15. srpna, 2018 - svátek má Hana

Polsko aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
Lupa.cz

[aktualita] Český fintech Twisto vstupuje do Polska, brzy chce získat 10 procent trhu

| Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně »

Zahraniční expanze českých e-commerce projektů pokračuje. Fintech Twisto, který poskytuje systém pro odložené platby, vstupuje na polský trh. Firma se spojila s tamní bankou ING Bank Śląski a oba subjekty společně spustily platební bránu iMoje. Je určená pro e-shopy a vedle platby kartou a převodem nabízí právě možnost odloženého placení, kdy e-shop získá

Hokej.cz - Zprávy z oficiálního webu českého hokeje

Tomáš Káňa opouští Porubu, jde do Polska

| Sportovní » Hokej aktuálně »

Tomáš Káňa byl jednou z ústředních postav Poruby v cestě za postupem do Chance ligy, druhou nejvyšší soutěž si ale s Ostravany nezahraje. Tři týdny před startem základní části přijal nabídku Sosnovce.

Novinky.cz

Naučná stezka v Malé Úpě v Krkonoších připomene disidenty

| Zábava » Cestování aktuálně »

Pohraniční obec Malá Úpa na Trutnovsku otevře 25. srpna Disidentskou stezku, která připomene setkávání disidentů z Česka a Polska v Krkonoších v období normalizace. Naučná stezka také upozorní na několik míst spojených s návštěvami odpůrců předlistopadového režimu v obci, přiblížil starosta obce Karel Engliš.

BListy.cz - Britské listy - aktuální přehled zpráv

EU stupňuje tlak na Polsko kvůli kontroverzní reformě justice

| Zpravodajství »

Evropská unie v úterý vystupňovala své právní hrozby vůči Polsku kvůli kontroverzní reformě nejvyššího soudu, když dala Varšavě měsíc na splnění požadavků. V opačném případě Polsko riskuje, že se ocitne před nejvyšším soudem unie.

BListy.cz - Britské listy - aktuální přehled zpráv

Polský ropný gigant rozšíří síť čerpacích stanic v Česku. A obnoví komunistickou značku

| Zpravodajství »

Polský ropný gigant PKN Orlen v úterý oznámil, že má v úmyslu zakoupit čerpací stanice v Lotyšsku a České republice. Kromě toho společnost předložila plány na nové stanice v Polsku, z nichž jedna by měla fungovat pod starou komunistickou značkou CPN. Podrobnosti v angličtině: ZDE

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Místo radosti vztek. Asistent odvolal gól, po pauze pustil jasný ofsajd

| Z Prahy »

Krátce se radovali z vyrovnání na 1:1, ale rychle zavládla frustrace. Přechod z jedné emoce do zcela opačné přinesl výbuch zlosti a tresty. Rozhodčí z Polska ve 38. minutě společnou rukou připravili Slavii těžké chvilky, a také tresty. V poločase odvety 3. předkola Ligy mistrů Slavia prohrávala na hřišti Dynama Kyjev 0:1.Další články k tématu:Dynamo -

EuroZprávy.cz

Vlny smetly v Polsku tři sourozence, objeven byl jen nejstarší chlapec

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Varšava - Na polském pobřeží Baltu dnes strhly vlny do moře tři sourozence. Zachránit se povedlo nejstaršího z nich - čtrnáctiletého chlapce. K neštěstí došlo u letoviska Darlowo, podle policejní mluvčí to bylo ve chvíli, kdy vlny u pláže byly velmi vysoké a platil zákaz koupání.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Vlna na Baltu strhla tři sourozence. Zachránit se podařilo pouze jednoho

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Vlny na polském pobřeží Baltu v úterý strhly do moře tři sourozence, zachránit se podařilo jen toho nejstaršího, čtrnáctiletého chlapce. Pátrání po jedenáctileté dívce a třináctiletém chlapci bylo bezvýsledné a kvůli špatnému počasí je pak museli záchranáři přerušit, uvedla televize TVN 24.

Novinky.cz

Vlny na Baltu strhly tři sourozence, zachránili jen nejstaršího

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Vlny na polském pobřeží Baltu v úterý strhly do moře tři sourozence, zachránit se podařilo jen toho nejstaršího, čtrnáctiletého chlapce. Pátrání po jedenáctileté dívce a třináctiletém chlapci bylo bezvýsledné a kvůli špatnému počasí je pak museli záchranáři přerušit, uvedla televize TVN 24.

vz24.cz - Aktuální přehled zpráv

AŽD Praha usiluje o zakázku na úpravu železnice v Polsku

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Praha - Společnost AŽD Praha se uchází o zakázku na modernizaci polské železnice na úseku Slonice - Štětín Dabie, která má v korunách více než miliardovou hodnotu. Česká firma podala cenově nejvýhodnější nabídku, sdělil dnes ČTK mluvčí společnosti Jiří Dlabaja. Na nabídku AŽD v polském tendru upozornil server biztweet.cz. Projekt na vybudování systému pro

EuroZprávy.cz

Brusel jde Polsku po krku. Evropská komise zahájila druhou fázi řízení

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Brusel/Varšava - Evropská komise (EK) dnes zahájila druhou fázi řízení vedeného vůči Polsku kvůli novele zákona o nejvyšším soudu. Brusel je nespokojen s odpovědí Varšavy na první krok EK, jímž bylo řízení 2. července zahájeno.

Tenis portál - tenisové zprávy, výsledky, statistiky, ATP, WTA

Vítězkami červencových anket WTA jsou Kerberová, Qiang Wang a Linetteová

| Sportovní » Tenis aktuálně »

Webové stránky WTA zveřejnily výsledky červencových anket. Hráčkou měsíce se stala wimbledonská šampionka Angelique Kerberová. V kategorii Průlom měsíce se z vítězství raduje čínská tenistka Qiang Wang. Úder měsíce vyhrála polská hráčka Magda Linetteová.

Echo24.cz

Ekonomika zpomalila meziroční růst na 2,3 procenta. Jde o nejnižší hodnotu v regionu

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí zpomalila meziroční růst na 2,3 procenta ze 4,2 procenta v předchozím čtvrtletí. Mezičtvrtletně stoupl hrubý domácí produkt o 0,5 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu HDP, který v úterý zveřejnil Český statistický úřad. Analytici čekali meziroční zlepšení vyšší, a to o 2,5 až 2,6 procenta. Vyšší meziroční růst HDP

Kurzy.cz

Česká ekonomika prudce zpomaluje a zaostává za Polskem i Maďarskem (Komentář)

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Investiční služby Komerční banky, aktuální tržní data, analýzy a komentáře.

Kurzy.cz

Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 14.8.2018

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Klíčové události • ČR: Běžný účet platební bilance v červnu skončil schodkem ve výši 1,6 mld. korun. • Polsko: Běžný účet platební bilance v červnu vykázal schodek ve výši 240 mil. eur.

Pomáhej s humorem - Konto Bariery

Na téma Polsko aktuálně bylo nalezeno 350 článků, zpráv a aktualit.

123456789starší