16. srpna, 2018 - svátek má Jáchym

KLDR aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
EuroZprávy.cz

KLDR chce opravdu nastolit světový mír? Diktátor Kim stojí před těžkou volbou

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Když se podíváme do historie, tak zjistíme, že téměř veškerá jednání mezi americkou diplomacií a světovými diktátory se zakládala na premise změny kursu ze strany protivníka. Alespoň tak to probíhalo s Čínou a SSSR. V případě KLDR tomu ale tak není, a to z několika důvodů, včetně obav o další osud režimu. Informoval o tom server Nationalinterest.org.

denik.cz

Američané uvalili sankce na ruské a čínské firmy, jež měly narušit embargo KLDR

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Americké ministerstvo financí oznámilo uvalení snakcí na ruské a čínské firmy za narušení hospodářského embarga Severní Koreje. Wadhington usiluje o to, aby byl Pchjongjang kvůli svému jadernému programu pod stálým tlakem.

tiscali.cz - Aktuální přehled článků

Tání v KLDR: V mobilech nejde internet, přesto je všichni chtějí. Severokorejci začínají žít komerčně

| Zpravodajství »

Říkají jí také Matka Tereza Severní Koreje. Právě tam Katharina Zellwegerová pomáhá, a to buď prostřednictvím své neziskové organizace KorAid Limited, nebo celosvětové Charitas. Poprvé se do země dostala před 23 lety, zažila tam jeden z největších hladomorů, nejničivější požáry i záplavy. Jak se v KLDR žije dnes, popisuje Zellwegerová v exkluzivním

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

„Chce to víc krav,“ rozhodl Kim Čong-un při inspekci na dobytčí farmě

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Severokorejský vůdce Kim Čong-un pokračuje ve svých inspekcích, v provincii Jižní Pchjongan navštívil dobytčí farmu. Procházel se mezi zvířaty a prohlížel si tamní obilnice. I Kim si je vědom, jak děsivý dopad může mít vlna veder na obyvatele KLDR, obavy z možného hladomoru se snažil rozptýlit úsměvem a prohlášením, že „země potřebuje více krav“, napsal

EuroZprávy.cz

KLDR a Jižní Korea se dohodly na dalším summitu, bude v Pchjongjangu

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Soul - Další summit KLDR a Jižní Koreje se uskuteční v září v Pchjongjangu. Severokorejský diktátor Kim Čong-un a jihokorejský prezident Mun Če-in se již letos setkali v dubnu i v květnu.

Novinky.cz

Kim se s jihokorejským prezidentem sejde v září v Pchjongjangu

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se sejde v září už potřetí s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem. Příští summit nejvyšších představitelů obou Korejí se uskuteční v Pchjongjangu, uvedlo jihokorejské ministerstvo pro sjednocení. Podle jihokorejské agentury Jonhap se na tom v pondělí dohodli vyjednavači v Pchanmundžomu v demilitarizovaném pásmu mezi KLDR a

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

KLDR hrozí nový hladomor. Kim rozptyluje lid: Ve slamáku a s úsměvem pózuje s jídlem

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Horké počasí, které panuje v posledních týdnech v Severní Koreji, přimělo svléci se do krátkých rukávů i tamního vůdce Kim Čong-una. Mladý podsaditý diktátor bývá převážně vídán v tmavé maoistické uniformě s těsným límečkem u krku, na nedávnou návštěvu továren a zemědělských závodů si ale vzal na sebe světle šedý letní oblek a později se ukázal dokonce ve

EuroZprávy.cz

Kim Čong-un změnil image. Továrnu navštívil v tričku, na hlavě slamák

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Pchjongjang - Horké počasí panuje v posledních týdnech také v KLDR. I vůdce Kim Čong-un, který bývá převážně vídán v tmavé maoistické uniformě s těsným límečkem u krku, zvolil na veřejnosti krátké rukávy.

Novinky.cz

Jihokorejské firmy dovážely navzdory sankcím uhlí z KLDR

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Tři jihokorejské firmy dovážely navzdory sankcím Rady bezpečnosti OSN uhlí z KLDR, uvedl podle listu Korea Times v pátek jihokorejský celní úřad, který prošetřoval devět podezření na nedovolený dovoz uhlí ze Severní Koreje.

EuroZprávy.cz

Kašlou na sankce OSN? Tři jihokorejské firmy dovezly uhlí z KLDR

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Soul - Jihokorejský celní úřad nechal zkoumal devět případů potenciálního dovozu severokorejského uhlí. Kontrola ukázala, že tři jihokorejské firmy sankce OSN porušily. Dovezly uhlí z KLDR a vydávaly je za ruskou produkci.

Echo24.cz

USA se musí přestat chovat podle „zastaralých scénářů“, vzkazují z Kimovy říše

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Pokrok při jaderném odzbrojení, ke kterému se Pchjongjang zavázal na červnovém summitu USA-KLDR, nenastane, pokud se Spojené státy budou držet „zastaralých scénářů“. Uvedlo to severokorejské ministerstvo zahraničí. Podle Pchjongjangu prosazují USA mezinárodní sankce vůči KLDR i přesto, že země ochotně podnikla kroky k naplnění závazků z summitu USA-KLDR,

EuroZprávy.cz

Ostrý vzkaz z KLDR: USA se musí přestat chovat podle "zastaralých scénářů"

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Pchjongjang - Americký prezident Donald Trump a severokorejský vůdce Kim Čong-un se při setkání v Singapuru 12. června dohodli spolupracovat na jaderném odzbrojení KLDR. Pchjongjang dnes vzkázal, že pokrok při jaderném odzbrojení nenastane, pokud se Spojené státy budou držet "zastaralých scénářů".

Novinky.cz

KLDR: USA se musí přestat chovat podle „zastaralých scénářů”

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Pokrok při jaderném odzbrojení, ke kterému se Pchjongjang zavázal na červnovém summitu USA-KLDR, nenastane, pokud se Spojené státy budou držet „zastaralých scénářů”. Uvedlo to ve čtvrtek severokorejské ministerstvo zahraničí. Podle Pchjongjangu prosazují USA mezinárodní sankce vůči KLDR i přesto, že země ochotně podnikla kroky k naplnění závazků ze summitu

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Sportem ke sjednocení Koreje, díl další a větší. Jen pozor na dresy

| Sportovní »

To, co chvíli vypadalo jen jako prchavý olympijský sen, pokračuje. I na Asijských hrách se představí hned tři týmy spojující sportovce z Jižní Koreje a KLDR. Proč basketbalistky potřebovaly pár tréninků na to, aby si porozuměly?

EuroZprávy.cz

Nový summit KLDR a Jižní Koreje? Detaily projednají delegace v demilitarizovaném pásmu

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Soul - Další schůzka představitelů KLDR a Jižní Koreje na vysoké úrovni se uskuteční příští týden v pondělí ve vesnici Pchanmundžom v demilitarizovaném pásmu. Jihokorejskou delegaci povede ministr pro sjednocení Čo Mjong-kjon.

EuroZprávy.cz

Pompeo podle médií KLDR navrhl harmonogram odzbrojení, byl ale odmítnut

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

New York - Americký zpravodajský server Vox tvrdí, že americká vláda předložila severokorejskému vedení návrh harmonogramu jaderného odzbrojení. Pchjongjang však plán opakovaně odmítl, uvedl server s odkazem na osoby, které se vyjednávání zúčastnily.

Pomáhej s humorem - Konto Bariery

Na téma KLDR aktuálně bylo nalezeno 129 článků, zpráv a aktualit.

123456789starší