzy mohli mít bezplatný nárok na vodu z kohoutku. Právě v tom Evropská komise vidí jednu z cest, jak zajistit dostupnou pitnou pro všechny. Chystaná směrnice má zajistit, aby země EU kohoutkovou vodu propagovaly na úkor té balené.

Novinky.cz

Nová emisní norma zpozdí dodávky některých typů aut

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Nová přísnější emisní norma Euro 6.2 z dílny Evropské komise, která začne v celé EU, a tedy i u nás, platit od prvního září, dává automobilovému průmyslu pěkně zabrat. Některé varianty motoru kvůli tomu nebudou výrobci s to dočasně prodávat. A to je čeká od září 2019 ještě přísnější norma Euro 6d-TEMP. Tím ale zpřísňování emisních norem zdaleka nekončí.

BrněnskáDrbna.cz - Aktuální zprávy nejen z Jižní Moravy

Evropská komise navrhne zrušení přechodu na letní čas

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Evropská komise (EK) schválí návrh na zrušení každoročního pravidelného přechodu na letní čas. V německé veřejnoprávní televizi ZDF to v pátek řekl předseda EK Jean-Claude Juncker. Přání zrušit střídání času podle něj vyjádřili občané EU v nedávné veřejné konzultaci. Aby ale byl zaveden jednotný celoroční čas, musel by s návrhem komise souhlasit i

Aha! online - bulvární portál

Konec přetáčení hodinek? Z Bruselu zaznělo: Zrušíme letní čas!

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Známe to všichni, poslední březnová neděle, mění se čas, jsme unavení a někdo zaspí do práce. Tomu by ale mohl být konec. Evropská komise podle předsedy Jeana-Clauda Junckera (63) schválí návrh na zrušení letního času. Nakonec rozhodnou členské země. A co na to náš premiér Andrej Babiš (63, ANO)? Toho to nezajímá.

EuroZprávy.cz

Co nejvíce trápí Evropu? Juncker na to přišel, sbírá naprosto laciné a nekonfliktní body

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Komentář – Pomalu končící Evropská komise pod vedením Jean-Claude Junckera konečně zjistila, co Evropany nejvíce trápí, a chce se energicky s tímto problémem vypořádat. Jsou to pochroumané vztahy s Ruskem? Spory s visegrádskou trojkou? Migrační krize? Nedostatek demokratických procesů v rozhodování EU? Samá voda! Věc, která všechny pálí, je střídání letního

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Letní čas zůstane už napořád, chtějí lidé a Brusel je pro. Babišovi je změna volná

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Evropská komise (EK) ještě v pátek schválí návrh na zrušení každoročního pravidelného přechodu na letní čas. V německé veřejnoprávní televizi ZDF to v pátek řekl předseda EK Jean-Claude Juncker. Přání zrušit střídání času podle něj vyjádřili občané EU v nedávné veřejné konzultaci, podle nich by měl zůstat letní čas celoročně. Aby ale byl zaveden jednotný

Novinky.cz

Zrušení střídání zimního a letního času by zdraví neuškodilo, shodli se odborníci

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Případné zrušení střídání zimního a letního času nebude mít výraznější vliv na zdraví lidí. Tvrdí to odborníci z řad vědců a lékařů. Evropská komise v příštích týdnech potvrdí a členským zemím EU a europarlamentu předloží ke schválení návrh na zrušení každoročního přechodu na letní čas.

EuroZprávy.cz

O nástupci Junckera je rozhodnuto? Plán Merkelové můžou zhatit protestní strany

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Berlín/Brusel - Nástupcem Jeana-Claudea Junckera v čele Evropské komise se zřejmě stane místopředseda bavorské CSU a lídr lidovecké frakce v europarlamentu Manfred Weber. Má totiž podporu německé kancléřky Angely Merkelové, jejíž CDU je sesterskou stranou CSU.

EuroZprávy.cz

EU zřejmě čeká časová revoluce. Jaké budou dopady na české firmy?

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Praha - Evropská komise (EK) se pro schválení návrhu o zrušení letního času rozhodla na základě veřejné konzultace, v níž se 84 procent respondentů vyslovilo pro zrušení každoroční změny času. Zástupci českých firem krok EK podporují.

Novinky.cz

Evropská komise zaplatí Maďarsku třetinu nákladů na ochranu hranice se Srbskem

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Evropská komise (EK) uhradí Maďarsku třetinu nákladů na ochranu hranic se Srbskem. Na páteční tiskové konferenci to podle agentury MTI oznámil ministr Gergely Gulyás, který stojí v čele maďarského úřadu vlády.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Střídání letního a zimního času je nepotřebným přežitkem, tvrdí české firmy

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Za nepotřebný přežitek označují zástupci českých firem střídání letního a zimního času. Podporují podle svých slov kro Evropské komise, která v příštích týdnech členským zemím Unie předloží ke schválení návrh na každoročního přechodu na letní čas.Další články k tématu:Lidé to chtějí. Evropská komise navrhne, aby státy EU zrušily letní časPřestaneme si

Ekonomicky-Denik-cz

Konzultace o změně času: 84 % lidí chce, aby se v Evropě přestal střídat letní a zimní čas

| Ekonomika aktuálně »

Evropská komise dnes zveřejnila předběžné výsledky veřejné konzultace o úpravě letního času v Evropě, která probíhala od 4. července do 16. srpna 2018. V celoevropské anketě o změně či ponechání letního času odpovědělo 4,6 milionu respondentů ze všech 28 členských států, což je vůbec největší účast v historii pořádání veřejných konzultací Evropské komise.

Život Dětem

Na téma Evropská komise aktuálně bylo nalezeno 340 článků, zpráv a aktualit.

novější123456789starší