19. prosince, 2018 - svátek má Ester

Ropa aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
BListy.cz - Britské listy - aktuální přehled zpráv

Cena ropy Brent spadla pod 58 dolarů za barel

| Zpravodajství »

Cena futures na ropu značky Brent s dodáním v únoru 2019 během obchodování na burze ICE v Londýně spadla o 3,57 % a činila 57,48 za barel. Cena ropy této značky se naposled nacházela pod hranicí 58 dolarů za barel 29. listopadu letošního roku. Podrobnosti v ruštině: ZDE

Kurzy.cz

Ropa v úterý dále propadla, produkce v Rusku a USA na rekordu

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Ceny ropy v úterý zaznamenaly výrazně negativní vývoj, když své sehrály nové obavy ohledně nadbytku černého zlata na trhu. Podle zprávy americké vládní agentury U.S. Energy Information Administration (EIA) má v tomto měsíci v zemi vůbec poprvé v historii.

Euro.cz

Norsko se obává změn v energetice. V ropě a plynu má 800 miliard dolarů

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Pokud se sníží poptávka po ropě a zemním plynu ve světě, může Norsko přijít o 800 miliard dolarů, které má v zásobách těchto fosilních zdrojů, uvedla norská komise pro rizika spojená s klimatickou změnou.

Kurzy.cz

Souhrn 18.12. - akciové trhy se vypořádávaly se včerejším silným propadem v USA, euro silnější, ropa dále oslabuje, BCPP lehce v minusu, oživení u O2 a rakouských bank

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Pražská burza dnes při podprůměrné likviditě lehce oslabila. Evropské trhy dnes byly poněkud nejisté. Zjevně nechtěly příliš kopírovat včerejší výrazně negativní vývoj amerických trhů, zvláště když dnešní US futures indikovaly určitou korekci včera...

Kurzy.cz

Rusko plánuje výrazné snížení produkce ropy

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Autor: Radek Říha Ruská ropná produkce se pravděpodobně od příštího roku sníží kvůli globálnímu paktu o omezení těžby, prohlásil v úterý 18. 12. Ruský ministr energetiky Alexander Novak.

Kurzy.cz

12.h - Evropa dopoledne překonala ranní slabost, euro silnější, ropa výrazně klesá, BCPP lehce v minusu

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Evropské akciové trhy v průběhu dopoledne urovnaly ranní ztráty a v některých případech dokonce míří do plusů. Hodně se diskutuje o obchodní válce USA s Čínou kvůli vystoupení čínského prezidenta, který uvedl, že jeho země si ve své cestě a vzhledem ke...

Kurzy.cz

Ropa klesá kvůli zásobám v USA a výhledu na růst těžby z břidlic. Pro ekonomiku dobrá zpráva

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Během včerejších obchodního dne došlo k dalšímu poklesu cen ropy, kdy oba hlavní benchmarky, WTI i brent prolomili své symbolické hranice (WTI 50 dolarů a brent 60 dolarů za barel).

Kurzy.cz

Ropa Brent se propadla pod 59 USD/barel

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Ropa Brent se během včerejšího obchodování dostala pod tlak a propadla se pod 60 USD/barel. Stejným směrem ji následovala americká lehká ropa, jejíž cena klesla pod hranici 50 dolarů za barel.

Kurzy.cz

Souhrn 17.12. - světové akciové trhy klesají, euro a ropa silnější, BCPP nejistá a málo likvidní

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Pražská burza vstoupila do nového týdne velmi opatrně se zhruba poloviční likviditou oproti dlouhodobějšímu průměru. Evropské akciové trhy po váhavém dopoledni ve druhé polovině dne nabraly jednoznačně negativní vývoj.

EuroZprávy.cz

Technická revoluce? Místo benzinu budeme tankovat tekutinu, kterou Češi milují

| Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně »

Zásoby ropy nejsou neomezené a dříve či později dojde. Tomu se snaží vyhnout především automobiloví výrobci, kteří přicházejí se stále novými koncepty elektromobilů. Odborníci ale přišli na nový druh paliva, který by se mohl v budoucnu tankovat do nádrží. Pivo.

Kurzy.cz

12.h - Evropa překonává ranní slabost, euro silnější, ropa posiluje, BCPP v plusu, Avast se dotahuje k 80 Kč

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Evropské akciové trhy v průběhu dopoledne urovnávají ranní ztráty. Investoři se věnují především tématu zpomalování globálního růstu odvozovanému z některých slábnoucích makroekonomických indikátorů.

Kurzy.cz

Nižší cena ropy táhne inflaci průmyslových výrobců dolů (Analýzy makroindikátorů)

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Investiční služby Komerční banky, aktuální tržní data, analýzy a komentáře.

Kurzy.cz

Průmysl vyrábí levněji, pomáhá mu cena ropy (Komentář)

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Ceny průmyslových výrobců byly na sklonku podzimu zasaženy pádem cen ropy. Ta od začátku října ztratila zhruba 30 % své hodnoty a klesla z 85 dolarů za barel až k 60. Na druhé straně v minulém měsíci oslaboval kurz koruny, který zdražoval dovoz a...

Kurzy.cz

Ropa lavíruje okolo 60 USD/barel

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Ropa Brent vstupuje do nového týdne na úrovni 60 USD/barel, kde se drží již od začátku prosince v reakci na dohodu na omezení těžby ze strany států OPEC+.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Omezování fosilních paliv nás bude stát téměř bilion dolarů, varují Norové

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Tlak na omezování fosilních paliv může Norsko připravit o majetek v hodnotě 800 miliard amerických dolarů. Vyplývá to z analýzy norské komise pro klimatická rizika, kterou ve středu zveřejnila v Oslu. Země by tak přišla v podstatě o veškeré peníze, které díky příjmům z ropy nastřádala ve státním investičním fondu.Další články k tématu:Ropa je levná, někteří

Na téma Ropa aktuálně bylo nalezeno 566 článků, zpráv a aktualit.

123456789starší