22. března, 2019 - svátek má Leona

Nigérie aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
Megazine.cz - Výběr toho nejzajímavějšího

Muslimové zavraždili v Nigérii za poslední tři týdny přes 120 křesťanů. Média mlčí!

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Britská poslankyně Kate Hoey obvinila mainstreamová média, že mlčí o brutálním násilí, které páchají muslimské hordy na křesťanských obyvatelích Nigérie. Islámské milice Boko Haram (Oficiálně jsou součástí tzv. Islámského Státu) pořádají v Nigérii hony na křesťanské civilisty. Minulé pondělí například zavraždili 52 křesťanů ve vesnicích Dogonnoma, Inkirimi,

Novinky.cz

V Lagosu na jihu Nigérie se zřítila třípatrová budova, ve které byla škola

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

V Lagosu na jihovýchodním pobřeží Nigérie se ve středu zřítila třípatrová budova, v níž se nacházela i škola, uvedla agentura Reuters. Počty obětí či zraněných zatím nejsou k dispozici. Situace na místě je nepřehledná, uvedl mluvčí Národní agentury pro zvládání krizových situací (NEMA) Ibrahim Farinloye.

Novinky.cz

Při pádu školy v Lagosu zahynulo nejméně deset dětí, další uvěznily trosky

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Nejméně deset dětí zemřelo, když se v Lagosu na jihovýchodním pobřeží Nigérie ve středu zřítila třípatrová budova, v níž se nacházela i škola, uvedla stanice BBC. Ve škole bylo celkem sto dětí. Z trosek se zatím podařilo zachránit 59 přeživších. Oficiální bilance zatím zveřejněna nebyla.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Po děsivém výbuchu pohřešují 50 lidí. Z poškozeného potrubí uniká ropa

| Zábava » Bulvár aktuálně »

 Po explozi poškozeného ropovodu se v jižní Nigérii pohřešuje přes 50 lidí. O víkendu o tom podle agentury AP informovaly místní úřady. Výbuch v království Nembe ve státě Bayelsa se odehrál v pátek a byl provázen masivním únikem ropy. Na videu, které má k dispozici agentura AP, je vidět vysoký plamen, kterému v noci přihlížejí vesničané.

Novinky.cz

Islámský stát se přihlásil k zabití deseti vojáků v Nigérii

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Islámský stát v sobotu oznámil, že stojí za zabitím deseti nigerijských vojáků, kteří zahynuli při čtvrtečním útoku ve vesnici Tdmari na severovýchodě Nigérie. Islamisté prohlášení zveřejnili prostřednictvím své propagandistické agentury Amak.

Novinky.cz

Útoky na severu Nigérie mají přes 130 obětí

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Přes 130 obětí má masakr ve státě Kaduna na severu Nigérie z minulého týdne. V pondělí to podle agentury Reuters oznámil guvernér státu Nasir el-Rufai. Bilance se tak od pátku zdvojnásobila, tehdy úřady uvedly 66 mrtvých. Kdo za útokem stojí, zatím není jasné.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Krvavá předehra voleb: Útočníci zabili desítky lidí, mezi nimi i 22 dětí

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Neznámí útočníci zabili ve státě Kaduna na severu Nigérie 66 lidí, včetně 12 žen a 22 dětí. V pátek o tom informoval místní guvernér. Podle deníku Vanguard vláda povolala bezpečnostní složky, které se snaží pachatele dopadnout. V sobotu čekají Nigérii prezidentské a parlamentní volby, v pohotovosti jsou proto po celé zemi desítky tisíc vojáků a policistů.

