25. dubna, 2019 - svátek má Marek

HDP aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
BListy.cz - Britské listy - aktuální přehled zpráv

Studie: Roztání permafrostu v Arktidě připraví svět o hodnoty ve výši 70 bilionů dolarů

| Zpravodajství »

 Uvolnění metanu a CO2 z tajícího permafrostu zrychlí globální oteplování a přidá k světovému účtu za globální oteplování výdaje ve výši 70 bilionů dolarů, upozorňuje dosud nejpokročilejší studie zabývající se ekonomickými dopady tající Arktidy.Pokud země nesplní své závazky plynoucí z pařížské dohody o klimatu, roztání Arktidy, spolu se ztrátou bílého

Novinky.cz

Ministerstvo financí vylekalo kolegy na obraně pomalejším růstem rozpočtu

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Ministerstvo obrany počítá, že vláda dostojí slibu a rozpočet armády poroste skokově o deset a víc miliard korun ročně a dosáhne výše 1,4 procenta HDP už v roce 2021.

Kurzy.cz

Dluh zemí eurozóny loni klesl, v Itálii a Řecku se ale zvýšil

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Celkový veřejný dluh zemí eurozóny loni klesl na 85,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z 87,1 procenta o rok dříve. V Itálii a Řecku, dvou nejzadluženějších zemích bloku, se ale zvýšil.

Kurzy.cz

Evropská a americká makrodata tlačí eurodolar stále níže

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Situace se může opakovat, když zítra je německý index podnikatelské nálady Ifo a v pátek výsledek amerického HDP za 1. kvartál.

ParlamentniListy.cz

Zbrojní expert Hynek: Každý stát má armádu. Buď vlastní, nebo cizí. Vlastní si vezme dvě procenta HDP, ale ta cizí...

| Zpravodajství »

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Jako táta čtyř dětí chci, aby v mé zemi bylo kvalitní školství. I proto bych chtěl, aby do školství šlo více peněz. Ale zároveň jsem si vědom toho, že i kvalitní vysoké školy může okupant zavřít ze dne na den a ze základních škol udělat lazarety pro okupační

Finance.cz

Růst ruské ekonomiky v prvním čtvrtletí prudce zpomalil

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Moskva 18. dubna (ČTK) - Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o 0,8 procenta. Tempo jeho růstu tak prudce zpomalilo z 2,7 procenta v posledních třech měsících loňského roku. Oznámilo to podle agentury Reuters ruské ministerstvo hospodářství.

Kurzy.cz

RBA i nadále očekává tlumené inflační tlaky. HDP v Číně na vzestupu

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

The post RBA i nadále očekává tlumené inflační tlaky. HDP v Číně na vzestupu appeared first on LYNX Czech Republic.

ParlamentniListy.cz

Vítejte v kapitalismu. Vše prodáno, ve vlastní zemi jsme v nájmu. Co se tady za těch třicet let postavilo, ptá se poslanec Luzar

| Zpravodajství »

ROZHOVOR „Stále tvrdíme, že česká armáda není schopna utratit ona 2 % (HDP), tedy pokud si nechceme postavit letadlovou loď na Lipně. Je to názor prosazovaný KSČM již za časů, kdy Piráti ještě honili kačenky ve vaně,“ říká poslanec Leo Luzar (KSČM) v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz . Rusko podle něj

Kurzy.cz

Makro: Německá vláda snížila prognózu; Mírně příznivá čínská data

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Německá vláda snížila prognózu Německá vláda zveřejnila svou novou prognózu růstu tamní ekonomiky. Letos by se měl HDP zvýšit jen o 0,5 procenta (čtvrt roku stará prognóza čekala 1 %). Nadále však německá vláda drží basu s dalšími institucemi (např.

Echo24.cz

Německá vláda snížila odhad růstu HDP na letošní rok na 0,5 %

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Německá vláda již podruhé za tři měsíce zhoršila svůj odhad růstu domácí ekonomiky na letošní rok. Podle nové prognózy se má hrubý domácí produkt v letošním roce zvýšit jen o 0,5 procenta místo doposud očekávaného jednoho procenta.

Kurzy.cz

Wells Fargo: Snížení produkce Boeingu 737 Max o 20% sníží celkový růst HDP ve 2Q o 0,2%

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Analytici banky Wells Fargo odhadují, že avizované snížení produkce letounů Boeing 737 Max o cca 20% bude natolik rozsáhlým krokem, že se projeví snížením růstu průmyslové produkce v dubnu o 0,3-0,4% a později také na růstu celé americké ekonomiky ve 2Q..

Finance.cz

Německá vláda snížila odhad růstu HDP na letošní rok na 0,5 pct.

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Berlín 17. dubna (ČTK) - Německá vláda již podruhé za tři měsíce zhoršila svůj odhad růstu domácí ekonomiky na letošní rok. Podle nové prognózy se má hrubý domácí produkt v letošním roce zvýšit jen o 0,5 procenta místo doposud očekávaného jednoho procenta.

Kurzy.cz

Čínská makra za 1Q a za březen nad odhady trhů

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Čínský HDP za 1Q19 rostl o 6,4 % r/r oproti trhem očekávanému zpomalení na 6,3 %. Ve 4Q18 růst dosáhl rovněž úrovně 6,4 %. Průmyslová výroba v březnu rostla o 8,5 % r/r oproti trhem očekávanému zpomalení tempa růstu směrem k 5,9 %.

Život Dětem

Na téma HDP aktuálně bylo nalezeno 215 článků, zpráv a aktualit.

123456789starší