26. září, 2017 - svátek má Andrea

Francie aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
BListy.cz - Britské listy - aktuální přehled zpráv

Populistické strany vznášejí správné otázky, ale navrhují špatné odpovědi

| Zpravodajství »

"Bojovat proti populismu se nedá tím, že ho budeme ignorovat, démonizovat, nebo přejímat jeho agendu, ale tím, že jasně začneme řešit všechny existující problémy - včetně těch, které zajímají populisty - na základě vaší vlastní ideologie. Tím, že vytvoříme jasnou, pozitivní argumentaci."  Po hlasování pro brexit v Británii a po vítězství Donalda Trumpa

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Francouzské úřady začaly vyšetřovat banku BNP Paribas kvůli údajnému financování rwandské genocidy

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Trojice nevládních organizací obvinila francouzskou banku BNP Paribas z toho, že umožnila financovat nákup 80 tun zbraní, které pak byly použity během násilností ve Rwandě. Úřady ve Francii v pondělí zahájily oficiální vyšetřování. Vyšetřování však nemusí vést k soudnímu procesu.

EuroZprávy.cz

Italští policisté osvobodili dívku z otroctví. Vlastní otec ji nabízel za 15 tisíc eur

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Florencie - Další otřesný případ se odehrál ve městě Florencie, kde otec věznil svou dceru ve sklepě přes čtyři roky. Italští policisté osvobodili dnes již 17 letou dívku z domu, kde musela snášet kruté zacházení vlastním otcem. Ten měl v plánu ji prodat za 15 tisíc eur (390 tisíc korun) cizímu muži ve Francii a k předání mělo dojít již tento měsíc.

EuroZprávy.cz

Odbory ve Francii blokují silnice: Nastal chaos, docházejí pohonné hmoty

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Paříž - Francouzské odborové organizace FO a CGDT zahájily dnes brzy ráno blokády silnic na protest proti reformě zákoníku práce. Protestní akce narušily dopravu v okolí měst Le Havre, Rouen, Caen, Bordeaux, Lyon a dalších. Na západě a v centrálních regionech země vznikl kvůli blokádě skladů nedostatek pohonných hmot.

České Noviny

Na MS ve vodním slalomu budou Češi obhajovat dva tituly

| Sportovní »

Pau (Francie)/Praha - Dva světové tituly ze šampionátu v roce 2015 v Londýně budou na nadcházejícím mistrovství světa ve vodním slalomu v Pau obhajovat čeští reprezentanti. Zatímco...

EuroZprávy.cz

Macron gratuloval Merkelové: Budeme pokračovat

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Paříž - Francie a Německo budou pokračovat ve spolupráci v zájmu obou zemí a Evropské unie. Uvedl to francouzský prezident Emmanuel Macron v oznámení, že blahopřál německé kancléřce Angele Merkelové k vítězství v nedělních parlamentních volbách.

BListy.cz - Britské listy - aktuální přehled zpráv

Vzestup ultrapravice v Německu je znepokojující, ale vládnoucí většinu budou mít normální strany

| Zpravodajství »

Německo se nevydalo cestou extremismu, i když se tam objevily protestní hlasy. Tyto volby ve skutečnosti ukázaly, jak pevné je politické centrum Německa. Německá stabilita je dobrou zprávou pro Evropu i pro liberální demokracii. Poté, co Francie odmítla Le Penovou, tento výsledek podporuje naděje, že se Evropská unie nyní stmelí. Angela Merkelová,

EuroZprávy.cz

Extremisté a populisté se radují. AfD k volebnímu úspěchu gratulovala Le Penová a další

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Paříž/Amsterodam/Vídeň - Předsedové krajních a populistických, protiimigračních a protiislámských stran z Francie, Nizozemska či Rakouska poblahopřáli dnes k úspěchu v německých parlamentních volbách straně Alternativa pro Německo (AfD).

ČT sport - aktuálně z České televize

Synek začal mistrovství světa, jak se na obhájce sluší, vyhrál rozjížďku

| Sportovní »

Suverénně vstoupil skifař Ondřej Synek do mistrovství světa v americké Sarasotě. Obhájce titulu, který na Floridě usiluje už o pátý titul, vyhrál úvodní rozjížďku a druhého Thibauta Verhoevena z Francie porazil o více než jedenáct sekund. Bez problémů tak postoupil do středečního čtvrtfinále.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Šampion Synek vstoupil do MS snadnou výhrou a postupem do čtvrtfinále

| Sportovní »

Suverénním způsobem zahájil světový šampionát skifařů Ondřej Synek. Úřadující šampion, který na Floridě usiluje o pátý titul v kariéře, vyhrál úvodní rozjížďku o jedenáct vteřin před druhým Thibautem Verhoevenem z Francie a zajistil si klidný postup do čtvrtfinále.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Macron ztratil část příznivců. Podepsal kontroverzní reformu zákoníku práce

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Francouzský prezident Emmanuel Macron v pátek podepsal reformu zákoníku práce, proti níž se v zemi uskutečnila vlna protestů. Prezident při této příležitosti řekl, že jde o hluboké reformy a že jsou nezbytné pro hospodářství i společnost. Upozornil, že představují pragmatické řešení zejména pro nejmenší podniky, které vytvářejí nejvíce pracovních

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

„Vulgární“ Macronová: První dáma Francie to schytala za krátkou sukni

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Řadu reakcí vyvolalo oblečení, ve kterém se francouzská první dáma Brigitte Macronová nechala vidět během Valného shromáždění OSN (VS OSN). V komentářích světového tisku či na internetu se objevují výrazy jako „příliš krátké“ či „vulgární“, napsal francouzský list Le Figaro.

ČT sport - aktuálně z České televize

Siniaková využila špatné formy Mladenovicové a postoupila ve Wu-chanu do druhého kola

| Sportovní » Tenis aktuálně »

Kateřina Siniaková nakročila do špičkově obsazeného turnaje v čínském Wu-chanu vítězně. V prvním kole si poradila s Kristinou Mladenovicovou z Francie 6:3 a 6:2. Francouzská hráčka se trápí, bývalá světová dvanáctka a nynější patnáctka prohrála už osmý zápas v řadě.

Tennis-Arena.cz - vše aktuální z tenisu

Gojowczyk vybojoval premiérový vavřín

| Sportovní » Tenis aktuálně »

Peter Gojowczyk proměnil na turnaji v Metách finálový debut na okruhu ATP v titul. Osmadvacetiletý rodák z Dachau završil ve Francii úspěšnou cestu z kvalifikace a favorizovaného domácího Benoita Paireho, který útočil na druhý titul v kariéře, porazil hodinu a osm minut 7:5, 6:2.

EuroZprávy.cz

Policie evakuovala 200 lidí ve Francii kvůli plynovým lahvím v autě

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Paříž - Přibližně dvě stovky obyvatel elegantního předměstí severofrancouzského města Lille evakuovali policisté v sobotu pozdě večer poté, co objevili v jednom autě pět tlakových lahví s plynem.

EuroZprávy.cz

Příznivci krajní levice ve Francii protestovali proti reformě zákoníku práce

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Paříž - Desítky tisíc příznivců krajně levicového hnutí Nepodrobená Francie se dnes v Paříži sešly na demonstraci proti reformě pracovního práva, kterou prosadil prezident Emmanuel Macron.

Centrum Paraple

Na téma Francie aktuálně bylo nalezeno 1116 článků, zpráv a aktualit.

123456789starší