18. prosince, 2018 - svátek Miloslav

Ústavní soud aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Přidej článek
EuroZprávy.cz

AfD utrpěla porážku. Ústavní soud smetl žalobu na Merkelovou kvůli uprchlíkům

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

Protestní Alternativa pro Německo (AfD) neuspěla se žalobou proti migrační politice kancléřky Angely Merkelové (CDU). Všechny tři její návrhy zamítl ústavní soud jako nepřípustné. O svém rozhodnutí dnes soud informoval na svém webu.

EuroZprávy.cz

Radikál Bartoš neuspěl s ústavní stížností, trest za nápis v Polné platí

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše v kauze protižidovského textu na hrobě zavražděné dívky v Polné na Jihlavsku. Justice mu pravomocně vyměřila rok vězení s dvouletým podmínečným odkladem. Odmítnutí stížnosti je patrné z justičních databází, odůvodnění zatím ústavní soudci nezpřístupnili.

BListy.cz - Britské listy - aktuální přehled zpráv

Polsko zrušilo svou čistku Ústavního soudu a ustoupilo Evropské unii

| Zpravodajství »

Polská vláda strany Právo a spravedlnost se vyhnula konfliktu s Evropskou unií a zrušila svou čistku soudců z Nejvyššího soudu. Polský prezident Duda v pondělí podepsal zákon, jehož prostřednictvím budou vyhození soudci vráceni do funkcí.Přesto však je v Polsku asi 30 soudců a prokurátorů vystaveno různým formám represe, včetně hrozby disciplinárního řízení

Echo24.cz

Němci budou moci v rodném listu volit nově ze tří pohlaví. Zákon s tím počítá i u novorozenců

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

V Německu se nově do rodného listu bude zapisovat jedno z trojice pohlaví – mužské, ženské, či různé (divers). Příslušný návrh zákona z dílny koalice konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD), který počítá i se zápisem pohlaví „bez údajů“, schválily tento týden Spolkový sněm a Spolková rada. Reagovaly tak na loňské rozhodnutí ústavního soudu.

Česká-Justice.cz - aktuální pehled zpráv a článků

Ekonomický deník: Spravedlnost bojuje s ÚOHS o o koncepci boje s korupcí

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Na program pondělního zasedání vlády byl zařazen bod, který nemá vypořádány připomínky dotčených úřadů. Nejvíce jich měl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který odmítá, že by jeho rozhodování mělo korupční potenciál. Navíc bod, který nejvíce kritizují neziskové organizace – vybírání poplatku za podnět k šetření z moci úřední už potvrdil Ústavní soud.

EuroZprávy.cz

Německo mění rodné listy: Nově se bude vybírat ze tří pohlaví

| Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně »

V Německu se nově do rodného listu bude zapisovat jedno z trojice pohlaví - mužské, ženské, či různé (divers). Příslušný návrh zákona z dílny koalice konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD), který počítá i se zápisem pohlaví "bez údajů", ve čtvrtek schválil Spolkový sněm a dnes i Spolková rada. Reagovaly tak na loňské rozhodnutí

Ekonomicky-Denik-cz

Bitva o koncepci boje s korupcí, ÚOHS a kraje nesouhlasí, spravedlnost je neoblomná

| Ekonomika aktuálně »

Na program pondělního zasedání vlády byl zařazen bod, který nemá vypořádány připomínky dotčených úřadů. Nejvíce jich měl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který odmítá, že by jeho rozhodování mělo korupční potenciál. Navíc bod, který nejvíce kritizují neziskové organizace – vybírání poplatku za podnět k šetření z moci úřední už potvrdil Ústavní

EuroZprávy.cz

Změna valorizace důchodů? Poslanci se obrátili na Ústavní soud

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Poslanci Pirátů, SPD a lidovců požádali Ústavní soud, aby zrušil část zákona o důchodovém pojištění. Vadí jim ustanovení, podle kterého se důchody valorizují k termínu jejich vyplácení, nikoli k pevnému datu. Podle poslanců jsou tím diskriminováni lidé, kterým stát důchod vyplácí později v měsíci.

