16. srpna, 2018 - svátek má Jáchym

Ropa aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
Rádio Praha

Ceny benzinu a nafty mírně klesly

| Zpravodajství »

Z údajů společnosti CCS vyplývá, že se průměrná cena benzinu Natural 95 snížila od minulé středy o tři haléře na 33,32 korun za litr. Naftu lze natankovat přibližně za 32,45 Kč za litr, tedy o dva haléře méně než před týdnem, kdy naopak ceny pohonných hmot stoupaly. "I když se cena ropy na světových…

Kurzy.cz

Letem světem: Cena ropy klesá, rafinérky v USA jedou naplno. Koruna ve vleku globálu, ČNB nezbude než zvýšit sazby. A vášně kolem Turecka se snaží uklidnit ženská.

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Americké rafinérky jedou na 98,1 procent své kapacity. Nejvíce od roku 2005. Ale díky investicím v posledních letech do navýšení kapacit zároveň zpracují nejvíce ropy za celou svou historii: 18,2 milionů barelů denně.

Kurzy.cz

Turecká měnová krize zlevňuje ropu, a českým řidičům tak zlevní pohonné hmoty

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu víceméně stagnovaly. Benzín Natural 95 zlevnil v průměru o tři haléře na litr na 33,32 koruny za litr. Cena nafty se pak snížila o dva haléře na litr na 32,45 koruny za litr.

Kurzy.cz

Překvapivý nárůst zásob se podepisuje na ropě

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Ropa Brent včera odepsala více než dvě procenta a usadila se v blízkosti 71 USD/barel. Na trh dolehl zejména překvapivý nárůst zásob (naznačený již úterním API) ropy. Dle EIA se tak zvýšily jak zásoby surové ropy (+6,8 mil.

Kurzy.cz

EIA: Zásoby ropy v USA ve 32. týdnu nečekaně a silně stouply, produkce akcelerovala 100 000 bd, dovoz stoupl o 1,3 mb

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Podle pravidelných týdenních statistik americké agentury EIA zásoby ropy v USA v uplynulém tedy 32. týdnu letošního roku stouply o nečekaných 1,7% respektive 6,8 miliónu barelů na výsledných 414,2 miliónu barelů. Celková ropná produkce USA ve 32.

Kurzy.cz

Souhrn 15.8. - světové trhy podléhají růstu rizikové averze kvůli Turecku, euro slabší, ropa silně oslabila kvůli zásobám v USA, BCPP v plusu

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Pražská burza v polovině 33. týdne s velmi slabou likviditou a v mírném růstu. Evropské akciové trhy dnes zamířily výrazněji do minusů. Turecká krize dále zvyšuje obecnou rizikovou averzi, což tlačí opatrnější investory k likvidaci pozic.

Kurzy.cz

API: Zásoby ropy v USA v 32. týdnu nečekaně a výrazněji vzrostly

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Podle statistik a odhadů American Petroleum Institute (API) zásoby ropy v USA v uplynulém tedy 32. týdnu rostly o 3,66 miliónu barelů na celkových 410,8 mb oproti předchozímu poklesu o 6 mb ve 31. týdnu.

Kurzy.cz

Technická analýza: Ropní medvědi vystrkují drápky

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Trh s ropou zažívá momentálně ochlazení, které má za následek propad cen, a to 5 týdnů z posledních 6. Jedná se tak o nejhorší sérii ztrát od dubna 2017.

Kurzy.cz

12.h - Evropa opětovně podléhá obavám ohledně turecké krize, euro slabší, ropa klesá po nečekaném růstu zásob v USA, BCPP lehce v plusu

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Evropa v polovině týdne v průběhu dnešního dopoledne přichází o své ranní pozitivní ladění. Neutuchající turecká krize zvyšuje rizikovou averzi. Některé trhy jsou dnes také zavřené kvůli svátkům, což platí pro Itálii, Řecko a Rakousko.

Kurzy.cz

Silný dolar krotí ambice ropných býků

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Ropa sice během včerejšího obchodování poklesla až k 71 USD/barel, nakonec však den zakončila tam, kde začínala, tj. téměř o dva dolary výše. Výraznějším ziskům ropy v současnosti brání silný dolar a zdá se, že důvod k radosti nebudou mít ropní býci.

The Guardian

I await a second Magnum opus | Brief letters

| World media » Business aktuálně »

Morris Traveller in the Alps | What’s the point of Sats? | DNA ancestry tests | A dog called Trevor | Lolly sticksIn the early 60s, I drove a Morris Traveller (Letters, passim) laden with three friends and a month’s worth of camping gear to Yugoslavia. We stalled on a 1:2.5 gradient up the Julian Alps from Villach in Austria to the border. We set about

Kurzy.cz

Souhrn 14.8. - Evropa neudržela dopolední růst a poklesla do červených čísel, eurodolar vyčkává, ropa v plusech, BCPP oslabila kvůli bankám

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Pražská burza dnes při podprůměrné likviditě oslabila. Evropské trhy se dlouhou dobu držely nad vodou a lehce rostly, ale odpolední prohlášení tureckého bojkotu americké elektronice do té doby umírněnou náladu převrátilo a trhy začaly opětovně ztrácet.

Kurzy.cz

12.h - Evropa dopoledne lehce v plusech, euro hledá směr, ropa v prlusu, BCPP klesá kvůli bankám

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dopoledne lehce rostou. Obavy z turecké krize na chvíli ustupují firemním výsledkům a evropským makrům v čele s vývojem HDP v EU a Německu a nezaměstnaností ve Velké Británii.

Kurzy.cz

OPEC varuje před dopady obchodních třenic na cenu ropy

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Cena ropy Brent pokračuje v poklesu a po malých krůčcích se blíží hranici 70 USD/barel. Povzbuzením na této cestě byl včerejší report kartelu OPEC, který zakončil smršť pravidelných měsíčních analýz energetických agentur.

Kurzy.cz

Souhrn 13.8. - Evropa neustála turecký tlak, USA v pohodě, euro silnější, ropa v minusu, BCPP těsně v červeném

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Pražská burza vstoupila do nového týdne s pořadovým číslem 33 při průměrné likviditě nepatrným poklesem. Evropské akciové trhy ztrácely po celý den. Hlavní příčinou je eskalace finanční krize v Turecku, jež je reakcí nejenom na poslední vývoj událostí...

Kurzy.cz

12.h - Evropa negativně ovlivněna tureckým bolehlavem, euro slabší, ropa vyčkává, BCPP v minusu

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dopoledne vstupují do nového týdne negativně. Hlavním důvodem jsou problémy Turecka, jež negativně působí na celou Evropu. Negativně na turecké problémy reagují sektory cestování a dopravy, ve střehu je také...

Život Dětem

Na téma Ropa aktuálně bylo nalezeno 129 článků, zpráv a aktualit.

123456789starší