Švédka, která bránila deportaci Afghánce v letadle, vyvázla u soudu jen s malou pokutou

K pokutě 3000 švédských korun (7360 Kč) byla ve Švédsku odsouzena mladá aktivistka Elin Erssonová, která loni v červenci v letadle bránila vyhoštění odmítnutého žadatele o azyl z Afghánistánu. Soud shledal ženu vinnou z porušení leteckého zákona. Informoval o tom švédský list Aftonbladet.

Švédská značka nebyla nikdy zaměřena na řidiče, v poslední době se proti tradicím vyměřuje až extrémně. Testované kombíky V90 rebelují nejmíň.

Švédka, která bránila v letadle deportaci Afghánce, dostala pokutu

K pokutě 3000 švédských korun (7360 Kč) byla v pondělí ve Švédsku odsouzena mladá aktivistka Elin Erssonová, která loni v červenci v letadle bránila vyhoštění odmítnutého žadatele o azyl z Afghánistánu. Soud shledal ženu vinnou z porušení leteckého zákona. Informoval o tom švédský list Aftonbladet.

Hirscher má rekordní sedmé zlato z MS, rakouští lyžaři ovládli slalom

| Sportovní »

Rakouský lyžař Marcel Hirscher je potřetí mistrem světa ve slalomu a zároveň vybojoval celkově sedmé zlato z MS v kariéře. Rakouský triumf v Aare podtrhli druhý Michael Matt a třetí Marco Schwarz.Další články k tématu:Kristoffersen je světovým šampionem v obřím slalomu, Hirscher druhýAmeričanka Shiffrinová je počtvrté za sebou mistryní světa ve

Švédská rallye v cíli: Tänak vládl naprosto suverénně

Estonský pilot Ott Tänak (Toyota Yaris WRC) vyhrál Švédskou rallye 2019, druhý podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích.

Švédské rallye kraloval Tänak a ujal se vedení v mistrovství světa

Poprvé v kariéře si Ott Tänak užívá pozici vedoucího muže celkového pořadí mistrovství světa, estonského pilota toyoty do čela šampionátu vystřelil triumf ve Švédské rallye. Druhý skončil na sněhu v okolí Karlstadu s odstupem bezmála minuty finský jezdec Esapekka Lappi, třetí dojel Thierry Neuville z Belgie. Další články k tématu:Estonec Tänak vede po dvou

Finská běžkyně na lyžích Niskanenová vyhrála v Cogne klasickou desítku

Kerttu Niskanenová vyhrála na Světovém poháru v běhu na lyžích v Cogne závod na 10 kilometrů klasicky a slaví druhé vítězství kariéry. Třicetiletá Finka využila neúčasti řady předních závodnic z Norska a Švédska, které daly přednost přípravě na světový šampionát v Seefeldu. V Itálii nestartovaly ani Češky.Další články k tématu:Sprint běžců na lyžích v Cogne

Niskanenová vybojovala v Cogne druhé vítězství v SP v kariéře

Novinky.cz

Černé vdovy jsou adaptace finské krimi komedie

| Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně »

Poté, co finský krimi seriál Muskat lesket neboli Černé vdovy posbíral v roce 2014 několik domácích ocenění, rozletěl se i za hranice. Kromě sousedů ze Švédska a Norska si koupili licenci na vlastní remake také Francouzi, Němci, Španělé nebo Američané.

Švédská rallye po 2. etapě: Tänak převzal žezlo a kraluje

Estonský pilot Ott Tänak (Toyota Yaris WRC) je lídrem Švédské rallye, druhého podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích. Na začátku sobotního programu se dostal na první místo, vyhrál čtytři měřené testy a suverénně kraluje severské soutěži.

Američanka Shiffrinová je počtvrté za sebou mistryní světa ve slalomu

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová potvrdila díky skvělé druhé jízdě roli slalomové královny a jako první lyžařka v historii vyhrála na MS některou z disciplín čtyřikrát po sobě. Stříbro ve švédském Aare získala domácí Anna Swennová-Larssonová a Slovenka Petra Vlhová ziskem bronzu zkompletovala svou medailovou sbírku.Další články k tématu:Přál jí i

Shiffrinová je počtvrté v řadě světovou šampionkou ve slalomu

Američanka Mikaela Shiffrinová potvrdila díky skvělé druhé jízdě roli slalomářské královny a jako první lyžařka v historii vyhrála na mistrovství světa některou z disciplín čtyřikrát po sobě. Stříbro ve švédském Aare získala domácí Anna Swennová-Larssonová a Slovenka Petra Vlhová třetím místem zkompletovala svou medailovou sbírku.

Slalomářské drama zatím vede Holdenerová. Capová blízko dvacítky

Po prvním kole je na mistrovství světa ve švédském Aare nejblíže zlaté medaili ze slalomu švýcarská lyžařka Wendy Holdenerová. Druhá je domácí Anna Swennová-Larssonová, suverénka sezony Mikaela Shiffrinová ztrácí na třetím místě 15 setin. Další z favoritek Slovenka Petra Vlhová figuruje na páté příčce.Další články k tématu:Přál jí i prezident. Kdo je

Shiffrinová přepisuje rekordy, mistryní světa je počtvrté v řadě

Mikaela Shiffrinová jako první žena v historii vyhrála čtvrtý titul mistryně světa ve slalomu v řadě za sebou. Ve švédském Aare sice byla americká suverénka po 1. kole až třetí, v kole druhém ale nenechala nikoho na pochybách, kdo že je královnou slalomu. Další z favoritek a mistryně světa z obřího slalomu Petra Vlhová vybojovala bronz. Stříbro získala

Divoká oslava na mistrovství světa šokovala fanoušky a outsider byl za hvězdu

Poslední místo? No a co? Jsem v cíli. To se musí oslavit. Libanonský lyžař to po dojetí prvního kola obřího slalomu na MS ve švédském Aare pořádně rozjel. Pomalu to vypadlo, jako by získal medaili, předvedl totiž fanouškům oslavnou taneční kreaci a vysloužil si pozornost médií. Přesvědčit se můžete na přiloženém videu.

Švédská rallye po 1. etapě: Vede Suninen, Ogier a Latvala v příkopu

Finský jezdec továrního týmu Ford Teemu Suninen vede po prvním dnu Švédskou rallye, druhý podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích.