18. listopadu, 2018 - svátek má Romana

IAAF aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Semenyaová případnou hormonální léčbu odmítá: Chci běhat přirozeně

| Sportovní »

Na osmistovce, své parádní trati, neprohrála od září 2015. A jejím soupeřkám může znít hrozivě, že závodit chce Caster Semenyaová ještě další deset let. Aspoň takové má dvojnásobná olympijská vítězka a trojnásobná mistryně světa plány, které si nechce nechat nebourat ani chystaným pravidlem IAAF. Podle něj by musela podstoupit hormonální léčbu kvůli

Mezi favority na titul nejlepšího atleta světa patří Kipchoge či Mayer

Ani obhájce prvenství - katarský výškař Mutaz Issa Baršim, ani žádný další z předchozích vítězů ankety o nejlepšího atleta světa není v letošní desetičlenné nominaci. Prestižní ocenění světové federace IAAF tak některá z vybraných hvězd získá poprvé. Bude to keňský vytrvalec Eliud Kipchoge? Či francouzský desetibojař Kévin Mayer? Nebo někdo jiný? Další

Semenyaové se nelíbí nové pravidlo o hormonální léčbě. IAAF ho posunula na březen

Od 1. listopadu mělo platit pravidlo, kdy se běžkyně s vyšší hladinou testosteronu musí podrobit léčbě na snížení těchto hormonů, pokud se chtějí účastnit atletických závodů na 400 metrů až 1 míli. Mezinárodní atletická federace však platnost tohoto pravidla posunula na 26. března. Zasadila se o to hlavně jihoafrická hvězda Caster Semenyaová.

Evropa se pustí do křížku s Amerikou už tuto neděli

V neděli se běží jeden z nejznámějších a nejprestižnějších maratónů světa. Společně s Bostonem, New Yorkem, Berlínem, Londýnem a Tokiem patří do prestižní šestky World Marathon Majors. Co do počtu běžců se celosvětově řadí na čtvrté místo a chlubit se může i zlatou známkou mezinárodní asociace IAAF. Letošní ročník Chicago Marathon slibuje tuhé boje. Evropa

Klimatizace chladí a udivuje. Inspektoři zjišťovali stav příprav na MS v atletice

Klimatizace na stadionu pro atletické mistrovství světa v roce 2019 v Dauhá už funguje. Na vlastní kůži ji otestovali inspektoři z mezinárodní federace IAAF, kteří do dějiště šampionátu přicestovali, aby rok před jeho začátkem zkontrolovali stav příprav. Na vrcholnou atletickou akci příštího roku jsou již připravené i letiště a hotely, ve čtvrtek, kdy

Nikdo nechce měnit atletiku, reaguje šéf svazu. Z prázdných sedaček byl smutný

Přijímá poplácávání od funkcionářů mezinárodní federace IAAF, slyší ale i kritiku zejména od atletů. Předsedu Českého atletického svazu Libora Varhaníka však po polovině soutěží ostravského Kontinentálního poháru nejvíc mrzely prázdné sedačky na vítkovickém stadiónu, který byl oficiálně vyprodaný.

Koulař Staněk byl na mítinku v Záhřebu pátý, zářil skokan Manyonga

Koulař Tomáš Staněk obsadil v Záhřebu páté místo na závěrečném mítinku kategorie IAAF World Challenge v tomto roce. Český reprezentant v pondělním předprogramu o šest centimetrů překonal hranici 21 metrů. Zvítězil olympijský vítěz Ryan Crouser z USA, který už v devátém závodě v sezoně pokořil 22 metrů, tentokrát o devět centimetrů.Další články k tématu:Byl

Koulař Staněk byl pátý na mítinku v Záhřebu

Koulař Tomáš Staněk obsadil v Záhřebu páté místo na závěrečném mítinku kategorie IAAF World Challenge v tomto roce. Český reprezentant v pondělním předprogramu o šest centimetrů překonal hranici 21 metrů. Zvítězil olympijský vítěz Ryan Crouser z USA, který už v devátém závodě v sezóně pokořil 22 metrů, tentokrát o devět centimetrů.

Koulař Staněk uzavřel IAAF World Challenge 5. místem v Záhřebu

Tomáš Staněk obsadil na závěrečném mítinku kategorie IAAF World Challenge v Záhřebu páté místo. Český reprezentant překonal v pondělním předprogramu o šest centimetrů hranici 21 metrů. Zvítězil olympijský vítěz Ryan Crouser z USA, který už v devátém závodě v sezoně pokořil 22 metrů, tentokrát o devět centimetrů.

Zemřel někdejší šampión v půlmaratónu Paul Koech

Atletický svět se vyrovnává s další ztrátou. Ve věku 49 let dnes zemřel po krátké nemoci bývalý keňský vytrvalec Paul Koech, mistr světa v půlmaratónu z roku 1998 a držitel sedmého nejlepšího času na trati 10 000 metrů v historii. Oznámila to světová federace IAAF.

Ogrodníková skončila v Berlíně třetí, diskař Robert Harting se loučil

Vicemistryně Evropy v hodu oštěpem Nikola Ogrodníková skončila třetí na tradičním mítinku ISTAF v Berlíně. Na podniku série IAAF World Challenge hodila 60,35. Další články k tématu:Poslední start. Ogrodníková vzhlíží ke Kontinentálnímu poháru v OstravěStaněk i Ogrodníková skončili ve finále Diamantové ligy v Curychu pátí

Oštěpařka Ogrodníková skončila na atletickém mítinku v Berlíně třetí

Oštěpařka Ogrodníková byla třetí na berlínském mítinku ISTAF

Vicemistryně Evropy v hodu oštěpem Nikola Ogrodníková obsadila třetí místo na mítinku IAAF World Challenge v Berlíně. Česká reprezentantka v závěrečné čtvrté sérii přehodila o 35 centimetrů hranici 60 metrů a stejně jako na nedávném kontinentálním šampionátu na stejném místě se musela sklonit před domácí Christin Hussongovou (61,51). Skalp obou evropských

The Guardian

IAAF vice-president Sergey Bubka cleared of making suspicious payment

| World media » Sports aktuálně »

• AIU says payment to former IAAF treasurer did not breach rules• Valentin Balakhnichev banned from athletics for life in 2016Sergey Bubka, the IAAF senior vice-president, has been cleared of making a suspicious money transfer. Related: Tiger Woods and Phil Mickelson confirm high-stakes, winner-takes-all match Continue reading...

Vítěz aténského maratónu Kalalei měl dopingový nález

Keňský běžec Samuel Kalalei, vítěz loňského maratónu v Aténách, měl pozitivní výsledek dopingové zkoušky. Během posledních deseti dnů je to podle mezinárodní federace IAAF už třetí atlet z této africké země, který neprošel dopingovým testem.

Atleti se budou na olympiádu do Tokia kvalifikovat na základě žebříčku

Přesně dva roky před startem atletických soutěží na olympijských hrách v Tokiu mezinárodní federace IAAF zveřejnila detaily plánovaného kvalifikačního systému. Poprvé v historii totiž bude o účasti sportovců pod pěti kruhy rozhodovat světový žebříček v jednotlivých disciplínách, jenž se začne počítat příští rok.Další články k tématu:Maskoti letní olympiády