Kurzy.cz

OPEC v lednu snížil svou produkci o 797 000 bd, mělo to být 812 000 bd. Zlobí Irák a Nigérie

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Ropný kartel OPEC v lednu tohoto roku snížil svou produkci o 797 000 barelů oproti přepokládaným 812 000 bd. Celková produkce kartelu v lednu poklesla a 30,8 mbd.Hlavní díl redukce nesla na svých bedrech Saúdská Arábie zatímco Irák a Nigérie pumpovali...

sport.cz

Boj s korupcí zahájili originálně – korupcí

| Sportovní »

Co se týče korupce, nemusí Česká republika Nigérii vůbec nic závidět. Před pár lety vycházel korupční index u obou zemí téměř shodně. Co bychom naopak Nigérii závidět mohli, je mezinárodní závod s neskutečně vysokými finančními odměnami. A kde jsou velké peníze a vysoká míra korupce, tam už je zaděláno na nějakou tu mezinárodní ostudu. Jak to dopadlo v

EuroZprávy.cz

Ozbrojenci zabili v Nigérii 26 lidí včetně ženy

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Ozbrojení muži zabili na severovýchodě Nigérie 26 lidí, mezi nimiž je také žena. Oznámila to dnes místní policie. Gang zaútočil v oblasti, kde působí četné kriminální skupiny, uvedla agentura AFP. Podle policejního mluvčího šlo o koordinované útoky. Při jednom zahynulo v oblasti Mada 15 lidí včetně jedné ženy. Dalších 11 těl bylo nalezeno ve vesnici Batauna

Aha! online - bulvární portál

Gynekolog v Chebu? Přece Číz z Nigérie!

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Plánoval strávit jako lékař v chebské nemocnici půl roku, než jeho partnerka dostuduje a odejdou spolu do Irska. Teď už Munachiso Iheme Ndukwe (28) žije na západě Čech čtvrtým rokem. Pracuje jako gynekolog, oženil se a těší se z dcerky.

EuroZprávy.cz

Teroristé z Boko Haram zabili v Nigérii nejméně 60 lidí

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Nejméně 60 lidí zabili v pondělí ozbrojenci teroristické organizace Boko Haram při novém útoku na město Rann, ležící na severovýchodě Nigérie. Podle agentury Reuters o tom dnes informovala organizace na obranu lidských práv Amnesty International (AI).

EuroZprávy.cz

Islamisté terorizují sever Nigérie, sousední Kamerun nezvládá nápor uprchlíků

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Kvůli pokračujícím násilnostem na severovýchodě Nigérie uprchlo do sousedního Kamerunu jen během dvou víkendových dní přes 30.000 lidí. Na úterní tiskové konferenci v Ženevě to uvedl mluvčí Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) Babar Baloch. Podle něj bude letos na řešení humanitární krize v souvislosti s útoky islamistů v Nigérii potřeba

Novinky.cz

Boko Haram opět útočí, o víkendu uteklo z Nigérie 30 000 lidí

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Kvůli pokračujícím násilnostem na severovýchodě Nigérie, kde už dva týdny trvá ofenziva radikální skupiny Boko Haram, uprchlo do sousedního Kamerunu jen o víkendu přes 30 000 lidí. Na úterní tiskové konferenci v Ženevě to uvedl mluvčí Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) Babar Baloch.

EuroZprávy.cz

Nigérii terorizují džihádisté ISWA, o víkendu zabili 30 vládních vojáků

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Teroristická organizace Islámský stát (IS) tvrdí, že ve státě Borno na severovýchodě Nigérie v sobotu zabila 30 nigerijských vojáků. Armáda to zpochybňuje, informovala v neděli agentura Reuters.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Homofobní policistka vzkázala gayům: „Odejděte! Tohle není země pro vás!“

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Homosexualita je v konzervativní Nigérii trestná, usvědčení můžou dostat až 14 let vězení a k tomu vysokou pokutu. Postoj k LGBT komunitě v zemi je velmi odmítavý, o tom svědčí i příspěvek, který na svých sociálních sítích sdílela nigerijská policistka Dolapo Badmosová. „Nigérie není země pro vás,“ vzkázala homosexuálům, informovala stanice CNN.

Život Dětem

Na téma Nigérie aktuálně bylo nalezeno 19 článků, zpráv a aktualit.

12starší