23. února, 2018 - svátek má Svatopluk

Ústavní soud aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
EuroZprávy.cz

Skupina senátorů napadla u Ústavního soudu konkurenci exekutorů

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Praha - Skupina senátorů napadla u Ústavního soudu (ÚS) ustanovení exekučního řádu, podle kterého si věřitelé mohou vybrat k vymáhání pohledávky kteréhokoli exekutora. Pokud by soud vyhověl, měla by se podle senátorů zavést místní příslušnost exekutorů. Dlužníkům by klesly náklady na vymáhání jejich dluhů.

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Komentář Michala Bláhy: Přidají-li politici učitelům, zvýší tím automaticky platy i sobě.

| Zpravodajství » Názory aktuálně »

Základem pro všechny výpočty platů politiků i soudců je průměrná nominální měsíční mzda v nepodnikatelské sféře. Ministr školství v demisi Robert Plaga chce zvýšit platy učitelů o 50 procent. To by znamenalo, že i politici si měsíčně polepší nejméně o 14 tisíc a předseda Ústavního soudu dokonce o více než 44 tisíc.

Česká-Justice.cz - aktuální pehled zpráv a článků

Senátoři u Ústavního soudu napadli konkurenci exekutorů

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Zrušit současnou svobodnou volbu exekutora věřitelem se chystá skupina dvaceti pěti senátorů, která podala Ústavnímu soudu ČR návrh na zrušení části příslušného exekučního řádu. „Je sice faktem, že soudní exekutor není soudce, ale na rozhodování soudního exekutora o právech a povinnostech třetích osob je třeba klást minimálně stejné ústavně právní požadavky

ZdravotnickýDenik.cz - aktuální přehled zpráv

Jak zvládnout krizový scénář regulace úhrad zdravotnických prostředků? Vysvětluje poradce ministra Jakub Král

| Zábava » Zdraví aktuálně »

Téma zdravotnických prostředků je poněkud nesrozumitelné nejen laické, ale i širší odborné veřejnosti. Česko se přitom musí vypořádat se změnami v evropské legislativě, která upravuje vstup těchto specifických výrobků na trh. Ještě akutněji pak musí vyřešit následky rozhodnutí ústavního soudu, jenž zrušil části zákona o veřejném zdravotním pojištění a dal

EuroZprávy.cz

Nejhnusnější ohavnost? Jde mi z toho mráz po zádech, pustil se Kalousek do Babiše

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Praha - Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš navzdory rozhodnutí slovenského ústavního soudu trvá na tom, že komunistická Státní bezpečnost (StB) na něj vedla spis bez jeho vědomí. Přísahal dokonce, že s touto organizací dobrovolně nespolupracoval. Jeho slova ihned vyvolala pořádný rozruch.

Novinky.cz

Nejvyšší správní soud zamítl poslední volební stížnosti na prezidentské volby

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Ani jeden ze sedmi desítek stěžovatelů neuspěl se svými argumenty proti průběhu prezidentské volby. Volební senát Nejvyššího správního soudu (NSS) totiž ve středu zamítl i poslední čtyři návrhy. Někteří stěžovatelé se ale zřejmě budou obracet i na Ústavní soud.

Česká-Justice.cz - aktuální pehled zpráv a článků

Ústavní soud vyhověl stížnosti poškozeného z kauzy H-System, dostal 2 314 korun

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Ústavní soud (ÚS) vyhověl stížnosti muže, který žádal odškodnění za délku trestního řízení v kauze H-System. Byl jedním z mnoha poškozených. Za téměř 13 let trvající proces získal odškodnění 2314 korun, což není ani procento sumy, kterou žádal. Spor musí znovu řešit Nejvyšší soud. ÚS zkritizoval především aplikaci takzvané sdílené újmy, kdy se běžně

Novinky.cz

Náhradu škody za léta soudů v kauze H-System nelze odbýt pár stovkami, konstatoval Ústavní soud

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Ústavní soud (ÚS) se zastal muže, který se domáhal náhrady škody, jež mu vznikla v souvislosti s 13 let se vlekoucí kauzou H-System. Muž se dožadoval zadostiučinění, které vyčíslil na 251 tisíc korun.

