26. dubna, 2018 - svátek má Oto

Ropa aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
e15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Petrochemickému koncernu Shell vzrostly zisky o 67 procent

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Britsko-nizozemské ropné společnosti Royal Dutch Shell vzrostl v prvním čtvrtletí čistý zisk o 67 procent na 5,9 miliardy USD (124 miliard korun). Hospodaření výrazně podpořilo oživení cen ropy, vyšší těžby a růst aktivit v oblasti zemního plynu.

e15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Unipetrol doplatil na zdražování ropy, přišel o miliardu korun

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Příliš rychlý růst cen ropy připravil rafinérskou společnost Unipetrol v prvním letošním čtvrtletí o miliardu korun zisku ve srovnání s předchozím rokem. Od začátku loňského čtvrtého kvartálu ropa zdražila skoro o čtvrtinu na dosavadní letošní průměr 67 dolarů za barel. 

Euro.cz

Unipetrolu klesl čistý zisk meziročně o 89 procent. Na vině je drahá ropa

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Petrochemický holding Unipetrol v letošním prvním čtvrtletí vykázal čistý zisk 322 milionů korun, což je o 89 procent méně než ve stejném období předchozího roku. Tržby společnosti klesly meziročně o devět procent na 27,2 miliardy korun.

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Unipetrolu klesl čistý zisk o téměř 90 procent. Projevila se rostoucí cena ropy i odstávka v Kralupech nad Vltavou

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Tržby společnosti Unipetrol klesly meziročně o devět procent na 27,2 miliardy korun. Unipetrol zaznamenal pokles čistého zisku o 89 procent na 322 milionů korun. Hospodářské výsledky Unipetrolu negativně ovlivnila rostoucí cena ropy, nižší marže rafinérské i petrochemické části a zahájení odstávky v rafinérii v Kralupech nad Vltavou.

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Unipetrolu klesl čistý zisk téměř o 90 procent. Projevila se rostoucí cena ropy i odstávka v Kralupech nad Vltavou

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Tržby společnosti Unipetrol klesly meziročně o devět procent na 27,2 miliardy korun. Unipetrol zaznamenal pokles čistého zisku o 89 procent na 322 milionů korun. Hospodářské výsledky Unipetrolu negativně ovlivnila rostoucí cena ropy, nižší marže rafinérské i petrochemické části a zahájení odstávky v rafinerii v Kralupech nad Vltavou. Největší polské

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Drahá ropa možná zavaří celé ekonomice

| Zpravodajství » Názory aktuálně »

Předstihové ukazatele z Evropy ukazují na mírné zpomalení ekonomického růstu. A to ve chvíli, kdy zdražuje ropa. To začne působit na růst inflace.

Ekonom.IHned.cz

Ropa byla a je těžkou vahou v investicích. Akcie firem z ropného průmyslu jdou nahoru. Pomáhá jim rostoucí cena černého zlata

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Tržní hodnoty firem z ropného průmyslu, kam patří nejen těžaři, ale též poskytovatelé služeb a zařízení, jdou po loňských poklesech opět nahoru. Pomáhá jim cena ropy, která se drží nad 70 dolary za barel. Zkrátka v ropě lze stále najít investorský poklad.

Kurzy.cz

Za benzín a naftu si připlatíme. Cena podle odborníků dál poroste

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Za benzín a naftu si připlácíme stále více a ceny pohonných hmot budou podle odborníků stoupat i nadále. Tím hlavním důvodem neustálého zdražování jsou vyšší ceny ropy na světových trzích.

ParlamentniListy.cz

Lukáš Kovanda: Cena ropy znatelně roste, benzín i nafta v ČR nejspíš výrazně zdraží

| Zpravodajství »

Vzhledem k tomu, že ropa je nejdražší od konce roku 2014, lze očekávat prudké zdražení litru benzínu i nafty ještě před začátkem prázdnin až o 3,50 koruny.

Kurzy.cz

EIA: Zásoby ropy v USA v 16. týdnu rostly, silný růst produkce pokračuje

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Podle pravidelných týdenních statistik americké agentury EIA zásoby ropy v USA v 16. týdnu letošního roku stouply o 0,5% respektive 2,2 miliónu barelů na výsledných 429,7 miliónu barelů. Celková ropná produkce USA v 16.

Kurzy.cz

Souhrn 25.4. - rostoucí US výnosy tlačí akcie do červených čísel, dolar nabírá na síle, ropa klesá, BCPP v červeném

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Pražská burza v polovině 17. týdne při podprůměrné likviditě oslabuje v souladu s obecným evropským vývojem. Evropské akciové trhy výrazně oslabují v obavách z dalšího růstu výnosů amerických vládních dluhopisů.

Kurzy.cz

Unipetrol zveřejní kvartální čísla. Více však mohou zajímat další kroky PKN

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Petrochemická společnost Unipetrol zveřejní výsledky za letošní první čtvrtletí ve čtvrtek 26. dubna. Společnost si podle analytiků v úvodu roku meziročně pohoršila, zčásti kvůli dražší ropě, kvůli které by mohly být marže Unipetrolu v letošním roce po...

Kurzy.cz

12.h - Evropa silněji oslabuje v obavách z velké rotace kvůli růstu výnosů US dluhopisů, euro slabší, ropa koriguje včerejší propad, BCPP v minusu kvůli bankám

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dopoledne jednotně klesají. Investoři se obávají negativního vlivu růstu výnosů amerických vládních dluhopisů na celkové směřování investic v rámci finančního světa v neprospěch akciových trhů.

inStory.cz - Aktuální přehled zpráv a článků

Špatná zpráva pro řidiče. Benzín i nafta v ČR nejspíš výrazně zdraží

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Stalo se tak zejména v souvislosti s obavami trhů z odstoupení USA od jaderné dohody s Íránem a z obnovení sankcí namířených vůči blízkovýchodní mocnosti. Ty by znamenaly omezení dodávek íránské ropy na světový trh, což by

Kurzy.cz

Souhrn 24.4. - US desítky jsou nad 3% a akciové trhy to neunesly, euro umazalo ztráty, ropa v plusu, BCPP roste

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Pražská burza dnes při lehce nadprůměrné likviditě posílila. Evropské trhy se po většinu dne držely v plusech, ale ve druhé polovině odpoledne přišla všeobecná korekce, která stáhla trhy do minusů.

Novinky.cz

Ropa je nejdražší za tři a půl roku

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Cena ropy Brent v úterý prolomila hranici 75 dolarů za barel a byla tak nejvýš za téměř tři a půl roku. Zdražování suroviny vyvolaly obavy, že USA znovu uvalí sankce na Írán, upozornil server BBC.

Pomáhej s humorem - Konto Bariery

Na téma Ropa aktuálně bylo nalezeno 635 článků, zpráv a aktualit.

123456789starší