25. dubna, 2019 - svátek má Marek

Sankce aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
Neviditelný Pes

NĚMECKO: Protiruské sankce a Nord Stream 2

| Zpravodajství »

V rámci podivných sankcí proti Rusku po okupaci Krymu pokračují přípravy na plynovod Nord Stream 2, který má do Německa vést plyn z Ruska. Evropská lidová strana vyhlašuje, že ho nechce.

Echo24.cz

Írán vrací údery. Teheránský parlament označil armádu USA za teroristickou

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Íránský parlament schválil zákon, který označuje armádu Spojených států za teroristickou. Informoval o tom server televize Al-Džazíra. Washington v pondělí zesílil tlak na Írán, když oznámil, že žádný stát nebude mít výjimky z amerických sankcí, pokud bude nadále kupovat íránskou ropu.

Novinky.cz

Benzin bude za pár dní už za 33 korun

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic rostou a dál se budou zvedat. Významně se zvyšují i ceny ropy na světových trzích, nově v reakci na zesílené americké sankce vůči produkci Íránu.

Kurzy.cz

Rozbřesk: Příběh iránských sankcí, aneb ropná troika v akci

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Zatímco v minulých týdnech trápil ropný trh eskalující konflikt v Libyi, nejnověji poutá pozornost situace kolem Íránu. Americká administrativa se totiž rozhodla neprodloužit výjimky na import íránské ropy (celkem osmi zemím), což povede k významnému z...

Kurzy.cz

Trh s ropou už pociťuje sílu sankcí

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Loni v listopadu, kdy Spojené státy uvalily sankce na Írán, včetně sankcí na dovoz ropy z Íránu, poskytly šestiměsíční výjimky (SRE), které jsou lépe známy jako prominutí sankcí několika zemím, včetně Číny a Indie.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Salmonelóza byla v kuřeti s rýží. Oběd ve zlínské nemocnici skolil 68 lidí

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Nákazu salmonelózou ve zlínské krajské nemocnici způsobil oběd, a to kuře s rýží podávané 14. března. Onemocnělo 68 lidí. Vyplývá to z vyjádření hygieniků zveřejněného na stránkách Krajské hygienické stanice, zjistila ČTK. Nemocnici hrozí sankce, její výše ještě není známá, řekl mluvčí nemocnice Egon Havrlant.  

Kurzy.cz

Ropa WTI roste nad 65 dolarů

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Spojené státy ukončí výjimky ze sankcí udělené hlavním dovozcům iránské ropy, což pomohlo ropě WTI zpevnit nad 65 dolarů za barel. EURUSD se i přes včerejší růst drží pod úrovní 1.13. Americké akciové indexy jsou od začátku týdne beze změny.

Novinky.cz

Ropa je nejdražší za půl roku

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Ceny ropy se v úterý vyšplhaly nejvýš za téměř půl roku. Zdražování cítí na čerpacích stanicích i čeští motoristé. Za růstem cen je především konec výjimek z amerických sankcí na obchodování s íránskou ropou.

Kurzy.cz

USA zpřísňují sankce vůči Íránu

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Cena ropy Brent atakuje hranici 75 USD/barel v bezprostřední reakci na zpřísnění amerických sankcí vůči Íránu. Administrativa Donalda Trumpa totiž včera rozhodla, že na začátku května neobnoví výjimky na import íránské ropy (celkem 8 zemím) a bude...

Kurzy.cz

USA neprodlouží výjimky ohledně obchodu s íránskou ropou

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Americké sankce na obchodování s íránskou ropou budou od května platit bez výjimky. Bílý dům v pondělí oznámil, že osmi zemím, mezi které patří i spojenci Japonsko, Jižní Korea či Turecko a dvě členské země Evropské unie, výjimky ze sankcí neprodlouží.

Euro.cz

Americké sankce na obchodování s íránskou ropou budou platit bez výjimky. Dotknou se i Číny

| Zpravodajství »

Americké sankce na obchodování s íránskou ropou budou od května platit bez výjimky. Bílý dům dnes oznámil, že osmi zemím, mezi které patří i spojenci Japonsko, Jižní Korea či Turecko a dvě členské země Evropské unie, výjimky ze sankcí neprodlouží. Spojené státy obnovily sankce loni v listopadu a dočasnou výjimku poskytly jen tradičním

Megazine.cz - Výběr toho nejzajímavějšího

Švédský premiér vyhrožuje sankcemi zemím EU, které odmítají migranty

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Švédsko díky ilegální migraci výrazně mění svou demografickou strukturu a nyní premiér Stefan Löfven vyhrožuje sankcemi těm zemím EU, které nechtějí sdílet podobný osud. Löfven prohlásil, že je připraven uvalit sankce na ty země, které jsou proti přijímání uprchlíků. Jako příklad uvedl Maďarsko. „Dříve nebo později budeme muset přijmout zodpovědnost

Novinky.cz

Bílý dům umožní žalovat firmy, které na Kubě užívají americký majetek zabavený komunisty

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Bílý dům umožní žaloby proti cizím firmám, které na Kubě využívají americký majetek konfiskovaný kubánskými komunisty. O opatření, které má být oficiálně oznámeno ve středu, informovala v úterý agentura Reuters. Washington by měl také oznámit nové sankce proti Kubě, Nikaragui a Venezuele.

Kurzy.cz

UniCredit přiznala vinu v porušování sankcí vůči Íránu a urovná spor 1,3 mld. USD

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Německá pobočka banky UniCredit přiznala vinu v porušování sankcí vůči Íránu. Banka v rámci dohody s regulátory v USA zaplatí 1,3 mld. USD. Pokuta je o něco vyšší oproti předchozím očekáváním, nicméně banka již oznámila, že dříve vytvořená rezerva na...

Dobrý Anděl

Na téma Sankce aktuálně bylo nalezeno 196 článků, zpráv a aktualit.

123456789starší