Novinky.cz

Poslanci chtějí změnu valorizace důchodů, obrátili se na Ústavní soud

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Poslanci Pirátů, SPD a lidovců ve středu požádali Ústavní soud, aby zrušil část zákona o důchodovém pojištění. Vadí jim ustanovení, podle kterého se důchody valorizují k termínu jejich vyplácení, nikoli k pevnému datu. Podle poslanců jsou tím diskriminováni lidé, kterým stát důchod vyplácí později v měsíci.

Novinky.cz

Náklady řízení za bagatelní spory nesmí být přemrštěné, připomněl Ústavní soud

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Ústavní soud (ÚS) ve středu konstatoval, že náklady na právní zastoupení v bagatelních sporech by neměly přesahovat částku, o niž je spor veden. ÚS tak rozhodl ve stížnosti, kterou podalo město Nový Jičín ve sporu s insolvenčním správcem.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Poslance čeká boj o zdanění restitucí. „Druhá krádež,“ zuří opozice a chystá žalobu

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Česko se přiblížilo ke zdanění církevních restitucí. Komunistům se povedlo sehnat dost podpisů pro svolání mimořádné schůze Sněmovny. Zdaněním náhrad ve druhém čtení se bude zabývat ve čtvrtek. KSČM je optimistická a věří, že se jí zdanění povede prosadit. Proti se ostře staví především pravicová opozice a také Piráti. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek

vz24.cz - Aktuální přehled zpráv

Ústavní soud odmítl návrh na zrušení poplatku za podnět k ÚOHS

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Brno - Ústavní soud (ÚS) odmítl návrh na zrušení části zákona o zadávání veřejných zakázek, která zakotvuje poplatek 10.000 korun za podání podnětu k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. O návrhu podaném občanským sdružením Oživení a podpořeném druhým senátem ÚS rozhodlo v říjnu bez veřejného jednání plénum, tedy sbor všech soudců ÚS. Důvody odmítnutí

EuroZprávy.cz

Hodnota akcií OKD? Justice musí znovu řešit vyplácenou sumou, nařídil Ústavní soud

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Ústavní soud (ÚS) vyhověl menšinovému akcionáři vytěsněnému v roce 2005 z černouhelné těžební společnosti OKD. Existují pochybnosti o přiměřenosti částky vyplácené za akcie, justice nezohlednila oponentní posudky, které k hodnotě akcií předložili minoritní akcionáři. Spor musí znovu otevřít Nejvyšší soud, který původně některé podstatné otázky nevyřešil.

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

Kvůli drogám zavraždil tři taxikáře: U Ústavního soudu taxivrah Virgulák nepochodil, doživotí platí

| Zábava » Bulvár aktuálně »

Vrah David Virgulák, jenž si za chladnokrevnou vraždu tří pražských taxikářů odpykává doživotní trest, u Ústavního soudu nepochodil. Ten v listopadu definitivně odmítl jeho stížnost. Virgulák podle rozsudku vraždil kvůli tomu, že potřeboval peníze na drogy, vinu ale po celý proces popíral.

Kurzy.cz

OKD: Ústavní soud dal za pravdu menšinovému akcionáři, který napadl částku v rámci vytěsnění z r. 2005

| Zpravodajství » Ekonomika aktuálně »

Podle agenturních zpráv Ústavní soud (ÚS) vyslyšel dovolání menšinového akcionáře OKD, který rozporuje částku, kterou získal v roce 2005 v rámci vytěsnění minoritních akcionářů. Podle ÚS existují pochybnosti o správnosti či přiměřenosti stanovené částky,.

Novinky.cz

Vytěsnění akcionáře OKD bude znovu řešit Nejvyšší soud

| Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně »

Menšinový akcionář společnosti OKD v úterý uspěl se stížností u Ústavního soudu (ÚS), kde napadl částku, kterou získal v rámci vytěsnění v roce 2005. Podle ÚS existují pochybnosti, zda částka byla přiměřená, neboť nebyly zohledněny oponentní posudky. Spor se tak vrací k Nejvyššímu soudu.

Na téma Ústavní soud aktuálně bylo nalezeno 322 článků, zpráv a aktualit.

123456789starší