14. srpna, 2018 - svátek má Alan

Evropská unie aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
Novinky.cz

Migranty z lodi Aquarius si rozdělí šest zemí EU včetně Španělska a Portugalska

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Šest zemí Evropské unie si rozdělí 141 migrantů z lodi Aquarius, které odmítla přijmout Itálie, uvedl v úterý španělský list El País. Jako první se uvolilo 30 migrantů z Aquaria a dalších lodí přijmout Portugalsko, 60 jich přijme Španělsko a další Francie. Zbylé tři země nebyly jmenovány.

Lupa.cz

[aktualita] Odpůrci reformy copyrightu svolávají na 26. srpna demonstrace po celé Evropě

| Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně »

Evropský parlament začátkem července dočasně zastavil cestu kontroverzní reformy autorského práva orgány Evropské unie. Europoslanci se k návrhu mají vrátit 12. září, kdy budou hlasovat o svých pozměňovacích návrzích (odevzdávat je mohou do 5. září). Spory o reformu se točí zejména kolem článků 11 a 13 nové směrnice. První z nich dává online médiím právo

denik.cz

Unikátní projekt vrátí horskému rašeliništi jeho původní vlastnosti

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Unikátní projekt realizovaný státním podnikem Lesy ČR vrátí původní vlastnosti v minulosti značně poškozenému krušnohorskému Perninskému rašeliništi. Přirozenou tvorbu rašeliny tady bude obnovena na 66 hektarech při silnici z Perninku do Abertam. Díky tomu krajina opět zadrží vodu a vrátí se i typická vegetace a živočichové. Projekt za 7,7 milionů korun

Neviditelný Pes

EKONOMIKA: Kdo nečerpá dotace, je hospodářský škůdce!

| Zpravodajství »

Přečetl jsem si výbornou glosu, ve které je sdělení, že z pohledu Evropské unie „jeden z nejsmrtelnějších hříchů je nečerpání dotací“.

BListy.cz - Britské listy - aktuální přehled zpráv

Turecká lira dále drasticky klesá a nákaza ohrožuje i EU

| Zpravodajství »

#EXPOSED: #Erdogan is a 'Snake Oil Salesman' It took 10 years to expose his #CORRUPTION#Turkishlira is a drastic fall in value against the US dollar for the second time in the week. A serious economic crisis before the country. Photo: @TSH_News#Turkey #TurkeyCrisis #Lira pic.twitter.com/t7UQflf371— Turkic News (@Turkic_News) August 12, 2018 Hned ráno v

BListy.cz - Britské listy - aktuální přehled zpráv

Průzkum: Mladší britští voliči chtějí ve věci brexitu poslední slovo

| Zpravodajství »

Mladí voliči chtějí poslední slovo ve věci dohody s Evropskou unií o brexitu. Průzkum společnosti BMG tvrdí, že všechny skupiny mladší 55 let si také přejí mít šanci rozhodnout o podmínkách odchodu Británie z evropského bloku, upozorňuje Ashley Cowburn.

ODS.cz - aktuální přehled zpráv

Praha 2 je pro mě srdeční záležitost

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Pokud by na mě nebo osobu v mé blízkosti někdo zaútočil, jsem připravena střílet, ale srnku ze zálohy bych zabít nedokázala, říká Jana Černochová, poslankyně ODS. Doufá, že se Česku podaří zmírnit přísné podmínky pro držení střelných zbraní, které stanovila Evropská unie.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Tradičnímu sendviči hrozí zánik. Výrobce může zruinovat Brexit

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Britové každý rok v supermarketech zakoupí čtyři miliardy sendvičů. Ačkoli se může zdát, že pokrm složený ze dvou krajíců chleba, trochy másla, šunky, sýra, plátků rajčete a salátu je jednoduchost sama, magazín Politico připomíná, že v současné Británii jde o výsledek sofistikovaného řetězce dodávek načasovaných na poslední chvíli. A odchod země z Evropské

Echo24.cz

Lídr německé AfD odmítá plán Bannonova euroskeptického Hnutí

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Alexander Gauland, jeden ze dvou spolupředsedů protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD), odmítá plán Steva Bannona, bývalého poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa, vytvořit velkou populistickou alianci, která by oslabila Evropskou unii. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na rozhovor, který Gauland poskytl mediální skupině Funke

EuroZprávy.cz

Jak paralyzovat EU? Bannon má radikální plán, AfD ho překvapivě zavrhla

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Berlín - Bývalý poradce amerického prezidenta Steve Bannon přišel s návrhem na vytvoření velké populistické aliance, která by oslabila Evropskou unii. Protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD) s plánem ale nesouhlasí.

Echo24.cz

Příliv migrantů do EU? Podle Merkelové je vše možné vyřešit, státy ale musí spolupracovat

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Problém rozdělování migrantů v Evropské unii je podle německé kancléřky Angely Merkelové řešitelný, řešit ho ale chce v partnerském duchu. Šéfka německé vlády to podle agentury DPA řekla dnes po neformální schůzce se španělským premiérem Pedrem Sánchezem na jihu Španělska.

EuroZprávy.cz

Problém rozdělování migrantů je řešitelný a týká se celé EU, tvrdí Merkelová

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Almonte (Španělsko) - Na jihu Španělska se dnes na neformální schůzce setkala německá kancléřka Angela Merkelová a španělský premiér Pedro Sánchez. Merkelová při té příležitosti uvedla, že problém rozdělování migrantů v Evropské unii je řešitelný, chce ho ale řešit v partnerském duchu.

BListy.cz - Britské listy - aktuální přehled zpráv

Jak neuvěřitelně chudě vypadá Československo v této reportáži z roku 1968

| Zpravodajství »

Ještě jednou k reportáži BBC z konce srpna 1968. Tehdy nám to tak vůbec nepřipadalo, ale všimněte si, jak neuvěřitelně chudě a zanedbaně vypadá Československo v této reportáži BBC z roku 1968. Miliardy dotací z Evropské unie od roku 2004 umožnily zaostalé zemi dostat se infrastrukturou víceméně na úroveň západní Evropy. No, jen se na to znovu podívejte.

EuroZprávy.cz

Rozmlácený Kalousek ve škarpě, politická mrtvola, arcik*etén, podržtaška. Debata o EU se pořádně zvrhla

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Praha - Ve velmi ostrou výměnu názorů přerostla debata o tom, jaký by měla být pozice České republiky ve vícerychlostní Evropské unii. Europoslanec ODS Jan Zahradil se kvůli tomu dostal do sporu s předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Češi zbožňují „mamahotel“. U rodičů zůstávají déle než jiní Evropané, ukazují statistiky

| Zábava » Bulvár aktuálně »

V Česku žije více než 1,2 milionu lidí, kterým je mezi 15 a 26 lety. Jejich podíl na celkové populaci země tak dosahuje 12ti procent. Od rodičů odcházejí mladí Češi mezi 26. a 27. rokem života, což je mírně nad průměrem Evropské unie. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad u příležitosti Mezinárodního dne mládeže, který připadá na neděli 12. srpna.

Novinky.cz

Nejbohatší Brit horoval za brexit, teď se stěhuje do Monaka

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Sir Jim Ratcliffe, nejbohatší Brit a vášnivý zastánce brexitu, se stěhuje do Monaka. Informovala o tom britská média. Komentátoři na sociálních sítích označují za ironii, že člověk, který tvrdil, že Velké Británii bude bez Evropské unie lépe a bude prosperovat, nyní svou vlast opouští.

Dobrý Anděl

Na téma Evropská unie aktuálně bylo nalezeno 530 článků, zpráv a aktualit.

123456789starší