19. února, 2019 - svátek má Patrik

Sýrie aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Nevěsta ISIS (19) po porodu: Vězení se nebojí, ztráty syna ano. A promluvila o střílení lidí

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Pokud se jí splní přání a vrátí se do Británie, je smířená s tím, že může skončit ve vězení. Šamima Begumová (19), mladá Britka, která se provdala v Sýrii za džihádistu Islámského státu, chce riskovat návrat na Západ i za cenu svého stíhání. Říká také, že rozumí motivu teroristického útoku v Manchesteru z roku 2017 – podle ní šlo o férovou odplatu za

Euro.cz

Petříček bude ve Spojených státech usilovat o pozvání Babiše i Zemana do Bílého domu

| Zpravodajství »

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) bude tento týden při své cestě do Spojených států usilovat o pozvání pro premiéra Andreje Babiše (ANO) i pro prezidenta Miloše Zemana do Bílého domu. Otevřenější dveře k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi ale podle něj má Babiš. V USA chce také jednat o energetice, kybernetické bezpečnosti nebo o

Echo24.cz

Velitel SDF vyzývá, aby v Sýrii zůstalo až 1500 spojeneckých vojáků. Na zemi i ve vzduchu

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Velitel arabsko-kurdské koalice SDF v Sýrii vyzval mezinárodní společenství, aby v zemi ponechalo 1000 až 1500 vojáků, kteří by jim pomohli bojovat proti organizaci Islámský stát (IS). Vyjádřil naději, že zejména Spojené státy ustoupí od svého plánu ze Sýrie se úplně stáhnout. Velitel SDF to řekl malé skupině novinářů po jednání s americkými generály,

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Nevěsta ISIS chtěla „prolívat americkou krev“. Teď prosí o odpuštění a chce zpátky domů

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Američanka Huda Musanaová (24) patří mezi ženy, které utekly do Sýrie, kde se provdaly za bojovníka Islámského státu (ISIS). Musanaová je jednou z mnoha manželek extrémistů, které skončily v uprchlických táborech. Na rozdíl od Britky Šamimy Begumové (19), jejíž případ otevřel otázku nevěst ISIS, Američanka vyjádřila „hlubokou lítost“ nad svým činem a

Novinky.cz

Britka, která se vdala za bojovníka IS, je připravena jít po návratu do vlasti do vězení

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Shamima Begumová, která byla jednou ze tří školaček, které odešly před čtyřmi lety z Británie do Sýrie, aby se přidaly k Islámskému státu, je připravena po návratu do vlasti nastoupit do vězení. Uvedla to v pondělí stanice BBC s tím, že podle ženina právníka Tasnima Akunjeeho její duševní zdraví utrpělo a bude potřebovat pomoc psychiatra.

Novinky.cz

Mladá Britka, která odešla k Islámskému státu, porodila syna. Chce zpět do vlasti

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Devatenáctiletá Britka, která v roce 2015 odešla se svými dvěma kamarádkami do Sýrie, aby se připojila k teroristické organizaci Islámský stát, porodila chlapce. V rozhovoru pro Sky News řekla, že se radikalizovala sledováním videí po internetu. Tvrdí, že v Sýrii nedělala nic nebezpečného a chtěla by se vrátit do Británie.

Neviditelný Pes

BLÍZKÝ VÝCHOD: Schůzka ve Varšavě

| Zpravodajství »

Mezinárodní konference ve Varšavě měla původně vytvořit celosvětovou koalici, která by zabránila Íránu v expanzi na Blízkém východě, ale nakonec přibyla i témata jako Sýrie, Jemen nebo izraelsko-palestinský konflikt.

Respekt.cz

Nová studie: 98 procent chemických útoků má na svědomí Asadův režim

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Po větších útocích chemickými zbraněmi v Sýrii se opakuje podobný scénář: západní politici ukáží prstem na Asadův režim, ten obvinění odmítá, Donald Trump odpoví siláckými tweety a nic neřešícím krátkým protiúderem. Sociální sítě zaplaví spekulace živené ruskou internetovou propagandou, že za útok…

Echo24.cz

Amerika brzdí: Stažení našich vojáků ze Sýrie nebude překotné

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Stažení amerických vojáků ze Sýrie nebude překotné, ale postupné, ujistil dnes na mnichovské bezpečnostní konferenci americký zmocněnec pro tuto blízkovýchodní zemi James Franklin Jeffrey. Řekl také, že Spojené státy budou o tématu jednat se spojenci.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

První slova nevěsty ISIS po porodu: „Lidé by se mnou měli soucítit, byla jsem žena v domácnosti“

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Nevěsta Islámského státu Shamima Begumová (19) porodila o víkendu v syrském uprchlickém táboře třetí dítě a poprvé promluvila s televizním štábem. V rozhovoru s reportérem Sky news tvrdí, že čtyři roky v Sýrii strávila jako „žena v domácnosti“ a nikdy se nedopustila žádného zločinu. Lidé by s ní prý měli soucítit a umožnit jí návrat do rodné Anglie. 

Echo24.cz

Vemte si zpět zadržené islamisty, nebo je USA propustí, vyzval Trump Evropu

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Americký prezident Donald Trump v noci na neděli vyzval evropské spojence, aby si „vzali zpět“ přes 800 islamistů, které Američané zadrželi v Sýrii, a aby je postavili před soud. Jinak prý je Spojené státy propustí. Prezident na twitteru napsal, že „chalífát stojí před zánikem“.

Echo24.cz

Islámský stát drží ve své poslední syrské baště tisícovku civilistů

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Více než tisícovku civilistů zadržují bojovníci Islámského státu (IS) ve své poslední baště na východě Sýrie a brání jim, aby odešli. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na zástupce arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Nevěsta ISIS porodila chlapce. „Vymytého mozku už se nezbaví, varuje expert před jejím návratem

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Nevěsta Islámského státu Shamima Begumová (19), která utekla před čtyřmi lety z Velké Británie do Sýrie, porodila. Syn se jí narodil v uprchlickém táboře na východě Sýrie, informuje server Mirror. Rodina dál usiluje o návrat dívky do Londýna, stále víc hlasů ale upozorňuje, že Shamima se nikdy radikalizace s velkou pravděbodobností nezbaví. Nemá žádné

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Vypustíme islamisty do ulic, hrozí Trump. S bojovníky ISIS má „zúčtovat“ Evropa

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Americký prezident Donald Trump v noci na dnešek vyzval evropské spojence, aby si „vzali zpět“ přes 800 islamistů, které Američané zadrželi v Sýrii, a aby je postavili před soud. Jinak prý je Spojené státy propustí. Prezident na twitteru napsal, že „chalífát stojí před zánikem“.

Novinky.cz

Trump vyzval Evropu, aby převzala 800 zadržených islamistů

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Americký prezident Donald Trump vyzval evropské spojence, aby si „vzali zpět” přes 800 islamistů, které Američané zadrželi v Sýrii, a aby je postavili před soud. Jinak prý je Spojené státy propustí. Prezident na twitteru napsal, že „chalífát stojí před zánikem”.

Novinky.cz

Islámský stát v Sýrii drží poslední stovky čtverečních metrů, tvrdí koalice

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Na východě Sýrie pokračují boje o poslední baštu Islámského státu, město Baghúz Faukání. ISIS ovládá posledních asi 700 čtverečních metrů, uvedl s odkazem na vyjádření velitele Američany podporované arabsko-kurdské koalice SDF server CNN.

Na téma Sýrie aktuálně bylo nalezeno 118 článků, zpráv a aktualit.

12345678starší