Novinky.cz

Babišova vláda jde u změn důchodů proti rozhodnutí Ústavního soudu

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Ministerstvo práce navrhuje reformu důchodů, která má přilepšit výrazněji příjemcům nejnižších penzí. Samo uvádí, že se tak sníží tzv. zásluhovost. Právě kvůli nízké zásluhovosti přitom zasáhl v roce 2010 Ústavní soud, když zrušil část zákona o důchodovém pojištění.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Ústavní soud odmítl stížnost Šafránka potrestaného za vraždu v arboretu

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Ústavní soud odmítl stížnost Radúze Šafránka, jenž si odpykává 18 let ve vězení za vraždu v brněnském arboretu. Podle pravomocného verdiktu mladý muž ubodal svou někdejší přítelkyni. Odmítnutí stížnosti je patrné z justičních databází.Další články k tématu:Za brutální vraždu studentky v arboretu dostal její bývalý přítel 18 letVrchní soud potvrdil 18 let za

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Brutální vražda Katky O. (†24) v arboretu: Šafránek nenašel zastání u Ústavního soudu

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Ústavní soud odmítl stížnost Radúze Šafránka (25), který si odpykává 18 let ve vězení za vraždu. Podle pravomocného verdiktu ubodal v březnu 2016 svou někdejší přítelkyni Katku O. (†24) v prostorách arboreta brněnské Mendelovy univerzity. Svou vinu ale stále popírá.

e15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Březina se stížností neuspěl, jeho odsouzení z podvodu platí

| Z Prahy »

Zastupitel hlavního města Karel Březina (ČSSD) neuspěl s ústavní stížností proti rozsudku, podle kterého se dopustil podvodu v pražském dopravním podniku. Za to, že jako předseda dozorčí rady neoprávněně pobíral odměny v celkové výši 290.000 korun, dostal Březina roční podmíněný trest s patnáctiměsíční zkušební dobou. Jeho stížnost čekala na rozhodnutí

Novinky.cz

Ústavní soud odmítl Březinovu stížnost kvůli trestu za neoprávněné odměny

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Pražský zastupitel Karel Březina neuspěl u Ústavního soudu (ÚS) se stížností na rozsudek, který jej uznal vinným z podvodu v pražském dopravním podniku. Březina měl neoprávněně pobírat odměny v celkové výši 290 tisíc korun. Soud mu za to uložil podmíněný trest. Odůvodnění ÚS zatím nezveřejnil.

EuroZprávy.cz

Vrah z brněnského arboreta si trest odpyká, ÚS stížnost zamítl

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Brno - Radúz Šafránek, který si odpykává 18 let ve vězení za vraždu v brněnském arboretu, neuspěl se stížností k Ústavnímu soudu (ÚS). Odůvodnění soud nezveřejnil. Mluvčí ÚS Miroslava Sedláčková výsledek řízení ponechala bez komentáře.

Novinky.cz

Soud odmítl stížnost Šafránka, potrestaného za vraždu v arboretu

| Zpravodajství » Krimi Zprávy aktuálně »

Ústavní soud odmítl stížnost Radúze Šafránka, jenž si odpykává 18 let ve vězení za vraždu v brněnském arboretu. Podle pravomocného verdiktu mladý muž ubodal svou někdejší přítelkyni. Odmítnutí stížnosti je patrné z justičních databází.

České Noviny

Soud odmítl stížnost Šafránka potrestaného za vraždu v arboretu

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Brno - Ústavní soud odmítl stížnost Radúze Šafránka, jenž si odpykává 18 let ve vězení za vraždu v brněnském arboretu. Podle pravomocného verdiktu mladý muž ubodal svou někdejší...

webdesign Praha a tvorba stránek na míru

Na téma Ústavní soud aktuálně bylo nalezeno 376 článků, zpráv a aktualit.

123456789starší