25. listopadu, 2017 - svátek má Kateřina

KLDR aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Kdo je na „listině smrti“ Kim Čong-una? Tohle je seznam cílů jeho atomových bomb

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Byl odtajněn seznam hlavních cílů KLDR pro případ útoku. Nachází se na něm více než 15 položek, jsou mezi nimi například hlavní města Japonska, Jižní Korey a Spojených států, dále také velká americká města a jejich základny v Pacifiku. Černou listinu se podařilo získat jednomu z evropských think tanků a informovala o ní většina mezinárodních médií.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

OBRAZEM: Vládce KLDR představil zázrak, který ohromuje svět

| Zábava » Auto-Moto aktuálně »

Kim Čong Un má i přes laškování s Donaldem Trumpem ještě další povinnosti. Vládce KLDR, které se říká jedno velké vězení, musí na všechno dohlédnout. Tentokrát zavítal do automobilky Sungri podívat se na výrobu nového náklaďáku. Samozřejmě ho také vyzkoušel.Další články k tématu:VIDEO: Pyeonghwa Hwiparam je hit prázdných dálnic KLDR

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Lékař o postřeleném vojákovi: Po útěku z KLDR má můry. Šokovaně sleduje americké seriály

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Ošetřující lékař uprchlého vojáka (24) z KLDR uvedl, že muž potřeboval téměř 12 litrů krevní transfúze, aby přežil. Řekl také, že mladík má noční můry a často se budí strachem, že bude deportován zpět do Severní Korey. O stavu Severokorejce informoval deník The Guardian.

Novinky.cz

Po útěku vojáka vyměnila KLDR pohraničníky

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Severní Korea podnikla po útěku svého vojáka na jih u Pchanmundžomu razantní opatření. Podle jihokorejské tajné služby vyměnila všechny strážné, kterých v oblasti sloužilo 35 až 40. Potrestáni byli i velitelé včetně vyšších, uvedl list Korea Times.

EuroZprávy.cz

Severokorejský zběh to svým kolegům zavařil, KLDR vyměnila veškeré pohraniční hlídky

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Pchjongjang/Soul - Vše poukazuje na to, že severokorejský režim provedl masivní čistku v demilitarizované zóně a nechal všechny vojenský hlídky vyměnit poté, tvrdí jihokorejští vojenští zpravodajové. K tomuto kroku přistoupili nejspíš poté, co minulý týden nelegálně hranice překročil severokorejský zběh, který se teď zotavuje v nemocnici v Soulu.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Severokorejci ztroskotali v Japonsku: Při rybolovu ztratili kontrolu nad lodí

| Zábava » Bulvár aktuálně »

U japonského pobřeží ztroskotalo osm mužů, kteří mluví korejsky a říkají o sobě, že jsou z KLDR. Všichni jsou naživu. Při rybolovu prý ztratili kontrolu nad svou dřevěnou lodí. S odkazem na dnešní zprávy japonských médií o tom informují světové agentury. Podezřelých mužů si všiml místní obyvatel a upozornil na ně policii.

EuroZprávy.cz

U japonského pobřeží ztroskotali Severokorejci

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Tokio - U japonského pobřeží ztroskotalo osm mužů, kteří mluví korejsky a říkají o sobě, že jsou z KLDR. Všichni jsou naživu. S odkazem na dnešní zprávy japonských médií o tom informují světové agentury.

EuroZprávy.cz

Soul kvůli olympiádě zřejmě odloží manévry s USA, bojí se agrese KLDR

| Sportovní »

Soul - Jižní Korea zvažuje, že by příští rok odložila pravidelné společné vojenské cvičení se Spojenými státy, aby minimalizovala riziko agresivní reakce KLDR během zimní olympiády. Sportovní klání se mají konat v Pchjongčchangu, pouhých 80 kilometrů od hranic s KLDR.

EuroZprávy.cz

Červi v těle a selhání orgánů? Lékaři odhalují život v KLDR

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Soul - Severokorejský voják, jehož dramatický útěk přes demilitarizované pásmo zaujal celý svět, připravil lékařům mnoho překvapení. Parazitické červy a zjištěná chronická infekce pak ledacos vypovídá o životě obyčejných lidí. Odborníci se sešli ve středu, kde se lékaři podělili s některými novými poznatky.

EuroZprávy.cz

Úřady vyšetřují záhadnou smrt: Muž osvobozený z KLDR uhořel

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Washington - Úřady v USA vyšetřují smrt učitele Aijalona Mahliho Gomese (38), který byl v roce 2010 propuštěn ze severokorejského vězení díky zásahu bývalého amerického prezidenta Jimmyho Cartera, ale minulý týden zahynul za nejasných okolností.

Novinky.cz

V USA uhořel muž, který byl vězněn v KLDR

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Americké úřady vyšetřují smrt osmatřicetiletého Aijalona Mahliho Gomese, který byl v roce 2010 propuštěn ze severokorejského vězení díky zásahu bývalého amerického prezidenta Jimmyho Cartera. O víkendu zahynul za nejasných okolností u San Diega v Kalifornii. Policista jej našel hořícího na opuštěném místě. Snažil se mu pomoci, ale přivolaní záchranáři mohli

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

OSN i robotka jsou zajedno: Dopřejte hrám v Koreji mír

| Sportovní »

Tenhle antický výraz může být v příštích týdnech praktický: ekecheiria = posvátný mír v průběhu olympijských her. Mír, po kterém nyní volají všichni. A to včetně robotické ženy jménem K 2018020925.Další články k tématu:Bude KLDR na hrách? Korejský olympijský rébus se nyní řeší i v Praze100 dní do olympiády: Korea sní o medailové smršti. A nejen od ledu

Novinky.cz

Air China ruší lety do Pchjongjangu, nikdo tam prý nechce

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Čínský letecký přepravce Air China ruší veškeré spoje mezi Pekingem a severokorejskou metropolí Pchjongjangem. Jako důvod uvádí chabý zájem o cesty do KLDR. To by mohlo souviset se stále tvrdšími sankcemi Spojených států, jež Severní Koreu vrátily na seznam států podporujících terorismus.

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Velitelství OSN zveřejnilo video zachycující útěk severokorejského vojáka. KLDR jeho pronásledováním porušila příměří

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Velitelství OSN oznámilo, že KLDR pronásledováním vojáka, který se snažil dostat přes hranici do Jižní Koreje, porušila příměří. Velitelství rovněž zveřejnilo video, na kterém je útěk severokorejského vojáka zachycen. Z videa je patrné, že vojáci během pronásledování překročili hranici.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Jak z akčního filmu: Kamery zachytily zoufalý útěk vojáka z KLDR, dostal nejméně 5 kulek

| Zábava » Bulvár aktuálně »

K dramatickému momentu došlo v minulých dnech na ostře střežené hranici mezi Severní a Jižní Koreou. Voják severokorejské armády se pokusil o útěk ze země a jeho kolegové jej pronásledovali až do sousedního státu. Celou dobu na něj při tom zuřivě stříleli, i zblízka. Ukazuje to video z bezpečnostních kamer, které zveřejnilo velitelství OSN (UNC)

Echo24.cz

VIDEO: Dramatický útěk vojáka z KLDR zachytily kamery

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Vojáci KLDR při stíhání svého dezertujícího druha podle UNC střelbou přes hranici a také jejím překročením podmínky příměří porušili. UNC rovněž zveřejnilo video, na kterém je útěk severekorejského vojáka zachycen.

Život Dětem

Na téma KLDR aktuálně bylo nalezeno 1313 článků, zpráv a aktualit.

123456789starší