25. listopadu, 2017 - svátek má Kateřina

OSN aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
EuroZprávy.cz

V Jemenu kvůli blokádě dochází pohonné hmoty, problém je i s léky

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Saná – Agentura Reuters s odvoláním na zprávu Úřadu OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA) uvádí, že zásoby pohonných hmot v Jemenu zřejmě v nadcházejícím týdnu dojdou. Největší společnosti, které je dovážení, prý už nebudou do konce tohoto týdne schopny zásobovat místní spotřebitelský trh.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

V Libyi obchodují s uprchlíky. Macron: Prodej do otroctví je zločin proti lidskosti

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Francouzský prezident Emmanuel Macron ve středu označil za zločin proti lidskosti údajný prodej migrantů v Libyi do otroctví. Paříž vyzvala kvůli této otázce k urychlenému zasedání Rady bezpečnosti OSN, uvedla agentura AFP. O těchto praktikách informovala americká zpravodajská televize CNN.

EuroZprávy.cz

Mladičovo odsouzení vítá OSN i NATO, EU je zdrženlivější

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Brusel - Vysoký komisař OSN pro lidská práva Zaíd Husajn, stejně jako další mezinárodní činitelé, uvítal doživotní trest vězení vynesený dnes haagským tribunálem nad bývalým velitelem bosenskosrbské armády Ratkem Mladičem. Trochu zdrženlivěji uvítala verdikt Evropská unie.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

OSN i robotka jsou zajedno: Dopřejte hrám v Koreji mír

| Sportovní »

Tenhle antický výraz může být v příštích týdnech praktický: ekecheiria = posvátný mír v průběhu olympijských her. Mír, po kterém nyní volají všichni. A to včetně robotické ženy jménem K 2018020925.Další články k tématu:Bude KLDR na hrách? Korejský olympijský rébus se nyní řeší i v Praze100 dní do olympiády: Korea sní o medailové smršti. A nejen od ledu

EuroZprávy.cz

Návod na řešení uprchlické krize existuje? Je to jednoduché, prostě zastavte války, zní z OSN

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Řím - Všechna opatření jsou zbytečná, jediné skutečné řešení, je zastavit všechny války, tvrdí David Beasley, ředitel Světového potravinového programu, který funguje pod záštitou OSN. Podle Beasleyho je momentálně na světě 19 zemí, kde jsou nepokoje, to je nejvíc válečných zón, co si moderní svět pamatuje. Do těchto regionů míří až 80 procent veškeré

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Velitelství OSN zveřejnilo video zachycující útěk severokorejského vojáka. KLDR jeho pronásledováním porušila příměří

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Velitelství OSN oznámilo, že KLDR pronásledováním vojáka, který se snažil dostat přes hranici do Jižní Koreje, porušila příměří. Velitelství rovněž zveřejnilo video, na kterém je útěk severokorejského vojáka zachycen. Z videa je patrné, že vojáci během pronásledování překročili hranici.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Jak z akčního filmu: Kamery zachytily zoufalý útěk vojáka z KLDR, dostal nejméně 5 kulek

| Zábava » Bulvár aktuálně »

K dramatickému momentu došlo v minulých dnech na ostře střežené hranici mezi Severní a Jižní Koreou. Voják severokorejské armády se pokusil o útěk ze země a jeho kolegové jej pronásledovali až do sousedního státu. Celou dobu na něj při tom zuřivě stříleli, i zblízka. Ukazuje to video z bezpečnostních kamer, které zveřejnilo velitelství OSN (UNC)

EuroZprávy.cz

KLDR porušila příměří. Dramatické VIDEO ukazuje hon na dezertéra

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Soul - Na dodržování klidu zbraní mezi KLDR a Jižní Koreou dohlíží Velitelství OSN (UNC) v Soulu. To oznámilo, že Severní Korea porušila příměří pronásledováním svého vojáka, který před týdnem zběhl.

Novinky.cz

OSN: Severní Korea střelbou na dezertéra porušila podmínky příměří

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Severní Korea pronásledováním svého vojáka, který před týdnem zběhl do Jižní Koreje, porušila příměří. V úterý to podle agentury Reuters oznámilo Velitelství OSN (UNC) v Soulu, které dohlíží na dodržování klidu zbraní mezi oběma znepřátelenými státy na Korejském poloostrově.

Novinky.cz

Video ukazuje dramatický útěk severokorejského vojáka pod palbou

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Velitelství OSN (UNC) dohlížející na příměří na Korejském poloostrově zveřejnilo video z dramatického útěku severokorejského rotmistra na Jih přes ostře střeženou hranici a pod palbou jeho kolegů. Na záběrech je kromě jiného vidět, že zběh měl velké štěstí, že přežil, neboť do něj další vojáci stříleli zblízka. Velitelství OSN poukázalo, že Severokorejci

České Noviny

KLDR prý pronásledováním dezertéra porušila podmínky příměří

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Soul - Severní Korea pronásledováním svého vojáka, který před týdnem zběhl do Jižní Koreje, porušila příměří. Dnes to podle agentury Reuters oznámilo Velitelství OSN (UNC) v Soulu,...

ParlamentniListy.cz

Lustry Jaroslava Horejce v sídle Světové obchodní organizace

| Zpravodajství »

26. října 2017 proběhla v sídle Světové obchodní organizace, budově Centre William Rappard v Ženevě, slavnostní inaugurace historických lustrů Jaroslava Horejce, renovovaných mj. díky peněžnímu daru České republiky. Rekonstrukce lustrů představovala jedinečnou příležitost pro propagaci českého

Kurzy.cz

OSN: Ve světě je 70,9 miliónu nezaměstnaných ve věku 15-24 let a ti budou migrovat za prací

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Podle studie OSN a MOP je na světě aktuálně cca 70,9 miliónu nezaměstnaných ve věku 15-24 let. Jejich podíl se mírně navýšil na 13,1% oproti 13% z loňského roku. Plných 30% ze zmíněného stavu žije v arabských zemích.

EuroZprávy.cz

Na Evropu se řítí další uprchlická vlna, varuje OSN

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Řím - Do Evropy míří druhá obrovská vlna uprchlíků, varuje David Beasley, šéf Organizace pro výživu a zemědělství. Jak se bude zhoršovat situace na Blízkém východě, víc a víc lidí dorazí k břehům Evropské unie. Zatímco konflikt s Islámským státem spěje ke konci, v oblasti sílí nepokoje mezi Saúdskou Arábií a Íránem.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

V ústavech loni skončilo 1559 dětí do 3 let. Zakažte je, chce organizace po vládě

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Počet dětí, kterým nebyly ani tři roky a dostaly se do dětských domovů, klesá jen pomalu. Loni takový osud potkal 1559 dětí. Neubývá ani takzvaných kojeneckých ústavů. Zatím je zrušil jen Zlínský kraj. Vyplývá to z údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS), který je zveřejnil k příležitosti Světového dne dětí. Ten připomíná přijetí

EuroZprávy.cz

Japonsko a uprchlíci? Země patří k nejméně vstřícným. OSN žádá po Tokiu změnu

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Tokio - Japonsko patří k nejméně vstřícným zemím světa pro uprchlíky. V roce 2016 jich přijalo 28, přestože žádost o azyl podalo 10.091 běženců. Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) dnes vyzval Japonsko, aby přijímalo více žadatelů o azyl a pomohlo tak řešit globální krizi.

Na téma OSN aktuálně bylo nalezeno 748 článků, zpráv a aktualit.

123456789starší