22. ledna, 2017 - svátek má Slavomír

Lidská práva aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
České Noviny

Signatáři Charty 77 žádají po vládě podporu lidských práv v Číně

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Praha - Přes 160 původních signatářů Charty 77 žádá po premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) a celé české vládě podporu lidských práv v Číně. Vláda by se podle nich měla také...

EuroZprávy.cz

Při náletu v syrské provincii Halab zemřelo 40 radikálů

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Damašek - V Sýrii sice platí od 30. prosince příměří, netýká se ale radikálních skupin. Při čtvrtečním náletu v provincii Halab přišlo o život přes 40 členů Fronty dobytí Sýrie, napojené na Al-Káidu. Podle Organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR) není zatím jasné, čí letadla útočila.

Novinky.cz

Burundi terorizuje hnutí mladých, odpůrce ubíjí a vyřezává jim oči

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Obyvatele Burundi terorizuje křídlo mladých vládnoucí Národní rady pro obranu demokracie - Sil pro obranu a demokracii (CNDD-FDD) pro obranu. Organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW) shromáždila svědectví o brutalitě křídla Imbonerakure (Ti kdož vidí daleko v jazyce Kirundi). Své odpůrce bijí, krutě mučí a vraždí. Daří se jim unikat před

EuroZprávy.cz

Ruský ústavní soud smetl verdikt ze Štrasburku: Kompenzace za Jukos nebudou

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Moskva - Rozsudek Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) z roku 2014 nařizuje ruské vládě odškodnit akcionáře zaniklého ropného koncernu Jukos za vyvlastnění firmy částkou 1,87 miliardy eur. Ruský ústavní soud ale dnes rozhodl, že je verdikt nevykonatelný.

EuroZprávy.cz

V Palmýře vypukla jatka: Islámský stát usekával v antickém divadle hlavy

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Damašek - Radikálové z Islámského státu (IS) v syrské Palmýře zavraždili 12 lidí. Jak uvedla exilová organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR), čtyřem osobám džihádiste usekli hlavu a zbylé postříleli.

Česká-Justice.cz - aktuální pehled zpráv a článků

S úpravou whistlerblowingu nesouhlasí zaměstnavatelé ani odbory, ANO chce projednat návrh Babiše

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Celkem dvanáct připomínkových míst uplatnilo zásadní připomínky k návrhu ministra pro lidská práva a legislativu, jak v České republice zacházet s whistlerblowery, kteří v dobré víře podají udání na kriminální nebo protiprávní činnost svého zaměstnavatele. Dalších 16 míst zaslalo doporučení. Dvě ministerstva řízená ANO 11 navrhla zákon stáhnout kvůli

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Před 40 lety režim zneužil přední umělce proti Chartě 77: Podepsali a styděli se!

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Komunistickým papalášům nebylo nic svaté! Dokonce ani umělecké legendy. Klidně je zneužili. Ze strachu z Charty 77, v níž disidenti vyzvali k dodržování lidských práv v totalitním Československu, tak režim uspořádal ostudné představení zvané Anticharta.

Česká-Justice.cz - aktuální pehled zpráv a článků

Ústavně právní výbor sněmovny doplní Stupčuk z ČSSD a Petrtýl z ANO

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Po odchodu Radka Vondráčka z ANO do místopředsednictva Poslanecké sněmovny a Jana Chvojky z ČSSD do čela Ministerstva pro lidská práva a menšiny, hledá ústavně právní výbor jejich náhradu. Navrženi byli Štěpán Stupčuk z ČSSD a František Petrtýl z ANO. České justici to potvrdil předseda výboru Jeroným Tejc. Ústavně právní výbor jejich nominace ve středu

EuroZprávy.cz

Terorista Breivik? Norové ho ignorují, chodí za nim pouze jediný návštěvník

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Oslo - Norský odvolací soud nyní projednává stížnost teroristy Anderse Behringa Breivika na údajné porušování jeho lidských práv ve věznici. Jak dnes píše agentura Reuters, osud pravicového extremisty zajímá čím dál méně Norů.

BListy.cz - Britské listy - aktuální přehled zpráv

Čínský prezident v Davosu: Nikdo nebude mít prospěch z ochranářství

| Zpravodajství »

Zakladatel Světového ekonomického fóra Klaus Schwab představil v úterý dopoledne čínského prezidenta Xi Jinpinga fóru v Davosu pozoruhodně podlézavým úvodem. Pochválil hospodářský růst Číny a aktivity čínského prezidenta v boji proti globálnímu oteplování. Samozřejmě se nezmínil o tom, jak hrubě Čína porušuje lidská práva a že cenzuruje internet.

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Kubánské úřady znovu zadržely aktivistku a umělkyni Brugueru, jela ve vypůjčeném voze

| Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně »

Situace v oblasti lidských práv na Kubě se zjevně nezlepšuje. Již poněkolikáté během posledních dvou let úřady zadržely politickou aktivistku a umělkyni Taniu Brugueru. Jejího kolegu, biochemika Oscara Casanellase, vyšetřovatelé během výslechu dokonce fyzicky napadli.

Roklen24.cz - Ekonomika, trhy, finance

Osm vyspělých zemí, které trápí osm problémů třetího světa

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Život v západním světě nám umožňuje čerpat výhody bohatství a využívat lidských práv a občanských svobod, o kterých se obyvatelstvu třetím zemí ani nesní. Ovšem vypadá to, že takřka každá vyspělá demokracie má svého kostlivce ve skříni. Za jaké statistiky by se západní země měly stydět? To zmapoval server Listverse.

e15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Islámský stát znovu útočí v Sýrii, při jeho ofenzivě zemřely desítky lidí

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Radikálové z hnutí Islámský stát (IS) zaútočili na vládou držené oblasti syrského města Dajr az-Zaur. Při bojích zahynuly desítky lidí, uvedli opoziční aktivisté z exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR). Jde zřejmě o největší útok za poslední měsíce.

Česká-Justice.cz - aktuální pehled zpráv a článků

Soudce Aleš Pejchal: Pokud mysl není naplněna zlou vůlí, dokáže logicky uvažovat a zná dokonale systém, může poznat právo

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

V Evropě musí jít Němcům o Německo, Čechům o Čechy a Moravu a Ukrajincům o Ukrajinu.Takto jednoduše a přímočaře odpovídá soudce Evropského soudu pro lidská práva Aleš Pejchal na otázky upadajícího práva, měnící se společnosti i našeho kontinentu. Vezměte životy do svých rukou a začněte rozhodovat o svých zemích i o Evropě, vyplývá z výroků soudce ESLP.

EuroZprávy.cz

Konec lidských práv? Na Blízkém východě se rozjela vlna zatýkání

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Rijád - Na dvou místech v Saúdské Arábii byli zadrženi a následně umístěni do vazby dva aktivisté v oblasti lidských práv. V posledních pěti letech bylo v zemi odsouzeno nejméně 25 aktivistů. Informuje britská BBC.

tiscali.cz - Aktuální přehled článků

Vítězství populismu v Evropě a USA je vážnou hrozbou, varují ochránci lidských práv

| Zpravodajství »

Úspěchy populistů v Evropě a zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem znamenají vážnou hrozbu pro ochranu lidských práv. Vyvolávají totiž dojem, že je přípustné porušování práv výměnou za vlastní bezpečnost. Uvedla to mezinárodní organizace pro ochranu Lidských práv Human Rights Watch (HRW).

Život Dětem

Na téma Lidská práva aktuálně bylo nalezeno 382 článků, zpráv a aktualit.

123456789starší